mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 11:23 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
tyle ze ceny potionow sa niewiele wieksze od ziolek, wiec imho alchemia fajna ale na wlasny uzytek.

Engineering, engineering jest fajny. Tych zabawek bez skilla nie uzyjesz, a cala reszte mozna kupic ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 11:24 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 11:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Na miningu - może jak zrobię sobie w końcu arcanite reapera (koszt ~500g), potem walnę na niego enchant za ~100g to zacznę sprzedawać thorium i inne sztabki...


Tak z ciekawości - co to za enchant? :]

A tak wogóle to mam alchemie/herbalism, same zioła raczej rzadko sprzedaje, ale za to często kupuje po dobrych cenach na AH i odrazu przerabiam na sfiwtness potiony (1g za stack teraz).
A 20 sztuk Mithrilu chodzi po 5-8g, ja kupuje po 4-5 i sprzedaje i niemusze nigdzie chodzić.
Żeby złapać okzje nie musze też ślęczeć godzinami w Ironforge, z reguły jak cos robię(gadam, szukam czegos na necie, uczę sie...) to cały czas mam odpalonego WoW'a i od czasu do czasu alt+tab sprawdzam moje ulubione produkty i tyle. A Kasy mam mało (150g) bo idzie dużo dla kumpli z gildii na rożne rzeczy (a to czasem Mithril komuś trzeba, potionkow to niewystawiam oprócz Swiftnessow, a o itemach na aukcje to moge zapomnieć :])

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 11:32 
Cytuj  
ja bym okreslil zarobki tak:

1.zbieranie polproduktow i ich sprzedawanie = dobry zarobek

2. kupowanie poproduktow i sprzedawanie produktu = maly zarobek ale oszczedzasz czas

3. zbieranie polproduktow i sprzedawanie wytworzonego z nich produktu = najwieksza przebitka, swietna kasa, ale tracisz troche wiecej czasu


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 11:39 
Cytuj  
enchant to crusader.

Mythril jest taki drogi? Ja thorium kupuje po 3g (20 sztuk) bo nie chce mi się za tym latać całymi godzinami...

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 11:52 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
ja bym okreslil zarobki tak:

1.zbieranie polproduktow i ich sprzedawanie = dobry zarobek

2. kupowanie poproduktow i sprzedawanie produktu = maly zarobek ale oszczedzasz czas

3. zbieranie polproduktow i sprzedawanie wytworzonego z nich produktu = najwieksza przebitka, swietna kasa, ale tracisz troche wiecej czasu


co do 3 punktu to sie nie zgodze
jak nazbierasz produktow na 25g(kwota jaka mozesz dostac za nie na AH) i zrobisz bron i ja sprzedaz za 25g? - to gdzie tu "najwieksza przebitka, swietna kasa," ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mythril jest taki drogi? Ja thorium kupuje po 3g (20 sztuk) bo nie chce mi się za tym latać całymi godzinami...

Mark, na EU BL ceny sa duzo wyzsze niz na US SH. Na samym poczatku duzo cen bylo wzietych z kosmosu, a i na dzien dzisiejszy cos, za co ty placisz na SH 1g, na BL potrafi kosztowac nawet 5g.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:03 
Cytuj  
produkt finalny uzyskujesz ze składników które np okazjonalnie wypadają Ci z mobów no chyba że koniecznie coś farmujesz... np składniki na [Helm of Fire] za 1 razem farmowałem ale 3 następne to poprostu powstały ze zdropowanych składników gdy zabijałem moby... koszt powiedzmy sobie znikomy dla mnie to pociski + czas i żarcie ( gram hunterem) zysk 30g z każdy sprzedane na pniu bez AH+ exp ewentualnie quest powiązany zmobami ( nie chciało mi się wstawiać na AH ale wiem że miałyby szanse osiągnąć nawet 40)
Czasem jednak bardziej opłaca się zrobić produkt finalny zależy od popytu.
A co do składników sprzedawanych osobno to często wam schodzi wszystko?? bo zdaje mi się, że raczej nie

edit : poprawione skróty myślowe


Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 12:25 przez sirek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:21 
Cytuj  
sirek napisał(a):
produkt finalny uzyskujesz ze składników które np okazjonalnie wypadają Ci z mobów no chyba że koniecznie coś farmujesz... np składniki na [Helm of Fire] za 1 razem farmowałem ale 3 następne to poprostu powstały ze zdropowanych... koszt powiedzmy sobie dla mnie to pociski + czas i żarcie ( gram hunterem) zysk 30g z każdy sprzedane na pniu bez AH nie chciało mi się wstawiać na AH ale wiem że miałyby szanse osiągnąć nawet 40 czasem jednak bardziej opłaca się zrobić produkt finalny zależy od popytu.A co do składników sprzedawanych osobno to często wam schodzi wszystko?? bo zdaje mi się, że raczej nie


musialem przeczytac to 3 razy zamion zrozumialem o co chodzi...
zbiera sie tylko to co ci schodzi - jak cos nie schodzi to znaczy ze jest tanie i ogolnodostepne

odnosie craftingu - to nawet jak sie oplaca cos robic to i tak zysk jest za maly
zamiast zbierac zkory i tobic z nich ubranka wole zbierac skory i byc gornikiem

prawie nigdy nie farmuje - wiec majac skinning i Mining coraz to sciagna skalpa albo cos wykopie


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:23 
Cytuj  
czy dla priesta do Tailoring dobrym dodatkiem moze byc skining ? słyszałem że do wysokich Cloth uzywa sie czasem skóry


_________________
psn

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:27 
Cytuj  
w większości u mnie na serwerze priest robi też enchanting ze względu na disenchant z cloth'ów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:29 
Cytuj  
sirek napisał(a):
w większości u mnie na serwerze priest robi też enchanting ze względu na disenchant z cloth'ów.
to znaczy robi ciuchy szmaciane i je wzmacnia enchantingiem ?


_________________
psn

***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
sirek napisał(a):
w większości u mnie na serwerze priest robi też enchanting ze względu na disenchant z cloth'ów.
to znaczy robi ciuchy szmaciane i je wzmacnia enchantingiem ?


Nie. Robi ciuchy zielone lub niebieskie i je pozniej disenchentuje zeby otrzymac z nich skladiki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:38 
Cytuj  
redlum napisał(a):
jak nazbierasz produktow na 25g(kwota jaka mozesz dostac za nie na AH) i zrobisz bron i ja sprzedaz za 25g? - to gdzie tu "najwieksza przebitka, swietna kasa," ?


gotowy produkt sprzedaz drozej :) to po pierwsze, po drugie szybciej sprzedaz jedna rzecz (produkt) niz kilka polproduktow, ktorych jest masa na AH
Tak wiec, wieksza kasa i szybsza sprzedaz.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:41 
Cytuj  
tzn że więcej wyciąga z tej szmaty niz wsadził i potem te składniki sprzedaje ?
wybaczcie ale ja jestem prosty człowiek :-?


_________________
psn


Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 12:44 przez Deshroom, łącznie edytowano 3 razy
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:42 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
R-snoOz napisał(a):
Deshroom napisał(a):
sirek napisał(a):
w większości u mnie na serwerze priest robi też enchanting ze względu na disenchant z cloth'ów.
to znaczy robi ciuchy szmaciane i je wzmacnia enchantingiem ?


Nie. Robi ciuchy zielone lub niebieskie i je pozniej disenchentuje zeby otrzymac z nich skladiki.
tzn że więcej wyciąga z tej szmaty niz wsadził i potem te składniki sprzedaje.
wybaczcie ale ja jestem prosty człowiek :-?


skladniki nie sprzedaje tylko enchantuje innym ;-) (znaczy tak mysle bo inaczej sobie tego nie wyobrazam)

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 12:50 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
gotowy produkt sprzedaz drozej :) to po pierwsze, po drugie szybciej sprzedaz jedna rzecz (produkt) niz kilka polproduktow, ktorych jest masa na AH
Tak wiec, wieksza kasa i szybsza sprzedaz.


do ciebie nie docieraja zadne agrumenty

z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac ze nie oplaca sie byc zbieraczem tylko trzeba byc crafterem

bo przeciez "kilka polproduktow, ktorych jest masa na AH " - jesli jest ich masa to pewnie sa tanie (prawo podazy i popytu) i "gotowy produkt sprzedaz drozej" - nic innego jak zostac crafterem - kupowac tanio skladniki a sprzedawac produkty drogo - podaj pare przykladow gdzie wyrob sprzedaz drozej niz skladniki - jesli jestes takim expertem w tej dziedzinie

pozatym dojscie do skilla 300 w craftingu kosztuje i to duzo - ba - bardzo duzo kosztuje
wole juz kupic przedmiot z craftingu (jesli sie znajdzie jakis dobry na odpowiedni level - bo przedmioty z dropow w wiekszosci przypadkow sa lepsze) a pieniadze na ten przedmiot bede mial z profesjii zbierajacych


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 13:06 
Cytuj  
redlum napisał(a):
do ciebie nie docieraja zadne agrumenty

z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac ze nie oplaca sie byc zbieraczem tylko trzeba byc crafterem


alez skad, uwazam, ze i jedno i drugie sie oplaca.
zbieractwo sie oplaca bardziej na nizszych levelach, a crafting na wyzszych.. tak uwazam, bo takie mam doswiadczenie. Ty mozesz uwazac inaczej.... tutaj w gre wchodzi bardzo wiele czynnikow, wiec nie mozna jednoznacznie powiedziec rob tak i tak to zarobisz kokosy : Jest jeszcze cos takiego jak SZCZESCIE :)

Cytuj:
"gotowy produkt sprzedaz drozej" - nic innego jak zostac crafterem - kupowac tanio skladniki a sprzedawac produkty drogo - podaj pare przykladow gdzie wyrob sprzedaz drozej niz skladniki - jesli jestes takim expertem w tej dziedzinie


przyklad pierwszy z brzegu jaki mi przychodzi do glowy to Frost Oil :)
Zobacz sobie na AH ile kosztuje komplet produktow do niego, a ile sam produkt :) Nawet kupujac gotowe produkty w AH, robiac w 5 sekund frost oil i sprzedajac masz niezly zarobek :) A jak sam jeszcze te produkty zbierzesz to juz masz super kase. Przyklady mozna mnozyc.

Cytuj:
wole juz kupic przedmiot z craftingu (jesli sie znajdzie jakis dobry na odpowiedni level - bo przedmioty z dropow w wiekszosci przypadkow sa lepsze) a pieniadze na ten przedmiot bede mial z profesjii zbierajacych


ciesze sie ze dajesz zarobic crafterom.. dzieki takim jak ty jest to oplacalne :) To dzieki crafterom ty jako zbieracz tez zarobisz. Tak wiec obydwie strony sa happy :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 13:21 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
zbieractwo sie oplaca bardziej na nizszych levelach, a crafting na wyzszych..

A teraz popatrz ile na AH kosztuje paczka light leather a ile rugged leather. I powiedz mi, bardziej sie w takim wypadku oplaca zbierac skorki na niskim, czy na wysokim lvlu?

X.

PS. Identycznie z mineralami. Za mithril bary o wiele wiecej dostaniesz niz za copper bary. Tyle, ze zdradz mi ta tajemnice, jak zbierac mithril na niskich lvlach?


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 13:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Huragan napisał(a):
zbieractwo sie oplaca bardziej na nizszych levelach, a crafting na wyzszych..

A teraz popatrz ile na AH kosztuje paczka light leather a ile rugged leather. I powiedz mi, bardziej sie w takim wypadku oplaca zbierac skorki na niskim, czy na wysokim lvlu?


Oczywiscie, ze wiecej zarobisz na zbieraniu tego drugiego, lecz jest jeszcze zupelnie inna kwestia. Otoz na niskich levelach bardziej potrzebujesz kasy niz na wyzszych gdyz levelujesz swoja postac i swoje profesje. Zarobek ze zbieractwa na nizszych levelach jest procentowo wiekszy w stosunku do levelu niz zarobek na wyzszych levelach. Majac niski level duzo inwestujesz w siebie wiec musisz miec szybka latwa kase, natomiast majac juz wysoki level inwestycje sie zmniejszaja, duzo itemow zdobywasz w instancach, rzadziej kupujesz cos.....tak wiec bardziej sie oplaci robic przedmioty gotowe dla osob niskolevelowych niz zbierac highlevel produkty dla highlevelowcow).
Mowiac bardziej nie mam na mysli ze to sie wogole nie oplaca.. oczywiscie ze sie oplaca, tylko ze na produktach zarobisz wiecej i szybciej niz na polproduktach (majac duzy level), bo majac niski level jest odwrotnie.

Troche zamacilem, ale mzoe sie kapniecie.. a jak sie nie kapniecie to wasza sprawa :) Ja nikogo nie mam zamiaru przekonywac, bedzie wiecej dla mnie i mniejsza konkurencja :)

Xanth napisał(a):
zdradz mi ta tajemnice, jak zbierac mithril na niskich lvlach?


jest to mozliwe, jesli znasz dokladnie dobre, szybko respawnujace sie zrodla i bezpieczna droge do nich


_________________




Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 13:42 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 13:39 
Cytuj  
mysle ze huragan ma calkowita racje, wystarczy spojrzec na ceny skilli na poczatku byly liczone w copper a teraz w G, to samo nalezy rewardow za Q wczesniej copper a teraz G.

btw zauwazyliscie dziwne zjawisko ze wool sie sprzedaje na tony a silk nie idzie wcale?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.