mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
*

Posty: 180
Dołączył(a): 14.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 11:31 
Cytuj  
Przeczytałem cały topic na forum wow o lagu. Widze, że mimo tego iż mój problem jest podobny to chyba spowodowany jest czym innym. Objawy mam bardzo podobne tylko, że ja mam laga jak jestem gdzies gdzie jest duze skupisko ludzi, aczkolwiek zdaża się tez i na drodze jak gdzieś biegne i nie ma tam nikogo. Jednka taki "samotny" lag jest bardzo żadko. Mam dialog 1mbit i dwa kompy w chacie jak mam podłączony net bezpośrednio do swojego kompa n aktórym gram to jest super pięknie wszystko. Jak mam net z udostępnienia przez pierwszy komputer to mam laga. Router nic nie daje. Tak jak mówiłem problem podobny, ale wynika chyba z czego innego. Tak czy siak graćnie moge.!!! Co gorsza wygląda to na problem gdzies u mnie, ale nie mam pojęcia już co robić!!

*

Posty: 97
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 11:42 
Cytuj  
Hmmm, wiec widze ze sam sobie odpowiedziales na twoje problemy. Podlacz swoj komp bezposrednio a ten drugi do twojego i bedizesz mial problem z glowy. Widze ze u ciebie wystepuje ewidenty problem z routingiem na drugim kompie (ew. blokowanie pakietow). Sprobuj zmienic na inny progs do routowania, moze pomoze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:20 
Cytuj  
Domin napisał(a):
Zmiana MTU nic nie zmieni, defaultowo jest prawie idealna wartosc ustawiona ;) Wczoraj jeden koles dzownil do tech supoprtu chello i mu powiedzieli ze maja problem z aorta....ze naprawiaja ale to potrwa pare dni, wiec mozemy tylko czekac, magiczne sztuczki z MTU absolutnie nic nie dadza :/
dobra poczekamy.
nasze kobiety sie ucieszą :wink:


_________________
psn


Posty: 2
Dołączył(a): 2.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 18:23 
Cytuj  
mam ten sam problem mam nadzieje ze blizz cos z tym zrobi zamiast ten nowy patch poprawic to jeszcze bardziej z**** juz mnie to drazni

*

Posty: 71
Dołączył(a): 1.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 21:43 
Cytuj  
Mnie tez to juz denerwuje. Człowiek płaci za gre, w która nie moze pograć bo ma lagi jak cho...... (chello light). A w serwisie chello facet mowi, że wiedza ze jest taki problem i ze pracuja aby to naprawic. Tylko jak długo mozna czekać :(

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 22:01 
Cytuj  
przez ostatnie kilka dni istotnie jest hardkor z graniem, ale wczesniej freezy (ludzie biegajacy w kolko, castujace cos przez minute itp) w AH i podczas rajdow tez sie zdarzaly a wlasciwie byly norma.

co ciekawe podczas takiego freeze'a wiem, ze klient dane wysyla, nie moze ich tylko odbierac.

na koniec powiem, ze jak to sie nie zmieni to najprawdopodbniej zrezygnuje z subskrypcji. postac mam na 50 lvl i chcialoby sie zaczac rajdowac, powoli zaczynam myslec o wyprawach do MC, ale w obecnej sytuacji byloby to nie do zrobienia. pozostaje tylko nadzieja, ze cos z tym zrobia...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 22:40 
Cytuj  
r_ADM napisał(a):
postac mam na 50 lvl i chcialoby sie zaczac rajdowac, powoli zaczynam myslec o wyprawach do MC, ale w obecnej sytuacji byloby to nie do zrobienia. pozostaje tylko nadzieja, ze cos z tym zrobia...



No napewno nie do zrobienia. :D
Z 50 levelem to nie za bardzo, jesli chodzi ci o Molten Core.


_________________
Obrazek

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 22:51 
Cytuj  
swietny dowcip...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 13:47 
Cytuj  
no cóz wciąz nie moge grać wojem bo każde duże skupisko to zwis klienta (ogrimmar lub instance odpada).

Deshca ma juz 14 lvl nie wieszam sie w TB i crossroads.
robie to co każda baba - szyje, gotuje i takie tam, ale LOL


_________________
psn


Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 00:12 
Cytuj  
Mialem ten sam problem, co wiekszosc z Was. Realm: Aggramar, na obu kompach w domu, chello. Tak gdzies od pojawienia sie patcha 1.3.1 to sie zaczelo. Ale... znalazlem cos takiego na tym forum:
viewtopic.php?t=12369

I moje problemy zniknely...


_________________
grocal powered

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 04:19 
Cytuj  
Potwierdzam, progs zadzialal i granie znowu dostarcza przyjemnosci :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 10:04 
Cytuj  
Jeśli faktycznie pomoże to chyba nawet do kościoła pójdę. :-P. Jeszcze tylko 6 godzin i będę mógł stestować .... Dlaczego jeszcze nie zainstalowałem WoW-a w pracy? :D


_________________
whiteman#2717

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 10:11 
Cytuj  
działa, działa juz levele mi sie posypały.

przyznaje racje przedmówcy twierdzącemu że zmiana wielkości pakietów może pomóc - SwenG :roll:

z tego co wyczytałem sofcik internet turbo 2003 opiera się głównie na załozeniu - większy pakiet to szybciej

pozdrawiam

EDIT: po rozmowie z chello okazuje sie że rozwiązanie jest dobre ale tylko jako tymczasowe bo sofcik w przeciwienstwie do tego co jest napisane zmniejsza a nie zwieksza pakiety.
oznacza to że mimo ze wow dziala normalnie to mój transfer moze spadac nawet do 1/3 przepustowości.

support chello dziala ... ja czekam na info kiedy moge soft odinstalować ...


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 13:47 
Cytuj  
Ważne że działa, to że wolniej to mniejsza ... Wiesz jakie to dernerwujące jak wydajesz na grę 200 + do tego jakieś 50 miesięcznie i nie możesz wejść do większego miasta? Pewnie że wiesz :D . Jeszcze tylko 2 godziny i 19 minut w pracy :D


_________________
whiteman#2717


Posty: 26
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 12:33 
Cytuj  
a ja mam inny problme z gra otoz popewnym czasie gra zaczyna mi sie zachowywac jakby z 512 mb ramu mial nagle 64 tak ryje :( moze ktos mial podobny problem ?
dzialam na
athlon 1.6 xp
512 mb ram
gfti4600
windows xp


_________________
I am who i am and do what i can

**

Posty: 325
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 12:39 
Cytuj  
Lobo Kid napisał(a):
a ja mam inny problme z gra otoz popewnym czasie gra zaczyna mi sie zachowywac jakby z 512 mb ramu mial nagle 64 tak ryje :( moze ktos mial podobny problem ?
dzialam na
athlon 1.6 xp
512 mb ram
gfti4600
windows xp


Jesli znow odczujesz to "rycie" zminimalizuj gre, nacisnij alt+ctrl+delete, wejdz w zakladke procesy, posortuj procesy wedlug CPU i zobacz co tak "zamula ci maszyne". Przy okazji obadaj zakladke Wydajnosc. Moze to cos pomoze.

PS. Procesy mozesz tez posortowac wedlug Uzycia pamieci - to tez moze ci naswietlic sprawe.

PS 2. Daj myszka na start (lewy dolny rog) potem na ustawienia, panel sterowania. Zlokalizuj Narzedzia administracyjne, otworz, otworz Podglad zdarzen. Zwroc uwage na wpisy w System i Aplikacje (prawy klik na myszy i Wlasciwosci na wybranym wpisie). To tez moze pomoc.


_________________
Mowa jest srebrem, a milczenie owiec.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 12:42 
Cytuj  
Do przegladania procesow polecam
http://www.sysinternals.com/ntw2k/freew ... cexp.shtml
Masz czarno na bialym jaka aplikacja jest uruchomiona, skad sie wziela, ile zajmuje, z jakich zasobow korzysta i duzo innych informacji. Idealne do wyzynania spywarow i innych baboli, a napewno 100 razy lepsze od windowsowego taskmanagera.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 12 kwi 2005, 12:43 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 12:42 
Cytuj  
Lobo Kid napisał(a):
a ja mam inny problme z gra otoz popewnym czasie gra zaczyna mi sie zachowywac jakby z 512 mb ramu mial nagle 64 tak ryje :( moze ktos mial podobny problem ?
dzialam na
athlon 1.6 xp
512 mb ram
gfti4600
windows xp
masz za słaby sprzet.
oznacza to że pograc możesz ale nie spodziewaj sie że co jakiś czas nie bedzie przysiadał i prosił o restart.

giga ramu to podstawa (powinna byc na 400), procek na szynie 800. jak to bedziesz miał to poczujesz ze można nie wyłaczać kompa przez tydzień i nic sie nie zmienia.

teraz mam proca na szynie 1000 i ram na 400, wczesniej miałem proca na 533, a ram na 333 - róznica w przytykaniu pieca jest ogromna


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.