mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 48
Dołączył(a): 19.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2005, 23:11 
Cytuj  
Po obejrzeniu kilku filmow np autorstwa Feragho mam pewnien dylemat - jak podczas walki tak skutecznie sterowac postacia?? Gosc biega naokolo drugiego - w zasdzie caly czas go widzi, wrzuca spele (spele wchodza tylko jak stoimy przodem do przeciwnika). Glupio musialo wygladac jak wczoraj cwiczylem takie rzeczy na okolo drzewa poza wioska i za cholere nie wiem jak to uczynic. Moze to kwestia wprawy ale jak mozna tak dobrze sterowac postacia? Biegac przyciskami AWDS a myszka wybierac spelle i zmieniac myszka widok z kamery - ja w kazdym razie zawsze wpadalem na drzewo na koniec :) . Macie na to jakies sposoby?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2005, 23:28 
Cytuj  
U mnie sprawdza sie WSAD do poruszania otoczony przyciskami do najwazniejszych skilli. Do obracania mysz.
Warto nauczyc sie sie obrotu o 180 stopni jednym szybkim ruchem myszy. Do cwiczen polecam jakas lawke czy cos waskiego i bieganie po niej z autorun zmuszajacym do szybkiego zawrocenia na jej koncu.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 00:19 
Cytuj  
Nie znosze tego zręcznościowego aspektu gry. Jak chcę postrafować to mogę pograć w quake'a lub inną denną zręcznościówkę. Niestety by cieszyć się WoWem trzeba to zaakceptować...

Używam QWEASD a nie samych WASD, ale i tak myszka to podstawa. Gdy rzucam intacasty z klawiatury to czasem pomaga bieg za pomoca obu przycisków myszy naraz, ale zazwyczaj W wystarcza.

Wydaje mi się, że kluczem jest odpowiednie przystosowanie interface'a i trening (nie wpadłem na pomysł z drzewem, lol, trenowałem na mobkach najpierw). Pod klawiszami 1-6 mam skille które odpalam z klawiatury, resztę myszką. Od klawisza 7 wzwyż mam skille rzadko używane, bo myszką bliżej mam do innych miejsc.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 18.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 00:37 
Cytuj  
Jesli o sterowanie chodzi to przesunalem klawisze odpowiedzialne za sterowanie o "jeden w prawo" (WER/SDF)- tak aby miec mozliwosc ustawienia wiekszej liczby spelli, ktore molbym szybko rzucic. Nie uzywam klawiszy do obracania sie (wszelikie obroty wykonuje mysza nie uzywam w tym wypadku SF wogole) jedynie strafe'uje + bieg do przodu i do tylu. Efektywnie podczas bitwy jestem w stanie uzyc lewa reka czarow ze skrotow 1-6 + z klawiszy QATG + kolejny spell na srodkowym przycisku myszy. Reszte spelli uzywam poprzez klikniecie mysza na ikone.


_________________
Obrazek
PS3 Trophies

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 00:41 
Cytuj  
A ja w ogole nie uzywam do ruchu Q i E bo ten sam efekt mozna uzyskac trzymajac prawy myszy + D lub A, mam pod do makra podpisane ktore uzywam na "gwałt". Biegac w kolo kogos trzymajac go caly czas na widoku mozna latwo opanowac - trzymac prawy mychy, klawidz D lub A w zaleznosci w ktora strone sie biegnie o przesowac mysz w prawo/lewo....

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 06:27 
Cytuj  
podbinduj sobie najwazniejsze spelle na klawiaturze, myszka wybieraj tylko te mniej wazne, ktore dasz rade wcisnac nawet w stresie ;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 06:39 
Cytuj  
tak soamo jak ktoś wcześniej , przesunołem klawisze sterowania na (TFGH) troszkę wiecej miejsca , zmieniłem też obrót , na strafe , 4 podstawowe umiejętności mam na klawiaturze , reszta to myszka , czułość ustawiona wszędzie na jak największą , czy to przy obracaniu kamery , czy przy samym ruchu myszki, zresztą używam flexbara i nie mam problemów z interfejsem , po prsotu poukładane to mam tak że myszką jest szybciej milej i sprawniej , sczególnie jak dostajesz kosę w plecy i trzeba szybko zareagować ....


_________________
Obrazek

**

Posty: 223
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 09:58 
Cytuj  
Tak jak napisal robal podstawa jest przez cala walke szczegolnie w zwarciu trzymanie wcisnietego prawego klawisza myszy. Mozna w ten sposob uniknac kilku ciosow trzymajac sie za plecami przeciwnikow, nieraz zjechalem jakiegos niedoswiadczonego gracza do polowy hp zanim wogole udalo mu sie mnie trafic poniewaz obracal sie na klawiaturze :P Osobiscie steruje postacia na klawiszach ESDF z obsluga spelli na WRTGVQA\ Tab 1-6 daje to sporo miejsca dla najwaznijszych umiejetnosci.

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 10:25 
Cytuj  
Ja uzywam tylko Q W E + myszka a ASD zamierzam zbindowac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 10:35 
Cytuj  
A cofasz się czasem ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 17:03 
Cytuj  
Ja jestem w szoku jak widze rogów biegajacych, skaczacych i obracajacych sie jakby conajmniej ich cos uwieralo. Do tego jeszcze caly czas jakies skile :) Mi by sie czasem przydala jeszcze jedna reka.

SwenG napisał(a):
A cofasz się czasem ?

Prawdziwy samuraj nigdy sie nie cofa.

meterrr napisał(a):
4 podstawowe umiejętności mam na klawiaturze

Myslalem, ze pala ma tylko dwa:)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 17:57 
Cytuj  
Ja mam obindowane praktycznie cala lewa strone klawy + 4 przyciski na myszce ;)

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2005, 01:06 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
A cofasz się czasem ?

jesli mam sie cofac to sie obracam bokiem i biegne Q lub E jest to znacznie szybsze :P

*

Posty: 110
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2005, 03:19 
Cytuj  
QWE - ciekawa koncpecja. Rozumiem, że QE na strafy?


_________________
Czarz :: Warr ::

**

Posty: 223
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2005, 08:10 
Cytuj  
Co do cofania to tez sie musze zastanowic czy to robie klawiszem :P zawsze to 1 klawisz wiecej pod binda :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.