mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:03 
Cytuj  
sirek napisał(a):
prawda jest taka horda jest outnumbered na serwerze ale ma umiejętności lepiej się dogaduje widać że ludzie z top killer listy wiedzą co robią
naprawde myśle że horda gra jakos odważniej i bardziej zdecydowanie. na BL jest nas mniej ale jakby mniej boimy sie zginąc i cyba to procentuje :wink:

ten pacz jest za tydzien w piątek ?


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:07 
Cytuj  
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia:)

Tacy odwazni jestesmy na bl:)? A wieczorami przesiadujemy pod IF?
Bo alliance po orgrimarem owszem... I to nie jakies lame rogues tylko wpada codziennie ekipka z uniqe(5-10 zazwyczaj ) i bija kto im tylko jst chetny stawic czola

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:08 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Teraz spojrze na umiejetnosci wrogow rogue - ally :) , bo jak narazie to mizera jak 1 vs 1 albo 1 vs 2, z preparation i 30 sec evasion we 2 nie moga mi zabrac 1/2 hp i mowie to calkiem powaznie, dodam tylko ze wszyscy jak natchnieni laduja sobie icy chilla na swoje daggerki czy tam swordy, co niestety jest zalosne bo w walce max 10 sec nawet sie to nie zdaza odpalic.

Co jest niezwykle zalosne to to ze warriorzy chodza w grupach tylko i wylacznie z paladynami i druidami obowiazkowo + grupa kilku rogue, i oczywiscie atakuja tylko cele w grupie 2 lub 1 osoby, no i dla rozrywki klepia nawet 20 lvl, nie wiem czy to normalne ale alliance zachowuje sie jak nie dorozwiniete chodz przewaza 2 razy na naszym serwie potrafi tylko zergowac ...

Mam szczera nadzieje ze bg pokaza na co stac horde bo aliantow bedzie stac jedynie na "Run away in fear". A tak btw jak jest na reszcie serwerow euro ?


To jest obustronne i nie mówcie mi tu, że np horde mniej gankuje albo mniej razy killuje noobkow. Prawda jest taka, że po obydwu stronach zdarzają się lame playerzy i nic na to nie poradzisz. Ich nagromadzenie jest, miejwiecej takie samo.

Co do A:H ratio tu na zenedar mniej więcej równe jest. Horda niestety bardziej zorganizowana a to przez to, że maja dwie wielkie guildie które w zasadzie niemalże całą high lvl horde skupiają. Alliance jest rozproszone pomiędzy kilkanaście guidi, które non-stop sobie "wykradają" lvle 60 zamiast coś robić razem.

Co do zerga... To ostatnio nosze się z „quit game” z tego powodu...

Super mam standing 3 u siebie na serverze i większość HK to solo. Ale po 3 tygodniach spędzonych na pvp (nie nonstop ale sporo) stwierdzam, że szansa na w miarę równą walkę (albo nawet 2vs1 3vs1 bo takie jestem jeszcze czasami w stanie wygrać) są niemalże 0. A tylko taka walka daje możliwości wykorzystania w pełni swojego skilla i jakieś wyzwanie. Jeżeli uda mi się spotkać kogoś 1vs1 lub nawet 2vs1 dla przeciwnika to padam na kolana i dziękuje wszystkim bóstwom za laskę (Nie chodzi o to, że tylko w Hillsbrad przebywam, bo tak nie jest). Nawet w takich sytuacjach mogę być prawie pewien ze po 30s zaraz pojawi się innych 5 przeciwników by pomóc swojemu koledze w 1vs1. Chodzenie w 5 man group to też nie jest rozwiązanie, bo przykra prawda jest taka, że mało, kto stosuje jakąś taktykę w taki spotkaniach. Często jest tak że taka walka jest prowadzona techniką samobójczych ataków tzn jeden cel wszyscy na niego a to czy ktos z party zginie nie ma znaczenia bo kill się tylko liczy. (Zresztą w ogóle taki trend w wowie odnotowałem tzn życie twojego toona nie ma znaczenia o ile przed śmiercią uda ci się kogoś zabić)

Kiedyś mówiłem, że pvp w wowie jest lepsze przez to, że nie ma kary za death podczas walki. Teraz myślę, że to właśnie czyni tą gre zerg friendly że to tak określe…

Do tego ostatnio mnie szamani denerwują których mnoży się jak myszy (nawet więcej niż palkow ;] ) i w tej chwili nawet są liczniejsi niż rog po stronie hordy. A że 4 szamanów potrafi utrzymac, przy życiu 20 osobowy raid hordy niezależnie od sytuacji wiec jest nieciekawie... (A tak btw szamani dostają w najbliższych poprawkach buffy... colo)

No… ponarzekałem sobie ;]

Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:12 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia:)
Tacy odwazni jestesmy na bl:)? A wieczorami przesiadujemy pod IF?
nie przesiadujemy bo sie nikomu nie chce. mamy 2 gildiowe raidy dziennie i zbieramy sprzęt. nie ma czasu na np. IF
pisze o tym że jak np wchodzimy do BR to zawsze sie lejemy i to po maxie. nikt sie nie oszczedza i nie cofa.
generalnie staram sie nie "chodzic na pvp" nie chce mi się poprostu. pisze o zabijaniu " po drodze" :))


_________________
psn


Ostatnio edytowano 13 maja 2005, 11:14 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:14 
Cytuj  
Ano nikomu sie tez nie chce zabic gosci co kampia pod murami naszego najwazniejszego miasta...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:16 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Ano nikomu sie tez nie chce zabic gosci co kampia pod murami naszego najwazniejszego miasta...
a tu sie nie zgodze. ostatnio spedzam tam troche szasu czekając na raid i ćwicząc z kolegami duele.
raczej nikt nam nie przeszkadza :wink:


_________________
psn

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:16 
Cytuj  
Mnie tylko ciekawi jedno czy blizz postawi bg na jakis porzadnych maszynach czy bedzie mega lag, bo jak tak no cancel acc i full nara.

P.s to wszystko co tam piszecie o zergach i innych bzdurach to przez paladynow \o/ aliance sa nooby horda jest pr0 bo im swieca oczy

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:18 
Cytuj  
taktyka jest nie mów Goatus.
Owszem 3 tygodnie temu to była rzeźnia bez ładu i składu. Jest coraz lepiej. U nas ally w 90% zerguje sobie siłami co najmniej 2 krotnie większymi niż nasze i czasami potrafią zebrać ostry wpieprz. Sam gram warriorem więc moja taktyka to w większości charge i hamstring, po czym kilka osób z party czy raidu dobija takiego gostka póki zdąży odbiec poza zasięg magów/hunterów i innych rangerów. I zdaża mi się czasami wpaść pomiędzy 10 ally - dostaję heale jak glupi, potrafią mnie utrzymać przy życiu nawet jak mnie klepie połowa raidu.

Raz ally pokazało klasę - całkiem nieznana mi gildia (jakaś nieduża) w 10 osób urzędowała sobie pod Orgrimmor. Masakrowała horde mimo około 20 randomów z hordy. Kilka razy ich pogoniliśmy ale padłem w tej walce jakieś 5-6 razy. Co prawda nie było z naszej strony kooperacji (ja w sumie byłem w party z priestem tylko), żadnego planu czy taktyki. Był za to po stronie Alliance. Efekty były zaskakujące dla nas. W 10 osób rozbijali dwukrotnie większe siły bez żadnego problemu. Po pewnym czasie gdy przed Orgrimor wyszło ze 30 horde jeden z nich postawił portal i alliance się portnęło. Pierwsza i w sumie jedyna walka gdzie alliance pokazali klasę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:19 
Cytuj  
Archon napisał(a):
Mnie tylko ciekawi jedno czy blizz postawi bg na jakis porzadnych maszynach czy bedzie mega lag, bo jak tak no cancel acc i full nara.
oj tak. wkurza mnie troche że mam dobrego pceta i łacze a ciągle walcze z lagiem.

ostatnio ewidentnie nie moge wcelować w target interceptem (ta moja szarża nie wali w target tylko wybiegam gdzieś w pole . no kurwa :wink:)


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:20 
Cytuj  
redlum napisał(a):
no u mnie (server Deathwing) jest odwrotnie

inny skrajny przypadek - jakie to HP sa Honorable - siedzimy grupa 10 osob - ja po jakies walce mam 25% zero many i pije jakas wode - nagle ambush w plecy - ja oczywiscie zginolem - a rogue nawet nie uciakal z pomiedzy naszej grupy - no ale HP zaliczyl...


Dokładnie... i to jest smutne.

redlum napisał(a):
no i moze jescze inny - spotykam goscia 49 lev - mysle daruje mu - wiec mu /hello itp - po parunastu sekunach wymieniania sie emtkami wpada na mnie 4x (ok.) 60 lev i robia ze mnie miazge nastepnie wpolnie opluwaja moje cialo i sie smieja...


Tu też sie zgodze, ja nigdy nie kiluje szarych, bardzo żadko zielonych, czasami nawet lvl 60 przepuszczam (zawsze jak np biedak questuje). Co z tego mam? To że gine bardzo czesto zgankowany albo pojechany w plecy zaraz po wsiąsciu na konika...

Cytuj:
jaki z tego wniosek?
ja jestem po stonie ally i bede narzekac na horde - jaka to niehonorowa - jak to potrafi tylko zergowa - jak nie maja przewagi liczebne to uciekaja itp...
ty jestes po stronie hordy i bedziesz narzekac na ally w ten sam sposob


Yep

Cytuj:
PS Pally w grupie tak duzo nie daje ..pograj troche na 60 lev po stonie ally a zmienisz zdanie o tej klasie...


Daje 10x mniej niż shammy ;] Nie ma totemów które wchłoną wrogie spelle, nie ma czarów spowalniających, nie potrafi zdjąć z przeciwnika 2 buffow które kosztują 2k mana jednym spellem który kosztuje 80many i można go spamowac do woli (jeden shamy może zdebufowac całe party w 15s). Nie potrafi zrobić critica za 1k dmg instant spellem. Nie potrafi przerywać wroga czarów nie ma też aoe dystansowego.... Ogólnie palladyn w grupie w porównaniu z shamim (który ma być jego przeciwwaga po stronie hordy) jest beznadziejny ;]

Ye ye wiem „cry me a river”

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:20 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
[życie twojego toona nie ma znaczenia o ile przed śmiercią uda ci się kogoś zabić)


jest jeszcze lepiej... nie musisz nikogo zabic, wystarczy ze go oslabisz, sam zginiesz, a jego ktos potem dobije to tobie i tak pkt. zaliczy :>


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:23 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
redlum napisał(a):
no u mnie (server Deathwing) jest odwrotnie

inny skrajny przypadek - jakie to HP sa Honorable - siedzimy grupa 10 osob - ja po jakies walce mam 25% zero many i pije jakas wode - nagle ambush w plecy - ja oczywiscie zginolem - a rogue nawet nie uciakal z pomiedzy naszej grupy - no ale HP zaliczyl...


Dokładnie... i to jest smutne.


rogue - łobuz, łajdak, szelma
ambush - zasadzka

nie rozumiem Was :D

pomine aspekt tego że Rouge wychodząc z zasadzki ma dużo większe szanse dzieki skillom klasowym


_________________
psn


Ostatnio edytowano 13 maja 2005, 11:24 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:24 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Goatus napisał(a):
[życie twojego toona nie ma znaczenia o ile przed śmiercią uda ci się kogoś zabić)


jest jeszcze lepiej... nie musisz nikogo zabic, wystarczy ze go oslabisz, sam zginiesz, a jego ktos potem dobije to tobie i tak pkt. zaliczy :>


No i ciebie to bawi a mnie niestety nie... W tym momencie chary zmieniają się bardziej w kamikadze, odpal najlepsze skile wbiegnij w tum żeby zatrzymać przeciwnika tak by inni mogli go dobić i tylko to, sie liczy. Gdzie tu miejsce na prawdziwe umiejętności gracza?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 11:27 
Cytuj  
nie jest tak wesoło niestety. Twój zadany damage czy debuff traci ważność po jakimś krótkim czasie. Więc nie ma tak, że ty go walniesz za 200HP, on dostanie heala po czym padnie po kilku minutach od całkiem nieznanych ci osób a ty zbierzesz HK i CP. Do tego zalicza ci killa w określonym obszarze (a jak ktoś jest umierający to ucieka na tyły czyli wypada z tego obszaru). Taka taktyka w zergu nie działa.

Lepszą taktyką jest zabijać i nie dać się zabić. Radzę wypróbować.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 12:28 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Gdzie tu miejsce na prawdziwe umiejętności gracza?


a kogo obchodza umiejetnosci gracza ? w WoW licza sie tylko ITAMZ !!!!!!!

:>


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 12:56 
Cytuj  
nie bardzo. Ja mam bardzo dobre itamz i jestem kiepski w PvP :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 13:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie bardzo. Ja mam bardzo dobre itamz i jestem kiepski w PvP :/


no i osiagnales cel :) czyli ITAMZ ! :)

w PvP ludzie tez walcza wlasnie o ITAMZ.... jedni w PvP inni w instancach.... droga do celu moze byc rozna... ale chodzi zawsze o jedno i to samo :)


_________________



***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2005, 13:04 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Mark24 napisał(a):
nie bardzo. Ja mam bardzo dobre itamz i jestem kiepski w PvP :/


no i osiagnales cel :) czyli ITAMZ ! :)

w PvP ludzie tez walcza wlasnie o ITAMZ.... jedni w PvP inni w instancach.... droga do celu moze byc rozna... ale chodzi zawsze o jedno i to samo :)


Ja bym powiedział, iż zawsze chodzi o jedno i to samo - o FUN.
A co on oznacza, to już każy sam sobie definiuje...

emesio


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2005, 00:16 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Vercin napisał(a):
Ano nikomu sie tez nie chce zabic gosci co kampia pod murami naszego najwazniejszego miasta...
a tu sie nie zgodze. ostatnio spedzam tam troche szasu czekając na raid i ćwicząc z kolegami duele.
raczej nikt nam nie przeszkadza :wink:

To odwiedz Tanaris, Winterspring.

Ilosc razy, w ktorych to horda miala "kontrole" mozna policzyc na palcach jednej reki. A jezdzilem tam czesto, chociazby po to, zeby biedne blacksmithowe plany / questy robic. Zwykle wygladalo to tak, ze dolatuje do lotniska, ekran staje bo miasto sie dogrywa i bang, jestes dead. I tak kazdy z hordy rozpoczyna w tanaris. I nie wazne, ze honoru nie dostaja. zgankuje cie 10 x 40 lvl i nawet nie bedziesz wiedzial kiedy. Zginiesz tak 5-10 razy i ci sie odechce. U nas tam prawie w ogole 40-tki nie lataja bo od razu praktycznie zgon.

W Ungoro tez czesto aliant aliantem pogania. W Gram Gol to przy wysiadce z zepa trzeba sie pilnowac bo dostaniesz kose od rogala, ktory dopiero jak wytnie pol osady to moze ktos dojdzie do wniosku, ze warto goscia zlikwidowac.

Na Burning Legion niby ratio jest 1:2 / 1, ale gdy wezmiesz pod uwage tylko wyzsze levele to juz jest 1:3 / 1 ratio (i tak sie zmniejszylo bo z miesiac, poltora temu bylo 1:5 / 1), czyli na 100 hordy, 130 aliantow przypada.

Wielokrotnie zdarzalo mi sie, ze przylatywalem z paroma kumplami i rozwalalismy te kilkanascie 40-50 w takim tanaris, aby poszli sobie "na swoj" kontynent. Tylko, ze w teakiej chwili z hordy nikt nie przyjezdzal tam (nauczony, ze go zgankuja), a liczba alliance zwiekszala sie w postepie geometrycznym. potem dochodzilo komicznych sytuacji, ze 5-6 z hordy ganialo 10-15 40-50 lvl + 6-7 60 lvl. I kazdy pasowal.

Chodzi o to, ze jak horde klepia, to nikomu sie nie chce ruszyc ("bo pewnie noobki jakies", "bo teraz uber itamz szukamy" itd. ). A jak aliance klepia to zaraz w danym miejscu pojawi sie kolejna porcja aliantow - jak to w slangu battlefield vietnam mawiaja - tzw. lemming rush. Czyli wezma wroga "na mase". Sklepiesz 5 to zaraz pojawi sie 10. Sklepiesz 10 to pojawi sie 20 itd. itp. Oczywiscie sa wyjatki, ale w pewnych miejscach jest taka tendencja. Zas jak sklepiesz horde to ... bedzie pusto. chyba, ze ktos naprawde sie wkurzy.

Hordzie sie tak naprawde nie chce. Wola ganiac za uber itamz, nawet jak 50m od stolicy kilka ally non stop gankuje kogo popadnie. W ciagu ostatnich kilku dni, bylo tak bodajze ze 3-4 razy. Jasne, niby niewiele, ale jakos nie sadze, zeby horda gankowala pod ich stolica bo zaraz wyleci 100 aliantow i skonczy sie gakowanie.

Jasne, zdarzalo mi sie, ze w party robilismy np. kilka rundek felwood czy ungoro crater i wycinalismy wszystko w pien, ale to raczej mniej popularne krainki, gdzie nie ma "wiekszych" miast. Zdarzalo sie, ze calym rajdem byl wjazd do blackrock mountain i tam tez wycinanie wszyskiego, ale to tak naprawde odstepstwa od normy. Gram czesto, wiec nie ma mowy o tym, ze mialem np. pecha or something :) To raczej standard. Horda gankuje jak sie zbierze (np. jakas gildia) , a u aliantow to gankerzy zmieniaja gankerow i w rezultacie gankuja 24h / d ;)

Ogolnie blizz powinien wiekszy nacisk klacsc na to, aby stosunek A do H byl na wiekszosci serwerow podobny. Nie wiem, bardziej informowac, moze jakos nawet drobnie premiowac te frakcje (na poczczegolnych serwerach), na ktore jest deficyt.

To nawet po rozwoju rynku widac. Z reaperami alianci latali duzo wczesniej od hordy. Moznaby tak wymieniac w nieskonczonosc.

ps. apropo tych itamz ;) to w kolejnym patchu warriorzy dostana ogromnego kopa w dupe, gdyz blizz najwyrazniej doszedl do wniosku, ze sety wypadajace z instancow to do pve sa, a jak ktos chce porzadny set pvp to niech gankuje na maxa. W rezutaltcie zmienili atrybuty wielu setowych itemow, wywalajac z wiekszosci agility, a ladujac typowo tankerskie atrybuty +defence. Na forum US jest nawet petycja i podpisuje sie pod nia masa osob bo blizz chyba zdaje sie zapomnial, ze takich main tankow potrzebujacych faktycznie set defesnywny jest na rajd 1-3, a reszta wspomaga. Nie popieram tej zmiany bo jesli tak ma byc to niech zastosuja to tez do innych klas. Wspolczuje tym, ktorzy mieli ladny secik, a tu klops. np. to:
http://sneut.pingouin.ca/pat/nerfbat.JPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2005, 07:04 
Cytuj  
@Greeg ... nie za bardzo rozumiem twój post ... do kogo ty masz i o co pretensje ?? płaczesz na forum jak ci źle ... to idź do psychologa , a nie , co ja ci poradzę ze macie niezgraną horde ganiająca za itemami, a nie tłuczącą sie w PvP ??


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.