mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 14:55 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52101121

To chyba nie zbyt ten...

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 15:08 
Cytuj  
Cytuj:
Do Administratorów Allegro

Sprzedawane przeze mnie płyty CD nie łamią zasad Allegro ponieważ gra lineage 2 jest freeware i można ja legalnie darmowo ściągnąć z internetu.
Wszystkie gry zamieszczone na płycie są oparte na licencji GNU/GPL.
Buhaha- wow i l2 na licencji GNU :D - niezle brednie


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 15:17 
Cytuj  
Przeciez nie sprzedaje kont, tylko klienta na plytkach. W sumie to 9 plytek za 15pln. Nikomu tez nie obiecuje ze zagraja na oficjalnym serwie na jego kopiach ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 17:42 
Cytuj  
kolejny łowca jeleni. :roll:


Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 18:25 
Cytuj  
Zgłosiłem go za sprzedawanie oprogramowania GNU GPL :>

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2005, 18:32 
Cytuj  
Yea, GW.
:roll:


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 02:10 
Cytuj  
imbaczek napisał(a):
Zgłosiłem go za sprzedawanie oprogramowania GNU GPL :>


Imho on moze soebie to sprzeawac bo sprzedaje PLYTY z klientem. Fakt ze sa do sciagniecia z netu 4 free. Autor sam to zaznacza.
To kolejny lowca jeleni jak ktos wczesniej zaznaczyl. Ale coz. Nawet eskimosowi mozna sprzedac lod...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 08:06 
Cytuj  
Szczerze to ja lubie takie aukcje. Nie mam pretensji do ludzi, którzy zarabiają na ludzkiej głupocie. Na dłuższą metę jest to sposób na leczenie głupoty.

Pamiętam kiedyś program o ludziach którzy zostali 'oszukani' przez firmę wysyłkową.

Kup suszarkę bo wygrałeś 1.000.000 złotych. Już jesteś prawie u celu kup perfumy i pieniadze są Twoje. Tak to napewno Ty, zostały Ci jeszcze do kupienia gogle.
No i się zadłuzyli u znajomych na 3000 złotych, zeby nakupić tego szitu masę.
Podejrzeń nie wzbudził nawet fakt, ze suszarka była dla lalek, perfumy uzywane a gogle to słoneczne okulary.

Potem jeszcze się zgłosili do programu, w którym omawiano takie przypadki, obwieścić swiatu jacy to są biedni i jak perfidnie zostali oszukani.

Głupota ludzka granic nie zna.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 20:58 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
imbaczek napisał(a):
Zgłosiłem go za sprzedawanie oprogramowania GNU GPL :>


Imho on moze soebie to sprzeawac bo sprzedaje PLYTY z klientem. Fakt ze sa do sciagniecia z netu 4 free. Autor sam to zaznacza.
To kolejny lowca jeleni jak ktos wczesniej zaznaczyl. Ale coz. Nawet eskimosowi mozna sprzedac lod...


To ze gry sa do sciagniecia za darmo z netu (chociaz nie wiem niby gdzie) nie uprawnia go przeciez do ich dystrybucji i pobierania za to oplat.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 22:39 
Cytuj  
Dwutlenek, to nie jest glupota konsumenta, tylko zwykle lamanie praw konsumenckich, zgodnie z czym, sprzedawca zobowiazany jest przedstawic pelna informacje o produkcie ( jezeli ktos sprzedaje klienta bez cd keya, to w swietle prawa zobowiazany jest poinformowac, iz sam klient nie zapewni rozrywki ).

Osobiscie uwazam takie zachowanie nie za korzystanie z ludzkiej glupoty/naiwnosci ( bez roznicy jak to nazwiesz ), ale za zwykle oszustwo i lamanie prawa.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2005, 23:05 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Dwutlenek, to nie jest glupota konsumenta, tylko zwykle lamanie praw konsumenckich, zgodnie z czym, sprzedawca zobowiazany jest przedstawic pelna informacje o produkcie ( jezeli ktos sprzedaje klienta bez cd keya, to w swietle prawa zobowiazany jest poinformowac, iz sam klient nie zapewni rozrywki ).


Ta jasne... wiesz ile aspektów ma każdy dowolny produkt?
Sprzedawca nie musi mówić o wszystkim.
Np nie musi mówić że buta nie nalezy uzywać jako czapki.

I w ten sposób każdy sprzedawca obroni się przed wszelkimi zarzutami mówiąć: 'Przecież to oczywiste, że nie mozna grać bez CDKeya, myślałem ze każdy normalny kupujący o tym wie'

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 00:53 
Cytuj  
Nie jestem prawnikiem i nie bede takiego udawal, jednakze nikogo nie obchodzi co mysli i domniemuje sprzedawca. Ma obowiazek zawrzec wszelkie niezbedne informacje na temat produktu i jego eksploatowania i koniec - w tym wypadku, jesli koles oferuje "gre", to powinien zaznaczyc, ze bedzie ona dzialac na nielegalnych, pirackich serwerach, nie oferujac czesci opcji. Prywatny serwer to m.in serwer Blizza i na nim gra chodzic nie bedzie, nie ma czegos takiego jak publiczne serwery. Z tego wzgledu uwazam, ze sprzedawca wcale sie latwo nie wykpi, co zreszta pozostaje w sferze niesprawdzalnych spekulacji.

Jedyny powod, dla ktorego pisze tutaj jest taki, ze nienawidze oszustwa i naciagania, tak samo jak nie rozumiem osob, ktore smieja sie z ludzi, ktorzy padaja ofiarami nieuczciwych transakcji. Szczerze dziwi mnie Twoje nie dosc, ze poblazanie, to poparcie dla takich manipulacji. Pozostaje Ci zyczyc, zebys kiedys sam przekonal sie jak to jest zostac okradzionym. Zobaczymy czy wowczas nadal obstawal bedziesz przy swojej obecnej opinii.

Peace
Eot

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 07:59 
Cytuj  
Takie życie, jak ktoś mnie oskubie, wykorzystująć moją głupotę (zaznaczam głupotę) to oczywiście, że będę zły.
Jednak bardziej na siebie niż na niego.

Przecież każdy średnio rozsądny człowiek powinien wiedzieć, że:
1. Za zakup suszarki dla lalek nie dostaje się 1.000.000 zł
2. Za 15 złotych nie dostanie się dwóch działających gier.
3. Że buty się nosi na nogach.
4. Że takie oszustwa się zdarzają i trzeba być wyczulonym.

Nie pochwalam ludzi, którzy oszukują w ten sposób. Nigdy bym czegoś podobnego nie zrobił. Szczerze mówiąc takich oszuścików uważam za kretynów. No bo jak mogą myśleć, że się ktoś na to nabierze.
Więc tym bardziej "PORAŻA" mnie fakt, że ktoś się na to łapie.

5. Ludzie, którzy się dają na to złapać nie padają tylko ofiarą własnej głupoty ale głównie własnej chciwości. Bo chcą mieć coś za nic, szybko, tanio nie ważne czy legalnie.

I takich ludzi bardziej potępiam niż tych co oszukują. Oszut to oszust, zawsze byli są i będą.

P.S.
Zaznaczam, że sprzadawca, kimkolwiek by nie był, do produktu załącza listę serverów na którcyh mozna grać. Nie żebym go bronił ale jednak...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:07 
Cytuj  
o boże dwutlenek gość sprzedaje pirackie kopie 2 gier mających swoje "prywatne" pirackie serwery. Założę, się że namiary na te serwery również mozna od niego uzyskać. 99.9% kupujących od niego bardzo dobrze wie, że kupuje pirata i jest świadoma tego, że będzie grała na pirackich serwerach.

WIęc jest to zwykłe piractwo.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
o boże dwutlenek gość sprzedaje pirackie kopie 2 gier mających swoje "prywatne" pirackie serwery. Założę, się że namiary na te serwery również mozna od niego uzyskać. 99.9% kupujących od niego bardzo dobrze wie, że kupuje pirata i jest świadoma tego, że będzie grała na pirackich serwerach.

WIęc jest to zwykłe piractwo.


Temat wowa za 15 złotych pozostał już właściwie tylko przyczynkiem do dyskusji a nie tematem :]

Co do Twojej wypowiedzi nie mogę się oczywiście nie zgodzić.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:17 
Cytuj  
Koma napisał(a):
KromeR napisał(a):
imbaczek napisał(a):
Zgłosiłem go za sprzedawanie oprogramowania GNU GPL :>


Imho on moze soebie to sprzeawac bo sprzedaje PLYTY z klientem. Fakt ze sa do sciagniecia z netu 4 free. Autor sam to zaznacza.
To kolejny lowca jeleni jak ktos wczesniej zaznaczyl. Ale coz. Nawet eskimosowi mozna sprzedac lod...


To ze gry sa do sciagniecia za darmo z netu (chociaz nie wiem niby gdzie) nie uprawnia go przeciez do ich dystrybucji i pobierania za to oplat.


Koles nie sprzedaje produktu (gry) tylko usluge co nie jest zabronione.
Zauwaz, że tak samo jest np. w przypadku zamawiania alkoholu via taxi. Do sprzedazy alkoholu potrzebna jest licencja, a przeciez taksowkarze jej nie posiadaja. A jednak dowoza gorzale. Tyle, ze oni nie czerpia zysku ze sprzedazy alkoholu, a pobieraja opate za dostarczenie...

Mam nadzieje ze to troche ci rozjasnilo.

Ps. jedyne do czego mozna by sie moim zdaniem przyczepic to sprzedaz plyt z intencja okradania Blizza (gra na prywatnych serwerach), ale intencje tak trudno w sadzie udowodnic, ze jest to niewarte swieczki. Tak czy siak jest to poprostu szukanie glupich, ktorzy mysla ze za mala kase kupia pelny produkt, nie maja netu (watpliwe jak chca grac w wow) lub sa na tyle nieudolni ze nie potrafia sami sobie w sieci klienta znalesc...

Demandread napisał(a):
Nie jestem prawnikiem i nie bede takiego udawal, jednakze nikogo nie obchodzi co mysli i domniemuje sprzedawca. Ma obowiazek zawrzec wszelkie niezbedne informacje na temat produktu i jego eksploatowania i koniec - w tym wypadku, jesli koles oferuje "gre", to powinien zaznaczyc, ze bedzie ona dzialac na nielegalnych, pirackich serwerach, nie oferujac czesci opcji. Prywatny serwer to m.in serwer Blizza i na nim gra chodzic nie bedzie, nie ma czegos takiego jak publiczne serwery. Z tego wzgledu uwazam, ze sprzedawca wcale sie latwo nie wykpi, co zreszta pozostaje w sferze niesprawdzalnych spekulacji.



Kod:
Patche : od 1.2.0 do 1.4.0 Co daje mozliwosc grania na wszystkich _prywatnych_serverach_.


1. Tyle w kwestii informowania o produkcie ze strony sprzedajacego.
2. Prywatny serwer to nie serwer komercyjny. Serwery Blizza nie sa prywatne tylko korporacyjne.
3. O ile pamietam, dyskusja przy okzji free shardow UO, kazdy ma prawo postawic sobie swoj wlasny serwer na ktorym sam moze grac (nie wiem jak jest tu bo nie czytalem calej licencji i nie zamierzam wiec glowy nie dam, bo Blizz mogl sobie zastrzec).. Jedno ALE to to ze nikt inny nie moze sie wiecej na twoj serwer zalogowac.
4. Zgadzam sie z Dwutlenkiem. To GLUPOTA LUDZI poraza...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:47 
Cytuj  
LOL
I nawet juz 3 ludkow kupilo :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 08:55 
Cytuj  
w licencji jest czarno na białym, że możesz grać jedynie na oficjalnych serwerach blizzarda. Nie ma nic o żadnym prywatnym serwerze dla jednej osoby.

**

Posty: 325
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:10 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
LOL
I nawet juz 3 ludkow kupilo :D


Tak naprawde to nikt tego nie kupil. To sa podstawione typki coby wywindowac cene tudziez zachecic innych losi do zakupu. Standardowa zagrywka z allegro :x


_________________
Mowa jest srebrem, a milczenie owiec.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
w licencji jest czarno na białym, że możesz grać jedynie na oficjalnych serwerach blizzarda. Nie ma nic o żadnym prywatnym serwerze dla jednej osoby.


Oj juz naprawde nie pamietam jak to bylo. Jak mowilem glowy nie dam. Ktos kiedys nawet dowodzil prawnie ze postawienie serwera i gra na SWOIM serwerze (jestes jedynym urzytkownikiem) nie sa lamaniem przepisow... A moze chodzilo ze mozesz postawic serwer a nie mozesz sie na niego zalogowac... :har: Serio nie pamietam.

Inna sprawa jest to ze skala zjawiska jest tak marginalna, ze zadnej firmie nie oplaca sie scigac free serwerow. Tak bylo, jest i bedzie.

Ps. Wiem ze to wyswiechtany slogan, ale kto nie ma na dysku choc jednej mp3, divx, shareware ktorego nie oplacil itp. niech pierwszy ciśnie kamieniem :)

Ja tam piractwa nie pochwalam, ale z drugiej strony nie jestem jakims fanatykiem zeby scigac je wszedzie z pochodnia w reku. Imho to juz sprawa sumienia kazdegoz nas.

EOT.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.