mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 612
Dołączył(a): 29.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 01:37 
Cytuj  
Masowa gra sieciowa World of Warcraft ma już ponad 2 mln abonentów. Utrzymujący się wzrost liczby użytkowników WoW każe sądzić, że już wkrótce produkcja firmy Blizzard będzie najpopularniejszym tytułem gatunku MMORPG. Informacja o pokonaniu progu 2 mln użytkowników oznacza, że od połowy marca liczba graczy wzrosła o 500 tys. Bez wątpienia swój udział w tak szybkim rozwoju społeczności graczy ma zeszłotygodniowa premiera WoW w Chinach. Udane wejście na ogromny rynek otwiera przed masową grą sieciową firmy Blizzard zupełnie nowe perspektywy. Zwłaszcza, że twórcy nie ustają w pracach nad optymalizacją mechanizmów gry i rozszerzaniu jej uniwersum.

Wszystko więc wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach WoW stanie się najpopularniejszym na świecie tytułem MMORPG. W chwili obecnej liderem wciąż jest Lineage II koreańskiej firmy NCSoft. Według najnowszych szacunków, gra posiada ponad 2,1 mln subskrybentów. Produkcji Blizzarda wciąż jednak daleko do rekordu pierwszej odsłony Lineage, która w pierwszej połowie 2003 r. utrzymywała bazę użytkowników na poziomie 3,25 mln graczy. Inna sprawa, że popularne głównie w krajach azjatyckich gry NCSoft posiadają nieco inny od obowiązującego w Europie czy USA model sprzedaży. Znaczna część użytkowników nie posiada własnej kopii gry i regularnie opłacanego abonentu, a z serwerami producenta łączy się za pośrednictwem kafejek internetowych.

zrodlo: http://www.benchmark.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 04:57 
Cytuj  
Brawo Blizzard !
I oby wiecej takich gier a nie nudnych, niszowo-hardcorowych badziewi w stylu EQ lub SWG.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 07:40 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Brawo Blizzard !
I oby wiecej takich gier a nie nudnych, niszowo-hardcorowych badziewi w stylu EQ lub SWG.


o gustach się nie dyskutuje :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 08:28 
Cytuj  
błąd, właśnie że się dyskutuje i jest to chyba najczęstszy temat przy piwku/spotkaniu towarzyskim także forum, pierwszy przykład z brzegu: "jak podobał ci się ten film" :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 09:08 
Cytuj  
Przed 60 myslalem że będę miał 60 i pewnie mi się gra znudzi. 60 :) i od 3 tygodni gra jeszcze bardziej wciągneła. WoW ma swój magnetyzm i nie da się tego mu zabrać. Liczę, że gra będzie stale się rozrastać, a przyjemność z jej grania rosnąć :). Wiem gram Warkiem, a on podobno ma największego funa po 60, może i tak, ale nadal jest cel kolejny przedmiot i kolejne Arcanian Bar :D Gratulacje dla Blizza za wielki sukces. Mam jednak nadzieje, że bardziej zadbają o servery logowania bo kolejki na BL między 18-20 są gigantyczne :D


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 09:10 
Cytuj  
Mam nadzieje ze wam sie gra nie znudzi , jak zrobie 60 i zdobede troche syfu na postac to zamierzam sprzedac konto... chce zeby poszlo drogo wiec sie bardziej uzalezniajcie :lol:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 09:17 
Cytuj  
Hehe ciekawe czy nagrodza autora Fantasy Warcrafta za tworczosc :wink:

PS.A tak ogolnie to kto to jest? Nigdzie nie moglem znalesc i lol wpiszcie "blizzard owner" w google i przeczytajcie pierwszy link od gory lmao.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 09:36 
Cytuj  
bo 60 a 60 to kolosolna różnica. Tu nie jest tak, że masz lvl60 i każdy inny char z tej samej klasy to twoje źródlane odbicie jak w innych mmorpgach. Tu po 60 jest kilka razy więcej do zrobienia niż przed 60.. i kilka razy więcej mozliwości rozbudowania własnego chara.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:09 
Cytuj  
Jak dla mnie to żadne wydarzenie. 2 mln użytkowników to mało.
Pomyślcie: właśnie wypuścili WoW-a w Chinach, za miesiąc będzie 50 mln użytkowników i na AH głównym towarem stanie się Sajgonka i Kuciak w cieście :D


_________________
whiteman#2717

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:16 
Cytuj  
Pamiętam jak co więksi znawcy mmorpg z gry-online.pl twardo obstawali, że WoW jest tak płytki, nudny, prosty i brzydki, że to gra maksymalnie na miesiąc i ludzie zaczną quitować.
Po ponad 7 miesiącach gry w WoW-a (od listopada) jakaś nie widać tego quitowania ani znudzenia czy zmęczenia tytułem (chociaż ja dzisiaj jestem padnięty :P).

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:30 
Cytuj  
Cytuj:
PS.A tak ogolnie to kto to jest? Nigdzie nie moglem znalesc i lol wpiszcie "blizzard owner" w google i przeczytajcie pierwszy link od gory lmao.


Malo co z krzesla nie spadlem :).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 11:11 
Cytuj  
Wg press release Blizza 2 mln WoW osiagnal po przylaczeniu sie grubo ponad 500k chinczykow do gry. Wynika z tego, ze tendencja w US/EU jest minimalnie spadkowa.

X.

PS. Biorac pod uwage, ze milion graczy to Korea i Chiny, US/EU wcale juz tak porazajaco nie wyglada ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 11:44 
Cytuj  
w L2 statystki są jeszcze bardziej na niekorzyść EU/US.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 13:43 
Cytuj  
Xanth no i co z tego ?? Chinole/koreanczycy to nie ludzie ? Tez moga grac. :D

BTW. To ty zawsze obstawiales ze WoW nigdy nie bedzie mial takiej popularnosci, ze ludzie beda masowo quitowac, itp....
Podobnie jak "znawcy" z GOL'a. :D :D


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 15:09 
Cytuj  
Pamiętajcie że może być jeszcze weselej. Konkretnie wtedy, kiedy wypuszczą WoW-a w Indiach. Tam też jest juz grubo ponad miliard ludzi. Pewnie specjalnie dla nich wprowadziliby podział kastowy :D.


_________________
whiteman#2717

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 20:26 
Cytuj  
zapomnij Blizz musialby wywalic wszystkie [meat] z loot/cooking i zrobic wszystkie cow immortal , wlacznie z taurenami :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 269
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 20:32 
Cytuj  
to dopiero zaczeli by na szamanow narzekac :]


_________________
..::Char profile::..

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.