mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:29 
Cytuj  
czlowiek napisał(a):
ja mam 2.5xp athlona, 512mb ram, solteka na n2, 200gb hdd seagate, gf4200ti. sytuacja w av wyglda podobnie. kiedy sie poruszam tlukac mobki odrazu wiem ze ktos sie zbliza, slysze jak dysk cos doczytuje i zachwile pojawiaja sie ludziki na horyzoncie. jesli sa to 2-3 osoby to gra nieprzycina i slychac tylko dysk, przy wiekszej ilosci mam freza na chwile.

wydaje mi sie ze 1gb pamieci rozwiazal by sprawe. podczas gry wow uzywa 300mb VM + ram


jak juz peonzor napisal: 1 GB ramu rozwiaze twoj problem
mialem podobna sytuacje jak ty jak mialem 512 ramu (w sumie wygodne to bylo jak wlazila mala grupka, bo zawsze wiedzialem wczesniej od innych ze ktos idzie -> freeze na sek ;P)
z 1 GB ramu nie wiem czy wlazi ich 5 czy 20 :P


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:31 
Cytuj  
Peonz0r napisał(a):
Sempron jakis_tam (za duzo czasu w pracy z Pentiumami spedzam i zapomnialem jaki mam w domu :D), 1gb ram, radeon 9550 i... gra popierdala az milo, zadnych przeciec w 1024 :\ Nie rozumie Mark jak Tobie moze cos ciac :o


hmm.. jak zmienię tego procka i płytę to i tak będę musiał nowy system postawić (ten ma ze 2 lata) więc wyczyszczę HDDki do cna i przeinstaluję WoW-a. Może to też da jakiś efekt ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:32 
Cytuj  
Robus napisał(a):
a skad ma miec te dane w ram ?? zasysnie je z powietrza?? :D
mam b. dobry sprzęt.
generalnie każdy kto gra powinien mieć 1GB ram i dołozenie nie skróci czasu dogrywania pojawiającej się kupy ludzi.
jeśli chodzi o dysk to tak, ale mam szybki dysk.
generalnie myśle że WoW dogrywa z dysku to co ustali ze jest potrzebne i dlatego jest lag. zanim wszystko dogra musi dowiedzieć się od serwera co te 100 osób które stoji przed Toba ma na sobie i wtedy to dogrywa.
Nie wydaje mi się że dysk lub ram może wiele zmienić.


_________________
psn

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:33 
Cytuj  
lol ja gram na...Celeronie 788mhz :oops: geforce 2 mx 400 :-? 256 mb ramu :lol: i w sumie kolo 14 na low pop server nie jestem w stanie poruszac sie po OG :D kase zbieram...:P

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Teraz, czy to rozwiąże problem? Może się porwać od razu na 2xHDD w jakimś raidzie dla szybszego odczytu? Może to da lepszy efekt?


Rajd w zastosowaniach domowych nie daje zauważalnego zysku - co więcej, w niektórych grach, potrafi chodzić wolniej niż pojedynczy dysk.

Jeżeli chcesz szybki dysk do grania, to WD Raptor (36,7 lub 74 gb, 10k obrotów, bdb czas dostępu) i masz sprawę dysku rozwiązaną.

edit: http://www.anandtech.com/storage/showdo ... =2101&p=10 . przykładowy zysk w grach z raid0... a właściwie jego brak.


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)


Ostatnio edytowano 31 sie 2005, 09:41 przez emesio, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:38 
Cytuj  
emesio napisał(a):
Jeżeli chcesz szybki dysk do grania, to WD Raptor (36,7 lub 74 gb, 10k obrotów, bdb czas dostępu) i masz sprawę dysku rozwiązaną.
tak, ale taki ludzik musi też wiedzieć ż enajlepiej miec system, pagefile i gre na oddzielnych dyskach fizycznych co samo w sobie zwiększy wydajność dysków o około 50 % :wink:


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:39 
Cytuj  
wygrzebane gdzies w necie, nie wiem czy dziala. Mysle ze warto poprubowac tutaj tez z dzwiekiem, moze wylaczyc muzyke, obnizyć jego jakosc jakby nie patrzec jest to kolejny alement ktory zabiera nieco mocy sprzetu.

Kod:
If you are experiencing slow or choppy gameplay, try adjust the in-game graphical settings to a lower configuration. Most can be adjusted through the Options Menu, which can be accessed by pressing the Escape key (ESC) while in the game. Please try setting all your video and sound settings lower to see if it affects your game play any. More detailed setting changes can be made from outside the game via the Config.wtf file.

1. Open the World of Warcraft folder on your hard drive.
2. Open the WTF folder.
3. Open the Config.wtf file using a text editor, like Notepad.

These settings were intended to allow advanced users the ability to customize the performance of the game. Following all the below instructions should reduce the visual quality of the game, significantly increasing performance. Some of the steps below involve reducing ranges to their minimums, and after the game is running smoothly, you should try increasing these values. You may wish to try to test game performance after each step, and experiment with different option combinations to find the optimal balance of speed and image quality.

* SET lod "0"
Toggles Terrain Level of Detail (LOD) "1" is on and “0” is off.
* SET lodDist "100"
Sets the distance at which the Terrain Level of Detail (LOD) change occurs. The average range is 50-100. LodDist only functions when LOD is set to "1".
* SET doodadAnim “0”
Setting this to "1" will enable environment animations, such as windmills and birds.
* SET mapShadows “0”
Turns display of terrain shadows “1” is on and "0" is off.
* SET shadowLevel "0"
Sets the resolution of the shadow maps on the terrain. “0” is high, “1” is low.
* SET farclip "477.0"
This matches the Farclip slider bar in the Game Options menu. The range is 177 to 777.
* SET pixelShaders "0"
Enabling pixelShaders allows the world to be rendered in less passes, potentially increasing performance on cards that support them.
* SET specular "0"
Specular cannot be used without pixelShaders. This option enables specular highlighting on certain terrain textures, giving a shiny, reflective look to some objects.

If you are experiencing poor frame rates, but you notice that the problem is primarily occuring when you enter large city areas, try changing rendering modes between ‘OpenGL’ and ‘Direct 3D’ modes. All graphical rendering modes are currently being optimized, causing some systems to work better under certain conditions.

1. Open the World of Warcraft folder on your hard drive.
2. Open the WTF folder.
3. Open the Config.wtf file using a text editor, like Notepad.
4. Choose either SET gxApi "opengl” or SET gxApi "direct3d"
5. Save the file and start World of Warcraft again.

Remember, you can restore your game settings to default at any time by deleting the Config.wtf file located in your World of Warcraft directory inside the WTF folder. A new Config.wtf file will be created the next time the game is run.

All this Information is provided at the Blizzard Entertainment : Technical Support Site, please use at own risk


_________________
Maiori Cede

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:46 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
tak, ale taki ludzik musi też wiedzieć ż enajlepiej miec system, pagefile i gre na oddzielnych dyskach fizycznych co samo w sobie zwiększy wydajność dysków o około 50 % :wink:


50%? Przy dużej ilości ramu? Trochę bzdura. :)


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:49 
Cytuj  
emesio napisał(a):
Deshroom napisał(a):
tak, ale taki ludzik musi też wiedzieć ż enajlepiej miec system, pagefile i gre na oddzielnych dyskach fizycznych co samo w sobie zwiększy wydajność dysków o około 50 % :wink:

50%? Przy dużej ilości ramu? Trochę bzdura. :)
nie wiem dokładnie ile bo zawsze miałem wszystko na oddzielnych dyskach fizycznych. nie upieram się :wink:


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:07 
Cytuj  
Powiem tak sam mam 1gb ramu, athlona 3200, gf6800gt oraz raid 0. (z 2 dyskow 7200)
Dogrywa kilkanascie sekund tylko jak pojawiam sie w miescie, na zewnatrz bardzo zadko sie na sekunde przypcha.

Mysle ze nie da rady sprawy przycinania zupelnie wyeliminowac, poprostu tak jest juz ta gra napisana.
Dołozenie ramu powyzej 1gb wg mnie nic nie da bo nie wiem jak u innych ale mi gra allocuje zawsze cos około 500mb w pamieci, wiec reszta ramu i tak lezy odłogiem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:07 
Cytuj  
omg te WD Raptory mają swoją cenę... :o

Czyli generalnie teraz mam 40GB - system i śmieci, 120GB - gry, filmy.
Złomuję 40GB, zmieniam 120GB na primary - instaluję tu windę, dokupuję do tego WD Raptorka (raczej tego 30+GB), instaluję jako secondary i powinna być zauważalna poprawa?

Już pomijam, ze te raptorki to sata a moje dyski to ide :-?

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:14 
Cytuj  
Ja w tej chwili siedze na:

p4 3,8
1gb ramu
gf 7800gtx 256 ramu
Maxtor 250gb z 16 mb cachu
Plyta intela na 925xe btx

Wow zachwuje sie dziwnie jesli chodzi o doczytywanie np. w if to wybiegajac po hs w strone najwiekszego tlumu zdarza mi sie miec sciencie 1-2 sek ale czasmi mam freeza na 5 sek.

Patrzylem ile wow w tych momentach zabiera ramu dochodzilio do 600mb z reszta smieci systemowych zostawalo jeszce z 150mb wolnego, wiec 2gb ramu nie pomoze w tym przypadku imo, na av lagow nie uswiadczam.

Wydaje mi sie,ze wina lezy po stronie samego wowa ktory laduje tekstury dopiero od jakiejs odleglosci, zeby oszczedzic kompy ludzi z np 256 ramu

edit
tutaj test mojego dysku vs raptor
http://www.gamepc.com/labs/view_content ... x10&page=5

Nie wart swojej ceny, jesli chodzi o 36gb jesli ktos znosi ten pisk w swoim pokoju to szaczunek :)


Ostatnio edytowano 31 sie 2005, 10:19 przez Archon, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 115
Dołączył(a): 2.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:16 
Cytuj  
Mialem podobny problem do tego opisanego przez Marka. Wjazd na mouncie w duza grupe osob powodowal chwilowe freeze. Na szczescie kilka dni temu z serwisu wrocil moj 2 raptor. Po jego zamontowaniu i zrobieniu RAID'a 0 moge wjechac w naprawde duza grupe osob bez jakichkolwiek freezow.

Majac zamontowanego tylko 1 raptora mialem chwilowe freeze po HS do Orgrimmaru lub Ironforge, na 2 raptorach ten problem rowniez przestal istniec.

Gram w rozdzielczosci 1280x1024 z wszystkim na max poza FSAA i Anizo, zasieg wzroku na polowe. Sprzet to AMD 64 3500+, 2GB RAM, Radeon 9800 Pro. Jedynym problemem w przypadku duzych zgrupowan ludzi lub wiekszej bitwy w AV jest framerate spadajacy do ok 15-20 fps.

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:23 
Cytuj  
mam AMD 2500XP 1gb ramu gigabyte 9550 (250,400@400,500) HDD ST3160023A - mam tak jak wszycy - przy wiekszej ilosc osob freezuje - bo musi doczytac te 50 osob waraz z ich sprzetem aby pokazac jak wygladaja
czasami w MC jak sie lekko spuznie i biegne na piechote - i zlapie mnie freez - to po 5 sec jestem w lawie (bo postac caly czas szla)

to ja moze dodam 2 grosze od siebie o raidzie - jak na razie to tylko z kontrolerem scsi - testy raid0 na ide,sata - daja przyrost szybkosci ok 10%
jak chcesz miec naprawde duza szybkosc hdd - to jakis dobry kontrolrer raid scsi + 2 dyski takie po 15k obrotow :) - kosztowac to bedzie duzo - ale czego sie nie robi dla ukochanej gry :) (moze ktos sie pochwali ze ma 2x7800GTS w sli - bo do doom3 juz pare kumpli sobie kupilo :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
omg te WD Raptory mają swoją cenę... :o

Czyli generalnie teraz mam 40GB - system i śmieci, 120GB - gry, filmy.
Złomuję 40GB, zmieniam 120GB na primary - instaluję tu windę, dokupuję do tego WD Raptorka (raczej tego 30+GB), instaluję jako secondary i powinna być zauważalna poprawa?

Już pomijam, ze te raptorki to sata a moje dyski to ide :-?


ja bym zrobil raczej odwrotnie, smieci na 120GB niech sobie zostana, na raptorze postawilbym winde i instalna gre, oprocz tego stworzylbym na raptorze osobna partycje taka ok 2GB wylacznie na plik wymiany.

Ktos gra moze w wow na windzie 64-bitowej i amd64 ?


_________________
Maiori Cede

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:43 
Cytuj  
redlum napisał(a):
to ja moze dodam 2 grosze od siebie o raidzie - jak na razie to tylko z kontrolerem scsi - testy raid0 na ide,sata - daja przyrost szybkosci ok 10%

Nie wiem o jaki testach piszesz ale ja mam wydajnosc o 50% wyzsza
(testy z hdtacha, sandry )

*

Posty: 97
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:47 
Cytuj  
Duzo tu ludzi gada o konfiguracjach sprzetowych a nikt prawie nie wspomina o zarzadzaniu miejscem na dysku.
Po pierwsze przynajmniej 2 dyski jesli chcesz miec duza wydajnosc. Szybszy dysk - pierwsza partycja na dysku (w sensie pierwsza partycja fizycznie na dysu) - plik wymiany. Na kolejnej partycji tego dysku WoW. Na wolniejszym dysku zainstalowac winde. System bedzie smigac a i w wowie nie bedzie problemow.
1GB ramu - to minimum dla efektywnej rozrywki i wlasciwie nie stwarza problemow (oczywiscie im wiecej tym lepiej, ale roznica nie bedzie dostrzegalna).
Ja mam do tego:
XP 2800+ i R9800 Pro i przydala by sie wymiana karty graficznej bo przy razorgore troche wymieka - fps sapdaja do granicy 15-20. Lagow przy takiej konfiguracji nie ma - problem doczytywania w if naprawde rzadko, a jesli wystepuje to juz sa to krotkie maks 1,5sek i zazwyczaj przy logowaniu do gry lub hs.


_________________
http://omenguild.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:50 
Cytuj  
black_wic napisał(a):
Duzo tu ludzi gada o konfiguracjach sprzetowych a nikt prawie nie wspomina o zarzadzaniu miejscem na dysku.
a jak tak spojrzysz wyżej to nie ma tam mojego posta ?

polecam tez:
http://www.raxco.com/products/perfectdisk2k


_________________
psn


Ostatnio edytowano 31 sie 2005, 10:51 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 115
Dołączył(a): 2.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 10:50 
Cytuj  
redlum napisał(a):
to ja moze dodam 2 grosze od siebie o raidzie - jak na razie to tylko z kontrolerem scsi - testy raid0 na ide,sata - daja przyrost szybkosci ok 10%


Zalezy jakie dyski SATA i jakie kontrolery. Poczytaj sobie testy porownawcze, raczej sie bardzo zdziwisz. Aby zaoszczedzic ci szukania:

http://www.tomshardware.com/storage/20031114/index.html

http://www.tomshardware.com/storage/20030501/index.html

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 11:22 
Cytuj  
druzil napisał(a):
Nie wiem o jaki testach piszesz ale ja mam wydajnosc o 50% wyzsza (testy z hdtacha, sandry )


Sandra i hdtach niewielę mają do Wowa. Bardzo niewiele.


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.