mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 08:40 
Cytuj  
Pffff. Jestem prawie pewien że 90% whinującej na forach hordy nigdy nie ubiło vaela, a ta która go ubiła jakoś nie płacze. Nawet nie pytam w której jesteś grupie. Dlaczego nie macie *dużo* trudniej? Jedyną klasą która jest w stanie przeagrować na vaelu to rogale (robią 2-3 razy więcej dmg niż jacykolwiek casterzy; wojowników bierze się tylko tylu ile będzie tankować), więć jeżeli jeżeli rogale przystopują z dpsami, 2-3 dodatkowych rogali *na pewno* wystarczy żeby zrekompensować brak salvation. Horda ma trudniej? Tak, ale tylko dlatego, że musi używać mniej wygodnego składu raidu(więcej rogali, mniej osób z mana= większa szansa na BA na healerach)/nie każda gildia ma tak dużą ilość rogali.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 08:46 
Cytuj  
blablablabla tak jak napisałem spróbujcie tej walki BEZ BOS-a i potem się wypowiadaj. Przeagrować można wszystkim - magiem, rogalem, jakbyś nie wiedział to healing też generuje agro, więc druid, priest, a nawet shaman też będą na szczycie hate list.

Cytuj:
Horda ma trudniej? Tak, ale tylko dlatego, że musi używać mniej wygodnego składu raidu(więcej rogali, mniej osób z mana= większa szansa na BA na healerach)/nie każda gildia ma tak dużą ilość rogali.


czyli sam stwierdziłeś, ze ma trudniej. thxbye.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 09:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
blablablabla tak jak napisałem spróbujcie tej walki BEZ BOS-a i potem się wypowiadaj. .


Bez sensu :X

Mark24 napisał(a):
Przeagrować można wszystkim - magiem, rogalem, jakbyś nie wiedział to healing też generuje agro, więc druid, priest, a nawet shaman też będą na szczycie hate list.


Na vaelu żaden castujący dd nie ma szans przeagrować (jak ktoś ładnie to ujął magowie i warlocy są tylko po to żeby się loot nie zmarnował =)), robią 1/3 dmg rogali, przez aoe które utrudnia castowanie. Priestom wystarcza fade co jakiś czas, nie używając go i nie mając talentu obniżającego agro też nie udało mi się przeagrować (jeżeli nie udało mi się przeagrować z salvation bez fade, to na pewno nie da się przeagrować bez salvation z fadem). Jeżeli prieści nie przeagrują spamując prayer of healing szamani/druidzi też nie mają prawa przeagrować healami, to jest po prostu niewykonalne. Rogal to jedyna klasa która może przeagrować, czasami zdarza się że wojownicy złapią agro w złej kolejności, ale to nie do końca to o czym mówimy =)


Mark24 napisał(a):
Cytuj:
Horda ma trudniej? Tak, ale tylko dlatego, że musi używać mniej wygodnego składu raidu(więcej rogali, mniej osób z mana= większa szansa na BA na healerach)/nie każda gildia ma tak dużą ilość rogali.


czyli sam stwierdziłeś, ze ma trudniej. thxbye


Tak, ale easy mode sojuszu jest mocno przereklamowany. Prawdziwy easy mode wygląda tak: 5x tank, 15xrogue, 20x healer, vael pada w 1,5 minuty, nie trzeba się obawiać czy healer dostaje BA. No ale jaką gildię stać na 15 rogali ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 09:45 
Cytuj  
arhan_ napisał(a):
No ale jaką gildię stać na 15 rogali ;)


U mnie Rogue to chyba 1/4 składu na 150 osób. Ale to amerykanie, teraz co drugi to rogal :D.


_________________
whiteman#2717

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 09:55 
Cytuj  
arhan_ napisał(a):
robią 1/3 dmg rogali, przez aoe które utrudnia castowanie.


Ke? Ja przyznaje, na Vaelu nie byłem. Ale sorry, jeżeli magowie nie robią tam normalnego dmg z powodu AOE które utrudnia castowanie (a nie z powodu: resistow, braku zasiegu, innych powodow), to moze ktos ich powinien uswiadomic, ze z Imp Arc Missles 5/5 dmg taken nie przerywa castowania?


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 10:10 
Cytuj  
Zapomnialeś misiu o priestach który robią tak wyjebane agro spamujac PoH-a ze czasem nawet fade nie pomaga. Ale skad masz o tym wiedziec.. w koncu uzywasz Bos. Po prostu nikt z alliance nie ma prawa sie wypowiadac jak to jest skuteczne dopolki nie sprobuja zabic go bez tego.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 10:25 
Cytuj  
a więc arhan twierdzisz że z BOS-em te klasy nie przeagrują. OK zgoda. Dodaj teraz do tego 30% więcej threata generowanego w horde version i zobaczysz, że da się przeagrować.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 10:47 
Cytuj  
na 100% shammy dostanie cos podobnego do BOS ....bo palas zaplakalby sie gdyby mu zabrali :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 10:49 
Cytuj  
arhan_ napisał(a):
Priestom wystarcza fade co jakiś czas, nie używając go i nie mając talentu obniżającego agro też nie udało mi się przeagrować (jeżeli nie udało mi się przeagrować z salvation bez fade, to na pewno nie da się przeagrować bez salvation z fadem). Jeżeli prieści nie przeagrują spamując prayer of healing szamani/druidzi też nie mają prawa przeagrować healami, to jest po prostu niewykonalne.


Chyba nie wiesz jak dziala fade.
Obniza on agrro na czas trwania czaru, ale to agrro wraca gdy konczy sie fade. Czyli kilkukrotne uzycie fade nie wzmaga jego efektu, to tylko taka hustawka agrro ratujaca jak juz przeagrujemy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 11:52 
Cytuj  
Cytuj:
Ke? Ja przyznaje, na Vaelu nie byłem. Ale sorry, jeżeli magowie nie robią tam normalnego dmg z powodu AOE które utrudnia castowanie (a nie z powodu: resistow, braku zasiegu, innych powodow), to moze ktos ich powinien uswiadomic, ze z Imp Arc Missles 5/5 dmg taken nie przerywa castowania?


Nasz najlepszy mag robi frostboltami (nie ma imp. arcane missiles) taki sam dmg jak magowie którzy mają ten talent i używają arcane missiles. Ma do tego jakąś swoją teorię, ale nie jestem jej w stanie przytoczyć ;P. Magowie na vaelu są tylko po to żeby złapać ba, i żeby się nie zmarnował loot.

Cytuj:
Zapomnialeś misiu o priestach który robią tak wyjebane agro spamujac PoH-a ze czasem nawet fade nie pomaga. Ale skad masz o tym wiedziec.. w koncu uzywasz Bos.


Dla ciebie zrobię to dzisiaj bez salvation o0. Z salvation bez subtely robię, tylko trochę mniej aggro od priestów hordy i próbując przeagrować healami (spam poh, overheal pewnie ponad 100%), żeby sprawdzić czy ba zależy od aggro, nie udao mi się. Cały czas będę się upierał że na vaelu przeagrowanie wojownika z szybką bronią (jeden z mt mt używa julie's dagger =)) spamującego heroic strike jest niemożliwe. (-edit- mowa o prieście =))

Cytuj:
Po prostu nikt z alliance nie ma prawa sie wypowiadac jak to jest skuteczne dopolki nie sprobuja zabic go bez tego.

Bez sensu jest porównywanie sojuszu bez salvation do hordy.

Cytuj:
a więc arhan twierdzisz że z BOS-em te klasy nie przeagrują. OK zgoda. Dodaj teraz do tego 30% więcej threata generowanego w horde version i zobaczysz, że da się przeagrować.


Dokładnie chodzi mi o to, że te klasy (castujący dd), robią na tyle mały dmg, że z bosem czy bez, nie przeagrują, poprosze dzisiaj jakiegoś maga, żeby to sprawdził.

Cytuj:
Priestom wystarcza fade co jakiś czas, nie używając go i nie mając talentu obniżającego agro też nie udało mi się przeagrować (jeżeli nie udało mi się przeagrować z salvation bez fade, to na pewno nie da się przeagrować bez salvation z fadem). Jeżeli prieści nie przeagrują spamując prayer of healing szamani/druidzi też nie mają prawa przeagrować healami, to jest po prostu niewykonalne.


Chyba nie wiesz jak dziala fade.
Obniza on agrro na czas trwania czaru, ale to agrro wraca gdy konczy sie fade. Czyli kilkukrotne uzycie fade nie wzmaga jego efektu, to tylko taka hustawka agrro ratujaca jak juz przeagrujemy.


Miło dowiedzieć się czegoś nowego, chociaż w praktyce wygląda to nieco dziwnie. Przykład: biegnie na ciebie 5 mobów na razorgorze, fade, po 10 sekundach nie wracają, a na ogół nie giną wszystkie/nikt ich mocno nie agruje.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 12:18 
Cytuj  
arhan - generalnie powinieneś trochę douczyć się o agro managamencie w mmorpgach bo trochę się w tym gubisz, a we wszystkich jest to robione bardzo podobnie.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 12:30 
Cytuj  
Generalnie nie interesuje mnie teoria, jeżeli gdzieś mocno się mylę, albo napisałem coś niejasnego, proszę zwróć mi uwagę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 12:43 
Cytuj  
mam prośbę. chce poczytać sobie o BWL (co jak gdzie co robi jak sie to zabija etc)
moglibyście podać link do jakiegoś guide - pewnie był tu ale 10 stron .. dziękuje :wink:


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 12:47 
Cytuj  
Wiesz praktycznie obserwując to słońce/księżyc/gwiazdy krążą wokół ziemi. Teoretycznie jest całkiem odwrotnie.

Każdy mob ma hate list. Atakuje tego z pierwszego miejsca z jego hate list. Ludziki przesuwają się na tej hate list w zależności od tego co robią. Np. podejście na określoną odległość powoduje wpisanie nas w hate list i atak moba. Taunt powoduje wygenerowanie takiego threata by znaleźć się na pierwszym miejscu tej listy.

Teraz wyobraź sobie sytuację z BoS - -30% do generowanego threata dla określonych klas. I bez BoS-a. Okaże się, że healerzy mogą o 30% lepiej leczyć, nukerzy o 30% więcej nukować, rogue o 30% więcej walić. W praktyce to prawie 30% krótsza walka i o 30% więcej heali bez overagro. A ty mi wmawiasz, że pomiędzy horde a alliance w tym przypadku nie ma różnicy, bo interesuje cie tylko praktyka a grasz TYLKO po stronie alliance.

alliance bez salvation = horde. Wszystkie inne skille są praktycznie identyczne po obu stronach (te znaczące przynajmniej).

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:00 
Cytuj  
Tbh możemy wyleczyć/zadać 42% dmg więcej z salvation. Jeżeli chodzi o leczenie, to napisałem, że mimo usilnych prób (overheal podejrzewam, że w okolicy 100%) nie udało mi się przeagrować. Nie napisałem, że nie ma różnicy między sojuszem a hordą, tylko że vael nie jest aż tak straszny jak to wygląda od strony hordy. Celem postu miała być mała podpowiedź dla hordziaków, macie kłopot z vaelem, weźcie 2-3 rogali więcej, przynajmniej nasza gildia by tak zrobiła gdybyśmy nie mieli salvation. W tej walce jest kilka subtelności, do których trzeba dojść samemu a na filmach ich nie widać (przynajmniej nie widziałem na tych które obejrzałem), a zwalanie wszystkiego na brak salvation jest niepoważne.

Kilka gdybań (prosze o nieopluwanie jeżeli coś jest nie tak)
-czy tankowie hordy nie robią więcej aggro od tanków sojuszu dzięki np. windfury totem?
-czy shamani, którzy na vaelu zapewne odgrywają taką rolę jak paladyni w sojuszu (leczenie ofkoz =)) nie mogą zrobić kilka tysięcy dmg shockami?

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:04 
Cytuj  
Nie ,bo musza napierdalac healami prawie nonstop.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:08 
Cytuj  
Ekhm, ale to są instanty, chyba że jest aż tak źle, że nie znajdą 1 sekundy co kilka sekund =) Raczej spodziewałem się odpowiedzi "nie, bo resistuje 75% czarów", nie "bo jest immune".

-Edit-
chyba skłamałem więc się poprawię- co ambitniejsi prieści (to znaczy ci z lepszymi kompami), znajdowali czas na doty, jednocześnie rzucając 2-3 fh pomiędzy każdym poh =), to tyle jeżeli chodzi o "napierdalanie healami prawie nonstop"

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:13 
Cytuj  
windfurry pomaga tankować? Czy zdajesz sobie sprawę jaki dps ma warrior w def stance z 1h? oraz jaki threat generuje 1 dodatkowy hit z onehandera co jakiś czas? Bliski zeru. Nie znam tanka który by zauważał różnicę w tankowaniu z widnfurry i bez windfurry.

Shamani na raidach to support healerzy, a nie dps. Co prawda spisują się dużo gorzej niż paladyni bo nie mają bąbla i plate i dlatego częściaj zdaża im się zdedzić. No i nie mają cleanse - nie mogą wyręczyć pure healerów w tej dziedzinie. Dlatego zresztą muszą healować bo priest często ma dodatkowe zadanie do wykonania.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
windfurry pomaga tankować? Czy zdajesz sobie sprawę jaki dps ma warrior w def stance z 1h? oraz jaki threat generuje 1 dodatkowy hit z onehandera co jakiś czas? Bliski zeru. Nie znam tanka który by zauważał różnicę w tankowaniu z widnfurry i bez windfurry.


Dlatego się spytałem o0

Mark24 napisał(a):
Shamani na raidach to support healerzy, a nie dps. Co prawda spisują się dużo gorzej niż paladyni bo nie mają bąbla i plate i dlatego częściaj zdaża im się zdedzić. No i nie mają cleanse - nie mogą wyręczyć pure healerów w tej dziedzinie.


Z tym, że szoki to instanty, mana się nie kończy, więc nie rozumiem w czym jest problem. A jeżeli mówisz że shamani sprawują się gorzej jako healerzy od paladynów dlatego że nie mają bąbla i plate to nie będę tego komentował =D. Heh nie moge się powstrzymać, co daje palkom bąbel i plate na vaelu? Nic. Dziękuje.


Ostatnio edytowano 12 wrz 2005, 13:17 przez arhan_, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 13:17 
Cytuj  
Ta tylko ze z miejsca w ktorym stoje nie mam zasiego na shockach. Mozna by sprobowac, ale wielkiej to roznicy by nie zrobilo imo. Problem nie lezy w dps-ie tylko z a gro jak pada warior od BA.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.