mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 892 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 16:46 
Cytuj  
Betonowy Toi-Toi napisał(a):
Za gorąco mi...


Wez sie zespecuj na wandy , bedziesz ownowal ... zzzzzz :wtf: (juz wiecej nie offtopuje .. dzis ..)

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 16:47 
Cytuj  
Dobra myśl, thx :P

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 16:57 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Demandread napisał(a):
IMO arcane/frost >> kazdy inny pod kazdym wzgledem.


Imo Swieta Wielkanoce sa fajniejsze od Swiat Bozego Narodzenia ... Generalnie merytorycznie odpowiedz podobna.

[...]

Tyle ze mowa to o PvP, a tam chyba liczy sie przede wszystkim burst dmg - imo w tym 30 fire / 21 arcane jest niezastapiony ...

I o czym ja mam z Toba rozmawiac, lol ? Napisalem Ci, ze IMO pod kazdym wzgledem arcane/frost > reszte buildow. Tak, m.in z tych powodow, kt. wymieniles. Wielkosc fire builda konczy sie w momencie, kiedy zaladujesz PoM+Pyro i fireblasta - jak wejdzie jakis sensowny crit to fajnie, a jak nie, to masz w tylek. Frost pozwala w pelni kontrolowac walke co w PvP jest niesamowicie wazne moim zdaniem. Pomijam fakt, przecietnie ludzie maja wyzszy fireress niz na przyklad arcane czy frost i z tego co pamietam inaczej jest liczony resist na fire a inaczej na frost.

A teraz wracaj do swoich trolich kolegow, kurczaczku.


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 17:37 
Cytuj  
Fire jest dobry na ludzi w blue i greenach.....jak wejdziesz vs tier 1/tier 2 set squad to pyro owszem critnie ale za 500 i dupa. Niestety end game to frost.....ni da rady inaczej... :( (Chyba ze 60+ spell penetration ale to dopiero mozliwe z AQ stuffem)

***

Posty: 910
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 21:13 
Cytuj  
40+ jest możliwe z honored (chyba) z WSG i exalted z AV
mamy trinket+7stam i 20penetration, oraz ring 1%crit i 20penetration
Rune of perfection
Don'Ridgo Band


_________________
>>>Sygnatura została zablokowana.<<<
Aby przywrócić sygnature wyślij sms-a o tresci SYGNATURA na numer 1337.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 23:14 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Demandread napisał(a):
IMO arcane/frost >> kazdy inny pod kazdym wzgledem.


Imo Swieta Wielkanoce sa fajniejsze od Swiat Bozego Narodzenia ... Generalnie merytorycznie odpowiedz podobna.

[...]

Tyle ze mowa to o PvP, a tam chyba liczy sie przede wszystkim burst dmg - imo w tym 30 fire / 21 arcane jest niezastapiony ...

I o czym ja mam z Toba rozmawiac, lol ? Napisalem Ci, ze IMO pod kazdym wzgledem arcane/frost > reszte buildow. Tak, m.in z tych powodow, kt. wymieniles. Wielkosc fire builda konczy sie w momencie, kiedy zaladujesz PoM+Pyro i fireblasta - jak wejdzie jakis sensowny crit to fajnie, a jak nie, to masz w tylek. Frost pozwala w pelni kontrolowac walke co w PvP jest niesamowicie wazne moim zdaniem. Pomijam fakt, przecietnie ludzie maja wyzszy fireress niz na przyklad arcane czy frost i z tego co pamietam inaczej jest liczony resist na fire a inaczej na frost.

A teraz wracaj do swoich trolich kolegow, kurczaczku.

Tu się nie zgodzę. Arcane / Frost opiera się na Frost Novie, AP, trinketach i krytykach Siła frost to krytyki. Jeżeli wszystko zaskoczy to tak, damage output jest bardzo duży. Powiedzmy, że walcząc z jednym przeciwnikiem jest to jeszcze do zrobienia z niektórymi klasami, ale już w grupowym PvP Frost Nova zostaje prawie natychmiast breaknięta (nie mówiąc o tym, że walcząc z każdym sensownym teamem nie będziesz w stanie rzucić niczego prócz instantów, Poly i czasami Scorcha). Jeżeli chodzi o "kontrole walki" to zgodze się w przypadku 30 Frost / 21 Arcane lub 33 Frost / 18 Arcane ale nie w przypadku 31 Arcane / 20 Frost. Tu nie ma kombinowania, FN -> CS -> AP + ToEP + ZHC -> Frostbolt -> PoM Frostbolt -> CoC -> Fireblast i tyle.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 04:22 
Cytuj  
Gdzies na forum ( w dziale filmy ) byl fajny film arcane/frost gnoma tech maga - polecam :)


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 10:23 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Demandread napisał(a):
IMO arcane/frost >> kazdy inny pod kazdym wzgledem.


Imo Swieta Wielkanoce sa fajniejsze od Swiat Bozego Narodzenia ... Generalnie merytorycznie odpowiedz podobna.

[...]

Tyle ze mowa to o PvP, a tam chyba liczy sie przede wszystkim burst dmg - imo w tym 30 fire / 21 arcane jest niezastapiony ...

I o czym ja mam z Toba rozmawiac, lol ? Napisalem Ci, ze IMO pod kazdym wzgledem arcane/frost > reszte buildow. Tak, m.in z tych powodow, kt. wymieniles. Wielkosc fire builda konczy sie w momencie, kiedy zaladujesz PoM+Pyro i fireblasta - jak wejdzie jakis sensowny crit to fajnie, a jak nie, to masz w tylek. Frost pozwala w pelni kontrolowac walke co w PvP jest niesamowicie wazne moim zdaniem. Pomijam fakt, przecietnie ludzie maja wyzszy fireress niz na przyklad arcane czy frost i z tego co pamietam inaczej jest liczony resist na fire a inaczej na frost.



Widze ze nie zrozumiales przeslania. To nie chodzi o jakis konkretny build, tylko bez sensu jest rzucac "cos jest lepsze od czegos pod kazdym wzgledem "bez sladu wytlumaczenia". Chodzi raczej o to, ze jak gadamy o buildach i rzucasz takie stwierdzenie to uzasadnij je :P

To raz. Dwa - nie zgodze sie ze tylko frost pozwala w pelni kontrolowac walke.

Powiesz ze ma lepszego snare'a. Zgadza sie - tylko ze snare jest standardowy w kazdym frostbolcie. Chcesz utrzymac wroga na odleglosc ? Zrobisz to bez frost builda, tylko nie tak dobrze.

Masz szybciej castowane, mocniejsze i lepiej kritujace spelle ? Porownaj to do bonusow w drzewku fire. Zreszta rozumiana przez Ciebie kontrola walki chyba nie polega na dmgu, prawda ?

Mozesz zamrozic przeciwnika w miejscu glupim frostboltem ? Mozesz ... ale chyba "kontrola walki" nie polega na poleganiu na procniecie jakiejs zdolnosci, tylko umiejetnosci, ktore mozesz wykorzystac w kazdej chwili. A nie ze raz na jakis czas cos procnie ...

Nie powiesz mi tez ze ice barrier czy ice block ma cokolwiek wspolnego z kontrola walki w pvp. po prostu przez chwile nic nie mozna ci zrobic. zgodze sie pod jednym warunkiem - jesli ice block ma np. sluzyc cooldownowaniu blinka. i tyle.

Co do fire builda mylisz sie - nie konczy sie on na pom-pyro i fireblascie. czemu nie poprzedzic tego fireballem, zakladajac ze przeciwnik np. siedzi w owcy ? ew. frostboltem, zeby za szybko nie dobiegl ? czemu potem nie poprawic CoCem , ew. dorzucic frost nove , odbiec i zaczac robic cos innego ? I gdzie tu brak kontroli ? Piszesz jakby po pom-pyro , zakladajac ze przeciwnik sie nie zlozyl, mag powinien usiasc na ziemi i zaczac plakac nad swoim losem - mylisz sie - oprocz ice blocka, barriery i coldsnapa ma wszystkie czary, ktore posiadasz Ty, a jedynie efekty sa delikatniejsze - ale sa.

Co do resow - zgodze sie - ale tylko czesciowo. Ze wzgledu na obecny charakter endgamowych instancji, w outdoor pvp (szczegolnie w searing gorge :P) mag frost zyskuje dodatkowa przewage. Tylko ze outdoor PvP wlasciwie nie istnieje i sa to rzeczy incydentalne. Piszac o PvP mam na mysli battlegroundsy - a tam rzadko kto ubiera sie w sprzet do bicia Ragnarosa - ktory ze wzgledu na duzego Fire Resa jest gimpniety w innych statystykach (wyjatkiem sa moze kawalki flarecore (gacie, klata) - ktore oprocz fireresa maja tez calkiem przyzwoity +dmg). O Black Dragonscale Mailu dla huntera nie mowie - tak bardzo gimpniety nie jest bo oprocz resa ma attack power i stamine. Tyle ze pvp hunterzy ubieraja sie raczej w crit gear, ktory zapewniam cie z FR ma niewiele wspolnego.

Demandread napisał(a):

A teraz wracaj do swoich trolich kolegow, kurczaczku.


Troluje amatorsko od 16 do 17 w dni robocze wiec uprzejmie prosze sie ode mnie odwalic. Z merytorycznego punktu widzenia Twoj pierwszy post wniosl mniej wiecej tyle samo co moj - wiec jak nie chcesz zeby inni trolowali - to sam nie troluj, kk ? :)

**

Posty: 223
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 13:06 
Cytuj  
Ostatnio dosc sporo testowalem z buildami miedzy frost/arc a fire/arc. Zdecydowanie znacznie lepiej gra mi sie z frost/arc moze dmg nie sa takie wielkie jak przy fire ale odpowiednio uzyta nova coc potrafia tez ladnego bigosu narobic, bardzo dobrze mi sie gralo jak z 2 magiem frost bronilismy punktu na AB po prostu miazdzylismy przewazajace sily wroga :P z reguly prowadze w tabelce przy 0-3 smierci na caly AB (oczywiscie jesli niema 10/15 albo jeszcze gozej :D )przy fire maielm niby wiecej killsow ale co z tego jesli sporo wiecej razy padlem trupem i zamiast bawic sie to siedizalem na cmetarzu :/ Ice Block jest czyms co trzeba miec nie wyobrazam sobie zycia bez tego :P No i dodatkowy argument to taki ze zadna szanujaca sie gildia niewezmie fire maga do raidow. Ice Block FTW!! 21arc / 30frost bez frost bitea oraz imp blizz jesli nie chodzisz na AV

P.S. Polecam filmiki gnoma maga teh ninja Mantrid'a gosc pokazuje prawdziwego skilla oraz uzytek jaki mozna zrobic z inzynierii :P


Posty: 42
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 13:16 
Cytuj  
Heh, no moja szanujaca sie gildia fire magow do BWL bierze. I nawet sobie chwali... Oczywiscie nie samych fire, nie przesadzajmy, ale jeden z naszych fire magow jest jedna z wazniejszych osob podczas pierwszej fazy na nefie. W sumie nie przesadze, jesli powiem ze najwazniejsza. Wiec nie generalizujmy. W ZG fire mag jest o wiele przydatniejszy niz frost. Miazdzy kazdego frost dpsem na wejsciu. Jesli w AQ bedzie podobnie, to czesc frost magow bedzie jednak zmuszona przeskilowac sie na fire dla potrzeb raidu :)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 13:21 
Cytuj  
KhaYmaN napisał(a):
P.S. Polecam filmiki gnoma maga teh ninja Mantrid'a gosc pokazuje prawdziwego skilla oraz uzytek jaki mozna zrobic z inzynierii :P


Mantrid, hmm .. ciekawa postac, nie da sie ukryc. Czlonek gildii w ktorej jestem (byly, obecnie nie gra), autor swietnego podrecznika dla magow na forum Blizza (temat bodajze "HWO TO PWN WIZ THE WANDZZOR" - generalnie sugeruje tam build na wandy), faktycznie fan inzynierii (szkoda ze czasem sie zapominal i np. wbiegal na Onyxie w Deepdive Helmet .. :P)i ogolnie psychol ktory spedzal polowe czasu duelujac sie przed IFem.

Z jego filmikow polecam ostatni - tuz przed odejsciem z WoWa. Odowadnia w tym to, w co niektorzy nie wierzyli , ma CYWILI hordy na farm status !!!

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 13:41 
Cytuj  
Rollnąłem się na frost i przyznam jedno - gra się o wiele lepiej.

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 16:48 
Cytuj  
Kitiara napisał(a):
Heh, no moja szanujaca sie gildia fire magow do BWL bierze. I nawet sobie chwali... Oczywiscie nie samych fire, nie przesadzajmy, ale jeden z naszych fire magow jest jedna z wazniejszych osob podczas pierwszej fazy na nefie. W sumie nie przesadze, jesli powiem ze najwazniejsza. Wiec nie generalizujmy. W ZG fire mag jest o wiele przydatniejszy niz frost. Miazdzy kazdego frost dpsem na wejsciu. Jesli w AQ bedzie podobnie, to czesc frost magow bedzie jednak zmuszona przeskilowac sie na fire dla potrzeb raidu :)


Jestem frost a wale firebale za 1.1k normalnie, zalezy od sprzetu ;)

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 16:50 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Demandread napisał(a):
IMO arcane/frost >> kazdy inny pod kazdym wzgledem.


Imo Swieta Wielkanoce sa fajniejsze od Swiat Bozego Narodzenia ... Generalnie merytorycznie odpowiedz podobna.

[...]

Tyle ze mowa to o PvP, a tam chyba liczy sie przede wszystkim burst dmg - imo w tym 30 fire / 21 arcane jest niezastapiony ...

I o czym ja mam z Toba rozmawiac, lol ? Napisalem Ci, ze IMO pod kazdym wzgledem arcane/frost > reszte buildow. Tak, m.in z tych powodow, kt. wymieniles. Wielkosc fire builda konczy sie w momencie, kiedy zaladujesz PoM+Pyro i fireblasta - jak wejdzie jakis sensowny crit to fajnie, a jak nie, to masz w tylek. Frost pozwala w pelni kontrolowac walke co w PvP jest niesamowicie wazne moim zdaniem. Pomijam fakt, przecietnie ludzie maja wyzszy fireress niz na przyklad arcane czy frost i z tego co pamietam inaczej jest liczony resist na fire a inaczej na frost.



Widze ze nie zrozumiales przeslania. To nie chodzi o jakis konkretny build, tylko bez sensu jest rzucac "cos jest lepsze od czegos pod kazdym wzgledem "bez sladu wytlumaczenia". Chodzi raczej o to, ze jak gadamy o buildach i rzucasz takie stwierdzenie to uzasadnij je :P

Sam juz sobie uzasadniles podobnie jak kazdy kto ma jakiekolwiek pojecie o PvP magiem.

Cytuj:
To raz. Dwa - nie zgodze sie ze tylko frost pozwala w pelni kontrolowac walke.

Powiesz ze ma lepszego snare'a. Zgadza sie - tylko ze snare jest standardowy w kazdym frostbolcie. Chcesz utrzymac wroga na odleglosc ? Zrobisz to bez frost builda, tylko nie tak dobrze.

I dlatego arc/frost >> rest

Cytuj:
Masz szybciej castowane, mocniejsze i lepiej kritujace spelle ? Porownaj to do bonusow w drzewku fire. Zreszta rozumiana przez Ciebie kontrola walki chyba nie polega na dmgu, prawda ?

Co to znaczy lepiej critujace ? Czesciej, mocniej ? To wszystko to tylko stochastyczne zdarzenia i czesto zaleza bardziej od stuffu niz od drzewka ( miedzy ktorymi jest niewielka roznica w % ).

Cytuj:
Mozesz zamrozic przeciwnika w miejscu glupim frostboltem ? Mozesz ... ale chyba "kontrola walki" nie polega na poleganiu na procniecie jakiejs zdolnosci, tylko umiejetnosci, ktore mozesz wykorzystac w kazdej chwili. A nie ze raz na jakis czas cos procnie ...

A Twoje crity w fire to oczywiscie nie jest poleganie na jakims procu ( dokladniej crit rate w polaczeniu z fartem ze nie bedzie resa przy okazji ) ? Pomijam fakt, ze frostbite daje proc freeza z kazdego frost spella - czyli srednio co najmniej raz na walke sie odpala "darmowa nova" - lepiej miec niz nie miec ( mi mase razy ratowal taki freez z ice armora tylek przed rogalami ).

Cytuj:
Nie powiesz mi tez ze ice barrier czy ice block ma cokolwiek wspolnego z kontrola walki w pvp. po prostu przez chwile nic nie mozna ci zrobic. zgodze sie pod jednym warunkiem - jesli ice block ma np. sluzyc cooldownowaniu blinka. i tyle.

Ice block sluzy po pierwsze zdjeciu cooldownow, po drugie zdjeciu DoTow, po trzecie pozwala przetrwac do czasu az przybedzie pomoc.

Cytuj:
Co do fire builda mylisz sie - nie konczy sie on na pom-pyro i fireblascie. czemu nie poprzedzic tego fireballem, zakladajac ze przeciwnik np. siedzi w owcy ? ew. frostboltem, zeby za szybko nie dobiegl ? czemu potem nie poprawic CoCem , ew. dorzucic frost nove , odbiec i zaczac robic cos innego ? I gdzie tu brak kontroli ? Piszesz jakby po pom-pyro , zakladajac ze przeciwnik sie nie zlozyl, mag powinien usiasc na ziemi i zaczac plakac nad swoim losem - mylisz sie - oprocz ice blocka, barriery i coldsnapa ma wszystkie czary, ktore posiadasz Ty, a jedynie efekty sa delikatniejsze - ale sa.

Po pierwsze dlatego, ze nie zawsze openujesz, po drugie owca trzyma krotko + zawsze mozna strinketowac + krotki zasieg i tez casting time ( nie zawsze zdazysz chwycic cel ). We froscie zawsze mozna zaczac nova a w przypadku dispella powtorzyc czego w firebuildzie nie zrobisz i mozesz co najwyzej ratowac sie daze z blast wave'a. Nie wiem jaki jest sens bicia czarami frost skoro jestes fire specced. To tak samo jak ludzie z frost buildem bija arcane missle w przeciwnikow we freezie. Wladnie dlatego, ze frost ma czary o wiekszym zasiegu z krotszym cast timem jest lepszy niz fire ( bo CoC to tez area ).

Cytuj:
Co do resow - zgodze sie - ale tylko czesciowo. Ze wzgledu na obecny charakter endgamowych instancji, w outdoor pvp (szczegolnie w searing gorge :P) mag frost zyskuje dodatkowa przewage. Tylko ze outdoor PvP wlasciwie nie istnieje i sa to rzeczy incydentalne. Piszac o PvP mam na mysli battlegroundsy - a tam rzadko kto ubiera sie w sprzet do bicia Ragnarosa - ktory ze wzgledu na duzego Fire Resa jest gimpniety w innych statystykach (wyjatkiem sa moze kawalki flarecore (gacie, klata) - ktore oprocz fireresa maja tez calkiem przyzwoity +dmg). O Black Dragonscale Mailu dla huntera nie mowie - tak bardzo gimpniety nie jest bo oprocz resa ma attack power i stamine. Tyle ze pvp hunterzy ubieraja sie raczej w crit gear, ktory zapewniam cie z FR ma niewiele wspolnego.

Przejrzyj sobie ot tak sobie z ciekawosci jakie ludzie maja resy - z moich obserwacji frost ressist < fire ressist.

Cytuj:
Demandread napisał(a):

A teraz wracaj do swoich trolich kolegow, kurczaczku.


Troluje amatorsko od 16 do 17 w dni robocze wiec uprzejmie prosze sie ode mnie odwalic. Z merytorycznego punktu widzenia Twoj pierwszy post wniosl mniej wiecej tyle samo co moj - wiec jak nie chcesz zeby inni trolowali - to sam nie troluj, kk ? :)

Nie trolluje, bo z tego wyroslem juz jakis czas temu i mam ciekawsze zajecie niz siedzenei 24h/dobe i utarczki slowne z pixelami.

Peace


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 10:27 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Powiesz ze ma lepszego snare'a. Zgadza sie - tylko ze snare jest standardowy w kazdym frostbolcie. Chcesz utrzymac wroga na odleglosc ? Zrobisz to bez frost builda, tylko nie tak dobrze.

I dlatego arc/frost >> rest


Fajnie, tym razem gadamy merytorycznie :) Przede wszystkim to moze ustalmy co znaczy arc/frost moze. Bo jesli arcane do AP, to z frosta niestety mijasz sie z IBlockiem i IBarriera.

Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Masz szybciej castowane, mocniejsze i lepiej kritujace spelle ? Porownaj to do bonusow w drzewku fire. Zreszta rozumiana przez Ciebie kontrola walki chyba nie polega na dmgu, prawda ?

Co to znaczy lepiej critujace ? Czesciej, mocniej ? To wszystko to tylko stochastyczne zdarzenia i czesto zaleza bardziej od stuffu niz od drzewka ( miedzy ktorymi jest niewielka roznica w % ).


Mialem na mysli to ze z talentami kritujesz na 200% a nie 150% - roznica zasadnicza, czy wsadzisz komus frostbolta za 1600, czy 1200. I owszem, zalezy to od sprzetu ktory nosisz i ze wzgledu na to, ze roznica jest wzgledna to im lepszy sprzet tym wieksze roznice w wielkosci kritow.


Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Mozesz zamrozic przeciwnika w miejscu glupim frostboltem ? Mozesz ... ale chyba "kontrola walki" nie polega na poleganiu na procniecie jakiejs zdolnosci, tylko umiejetnosci, ktore mozesz wykorzystac w kazdej chwili. A nie ze raz na jakis czas cos procnie ...

A Twoje crity w fire to oczywiscie nie jest poleganie na jakims procu ( dokladniej crit rate w polaczeniu z fartem ze nie bedzie resa przy okazji ) ? Pomijam fakt, ze frostbite daje proc freeza z kazdego frost spella - czyli srednio co najmniej raz na walke sie odpala "darmowa nova" - lepiej miec niz nie miec ( mi mase razy ratowal taki freez z ice armora tylek przed rogalami ).


Widzisz, po raz kolejny mnie zle zrozumiales. Ja nie probuje przekonac wszystkich, ze jedyny sposob walki magiem to fireball, pompyro, fireblast, coc, nova i modlic sie o krity w kazdym. Chodzi o to, ze przy porownywalnym sprzecie (nie mowie o tonie itemkow do frost dmg, czy fire dmg) najwyzszy rank fireballa zada przecietnie wiekszy dmg nie najwyzszy rank frostbolta. Czyli najogolniej rzecz biorac - czary fire sa mocniejsze. Darmowa nova ? Bardzo fajna sprawa. Tylko ze w fire tez jest cos takiego jak impact.

Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Nie powiesz mi tez ze ice barrier czy ice block ma cokolwiek wspolnego z kontrola walki w pvp. po prostu przez chwile nic nie mozna ci zrobic. zgodze sie pod jednym warunkiem - jesli ice block ma np. sluzyc cooldownowaniu blinka. i tyle.

Ice block sluzy po pierwsze zdjeciu cooldownow, po drugie zdjeciu DoTow, po trzecie pozwala przetrwac do czasu az przybedzie pomoc.


Zeby nie bylo, ze czepiam sie szczegolow, ale do zdjecia cooldownow to chyba sluzy Cold Snap. To raz. Dwa - dzialanie iceblocka polegajace na zdjeciu dotow, poisonow, crippling effectow jest super - zgadza sie. Problem w tym, ze w wiekszosci przypadkow (jesli jest inaczej prosze o wyprostowanie) tuz po wyjsciu z iceblocka dostaniesz te same doty. Jedyne co - to moze zdarzy sie ze ktos przybiegnie i uratuje Ci tylek. Tylko ze znowu - czy rozmawiamy o outdoor czy BG pvp ?

Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Co do fire builda mylisz sie - nie konczy sie on na pom-pyro i fireblascie. czemu nie poprzedzic tego fireballem, zakladajac ze przeciwnik np. siedzi w owcy ? ew. frostboltem, zeby za szybko nie dobiegl ? czemu potem nie poprawic CoCem , ew. dorzucic frost nove , odbiec i zaczac robic cos innego ? I gdzie tu brak kontroli ? Piszesz jakby po pom-pyro , zakladajac ze przeciwnik sie nie zlozyl, mag powinien usiasc na ziemi i zaczac plakac nad swoim losem - mylisz sie - oprocz ice blocka, barriery i coldsnapa ma wszystkie czary, ktore posiadasz Ty, a jedynie efekty sa delikatniejsze - ale sa.

Po pierwsze dlatego, ze nie zawsze openujesz, po drugie owca trzyma krotko + zawsze mozna strinketowac + krotki zasieg i tez casting time ( nie zawsze zdazysz chwycic cel ). We froscie zawsze mozna zaczac nova a w przypadku dispella powtorzyc czego w firebuildzie nie zrobisz i mozesz co najwyzej ratowac sie daze z blast wave'a. Nie wiem jaki jest sens bicia czarami frost skoro jestes fire specced. To tak samo jak ludzie z frost buildem bija arcane missle w przeciwnikow we freezie. Wladnie dlatego, ze frost ma czary o wiekszym zasiegu z krotszym cast timem jest lepszy niz fire ( bo CoC to tez area ).


Nawet jesli nie otwieram to w przypadkach 1vs1 bede dazyl do tego, zeby zowcowac i zdobyc 2-3 sekundy na uspokojenie sie i wymyslenie "co tej kanalii zrobic". Jesli chodzi o nove - co stoi na przeszkodzie, zeby w fire tez zaczac nova ? Owszem, nie zcoldsnapujesz i nie bedziesz mial od razu drugiej. Ale masz chocby wspomnianego daze'a z blastwave'a (ktory, raz ze w pewien sposob kontroluje przeciwnika, a przy okazji w przeciwienstwie do FN zadaje konkretny dmg). Sens bicia czarami frost jest taki, ze zadaja konkretny dmg, maja snare'a itd. Przy fire buildzie najwyzszej ranki frostbolt castuje sie tyle samo co ztalentowany fireball, czyli 3 sekundy.

Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Co do resow - zgodze sie - ale tylko czesciowo. Ze wzgledu na obecny charakter endgamowych instancji, w outdoor pvp (szczegolnie w searing gorge :P) mag frost zyskuje dodatkowa przewage. Tylko ze outdoor PvP wlasciwie nie istnieje i sa to rzeczy incydentalne. Piszac o PvP mam na mysli battlegroundsy - a tam rzadko kto ubiera sie w sprzet do bicia Ragnarosa - ktory ze wzgledu na duzego Fire Resa jest gimpniety w innych statystykach (wyjatkiem sa moze kawalki flarecore (gacie, klata) - ktore oprocz fireresa maja tez calkiem przyzwoity +dmg). O Black Dragonscale Mailu dla huntera nie mowie - tak bardzo gimpniety nie jest bo oprocz resa ma attack power i stamine. Tyle ze pvp hunterzy ubieraja sie raczej w crit gear, ktory zapewniam cie z FR ma niewiele wspolnego.

Przejrzyj sobie ot tak sobie z ciekawosci jakie ludzie maja resy - z moich obserwacji frost ressist < fire ressist.


Zgadza sie, a wynika to po prostu z tego co dropuje w MC. Zgadza sie ze avg frost res < avg fire res. Tyle ze sa to roznice niewielkie i uwazam ze talentowanie sie w taki a nie inny sposob, zeby wykorzystac ta niewielka roznice jest bez sensu.


Demandread napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Troluje amatorsko od 16 do 17 w dni robocze wiec uprzejmie prosze sie ode mnie odwalic. Z merytorycznego punktu widzenia Twoj pierwszy post wniosl mniej wiecej tyle samo co moj - wiec jak nie chcesz zeby inni trolowali - to sam nie troluj, kk ? :)

Nie trolluje, bo z tego wyroslem juz jakis czas temu i mam ciekawsze zajecie niz siedzenei 24h/dobe i utarczki slowne z pixelami.
Peace


O popatrz .. to tak jak ja ... tylko ostatnia godzina w pracy jest naprawde ciezka :P
Co do peace sie zgadzam - zreszta zobacz, jaka ciekawa wyszla z tego mojego niby trollowania dyskusja :)

@ Domin - +dmg ftw .. tyle powiem :D


Posty: 7
Dołączył(a): 13.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 10:53 
Cytuj  
Ja mam inne pytanie... mam maga na 46 lvlu i teraz chce rerollowac na arcane/frost 18/33. Mam pytanie czy isc najpierw i zrobic w froscie talenty, czy zaczac dawac talenty od arcane ?

Pozdro

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 11:09 
Cytuj  
D4rK napisał(a):
Ja mam inne pytanie... mam maga na 46 lvlu i teraz chce rerollowac na arcane/frost 18/33. Mam pytanie czy isc najpierw i zrobic w froscie talenty, czy zaczac dawac talenty od arcane ?

Pozdro


Skoro juz sie zdecydowales to ja poszedlbym najpierw w arcane. Uninterruptible Arcane Missiles, Instant Arcane Explosion, Clearcasting i Evocation dosyc sie przyjada i w sumie obnizaja Twoj downtime. Oczywiscie to tylko moje zdanie, ktos inny moze Ci za chwile powiedziec, ze tansze i mocniejsze frost czary to super sprawa przy levelowaniu :P

btw, ja levelowalem na fire i jakos nie narzekalem (wprawdzie trwalo to dlugo, ale raczej ze wzgledu na leniwy charakter gry, a nie na spec)

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 11:18 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
btw, ja levelowalem na fire i jakos nie narzekalem (wprawdzie trwalo to dlugo, ale raczej ze wzgledu na leniwy charakter gry, a nie na spec)


Jak chodzi o levelowanie - to fire > ice. IMO.


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 12:31 
Cytuj  
indeed, ogolnie wychodze z załozenia, ze respec na frost oplaca sie tylko na lvlach 55+, gdyz imo frost build jest dobry gdy wszystko wpakujesz naraz, takie ciurkanie po 1 talencie co lvl nie opłaca sie porownujac to z korzysciami z fire.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 13:07 
Cytuj  
Cytuj:
Fajnie, tym razem gadamy merytorycznie Przede wszystkim to moze ustalmy co znaczy arc/frost moze. Bo jesli arcane do AP, to z frosta niestety mijasz sie z IBlockiem i IBarriera.

Nigdzie nie pisalem nic i ultimate frost drzewka. Rozwijam do frostbite'a wlacznie, a arcane do PoMa.

Cytuj:
Widzisz, po raz kolejny mnie zle zrozumiales. Ja nie probuje przekonac wszystkich, ze jedyny sposob walki magiem to fireball, pompyro, fireblast, coc, nova i modlic sie o krity w kazdym. Chodzi o to, ze przy porownywalnym sprzecie (nie mowie o tonie itemkow do frost dmg, czy fire dmg) najwyzszy rank fireballa zada przecietnie wiekszy dmg nie najwyzszy rank frostbolta. Czyli najogolniej rzecz biorac - czary fire sa mocniejsze. Darmowa nova ? Bardzo fajna sprawa. Tylko ze w fire tez jest cos takiego jak impact.

Wcale tak nie musi byc, a to dlatego, ze teoretycznie frosty wchodza czesciej krytycznie a przedzial dmg frosta jest znacznie mniejszy niz fire, czyli wiadomo czego sie spodziewac. Ciezko porownywac impact z frostbite - dlaczego, chyba nie musze tlumaczyc - 1) freeze > stun bo feeeze z automatu podbija mi o 50% szanse na krytyk a Tobie stun nie daje nic poza szansa na scastowanie fireballa co najwyzej 2) mam to z 3 czarow instant, Ty z 2, przy czym Ty masz 10% a ja 15% na proc.

Cytuj:
Zeby nie bylo, ze czepiam sie szczegolow, ale do zdjecia cooldownow to chyba sluzy Cold Snap. To raz. Dwa - dzialanie iceblocka polegajace na zdjeciu dotow, poisonow, crippling effectow jest super - zgadza sie. Problem w tym, ze w wiekszosci przypadkow (jesli jest inaczej prosze o wyprostowanie) tuz po wyjsciu z iceblocka dostaniesz te same doty. Jedyne co - to moze zdarzy sie ze ktos przybiegnie i uratuje Ci tylek. Tylko ze znowu - czy rozmawiamy o outdoor czy BG pvp ?

Czepiaj sie, tylko sensownie. Do zdjecia cooldownow sluzy bardzo czesto Ice Block ( mi przynajmniej ) nieraz mialem akcje, kiedy widzialem nadchodzaca pomoc w obliczu 3 wrogow i defowalem frost nova blink ice block, nova, snap, nova, ice block, blink, nova. Jak najbardziej mowa o BG ( glownie doswiadczenia z WSG ).

Cytuj:
Nawet jesli nie otwieram to w przypadkach 1vs1 bede dazyl do tego, zeby zowcowac i zdobyc 2-3 sekundy na uspokojenie sie i wymyslenie "co tej kanalii zrobic". Jesli chodzi o nove - co stoi na przeszkodzie, zeby w fire tez zaczac nova ? Owszem, nie zcoldsnapujesz i nie bedziesz mial od razu drugiej. Ale masz chocby wspomnianego daze'a z blastwave'a (ktory, raz ze w pewien sposob kontroluje przeciwnika, a przy okazji w przeciwienstwie do FN zadaje konkretny dmg). Sens bicia czarami frost jest taki, ze zadaja konkretny dmg, maja snare'a itd. Przy fire buildzie najwyzszej ranki frostbolt castuje sie tyle samo co ztalentowany fireball, czyli 3 sekundy.

W BG 1v1 to jest megarzadkosc, na ogol trzeba kontrolowac co najmniej jednego bonus przeciwnika. Nawet bez snapa nova > blast wave, bo nova + CoC daje nie tylko control nie tylko nie psuje novy to jeszcze znow 50% na mass crit.

I tak mozna by sie przerzucac co to lepsze itp itd. Kazdy gra jak mu sie podoba, przy moim skillu gra mi sie o niebo lepiej arc/frost niz jakimkolwiek firebuildem i dla mnie ( tu skoryguje, bo emesio ma racje ) arc/frost > rest poza expieniem - faktycznie, koksi sie o niebo szybciej na firebuildzie czy arc/fire.

Peace


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 892 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.