mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 14:48 
Cytuj  
Bounty hunter napisał(a):
Gdyby się tak nad tym całym farmowaniem i sprzedawaniem kasy zasatanwić, to blizz nie ma podstaw żeby zbanować konto dopóki nie przedstawi danej osobie dowodów, że zapłaciła za gold jakiemuś farmerowi. A to jest raczej niemożliwe, chyba że jakimś cudem blizz przechwyci rachunek za "usługę" co też jest niemożliwe bo takie rzeczy są przesyłane w ( teoretycznie ) bezpiecznych mailach ( ok jest ale blizz nie jest hakerem =] ).

Jedyne co mogą udowodnić to wykorzystywanie konta przez różne osoby w przypadku powerlvlingu i to też jeśli wyraźnie widać, że konta używają osoby z różnych państw ( ty masz ip polskie a ktoś np chińskie ).Oczywiście też można ściemnić, że się lata do chin ( lol ) żeby biznesy załatwiać itp ( rofl ).


A czy Ty kiedykolwiek przeczytałeś licencję? I zrozumiałeś ją? Blizz może Ci zbanować konto BEZ PODANIA PRZYCZYNY!!! I nie muszą się tłumaczyć, że coś tam nie tak. Mało tego, Ty płacisz tylko za dzierżawe (bo tak to można chyba nazwać) serverów. Za nic więcej. Wszystko inne - chary, itemy jakie masz, gold itp. jest własnością Blizza. Wystarczy tylko przeczytać licencję i wszystko staje się jasne.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 14:52 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Fabianek napisał(a):
ogolnie EULA i ToU jest tak skonstruowane ze blizz moze wszystko a gracz moze liczyc jna dobra wole blizza.


Eula eulą ale jest w Unii Europejskiej prawo nadrzedne.. a jest nim prawo do ochrony konsumenta :) I to co Blizzard sobie napisze w Eula moze sobie tym dupe podetrzec jesli narusza prawa konsumenckie :)


Przykro mi Huragan, tu się mylisz. W momencie jak robisz Accept zgadzasz się na takie a nie inne warunki. Dopytywałem się już prawników w tej sprawie, gdy pojawiły się lagi. W każdym sądzie przegrałbyś. Co innego gdybyś nie zrobił Accept i podał blizz do sądu o naruszenie prawa czy coś w tym stylu, wtedy to masz szanse.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 15:13 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Przykro mi Huragan, tu się mylisz. W momencie jak robisz Accept zgadzasz się na takie a nie inne warunki. Dopytywałem się już prawników w tej sprawie, gdy pojawiły się lagi. W każdym sądzie przegrałbyś. Co innego gdybyś nie zrobił Accept i podał blizz do sądu o naruszenie prawa czy coś w tym stylu, wtedy to masz szanse.


zmien prawnikow, bo ci co to powiedzieli sa do dupy :)


_________________



**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 16:03 
Cytuj  
lol wielki znawca sie odezwał...
pozatym blizz ci nie karze płacić zawsze w kazdej chwili mozesz przestać opłacać...pozatym jak już byś sprawe do sadu chciał dawać to wiecej by cie poniosły koszty bo jezeli nawet bys wygral to i tak wyrok kazał by zwrócić blizzowi najwyżej opłate za 1 miesiąc gry...


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

*

Posty: 92
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 16:06 
Cytuj  
hehe, gdzie dwóch graczy wow tam trzy prawnicze opinie :) Marnujecie się chłopaki ;)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 16:40 
Cytuj  
Huragan, Ty znowu jak zwykle wiesz lepiej. Akurat to nie mój prawnik, bo mi nie potrzebny. Osoba od prawa międzynarodowego, która przeczytała wnikliwe EULA itp. więc nie udawaj znowu mądrzejszego. To tak samo jak z każą umową cywilną, która podpiszesz bez przeczytania jej a potem jesteś wszoku co to ja podpisałem i idziesz do sądu. Małe szanse na wygranie, w końcu sam to podpisałeś.
Co do propozycji sądowej to nie był mój pomysł lecz dużej grupy Polaków, Niemców i Portugalów z kilku serverów i jak łatwo się domyśleć spaliło na niczym.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:20 
Cytuj  
Zdajesz sobie sprawe, ze umowa cywilna ma tyle wspolnego z tematem ile kulawy z akrobata ? I kto to jest osoba od prawa miedzynarodowego ? Twoj kolega z 1 roku ekonomii, lol ? Poczytaj o normach imperatywnych, potem przejrzyj chociaz jakis podrecznik od prawa gospodarczego, a potem cokolwiek pisz na temat prawa w polaczeniu z Blizzardem ( co w sumie odnosiloby sie do wszystkich poruszajacych tutaj jakiekolwiek watki prawne ).

Peace and eot, please.


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:48 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Zdajesz sobie sprawe, ze umowa cywilna ma tyle wspolnego z tematem ile kulawy z akrobata ? I kto to jest osoba od prawa miedzynarodowego ? Twoj kolega z 1 roku ekonomii, lol ? Poczytaj o normach imperatywnych, potem przejrzyj chociaz jakis podrecznik od prawa gospodarczego, a potem cokolwiek pisz na temat prawa w polaczeniu z Blizzardem ( co w sumie odnosiloby sie do wszystkich poruszajacych tutaj jakiekolwiek watki prawne ).

Peace and eot, please.


Umiesz czytać? Chyba nie. Nic nie wpominałem o żadnym koledze. L2R :evil: Co do prawa cywilnego do był przykład. Zresztą jak jesteś taki mądry, zróbmy tak - zadzwoń do rzecznika praw konsumentów, powiedz dokładnie o co biega (czyli np. o lagi itp. i powiedz na co się zgodziłęś naciskając przycisk Akceptuję) i posłuchaj co Ci pani powie. GJ

PS.
Całość mógłbyś tylko i wyłąćznie ciągnąć z powództwa cywilnego, bo blizz nie dopuśił się żadnego wykroczenia. Więc sam sobie poczytaj książki. Miłej lektury

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:58 
Cytuj  
Temu panu juz dziekujemy. Zapraszamy na ignore list, Przmo19 czeka na towarzystwo.


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!


Posty: 5
Dołączył(a): 24.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 22:54 
Cytuj  
najlepiej to piść solidnego bąka

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 10:06 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Umiesz czytać? Chyba nie. Nic nie wpominałem o żadnym koledze. L2R :evil: Co do prawa cywilnego do był przykład. Zresztą jak jesteś taki mądry, zróbmy tak - zadzwoń do rzecznika praw konsumentów, powiedz dokładnie o co biega (czyli np. o lagi itp. i powiedz na co się zgodziłęś naciskając przycisk Akceptuję) i posłuchaj co Ci pani powie. GJ


ze nie moga przyjac od ciebie zgloszenia bo nie zajmuja sie pojedynczymi sprawami, uwielbiam jak ktos teoretyzuje :P


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**

Posty: 357
Dołączył(a): 4.12.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 12:13 
Cytuj  
Radzę zapoznać się najpierw z tekstami źródłowi na temat pracy Rzecznika Praw Konsumenta zanim zaczniecie prawić salomonowe wyroki.

"Najważniejszym uprawnieniem z punktu widzenia konsumenta, jest prawo rzecznika do wytaczania powództwa na rzecz konsumenta, oraz wstępowania do toczącego się postępowania za zgodą konsumenta. Umożliwia to konsumentom wyzbycie się obawy konieczności ponoszenia kosztów sądowych. Rzecznik podobnie jak organizacje społeczne zwolniony jest z opłat sądowych."

To a propo kilku wcześniejszych wypowiedzi.
Lece na egzamin, trzymajcie kciuki.


_________________
Master of puppets Im pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you cant see a thing
Just call my name, `cause Ill hear you scream.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 12:16 
Cytuj  
edit: niewazne nie lubie teoretyzowac


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 14:29 
Cytuj  
Fabianek, ale ja dzwoniłem do rzecznika, rozmawiałem, więc to nie teoria. Swoją drogą to wiem jakie podejście ma ten cały rzecznik. Prację w sklepie komputerowym i raz się zdarzyło, że klient nasłał na nas takiego rzecznika tzn. zadzwoniła miła pani, zapytała się co się stało. Przedstawiliśmy jej całą sytuację... mija gdzieś 4 lata i nic. A tak naprawdę to klient w tym przypadku miał rację i powód do niezadowolenia :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.