mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 7.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 11:27 
Cytuj  
Chastity napisał(a):
..nie wiem czy ja poprostu niedoczytała EULI..ale..naprawdę nie mozna płacić jedną kartą za dwa konta?!
ke?!


można, możesz płacić jedną kartą za dowolną ilość kont. Po prostu Xanth kombinował z kartami i wzbudził podejrzenia Blizzarda. Gdyby mi ktoś próbował płacić 3 różnymi kartami kredytowymi też bym podziękował.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 11:42 
Cytuj  
Zygfryd Prostoduszny napisał(a):
Gdyby mi ktoś próbował płacić 3 różnymi kartami kredytowymi też bym podziękował.

Nawet jesli sa z tego samego banku, na to samo nazwisko, nigdy nie bylo brakow srodkow na nich i kasa szla od razu? Gdzie tu widzisz kombinowanie kartami? Wpisywalem ta karte, ktora akurat mialem w reku, sadzisz, ze chcialo mi sie pamietac, ktora to akurat karta oplacalem akurat to konto? To samo zreszta im napisalem, to mi odpisali ladnymi slowami, zebym spierdalal.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 11:45 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Zygfryd Prostoduszny napisał(a):
Gdyby mi ktoś próbował płacić 3 różnymi kartami kredytowymi też bym podziękował.

Nawet jesli sa z tego samego banku, na to samo nazwisko, nigdy nie bylo brakow srodkow na nich i kasa szla od razu? Gdzie tu widzisz kombinowanie kartami? Wpisywalem ta karte, ktora akurat mialem w reku, sadzisz, ze chcialo mi sie pamietac, ktora to akurat karta oplcalem akurat to konto? To samo zreszta im napisalem, to mi odpisali ladnymi slowami, zebym spierdalal.
kompletnie nie rozumiem, dlaczego jest to kłopot.
moze są uprzedzeni do Polaków za podawanie lewych kart. pamiętam że masa ludzi sie chwaliła jak to jakieś wymyślone numery wpisują albo że grają za darmo


_________________
psn

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 11:49 
Cytuj  
Znalazłem. Oto co dokładnie robi nam warden gdy gramy w wow:

http://www.rootkit.com/blog.php?newsid=358

Podsumowując, w uproszczeniu:
Po uruchomieniu launchera warden ściąga swój kod z sieci i uruchamia się. Co 15 sekund warden przeprowadza skan przeciw programom 3rd party, obejmujący:
1. Czyta nazwy wszystkich otwartych okienek, również zwiniętych do paska. Następnie porównuje z listą zakazanych nazw
2. Z wszystkich procesów z pamięci, pobiera 10-20 bajtów i porównuje z zakazaną listą
3. Jeśli wyniku tych testów warden znajdzie pasujące do siebie ciągi znaków, raportuje do blizza = ban

Nie wyjaśnione w artykule: lista zakazanych ciągów (banning hashes) jest także ściągana w locie razem z kodem?

Jak pamiętamy, warden jest używany już od kilku miesięcy. Powstał w międzyczasie program nadzorujący jego działania, zwany Governor. Niemniej prawie napewno trafił on na listę banned (mam na myśli że jeśli użyjesz Governora to blizz da ci bana)

Powyższe informacje są oparte na analizach wykonywanych już dość dawno, tj. zaraz po wprowadzeniu warden do walki. Na dzień dzisiejszy może być rozbudowany i sprytniejszy. Niemniej, prawie pewne jest, że działanie warden wykracza poza ramy EULA i TOU, możnaby także pokusić się o analizę prawną jego działania.


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 11:53 
Cytuj  
@Deshroom /nod

@Brodaty
jesli jest tak jak piszesz to wardena bardzo latwo ominac uruchamiajac bezposrednio wow'a a nie przez lauchera. Teraz pozostaje pytanie skoro ja mam sobie polaczenia wychodzace / przychodzace (nie chce mi sie czytac newsow jak chce odpalic gre) do lauchera zablokowane to moze lapie sie na bana to by bylo juz smieszne.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:01 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Teraz pozostaje pytanie skoro ja mam sobie polaczenia wychodzace / przychodzace (nie chce mi sie czytac newsow jak chce odpalic gre) do lauchera zablokowane to moze lapie sie na bana to by bylo juz smieszne.
hmm ja używam WOW Readera (do profili) i tam mam opcje z Loaderem albo bez. z oznacza że musze jeden raz wiecej kliknąć ale sa fajne obrazki to klikam.

O ile pamiętam pomysł Loadera miał zabezpieczać logowanie przed keylogerami - ogólnie powstał po aferze w której okazało się że nooby maja syf na kompach i blizz miał duzo pracy :wink:

ogólnie to nie obchodzi mnie co robi Blizz - ważne że nie ma takeigo problemu z cheaterami jak praktycznie w każdej innej grze


_________________
psn


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:03 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:02 
Cytuj  
Brodaty , jak ktos nie mna nic do ukrycia to sie nie boi, ba wrecz mnie prawde mowiac gówno obchodzi co robi warden i moze nawet skanowac nazwy moich plikow byle był skuteczny, Za wiele gier juz zostało zniszczonych przez cheaty.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:05 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Brodaty , jak ktos nie mna nic do ukrycia to sie nie boi, ba wrecz mnie prawde mowiac gówno obchodzi co robi warden i moze nawet skanowac nazwy moich plikow byle był skuteczny, Za wiele gier juz zostało zniszczonych przez cheaty.
dokładnie. gra ma ponad rok a nie było praktycznie żadnej afery z oszustami. pogratulować :wink:


_________________
psn


Posty: 6
Dołączył(a): 7.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:05 
Cytuj  
po prostu kiedyś kilkakrotnie człowiek z ebay-a próbował mi zapłacić swoimi kartami kredytowymi - ze 3-4 razy pod rząd transakcja została odrzucona. W końcu było approved. Kaska doszła, a po ~2 miesiącach z powrotem zniknęła. Ludzie różnie kombinują. Do tego nie sądzę, by Blizzard miał dostęp do pełnych danych o naszych kartach kredytowych - raczej korzysta z usług jakiejś zewnętrznej firmy która akceptuje płatności. Blizzard może dmuchać na zimne i na każdy alert reagować blokowaniem tego sposoby płatności.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:07 
Cytuj  
Tak, Fabianek, można pominąć launchera i nawet blizz napisał że bezpośrednie uruchomienie "pozbawia was korzyści z uruchomienia skanu przed trojanami etc." Pytanie: czy naprawdę jak uruchamiasz bezpośrednio wow.exe i zablokujesz w firewallu transmisję z/do launchera to naprawdę warden cię nie sprawdza? Wierzysz im?

Spójrz na to:
http://www.blizzard.com/support/wow/?id=aww01907p1

edit: Shadhun, Deshroom
Zgadzam się że jeśli gra się uczciwie to nie ma się nic do ukrycia i nawet półlegalne spyware mi i wam nie przeszkadza. Zgadzam się że dzięki temu ilość cziterów jest mała. Są jednak ludzie którzy:
1. Chcą wiedzieć jak działa launcher i warden
2. Lubią grzebać się w kwestiach bezpieczeństwa, prawnych aspektach etc.
3. Nie zgadzają się na szpiegowanie ich komputerów i naruszanie ich prywatności w jakikolwiek sposób

Off topic:
Ad. 3: Carnivore ftw - jeśli nie chcesz być szpiegowany, odłącz kompa od sieci i nie wysyłaj emaili. Echelon ftw - powiedz do słuchawki "podłożę bombę" - amerykańskie uszy zwrócą się w twoją stronę


_________________
O.o


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:16 przez Brodaty, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:08 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Brodaty , jak ktos nie mna nic do ukrycia to sie nie boi, ba wrecz mnie prawde mowiac gówno obchodzi co robi warden i moze nawet skanowac nazwy moich plikow byle był skuteczny, Za wiele gier juz zostało zniszczonych przez cheaty.


no niezupelnie, bo jesli wierzysz w spiskowa teorie dziejow to taki warden moze wyslac:
- klucz do firmy x i sprawdzic czy aplikacja y jest legal (wyslac do MS klucz twojej windy i sprawdzic czy jest legal)
- jakies poufne dokumenty ktore masz na kompie
- jakies intymne zdjecia ktore masz na kompie
- ....etc. moze wszystko cos jak trojan to kwestia zaufania do blizza ;-)

Brodaty napisał(a):
" Pytanie: czy naprawdę jak uruchamiasz bezpośrednio wow.exe i zablokujesz w firewallu transmisję z/do launchera to naprawdę warden cię nie sprawdza? Wierzysz im?


lol ofc ze nie. Tak samo jak nie wierze w to ze mnie launcher uchroni przed keyloggerami juz ja wole ufac firewallom i ustawieniom przegladarki


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:32 przez Fabianek, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:11 
Cytuj  
Nie moze tego zrobić bo było by to łamanie prawa.

Policja tez moze wejsc z fałszywym nakazem i zgwałcić ci chomika. Czy tak robią ?. Czy takie przypuszczenie jest podstawa do ograniczenia praw policji ?.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:13 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Nie moze tego zrobić bo było by to łamanie prawa.

Policja tez moze wejsc z fałszywym nakazem i zgwałcić ci chomika. Czy tak robią ?. Czy takie przypuszczenie jest podstawa do ograniczenia praw policji ?.

jesli wierzysz w spiskowa teorie dziejow to tak ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:15 
Cytuj  
Ja bym powiedział inaczej :

Jak jestes kretynem to tak.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:21 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
- klucz do firmy x i sprawdzic czy aplikacja y jest legal (wyslac do MS klucz twojej windy i sprawdzic czy jest legal)


Tak właśnie aktywowany jest przecież Win XP, żaden to spisek
Mam też w pracy programy techniczne które właśnie w ten sposób sprawdzają ważność licencji za każdym uruchomieniem, to oczywiste

edit: Shadhun,
takie rzeczy zdarzają się nagminnie w Polsce. Wczoraj na TVN było o babie co ją prokurator ściga bo zniszczyła banknot 10 zł. Miesiąc przesiedział w pace chłopiec co odbił orzełka z monety na legitymacji szkolnej, żeby mieć zniżkę w tramwaju


_________________
O.o


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:23 przez Brodaty, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:23 
Cytuj  
Brodaty jada po Tobie :lol:
BTW masz chomika?


_________________
psn


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:23 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:23 
Cytuj  
Matko, jemu chodzilo ze program moze sprawdzic klucze INNYCH programów.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:28 
Cytuj  
Lol, racja Desh.
Nie mam chomika, ale miałem kiedyś komornika


_________________
O.o

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:31 
Cytuj  
eh ja zawsze wchodze przez wowa.exe - jakos wygodniej :P moze dlatego jeszcze bana nie dostalem :D (joke) a tak na powaznie- moze jak sie wejdzie normalnie i quardian wchodzi na kompoa iskanuje to da sie go wykryc za pomoca att+ctrl+delete ???? moze bedzie w uruchomionych procesach ? :]


Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 12:32 przez Karoid, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 12:32 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Zygfryd Prostoduszny napisał(a):
Gdyby mi ktoś próbował płacić 3 różnymi kartami kredytowymi też bym podziękował.

Nawet jesli sa z tego samego banku, na to samo nazwisko, nigdy nie bylo brakow srodkow na nich i kasa szla od razu? Gdzie tu widzisz kombinowanie kartami? Wpisywalem ta karte, ktora akurat mialem w reku, sadzisz, ze chcialo mi sie pamietac, ktora to akurat karta oplacalem akurat to konto? To samo zreszta im napisalem, to mi odpisali ladnymi slowami, zebym spierdalal.

X.


Xanth, ja to rozumiem, ale ty takze prawdopodobnie rozumiesz, ze oni nie patrza jednostkowo. Jakos musza ogarnac te 5mln kont. Jezeli widza, ze maja jakis problem (straty, sa oszukiwani gdzies), to wola zablokowac 0,1% niewinnych ludzi i ukrocic proces, bo nie maja czasu sie zastanawiac nad kazdym z osobna. Tak jest w kazdym mmorpg. A czemu akurat blizz sie czepia platnosci z kilku roznych kart... nie mam pojecia[/list]


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.