mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:38 
Cytuj  
@Kabu
jasne masz racje. o to mi chodziło :wink:


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:52 
Cytuj  
no to musi być strasznie dziadowska sieć, jeżeli zezwala na 2 identyczne IP wewnątrz sieci. Kiedyś nawet myślałem, że to niemożliwe, ale spraktywaliśmy to swego czasu. Dwa całkiem różne komputery, identyczne Mac adresy w sieciówkach -> identyczne adresy IP i wszystko działało (no mniej więcej czasami były zgrzyty ale dało się żyć).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 15:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jeżeli zezwala na 2 identyczne IP wewnątrz sieci.

Zadna siec nie zezwala na 2 identyczne adresy IP jednoczesnie w jednej podsieci. Jest to poprostu i technicznie, i fizycznie niemozliwe. Dwa identyczne adresy moga byc w roznych podsieciach polaczonych ze soba urzadzeniem routujacym, nigdy w tej samej. W przypadku napotkania drugiego takiego samego adresu w tej samej sieci/podsieci adres zostanie "zablokowany". Taka juz jest specyfika protokolu TCP.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 20:14 
Cytuj  
tez to moge potwierdzic
na zaliczeniu z sieci komputerowych kumple na innym kompie w sieci zamienili IP na taki jaki mialem na kompie na ktorym zaliczalem cwieczenia - nic mi nie dzialalo - musialem do zaliczenia podchodzic jescze raz :evil:


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 22:05 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Shadhun_ napisał(a):
Ja odpalałem wow-a 2 razy na tym samym kompie (rózne accounty) i problemu nie było.


ja kiedys tez to robilem, ale ostatnio probowalem sie juz nie da, wyskakuje critical error przy probie wlaczenia drugiego wowa


U mnie działa do tej pory :)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.


Posty: 13
Dołączył(a): 23.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 22:30 
Cytuj  
To jest przeciez niemozliwe zeby nie dzialalo , ja mam siec lokalna i postawiony serwer , i gram z 3ch kompow na 3ch kontach i nie ma zadnego problemu. Ba nawet teraz da sie grac z 2ch kompow na 1 koncie tylko ze nie da sie niestety na 1 serwie :P

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 00:16 
Cytuj  
a potem zdziwieni skad bany :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 06:56 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
jeżeli zezwala na 2 identyczne IP wewnątrz sieci.

Zadna siec nie zezwala na 2 identyczne adresy IP jednoczesnie w jednej podsieci. Jest to poprostu i technicznie, i fizycznie niemozliwe. Dwa identyczne adresy moga byc w roznych podsieciach polaczonych ze soba urzadzeniem routujacym, nigdy w tej samej. W przypadku napotkania drugiego takiego samego adresu w tej samej sieci/podsieci adres zostanie "zablokowany". Taka juz jest specyfika protokolu TCP.

X.


też byliśmy zdziwieni, że zadziałało. Co prawda net trochę przycinał (chyba w całej sieci nieźle pakiety wariowały), ale nie wyskoczył nawet żaden alert.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 08:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
też byliśmy zdziwieni, że zadziałało.

Pewnie miales DHCP albo rozne maski, a nie takie same adresy IP (pelny adres IP, czyli IP i maska). Jeszcze raz powtarzam: nie jest technicznie wykonalne, zeby ten sam adres byl fizycznie na conajmniej dwoch komputerach w tej samej sieci/podsieci. Rozumiesz? Tak jest zbudowany protokol TCP, ze poprostu NIE DA SIE.
Zreszta, co ja cie bede przekonywal, zaraz okaze sie, ze wiesz lepiej od RFC.

X.

PS. Pozatym, jakby sie dalo miec 2 identyczne IP na roznych komputerach, to nie byloby problemu z wyczerpujaca sie pula IP. A problem jest.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 09:46 
Cytuj  
niestety nie dysponuję żadnymi fotkami :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.