mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 11:55 
Cytuj  
@Razel

racja nie chciałem być niemiły. Poprostu czasami szybko się irytuje jak musze tłumaczyć co miałem na myśli pisząc coś tam gdzieś tam. Wynika to z lenistwa. Zdaje sobie sprawe że trudno wymagac żeby każdy traktował to co pisze jako dogmat :P


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 12:20 
Cytuj  
@DirectC

spotkalem sie z taka rozpiska:

Ile aggro generuja pojedyncze skille na jednym mobku przy zalozeniu, ze mobek redukuje 50% dmg:
1. Shield Slam - 1950
2. Revenge - 1370
3. Sunder Armor - 1050
4. Shield Bash - 930
5. Heroic Strike - 890
6. Cleave - 490
7. Thunder Clap - 340
8. Bloodrage - 335
9. Demoralizing Shout - 175

zrodlo i zasadych tych wyliczen nie zostala podana wiec byc moze masz racje i cleave generuje aggro wylacznie z dmg.

Zdaje sie, ze z tego postu mozna wyciagnac jakies uzyteczne informacje. :wink:


_________________
Maiori Cede

*

Posty: 135
Dołączył(a): 5.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 12:21 
Cytuj  
ja tak z ptk widzenia healera:
najbardziej nie cierpie "pseudo tankow" czyt. warkow ktorzy uwarzaja ze moga tankowac nie bedac w defensive stance z 2h swordem w reku i niklymi bonusami w stamine(dodatkowo nie wiedzac co to jest aggro i pulowanie:/)
a pozniej oczywiscie wina za zdechniecie tanka i innych spada na healera...


_________________
Obrazek
serniczek = mniam
pre-cu swg veteran

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 12:22 
Cytuj  
Tak, bardzo ciekawy post, jeden z lepszych na temat aggro management.

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 12:25 
Cytuj  
bartii napisał(a):
ja tak z ptk widzenia healera:
najbardziej nie cierpie "pseudo tankow" czyt. warkow ktorzy uwarzaja ze moga tankowac nie bedac w defensive stance z 2h swordem w reku i niklymi bonusami w stamine(dodatkowo nie wiedzac co to jest aggro i pulowanie:/)
a pozniej oczywiscie wina za zdechniecie tanka i innych spada na healera...

Generalnie masz oczywiscie racje, ale wiele zalezy od sytuacji. Jezeli ide gdzies z PUGiem, to raczej tankuje "normalnie" (rzadko chodze na szczescie :). Ale z ludzmi ktorych znam, w prostej instancji, szybciej jest kiedy biegam z 2H (co nie wyklucza def stance oczywiscie). Dodatkowo w instancjach typu DM w pewnym momencie zaczyna byc po prostu trudno o rage z otrzymywanego dmg, bo mobki dziubia po 50. Dlatego paradoksalnie troche slabszy sprzet ulatwia trzymanie aggro, choc pewnie troche utrudnia zycie healerowi.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 17:17 
Cytuj  
Zacząłem się bawić krowim warkiem (42 lvl, postanowiłem, że tym razem to ja będę tym złym nakurwiaczem w BG), poza BG dużo też łażę do instów i w pugach jest niestety tak, że choćbym wyjebał mega traktat o nienukowaniu po pullu, to i tak mało to daje, bo magowie i szamki chcą zobaczyć popujące numerki jak najwyższe...

Aha, do niezbędnych modów warka dodałbym Pi's Warrior Utilities (http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=3021). Mod dobiera stance do wciśniętego klawisza umiejętności (jak walę powiedzmy w intercept, to pierwsze naciśnięcie przełącza mnie na zerga, drugie włącza intercepta), pozwala dobierać zestawy broni do skilli (można wywalić overpower z 2handera dzięki temu na przykład) i są w nim zestawy ubranek na różne okazje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:11 
Cytuj  
Pi's Warrior Utilities - dosc leciwe, dziala to jeszcze na 1.9.* ?


_________________
Maiori Cede

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:14 
Cytuj  
ogólnie polecam rozwiązanie rolka góra battle, dół zerg, press def.
i opanowac przyciski Q, E, F, 1, 2
ewentualnie jak dobra mycha to Button 4 i 5
spodoba się :wink:

pseudo myslące mody sa do dupy :wink:

@Cubituss
to co robi ten mod załatwia makro - używałem takich dziewięciu przez rok i nie polecam :wink:
dlaczego ?
bo pod jednym skrótem masz tylko makro jednego skila a korzystając z mojej metody masz 3 skille pod jednym przyciskiem (np. pod "1" taunt charge i intercept)
oba roziązania wymagaja dwóch kliknięć ale w moim bedziesz miał dużo mniej przycisków i dużo mniej skrótów

moja metoda pozwala na granie wojem z wcisnietym prawym przyciskiem myszy non stop :wink:
jak jest zaleta tłumaczyć nie bede 8)


_________________
psn

***

Posty: 513
Dołączył(a): 21.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:45 
Cytuj  
ja mam 2 bary, 10 buttonow w kazdym, i wszestkie skile sie mieszcza ;p i jestem pewny ze dziala to szybciej niz rolka>skil

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:48 
Cytuj  
Venomo napisał(a):
ja mam 2 bary, 10 buttonow w kazdym, i wszestkie skile sie mieszcza ;p i jestem pewny ze dziala to szybciej niz rolka>skil
ja jestem pewny że nie, bo przełaczenie stansu też trwa i to dłużej niż klikniecie :wink:

poza tym nie jesteś wstanie tym grac bez widocznego kursora ( z wcisnietym prawym klawiszem myszy)
bajer polega na tym że sie bedziew wolno obracał albo wolno wciskał.
przy moim rozwiązaniu masz po 5 przyciskami 15 skill i obracasz sie mysza. jeśli nie czaisz różnicy to sie poddaje :P


_________________
psn

*

Posty: 126
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 17:30 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
pseudo myslące mody sa do dupy :wink:



A Twoje makra to niby jakie? :)

Deshroom napisał(a):
@Cubituss
bo pod jednym skrótem masz tylko makro jednego skila a korzystając z mojej metody masz 3 skille pod jednym przyciskiem (np. pod "1" taunt charge i intercept)
oba roziązania wymagaja dwóch kliknięć ale w moim bedziesz miał dużo mniej przycisków i dużo mniej skrótów


Trzymanie pod jednym klawiszem taunt, intercept i charge... na jedno wychodzi z moim modem w sumie, mam dwa zestawy keybindów - jeden na battle/zerg, drugi na defensive. Ogarniam klawisze jakoś, zresztą na cholerę Ci taunt tak blisko, przecież to jest skill ratunkowy :)

EDIT: Pi's Warrior działa bardzo dobrze w 1.9.x. Do tego ma parę przydatnych opcji - dobieranie broni do wybranego skilla (nie ma jak wyjebać Overpower z 2handera), zestawy ubranek (ja mam crit/normal :) ) i tak dalej. Znajomi warkowie grają na tym i też sobie chwalą.

***

Posty: 513
Dołączył(a): 21.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 17:43 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Venomo napisał(a):
ja mam 2 bary, 10 buttonow w kazdym, i wszestkie skile sie mieszcza ;p i jestem pewny ze dziala to szybciej niz rolka>skil
ja jestem pewny że nie, bo przełaczenie stansu też trwa i to dłużej niż klikniecie :wink:

poza tym nie jesteś wstanie tym grac bez widocznego kursora ( z wcisnietym prawym klawiszem myszy)
bajer polega na tym że sie bedziew wolno obracał albo wolno wciskał.
przy moim rozwiązaniu masz po 5 przyciskami 15 skill i obracasz sie mysza. jeśli nie czaisz różnicy to sie poddaje :P


chodzi o to ze mam makra, i wcisniecie 2 razy tego samego przycisku nie mzoe byc wolniejsze od rolka -> button
nie wiem czy chodzi ci o wciskanie skilli bo jak tak to n/c ;p
a obracam sie tak jak ty, czyli lewy/prawy przytrzymany

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 18:22 
Cytuj  
Moje bindy to:

q - (tutaj problem bo nie pamietam co)
e - charge
r - retaliation
f - bandage
v - (znow nie pamietam co)
z, x, c - stance <- to mi się najbardziej podoba w moim ustawieniu
1, 2, 3, 4, 5 - skille
shift+1+2+3+4+5 - skille na górnym pasku

pod c wczesniej byl character sheet zostawl zmieniony na shift+c, sheetach broni shift+z, sit - shift+x

Ogólnie wszystko mi pięknie ładnie działa i nie muszę za bardzo rozciągać palców. Aktualnie jednak zastanawiam się nad kupnem myszki z wieloma przyciskami.

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 09:40 
Cytuj  
Venomo napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Venomo napisał(a):
ja mam 2 bary, 10 buttonow w kazdym, i wszestkie skile sie mieszcza ;p i jestem pewny ze dziala to szybciej niz rolka>skil
ja jestem pewny że nie, bo przełaczenie stansu też trwa i to dłużej niż klikniecie :wink:

poza tym nie jesteś wstanie tym grac bez widocznego kursora ( z wcisnietym prawym klawiszem myszy)
bajer polega na tym że sie bedziew wolno obracał albo wolno wciskał.
przy moim rozwiązaniu masz po 5 przyciskami 15 skill i obracasz sie mysza. jeśli nie czaisz różnicy to sie poddaje :P


chodzi o to ze mam makra, i wcisniecie 2 razy tego samego przycisku nie mzoe byc wolniejsze od rolka -> button
nie wiem czy chodzi ci o wciskanie skilli bo jak tak to n/c ;p
a obracam sie tak jak ty, czyli lewy/prawy przytrzymany
i nie jest chodzi o to że masz mniej przycisków do wciskania jako skróty.
zrozum że pro gracz nie uzywa praktycznie kursora podczas walki, non stop trzyma wcisniety przycisk myszy

@Shador von Dal
wiesz dlaczego mysz jest lepsza niz zxc ? bo do zxc mozesz przypisac akcje a do myszki nie możesz (umożliwia to DAB ale wole go nie uzywac). wiec rolka myszy jest najlepsza do stancow lub targetowania (jak mam w rogalu)

grajcei jak checie ja juz lepszym tankiem nie bede nigdy. grajcie tylko tak ze jezeli tankujecie to wszycy są spokojniejsi niz gdyby tankował ktoś inny :wink:


_________________
psn

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:11 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
zrozum że pro gracz nie uzywa praktycznie kursora podczas walki, non stop trzyma wcisniety przycisk myszy


ZOMG to jestem pro LOL!!!111111!1!11oneone!!1!eleven


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:14 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Deshroom napisał(a):
zrozum że pro gracz nie uzywa praktycznie kursora podczas walki, non stop trzyma wcisniety przycisk myszy


ZOMG to jestem pro LOL!!!111111!1!11oneone!!1!eleven

Fabianek, czy Ty musisz sie wpieprzyc w kazdy temat, ktore zawiera wiecej merytorycznej dyskusji niz bredni i zrownac go poziomem z reszta?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:25 
Cytuj  
Fabianek poprostu informuje żebys mnie ne cytował bo dodaje do ignora (i tak nie zobacze) naprawde lepiej sie czyta tematy jak nie ma Twoich szlaczków :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:34 
Cytuj  
Hmmm ja skolei mam ustawione zmianę stance pod f1 f2 f3 ...
atak najbliższego celu mam pod przyciskiem w kółku.
umiejętności to: 1,2,3,4,5,6(tu mam to co rzadko używam), s1,s2,s3,s4,s5,sq,sw,se,sr,st,sa,ss,sd,sf - s to Shift :]
Pewnie jak dociągnę do 60lev tym altem to zmienię \, ale narazie jest nieźle :] Pod dodatkowymi klawiszami myszki mam bieg do przodu i do tylu- też do zmiany ale narazie się nie zdecydowałem co dać ...

Tu mam także mały problem: Mam na myszce dwie rolki. Windows wykrywa je jako dwie różne rolki(jedna do góra/dół druga na boki), ale WoW już nie :[ Jak zrobić aby wykrywał to ? (mam zainstalowane oprogramowanie do niej)...


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:37 
Cytuj  
nie podejrzewam żeby sie udało. wow jakby ma poblokowane niektóre funkcje UI
Np rolka góra dół nie pozwala na przypisanie np whirwind i MS (tak miałem i pozwala na to mod DAB) natomiast pozwala na przypisanie funkcji jak np rolka dół wybór najbliżeszo targetu ( świetnie działa jak mogów jest straszbnei dużo - poprostu kręcisz w dół)

ogólnie róbta co chceta tylko nie używajcie kursora do grania :P


_________________
psn

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2006, 10:43 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Hmmm ja skolei mam ustawione zmianę stance pod f1 f2 f3 ...
atak najbliższego celu mam pod przyciskiem w kółku.
umiejętności to: 1,2,3,4,5,6(tu mam to co rzadko używam), s1,s2,s3,s4,s5,sq,sw,se,sr,st,sa,ss,sd,sf - s to Shift :]
Pewnie jak dociągnę do 60lev tym altem to zmienię \, ale narazie jest nieźle

Jezeli dobrze Ci sie gra, to po co zmieniac :) Ja tez stance mam pod f1/f2/f3, ale przylapalem sie, ze wlasciwie i tak uzywam 4/t/g bo pod tymi klawiszami mam makra do overpower/disarm/whirlwind. Poza tym standard czyli poruszanie na WSAD i klawisze "w poblizu" do skilli (1/2/3/4, 5 to juz dla mnie troche za daleko wiec reszta (skille, mount, bandaze, zmiana broni, trinkety itp) jest pomapowana na q/e/r/t/f/g/z/x/c z ewentualnymi shiftami/altami + f4/f5/f6 na potiony/tubery. Klikam wlasciwie tylko na hearthstone i sharpening stone... (Laintime ma nawet to pobindowane, ale jak na razie nie czulem potrzeby :).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.