mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2929 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2006, 10:59 
Cytuj  
Planuje respeca na 5/0/46 (healbot) i powiem wam ze jak sie da te 5 pkt w imp. wrath, zalozy sie itemy +healing/spelldmg to nie wyglada to tak zle z dps... gorzej jesli chodzi o pvp... bez feral charge i wysokimi kosztami skilli /rage/nrg to jest sie niezlym gimpem ;)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2006, 11:51 
Cytuj  
Pio napisał(a):
Na stworach w silithus rosnie do honored, pozniej jedynie mozesz nabic z przywolywanych bossow/oddawanych textow/AQ 20. Niestety nie kazdy ma czas na granie po 6 h dziennie i farmienie tam, a nabic exalted szybko jedynie mozna robiac duzo AQ 20 lub wydajac kupe kasy i kupujac texty ktore zamieniasz pozniej na repa. No i do tego dochodzi resto druid, ktorym farmic nie ma sensu


ja farmilem revered na buildzie 0/20/31 oczywiscie wykupujac wszystkei texty na ah i jakos szlo :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2006, 11:57 
Cytuj  
no jak mi sie nudzi to biegam, grinduje kartki i soluje bosow na tier 1... pozniej oddaje medale za crapy i tez dostaje pkt do repa ;)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 08:21 
Cytuj  
widzial ktos w sieci wiarygodny przelicznik miedzy healing / mana restore / mana / hp / %crit spells / int / sta / spi ?


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 12:17 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
widzial ktos w sieci wiarygodny przelicznik miedzy healing / mana restore / mana / hp / %crit spells / int / sta / spi ?


Co ty chcesz przeliczac? Spirit na stamine? Czy crit spell na mane? :P


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 12:29 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Co ty chcesz przeliczac? Spirit na stamine? Czy crit spell na mane? :P


cos w tym rodzaju aby okreslic rating itemu.

PS czy ty juz miales logike rozmyta, matematyke dyskretna i statystyke w szkole? jesli nie to nie zabieraj glosu tam gdzie sie nie znasz, a jesli miales to pora wrocic do notatek.

PPS AEP dla rogue wlasnie powstalo na podstawie tego typu szacowan http://www.wowwiki.com/AEP


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 14:19 
Cytuj  
Nie wiem co ma logika rozmyta do tego ale ok.

To ze bedziesz mial liczbowy rating itemu w zaden sposob nie koreluje z jego przydatnoscia. Oczywiscie jest to pewien rodzaj ratingu co jest lepsze a co gorsze, ale przy druidzie, ktory uzywa wszystkich 5 statow naraz bedzie to troche trudne bo musisz zachowac balans miedzy przynajmniej 4 statami, zakladanie itemow o najwyzszym rankingu moze skonczyc sie noszeniem samego inta albo stamego agi+sta w zaleznosci od doboru wag dla danych atrybutow.

Najlatwiejsza metoda to testowanie co najbardziej komu lezy ;p


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 14:28 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Nie wiem co ma logika rozmyta do tego ale ok.

np. aby ocenic czy przy danym sprzecie (ktory masz na sobie) to dobry item dla Ciebie.


Cytuj:
To ze bedziesz mial liczbowy rating itemu w zaden sposob nie koreluje z jego przydatnoscia. Oczywiscie jest to pewien rodzaj ratingu co jest lepsze a co gorsze, ale przy druidzie, ktory uzywa wszystkich 5 statow naraz bedzie to troche trudne bo musisz zachowac balans miedzy przynajmniej 4 statami, zakladanie itemow o najwyzszym rankingu moze skonczyc sie noszeniem samego inta albo stamego agi+sta w zaleznosci od doboru wag dla danych atrybutow.


zalozenie ogolne: dla healbota co juz zdecydowanie upraszcza liczenie

Cytuj:
Najlatwiejsza metoda to testowanie co najbardziej komu lezy ;p


nie lubie wywalac dkp na zbedne itemy ktore pojda do vendora.

Dla HT rank10 przy zalozeniu ze walka bedzie trwala ~500 sec, +0 healing i bede caly czas castowal majac 15% mana regen wyszedl mniej wiecej taki rank.

pierwsza kolumna przytownanie do 1 najwyzej ocenianego parametru, druga najnizej.

Kod:
Mana regen 1,0000 102,00
Spi        0,1429  14,58
      
Mana       0,0278   2,83
Hp         0,0098   1,00
      
Healing    0,0722   7,36
%crit      0,8022  81,82
      
Int        0,4434  45,23
Sta        0,1476  15,06


sprawdzajac poszczegolne itemy t1 i t2 wlasciwie wszystko sie zgadza (t2 zawsze lepsze) z wyjatkiem chesta: CEN ma 3mana/5sec 22healing a SR ma 42 healing i 1% crit reszta statow jest bardzo podobna. Wyszlo ze minimalnie CEN jest lepszy. Wiadomo ze nikt nie leczy caly czas rank 10 tylko 5tka (lub co odwazniejszi 4rka) i prawdopodobnie to wlasnie na tym polega roznica bo przy leczeniu duzymi rankami wydajnosc w stosunku do hp uleczonych drastycznie spada


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 13 mar 2006, 16:35 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 16:24 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Nie wiem co ma logika rozmyta


Spokojnie .. Fabianek tez nie wie .. ale fajnie brzmi i jak mozna fajnie rozmowce oglupic, nie ? :D

Zreszta jak sie chcesz dowiedziec to pogadaj z jakas kobieta. Moze definicji nie uzyskasz, ale bedziesz mial mnostwo przykladow. I to tyle w temacie offtopa .. (slyszalem ze jeden na tydzien jest dopuszczalny)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 16:25 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
PS czy ty juz miales logike rozmyta, matematyke dyskretna i statystyke w szkole? jesli nie to nie zabieraj glosu tam gdzie sie nie znasz, a jesli miales to pora wrocic do notatek.

A czy Ty miales kiedys moze przedmiot pt. "Jak rozpoznac, ze mam za duzo testosteronu i przypierdalam sie do kazdego o byle co. Nawet jak zartuje, a wrecz w szczegolnosci wtedy"?
Nie wydaje mi sie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 16:34 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Nestor napisał(a):
Nie wiem co ma logika rozmyta


Spokojnie .. Fabianek tez nie wie .. ale fajnie brzmi i jak mozna fajnie rozmowce oglupic, nie ? :D

Zreszta jak sie chcesz dowiedziec to pogadaj z jakas kobieta. Moze definicji nie uzyskasz, ale bedziesz mial mnostwo przykladow. I to tyle w temacie offtopa .. (slyszalem ze jeden na tydzien jest dopuszczalny)


n/c rozumiem ze brak wiedzy pragniesz nadrobic glupota ale to raczej pomyliles fora. Powinies pisac na forum onetu, tam sa rozmowcy na twoim poziomie intelektualnym.

Zychoo napisał(a):
A czy Ty miales kiedys moze przedmiot pt. "Jak rozpoznac, ze mam za duzo testosteronu i przypierdalam sie do kazdego o byle co. Nawet jak zartuje, a wrecz w szczegolnosci wtedy"?
Nie wydaje mi sie.


nie nie mialem bo nie chodzilem na AWF :P sry


Po za tym pytanie bylo banalne, skoro ktos uwaza ze nie mozna przeliczyc uzytecznosc sta do spi czy crit spells do many to wcale nie znaczy ze sie nie da, tymbardziej ze ktos (sry nie pamietam autora) przeliczyl resist na agility:P (AEP)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 16:48 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Nestor napisał(a):
Nie wiem co ma logika rozmyta


Spokojnie .. Fabianek tez nie wie .. ale fajnie brzmi i jak mozna fajnie rozmowce oglupic, nie ? :D

Zreszta jak sie chcesz dowiedziec to pogadaj z jakas kobieta. Moze definicji nie uzyskasz, ale bedziesz mial mnostwo przykladow. I to tyle w temacie offtopa .. (slyszalem ze jeden na tydzien jest dopuszczalny)


n/c rozumiem ze brak wiedzy pragniesz nadrobic glupota ale to raczej pomyliles fora. Powinies pisac na forum onetu, tam sa rozmowcy na twoim poziomie intelektualnym.


1) n/c to n/c - badz konsekwentny
2) O moja wiedze sie nie martw. Zreszta nie pisze nigdzie ze jestes glupi i nie komentuje Twojego poziomu wiec daruj sobie tego typu teksty.
3) Z nas dwojga to raczej twoj komentarz nadaje sie na forum onetu. Moze na przyszlosc, zamiast poslugiwac sie okresleniami dla wiekszosci ludzi obcymi - takimi jak np. logika rozmyta - sprobuj wytlumaczyc ze nie da sie powiedziec w postaci "0/1" ze "Przedmiot A jest lepszy od przedmiotu B". To tyle w temacie logiki rozmytej. Zapewniam Cie, ze gdyby wszyscy poslugiwali sie tego typu sformulowaniami to nikt by z tego forum nic nie wyniosl. A chyba nie o to chodzi, nie ?

Fabianek napisał(a):
Zychoo napisał(a):
A czy Ty miales kiedys moze przedmiot pt. "Jak rozpoznac, ze mam za duzo testosteronu i przypierdalam sie do kazdego o byle co. Nawet jak zartuje, a wrecz w szczegolnosci wtedy"?
Nie wydaje mi sie.


nie nie mialem bo nie chodzilem na AWF :P sry


Po za tym pytanie bylo banalne, skoro ktos uwaza ze nie mozna przeliczyc uzytecznosc sta do spi czy crit spells do many to wcale nie znaczy ze sie nie da, tymbardziej ze ktos (sry nie pamietam autora) przeliczyl resist na agility:P (AEP)


BTW - oswiec mnie jak przeliczasz uzytecznosc staminy do many ... No chyba ze mowisz o runach hp>mana :)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 17:13 
Cytuj  
no to bylo tak, ze ktos sobie policzyl ze tyle crit to tyle ap, to moze dajmy jeszcze czy lepiej wsadzic 1 wiecej w sta, czy moze nam to wiecej da w str...

Jednym slowem wielkie gdybanie i zakladanie , czy lepiej zjesc pol gruszki i cwierc banana, czy moze odwrotnie.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 21:33 
Cytuj  
Ok.

Grałem już większością profesji, czas nadszedł na druida. Przejrzałem parę ostatnich stron ale nie znalazłem odpowiedzi.

Z tego co zrozumiałem to druid będąc w formie dźwiadka ma zliczany dmg ze statystyk? Broń nie jest brana pod uwagę (chodzi mi o dmg)? Jeśli tak to jak przelicza się siłę na dmg zadawany w formie dźwiadka?

SvD.


_________________
Obrazek

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 22:33 
Cytuj  
1 str - 2 ap
19 ap jesli dobrze pamietam - 1 DPS

nie pamietam czy w misku byl tez bonus AP za agi, ale w kazdym razie w kocie:

1 str - 2AP
1 Agi - 1 Ap

/edit nie dmg broni sie nie liczy ;)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2006, 08:20 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
.... Moze na przyszlosc, zamiast poslugiwac sie okresleniami dla wiekszosci ludzi obcymi - takimi jak np. logika rozmyta - sprobuj wytlumaczyc ze nie da sie powiedziec w postaci "0/1" ze "Przedmiot A jest lepszy od przedmiotu B". To tyle w temacie logiki rozmytej. Zapewniam Cie, ze gdyby wszyscy poslugiwali sie tego typu sformulowaniami to nikt by z tego forum nic nie wyniosl. A chyba nie o to chodzi, nie ?


oki racja (sry). Wiec zalozmy ze mamy 2 bronie:

1. +55 healing +9int +6sta (macka z zg).
2. +20 healing/dmg +17sta +8sta (dagger z mc)

Na pierwszy "rzut oka" wydaje sie ze macka z ZG ownuje daggerek ale czy aby napewno

I wezmy 2 droodow:
1. ma 5000 mana pool, +300 healing - sadze ze temu droodowi zdecydowanie bardziej przyda sie dagger dodatkowo enchantniety +22int co w efekcie da mu: 585 many wiecej.


2. ma 6000 mana pool, +100 healing - a dla tego drooda macka z zg bedzie lepsza dodatkowo enchantnieta +55 healing co w efekcie da mu 6135 mana pool i 210 healing.

*Dane wziete z kosmosu na potrzeby symulacji, zasady dzialania logiki rozmytej :)

Innymi slowy w zaleznosci od warunkow okazuje sie ze jeden przedmiot jest bardziej usefull dla jednego drooda a inny dla drugiego.

Cytuj:
BTW - oswiec mnie jak przeliczasz uzytecznosc staminy do many ... No chyba ze mowisz o runach hp>mana :)


sta to 10 hp, na podstawie stosunku heal/mana mozna wyestymowac warunek ile potrzebuje many aby uleczyc okreslona ilosc hp. To jest wstepny warunek kolejnym warunkiem jest to ile drood powinien miec hp aby nie ginac od aoe jakiegos bossa/trasha powiedzmy ze ~4k jest w miare ok, wiec powyzej tej wartosci wartosci dodatkowych hp ma wage 0, a np. ponizej 2,5k ma 2x to samo dotyczy many (inta), mana restore.

Przede wszysktim to ma na celu okreslenie ratingu itemu, aby uniknac skrajnowsci w stylu ze item +50 sta bedzie lepszy od itemu +15 int potrzebne jest okreslenie co drood potrzebuje najbardziej w danym momencie. Jako bezpieczne mozna przyjac ze +mana restore, +healing, +int/mana nie ma gornej granicy, ale sta/hp taka granice posiada.

Dlatego wlasnie zadalem to pytanie bo poprostu nie chce mi sie tego wszystkiego obliczac tymbardziej ze trzeba przeliczyc to dla wielu droodow aby miec jako taka pewnosc ze rating jest liczony prawidlowo.

lutus napisał(a):
Jednym slowem wielkie gdybanie i zakladanie , czy lepiej zjesc pol gruszki i cwierc banana, czy moze odwrotnie.


niby gdybanie, ale w przypadku AEP sie sprawdza w wiekszosci przypadkow. wiadomo ze nie mozna wziasc takiego ratingu jako jedynego guru ale raczej jako wskazowke w momencie gdy my nie bardzo wiemy czy item +51healing czy 29 healing +3mana/restore


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2006, 23:38 
Cytuj  
kochasz flame co nie?

jak takis szcwany to sam zrob, z checia potestuje.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 07:54 
Cytuj  
Zemus napisał(a):
jak takis szcwany to sam zrob, z checia potestuje.


masz problemy ze zrozumieniem pytania?

Cytuj:
widzial ktos w sieci wiarygodny przelicznik miedzy healing / mana restore / mana / hp / %crit spells / int / sta / spi ?


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:46 
Cytuj  
Chcialem sie wypowiedziec na temat ostatnich poczynan dzialania blizza:

Sciagnolem sobie 2 filmiki:
Jeden z priestem PvP z nowymi talentami i dosc dobrym gearem
A drugi z PvP druta feral z gearem pvp rank 14

I doszedlem do wniosku ze powinni zdecydowanie poprawic DMG druida bo jak dla mnie narazie moze on isc tylko w Resto zeby byc przydatnym zarowno w PvP jak i PvE

Takie jest moje zdanie :)


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2006, 19:58 
Cytuj  
@kikas, jesli chcesz mnie quotowac to naucz sie copy/paste bo zle przepisales 'postuw' z tego co widze:(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2929 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.