mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2006, 14:47 
Cytuj  
Witam ... mam starsznie dziwny problem z WoW... a raczej z jednym charem.

Kupiłem ostatnio nową graficzną Geforca 6600 LE. Wszystko smiga jak należy ale nie grając moim Hunterm. Mam dzwine ściny, cos 2-3 sec mały freez , 1- 10 fps. A niekiedy się wszystko uspokaja i jest ok ( rzadziej niż częśćiej ... prawie nigdy i a jak już to po 1-3h grania). Grając innym charami czy 60 Rogue czy 20 itd czy jest mało/dużo detali na ekranie czy to IF czy SW jest OK ... żadnych lagów. 30 fps+ żadnych ścin. Ustawienia grafy są da defaults. Myślałem żę to przez mody... wywaliłem wszystko ... a kożystałem tylko c CT_raid'a i titan panela w podstawowej wersji, bez dodadków. Nie dopisywałem żadnych mackr. Chociaż bawiłem się modami dla huntera. Jakiś modzik coś zepsuł ?. Ale i tak juz wywaliłem wszystko...

Gram na:
K7S5A , Athlonie 1.600+ (1.43Mhz). 768 DDR , Geforca 6600 LE. Windows XP, NEO+ 768 ( ping 60-200)

Nie mam żadnych edwerów , wirosów itp , pingów.

Dzieje się tak tylko przy jednej postaci. Myślałem o reinstalce wow'a w ostateczności...


_________________
Obrazek

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2006, 15:01 
Cytuj  
Przeinstakuj sterowniki, direct x-a, jak nie pomoze przeinstaluj wowa:P


_________________
http://rince.mybrute.com/


Posty: 11
Dołączył(a): 6.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2006, 19:29 
Cytuj  
Miałem kiedyś taki sam problem. Przeczyśc sobie rejestr odpowiednim porogramem - mnie pomogło.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 126
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 08:26 
Cytuj  
1. wywal, a raczej wyczysc folder WTF, WTB czy jak on tam ma...(utracisz zapisane dane z addonow, np Auctioneer'a)
2. reinsalka gry, prawdopodobnie render jakiegos intemka powoduje u ciebie freeze.
3. Zobacz czy aby napewno twoja karta dziala prawidlowo. Sprawdz sterowniki, sciagnij najnowsze detonatory, jak nie pomoze to zainstaluj starsze. Sprawdz temeperature na pamieciach karty

pozdr


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 17:44 
Cytuj  
Myśle że znalałem problem ... ale nie wiem jak go usunąć.
Mam GeForca 6600 LE i najnowsze detonatory NVIDI.
Mam także SB0220 Live 5.1 Digital i myśle żę tu będzie problem z oprogramowaniem.
Zrobiłem przesiew systemu, odistalowałem addony itp, zbęde programy, czyszczenia rejestru , scan adware i wirów, zwolnienie miejsca na dysku, odinstalowanie programów itp. I wszystko wróciło do normy.... aż mój genialny brat stwierdził że jest dzwięk tylko 2/2.1 na Speakers na Creative Surround Mixer i znikło 5.1 Speakers i przeinstalował sterowniki ... i znowu ...
I wszystko wróciło do "spierdolonej" normy... 1 - 10 fps.
I teraz nie wiem. Są tylko sterowniki i ten mixer. =/


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 17:53 
Cytuj  
Nie wspomniałeś jaką miałeś poprzednią kartę graficzną. Jeżeli to było ATI to przeczyść rejestr. Jeżeli to nie pomoże, to reinstalka systemu. Niestety stery ATI i nVIDI bardzo się nie lubią pomimo odinstalowania poprzednich.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ


Posty: 33
Dołączył(a): 5.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:31 
Cytuj  
L!b3ro, a co się dzieję jak wywalisz te sterowniki?
Pytam, bo mam podobny problem, w sumie konfigurację mam identyczną, tylko moja płyta główna to badziew, a grafika to Radeon 9800 Pro. U mnie jednak się pogorszyło na wszystkich postaciach i wszystkich realmach, ale wcześniej tak nie było (przed patchem 1.6).

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:40 
Cytuj  
Halo! tnie mu na JEDNEJ postaci, wydaje mi sie ze usuniecie WTF i WDB powinno rozwiazac problem.

niedlugo bedziecie mu kazali reinstalke windy zrobic bo mu sie obrazek od itemka nie pokaze.


Posty: 35
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:41 
Cytuj  
Gordek napisał(a):
L!b3ro, a co się dzieję jak wywalisz te sterowniki?
Pytam, bo mam podobny problem, w sumie konfigurację mam identyczną, tylko moja płyta główna to badziew, a grafika to Radeon 9800 Pro. U mnie jednak się pogorszyło na wszystkich postaciach i wszystkich realmach, ale wcześniej tak nie było (przed patchem 1.6).


1.6 ? toz to pol wieku temu O.o

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:42 
Cytuj  
NirVaN napisał(a):
Gordek napisał(a):
L!b3ro, a co się dzieję jak wywalisz te sterowniki?
Pytam, bo mam podobny problem, w sumie konfigurację mam identyczną, tylko moja płyta główna to badziew, a grafika to Radeon 9800 Pro. U mnie jednak się pogorszyło na wszystkich postaciach i wszystkich realmach, ale wcześniej tak nie było (przed patchem 1.6).


1.6 ? toz to pol wieku temu O.o


Pirat.


Posty: 19
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:56 
Cytuj  
TobiAlex zabłysną , to jednak były wini sterowników ATI. Spalił mi się Geforce 5200 , pisałem wcześniej też posta na forum na ten temat. I poszedł rozdzielnik napięcia czy coś. Karta się przegrzewa i jest do niczego.
Desperacko pożyczyłem Radeona 7200 i zainstalowałem sterowniki. Niby je usnołem ale jeszcze raz przejżałem rejest i zostały jakieś śmieci i pozostałości. Tylko ciekawi mnie dlaczego tylko na jednej postaci tak miałem :evil: I jeszcze na mojej ulubionej :] Dzięki za pomoc. Cenne doświadczenie że ATI i NVIDIA to konkurencja na maxa.


_________________
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 5.03.2006
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 02:48 
Cytuj  
Może to dziwne, ale u mnie jednak pomogło wywalenie sterowników od Sound Blaster Live razem z całym tym oprogramowaniem i zainstalowanie tych znalezionych przez WinXP. Co prawda w tej chwili nei mogę uruchomić 2 tylnich głośników i centralnego, ale pracuję nad tym. Aktualnie przybylo koło 15-20 fpsów.

Do wszystkich przewrażliwionych panów gram na oryginalnych serwerach WoWa, dokładnie to na Defias Brotherhood -> Horda - Grodush Orc Hunter - The Marauders. Jak nie wierzycie to zapraszam. Napisałem tylko, że przed patchem 1.6 wszystko było ok, bo potem miałem 3 miesięczną przerwę więc jest to jakiś punkt odniesienia. Z drugiej strony w tym czasie zmieniałem także kartę dźwiękową, jak i graficzną, tylko wszystko na lepsze, więc teoretycznie powinna mi się zwiększyć ilość fpsów, a nie odwrotnie.

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 12:17 
Cytuj  
może już rozwiązałeś problem ale powiem że czasem są winne addony ktorych używasz na postaci... na hunterze wiem że miałem problemy z aspectami... jakiś addon strasznie mi pożerał pamięć i co dziwne nie przy zmianie aspectów poprostu gdy pojawial się jakiś hunter w moim otoczeniu ktory zmieniał aspect mod trochę wariował.
taki tam tip jakby ktoś kiedyś szukał.


_________________
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 5.03.2006
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 12:34 
Cytuj  
Wiem, że winowajców mogło być wiele, ale wydaje mi się wszystkich sprawdziłem. Wcześniej bowiem wyrzuciłem wszystkie adddony, wszystko z WTF, WDB. Reinstalowałem WoWa, sterowniki do karty graficznej. Nawet postawiłem drugi WinXP, na którym nie było nic oprócz sterowników i WoWa, stąd postanowiłem sprawdzić czy to nie wina karty dźwiękowej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.