mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:03 
Cytuj  
Autor wspomnial, ze w WoWie pvp "jest jakie jest" otoz niekoniecznie...
Jak ktos jest niezawodolony z PvP na swoim servie to zapraszam na Defias Brotherhood (RP-PVP). Jeden z niewielu realmow, na ktorym aktywne jest world PvP. Czyli chyba to co w WoWie najlepsze.
Wielkie i mniejsze bitwy, rppvp, raidy na miasta, obrona miast po prostu miodzio, tam wreszcie czuje, ze gram w fantasy rpg. Tak wlasnie sobie wyobrazalem WoWa zanim zaczalem w niego grac.

Sam tam przeszedlem z BL bo BL stal sie dla mnie serverem PvE. Wszyscy tylko instancje + BG, zero jakiejkolwiek incjatywy, zeby sprobowac zrobic jakis ciekawy outdoor pvp event. Plus wszyscy wyepixowani co za przyjemnosc tam grac...

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:08 
Cytuj  
simo napisał(a):
Autor wspomnial, ze w WoWie pvp "jest jakie jest" otoz niekoniecznie...
Jak ktos jest niezawodolony z PvP na swoim servie to zapraszam na Defias Brotherhood (RP-PVP). Jeden z niewielu realmow, na ktorym aktywne jest world PvP. Czyli chyba to co w WoWie najlepsze.
Wielkie i mniejsze bitwy, rppvp, raidy na miasta, obrona miast po prostu miodzio, tam wreszcie czuje, ze gram w fantasy rpg. Tak wlasnie sobie wyobrazalem WoWa zanim zaczalem w niego grac.

Brzmi niezle... Bo faktem jest, ze na 99% serwerow nie ma PVP tak naprawde. Jest mozliwosc zaatakowania innego gracza, to nie to samo. Prawdziwe PVP bylo w Shadowbane chociazby...


_________________
That's a FKIN' 50 DKP MINUS!
-- retired --

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:18 
Cytuj  
Prawda...
Mnie akurat pvp zawsze dawalo duzo wiecej satysfakcji niz pve. Po prostu z pokonania maszyny, komputera nie umiem czerpac tyle satysfakcji co z walk z zywym przeciwnikiem.
Dla mnie pve zawsze bylo etapem wstepnym, droga i sposobem do zdobycia itemow, dzieki ktorym pozniej moglbym byc dobry w walce z innymi graczami czy to na BG's czy to w world pvp.

Dlatego tak naprawde, no offence, zagadka pozostaja dla mnie gracze z realmow PvE... Co to za przyjemnosc z gry jesli tak ciezko zdobytych przedmiotow nie mozna pozniej uzyc, kazdy moze sie przeciez schowac za flaga pvp... Czyli poza staniem dumnie w IF lub SW w swych uber itemach i gra na BGs co mozna na takim realmie zrobic?

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:28 
Cytuj  
no tak bo lepsze jest dostanie się do MC przez 13 zespołów 5 osobowych które gankują każdego wchodzącego do BRM względnie stojących przed Scholo albo innym Stratholmem i wybijającym każdego tylko po to żeby wejść do instanca z durability <60% :] cenie sobię granie na serwerze PvE że sam decyduje się na walkę PvP a nie kiedy komuś zamarzy się gank session.


_________________
Obrazek

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:44 
Cytuj  
To juz kwestia gustu... Ja kilka lat temu gralem sporo w warhammera rpg i battla dlatego cenie sobie realizm i caly klimat fantasy, na ktorym wyroslem. Wiem tez, ze dla wielu to po prostu zwykla gra jak np.counter strike, dla nich nie liczy sie klimat. Ich wybor, miejsce jest dla kazdego.

Zle bym sie jednak czul kiedy np jade droga przez mroczny las :wink: widze w oddali jakiegos hordziaka ale co tam wpisuje /pvp i przejezdzam obok niego... Kompletnie zero klimatu dla mnie.

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:49 
Cytuj  
simo napisał(a):
To juz kwestia gustu... Ja kilka lat temu gralem sporo w warhammera rpg i battla dlatego cenie sobie realizm. Zle bym sie czul kiedy np jade droga przez mroczny las :wink: widze w oddali jakiegos hordziaka ale co tam wpisuje /pvp i przejezdzam obok niego... Kompletnie zero klimatu dla mnie.

Problem w tym, ze w WOWie owszem, mozesz go ubic, ale co z tego? Przybiegnie sobie z cmentarza. Co innego gdybys mogl pozniej zabrac mu sprzet/kase. Albo gdyby udany najazd na miasto konczyl sie trwalym przejeciem. Zadnych sztywnych podzialow na frakcje, totalne free-for-all... To jest esencja PVP.


_________________
That's a FKIN' 50 DKP MINUS!
-- retired --

*

Posty: 126
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:54 
Cytuj  
sirek napisał(a):
no tak bo lepsze jest dostanie się do MC przez 13 zespołów 5 osobowych które gankują każdego wchodzącego do BRM względnie stojących przed Scholo albo innym Stratholmem i wybijającym każdego tylko po to żeby wejść do instanca z durability <60% :] cenie sobię granie na serwerze PvE że sam decyduje się na walkę PvP a nie kiedy komuś zamarzy się gank session.


Nie tracisz durability jak zabija cie inny gracz.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:56 
Cytuj  
simo napisał(a):
Dlatego tak naprawde, no offence, zagadka pozostaja dla mnie gracze z realmow PvE... Co to za przyjemnosc z gry jesli tak ciezko zdobytych przedmiotow nie mozna pozniej uzyc, kazdy moze sie przeciez schowac za flaga pvp... Czyli poza staniem dumnie w IF lub SW w swych uber itemach i gra na BGs co mozna na takim realmie zrobic?


ktos kiedys na tym forum napisal: na bg idac bez wzgledu czy wygrasz czy przegrasz dostajesz reward wiekszy badz mniejszy, na pve jak jest dupa to dostajesz tylko kwitek na kilka(nascie) gold do zaplaty u najblizszego vendora.

To jest wlasnie PvE, a w epicach z rewardow PvP kazdy farmer moze chodzic.


sykko napisał(a):

Nie tracisz durability jak zabija cie inny gracz.



ORLY? przeczytaj jego caly post to moze zrozumiesz

tip: Mind Control -> jump to lava


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 27 mar 2006, 16:00 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 15:58 
Cytuj  
Zoltan napisał(a):
Problem w tym, ze w WOWie owszem, mozesz go ubic, ale co z tego? Przybiegnie sobie z cmentarza. Co innego gdybys mogl pozniej zabrac mu sprzet/kase. Albo gdyby udany najazd na miasto konczyl sie trwalym przejeciem. Zadnych sztywnych podzialow na frakcje, totalne free-for-all... To jest esencja PVP.


Może to jest esencja PvP, ale skończyłoby się jak w D1 - gra zamieniła się w konkurs kto lepiej hackuje. I jak zwykle wygrali ruscy.


_________________
whiteman#2717

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 16:00 
Cytuj  
whiteman napisał(a):
Zoltan napisał(a):
Problem w tym, ze w WOWie owszem, mozesz go ubic, ale co z tego? Przybiegnie sobie z cmentarza. Co innego gdybys mogl pozniej zabrac mu sprzet/kase. Albo gdyby udany najazd na miasto konczyl sie trwalym przejeciem. Zadnych sztywnych podzialow na frakcje, totalne free-for-all... To jest esencja PVP.


Może to jest esencja PvP, ale skończyłoby się jak w D1 - gra zamieniła się w konkurs kto lepiej hackuje. I jak zwykle wygrali ruscy.

Pewnie tak. Koniec OT :).


_________________
That's a FKIN' 50 DKP MINUS!
-- retired --

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 17:48 
Cytuj  
Żaden koniec. :]
Taki open pvp to marzenie niejednego gracza, m.in. i moje. I żadnych hackow by nie bylo, tak samo jak i nie ma teraz. WoW to nie D1.

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 20:53 
Cytuj  
Libero napisał(a):
Żaden koniec. :]
Taki open pvp to marzenie niejednego gracza, m.in. i moje. I żadnych hackow by nie bylo, tak samo jak i nie ma teraz. WoW to nie D1.


Dokładnie.

*

Posty: 108
Dołączył(a): 21.02.2006
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 21:17 
Cytuj  
Co do zarządzania gildia to wiem tylko jedno w Gildi najgorsza jest demkoracja i to właśnie demokracja doprowadza do częsty konfliktów i rozpadu. Gildia musi miec lidera i przywódce


_________________
"Only the strong survive"

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 21:22 
Cytuj  
Demokracja > totalitarizm

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 21:35 
Cytuj  
Totalitaryzm > Demokracja imho ;]

Jak dla mnie to raidleader powinien nawet rozdawac loot wedle uznania.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2006, 23:14 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
simo napisał(a):
Dlatego tak naprawde, no offence, zagadka pozostaja dla mnie gracze z realmow PvE... Co to za przyjemnosc z gry jesli tak ciezko zdobytych przedmiotow nie mozna pozniej uzyc, kazdy moze sie przeciez schowac za flaga pvp... Czyli poza staniem dumnie w IF lub SW w swych uber itemach i gra na BGs co mozna na takim realmie zrobic?


ktos kiedys na tym forum napisal: na bg idac bez wzgledu czy wygrasz czy przegrasz dostajesz reward wiekszy badz mniejszy, na pve jak jest dupa to dostajesz tylko kwitek na kilka(nascie) gold do zaplaty u najblizszego vendora.

To jest wlasnie PvE, a w epicach z rewardow PvP kazdy farmer moze chodzic.




sorry za OT jeszcze, ale nie rozumiem czego twoja odpowiedz dotyczy... ja zadalem pytanie o sens realmow pve, a ty mi napisales rzecz oczywista, ze w epicach z pvp kazdy moze biegac...
nie widze tutaj zadnego zwiazku, a tym bardziej sprzecznosci...
byc moze chodzilo Ci o to, ze jak ktos przedklada pvp nad pve jak ja to ogranicza sie tylko do farmienia bg's... ale tak nie jest...

Piszac wyzej o pvp nie mialem na mysli BG's. Co wiecej pve tez uskuteczniam na wysokim poziomie.
Tylko o ile dla jednych jest to cala rozywka w wowie, o tyle dla mnie to jedynie sposob na zdobycie itemow, ktore pozwola mi byc dobrym w prawdziwym, docelowym funie jakim jest dla mnie walka z zywym przeciwnikiem. Czy to na bg czy w world pvp.
Dlatego wlasnie nie zalapalem jak sie twoj post odnosi do moich stwierdzen..


Posty: 34
Dołączył(a): 8.11.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 00:48 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Jak dla mnie to raidleader powinien nawet rozdawac loot wedle uznania.


LOL

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 01:14 
Cytuj  
Fajnie ze sie rozpisałeś... zgadzam sie tutaj z Tommusiem. Zresztą w paru gildiach są class leaderzy którzy decydują jaki loot idzie do kogo. I jeśli są to osoby kompetentne , godne zaufania i obiektywne to taki system jest o niebo lepszy niż wszelkie DKP i inne pierdoły. Inna sprawa że zawsze znajdą sie jacyś niezadowoleni.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 01:33 
Cytuj  
Jeśli używasz DKP to też znajdą się niezadowoleni. Wszystkich nie zadowolisz, choćbyś nie wiem jak się starał.

Moim zdaniem jeśli ludzie akceptują rozdawanie lootu przez mastera (tudzież przez class mastera) i system się sprawdza, to znaczy że jest dobry.


_________________
whiteman#2717

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 02:14 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Demokracja > totalitarizm


tomugeen napisał(a):
Totalitaryzm > Demokracja imho ;]


mimo ze te posty sie wykluczaja to zgadzam sie z oboma: lider + oficerowie (tu demokracja) musza trzymac dyscypline w raid grupie bo inaczej dupa (tu totalitaryzm)

Cytuj:
Jak dla mnie to raidleader powinien nawet rozdawac loot wedle uznania.


w/g mnie tez

@simo chodzilo mi oto ze zywego przeciwnika nawet w uber gear mozesz spokojnie z zergowac, gdzie tu skill gdzie tu fun? ja nie widze, tak samo ciebie w uber epixach (zakladam ze masz bo napisalems pve na wysokim poziomie) moze zzergowac banda w green itemach. A co do tego pvp ktore tak chwalisz moj stary rogue (1st char) jest czasem w uzytku ide sobie na silithus / brm i gankuje (czasem to oni mnie) ludzi w full t2 (tip: uzywam barman shrankera, green zbroi a jedyne epixy jakie mam to maelstrom i krol blade w plecaku). Robie to gdy mi sie totalnie nudzi, dla zabicia czasu, fun jest troche poprzeszkadzac ale esencja? hmm no way. Zrob char na serwerze pve pochodz na rajdy to zrozumiesz jaki jest sens sserverow pve, ja w odroznieniu od ciebie mam porownanie, bo pve na serwerze pvp to co innego. Na SM pojawia sie sporo eventow organizowanych przez graczy dla graczy, np. moja gildia co tydzien organizuje rajdy do MC dla ludzi w IF idzie 20 chlopa ubranych w AQ/BWL a green boye zgarniaja loot, jest tylko 1 restrykcja my bierzemy bindingsy i ingoty. Widziales cos takiego na serwerze pvp? bo ja nie


Shadhun_ napisał(a):
Fajnie ze sie rozpisałeś... zgadzam sie tutaj z Tommusiem. Zresztą w paru gildiach są class leaderzy którzy decydują jaki loot idzie do kogo. I jeśli są to osoby kompetentne , godne zaufania i obiektywne to taki system jest o niebo lepszy niż wszelkie DKP i inne pierdoły. Inna sprawa że zawsze znajdą sie jacyś niezadowoleni.


ta, u nas jest DKP ale raczej sluzy do tego aby ktos zgarnol rare loot niz do rozdawania calego lootu dla przykladu przyjelismy nowego rogue green boy jakich malo 2 week temu tydzien temu dropnol BF chest ktory potrzebowali veterani gildii ale ze koles uzywal zbroi of the monkey.. to na VT poszedl tekst (ustalili na klasowym kanale) rogues will pass for chest because .... need more then we.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.