mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 08:48 
Cytuj  
Witam,
Przyznam szczerze że nie miałem czasu przeglądnąć wszystkich wątków ale pobieżne zapoznanie się z treścią forum sugeruje że takiego tematu nie było :)
Czy jest jakąś możliwość (strona, program, algorytm, wzór) obliczenia ile zajmie osiągniecie jakiejś PvP ranki. Np: mam rankę 5, robie 12-14K honor points dziennie. Jaką będę miał rankę za np. 5 maintainy.
Ew w drugą stronę, ile by trzeba klepać HP dziennie żeby wskoczyć z ranki 5 na 10 w na przykłąd 2 tygodnie.
Z góry dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi/pomoc :)
Pzdr

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 08:57 
Cytuj  
Nie ma takiej możliwości żebyś sobie to przeliczył. jest to zależne od wielu czynników na serverze na którym będziesz ją bił.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:00 
Cytuj  
Moj post na temat honor systemu

Zdecydowalem ze napisze taki post poniewaz paru ludzi sie o to pytalo no i slysze czesto glupoty typu
"ile u was honoru potrzeba na knighta? u nas 10k"

Biorac pod uwage powyzsze postanowielm napisac od prawdziwych podstaw
1. Po co chdozimy na BG i zabijamy wrogow?
Otoz za kazdy kill i flage / 330 pkt na bg dostajemy contribution points ktore zliczaja sie na koniec dnia.

2. Po co nam contribution points?
Tutaj musze powiedziec ze wiecej contribution points =/= wiecej przyrostu na randze. Owszem dzieje sie tak ale posrednio. Tak wiec po co sa contribution points? Sa one po to aby ustalic nasz tygodniowy standing (this week -> standing). Gracze z najwieksza tygodniowa iloscia CP maja najlepsze standingi/miejsca przyznawanne podcas maintance. Czyli im wiecej CP tym mniej ludzi ma wiecej od ciebie i masz lepszy standing
i tutaj znow UWAGA ! To nie jest tka ze zdobyles w tym tyg 1 standing to masz najwyzsza range i mozesz przerwac pvp! dlaczego? czytaj nizej.

3. Po co nam standing?
Otoz standing daje nam Rating points ktore mozemy zobaczyc w ostatniej kolumnie w honor rankingu na stronie blizzarda. nie mam dokladnych danych ile rating points jest za ktory standing poczta pantoflowa wiem jednak ze za 1 standing jest 13.000 rating points (czyli jak zobaczycie ponizej nawet 1standing jesli sie nigdy wczesniej nie robilo honoru daje nam jedynie 60% 4 rangi!!) a 8 okolo 11.800 nie liczylem dokladnie ale daje to wam jaks obraz. Im gorszy standing tym ,mniej ratins pointsow.

no i wreszcie

4. Po co nam Rating Points?
Otoz to wlasnie one ustalaja nasza range! Tabelka jest taka
1 ranga - nie ma wymagan co do RP wystarczy 15 w tym samym tygodniu aby ja miec
2 ranga - wymaga 2000 RP
3 ranga - wymaga 5000 RP
4 ranga - wymaga 10000 RP
5 ranga - wymaga 15000 RP
6 ranga - wymaga 20000 RP
7 ranga - wymaga 25000 RP
8 ranga - wymaga 30000 RP
9 ranga - wymaga 35000 RP
10 ranga - wymaga 40000 RP
11 ranga - wymaga 45000 RP
12 ranga - wymaga 50000 RP
13 ranga - wymaga 55000 RP
14 ranga - wymaga 60000 RP

Otoz podcas maintance z honoru ustala sie nasz standing a z niego ilosc rating points. Niektorzy uwazaja ze ma na nia wplyw ilosc osob ktora zdobyla w tygodniu 15 killi czyli jest liczona do rankingu w tym tyg. Tak czy inaczej na duzych serverach to nie ma znaczenia
Otoz jesli mamy 10000 RP i zdobedziemy standing ktory nam daje rowniez 10000 to co sie dzieje podczas maintance? Gdyby to sie poprostu dodawalo farmowanie honoru byloby banalnie proste no i tu jest kruczek!

Z 10.000 ktore mielismy do tej pory 20% znika poprostu idzie w pizdu i zostajemy z 8.000. Do tego dodaje sie te 10.000 ktore zdobylismy i wychodzimy na 18.000 czyli 8k wiecej dzieki zemu z niskiej rangi 4 idziemy na prawie range 6 ( 60% rangi 5 czyli 160% rangi progresu).

Nastepny tydzien mamy 18.000 RP i znow zdobywamy range ktora daje 10.000 RP. Teraz odchodzi nam 20% z 18.000 czyli zostaje nam 14.400 honru dodaje sie 10,000 i mamy 24.400.
W tym tyg zyskalismy tylko 6.4k rating ponints w pierwszym az 8k choc zrobilismy ten sam standing! Przedtem progres byl 160% rangi a teraz (24.400-18.000= 6.4k RP progresu co rowna sie...) tyko128% rangi...

Tak wiec widzimy ze na wyzszych rangach trudniej sie zdobywa natepne procenty. Dziala to nietylko gdy sie jest na innej randze lecz rowniez wenatrz rang czyli jesli masz 20% w randze X to zdobedziesz wiekszy progress niz jakbys byl na 80% jednak jeslibys byl na 80% to i tak ofc wychodzisz lepiej bo do wiekszej kwoty dodajesz (coprawda mniejsza liczbe ale logiczne ze wychodzisz lepiej)

Teraz wyobrazcie sobie sytuacje ze ktos ma 50.000 i ledwie ledwie r12 (marshala/generala). Co sie dzieje gdy zdobedzie standing ktory daje 10k RP? z 50k odejmuje sie 20% czyli 10k tyle samo dostaje wiec stoi w miejscu....
To co na 3 randze dawalo ponad poltorej rangi awansu an randze 12 nie daje nic. Dlatego gracze ktorzy chca rang 14 musza miec standingi 1-2-3 gdy juz maja duzo % tej rangi zrobione (standing 3 daje bardzo maly progres) ci ktorzy dopiero co zdobyli r13 maja maly progres juz z rstandingiem 7 a standing 1 daje wtedy az kolo 40%.

DISHONORABLE KILL
Jak dzialaja? Otoz to NAPRAWDE HAMSKA rzecz na wysokich rangach. nie odejmuja one CP lecz automatycznie usuwaja 100 RATING POINTS. Jest to 2% rangi co nie przeszkadza na low rank ale na wysokich moze zalamac @_@ (efekty DHK widac juz nastepnego dnia na pasku rangi)



Niestety to ktory masz stnading za ile honor pointsow zalezy od servera na niektorym 200k to standing 1 a na innym pierwsza 5 ma 700k+



( http://gamecenter.pl/forum/index.php?showtopic=127856 )

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:06 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Nie ma takiej możliwości żebyś sobie to przeliczył. jest to zależne od wielu czynników na serverze na którym będziesz ją bił.

Jest, byla taka stronka, ktora dawala sigi. Nie pamietam jak sie nazywala, ale po kliknieciu w ten sig byla cala historia PvP postaci i przewidywany czas zdobycia X rangi, do tego maksymalna ranga przy takiej ilosci honoru, etc.
Pamietam, ze Nestor kiedys to mial w sigu.


_________________
Obrazek

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:09 
Cytuj  
mozna tez sprobowac moda: rankscore

edit: link http://mosa.unity.ncsu.edu/WoW/RankScore/

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:12 
Cytuj  
Ale taki program musialby zbierac info o serverze dlugi czas i i tak nie bylby dokladny.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:30 
Cytuj  
Zbieral dlugo i pewnie nie byl dokladny, tez to mialem, robil wykresiki z wielu tygodni i mozna bylo na podstawie tego co sie dzialo wczesniej prognozowac przyrost rangi w zaleznosci od zdobytych punktow (suwaczkiem ;)). Niestety juz nie dziala od dosyc dawna..

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:32 
Cytuj  
1. http://www.curse-gaming.com/en/wow/addo ... score.html
Dziala doskonale jednak potrzebuje 1+ tydzien na optymalizacje ustawien. Juz po pierwszym tygodniu jest w miare dokladny, a im wiecej danych tym lepiej.

2. http://www.wowwiki.com/Formulas:Honor_System
Opisane od A-Z jak dziala honor, wszystkie wzory i zaleznosci, oraz dlaczego musisz farmic honor 1,5x wiecej w stosunku do poprzedniego tygodnia aby utrzymac progress.

:)

koornik napisał(a):
Ale taki program musialby zbierac info o serverze dlugi czas i i tak nie bylby dokladny.


dziala juz w miare dokladnie po pierwszym tygodniu :P


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 09:50 
Cytuj  
Hm... Cóż... Miałem nadzieję że jest to mniej skomplikowane :)
Dzięki serdeczne za odpowiedzi, chyba wybiliście mi z głowy PvP :D:D

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 10:00 
Cytuj  
chopin napisał(a):
Hm... Cóż... Miałem nadzieję że jest to mniej skomplikowane :)
Dzięki serdeczne za odpowiedzi, chyba wybiliście mi z głowy PvP :D:D


Hmm.. W praktyce nie wygląda to tak strasznie, dużo zależy od servera. W moim przypdaku zrobienie rank 10-11 nie stanowiło większego wyzwania. Faktem jest, że na serverze na którym gram (LS) jakiegoś hardkorowego PvP nie ma. 300k honoru wystarcza do miejsca w pierwszej 10. Właśnie zrobiłem marshala, teraz zaczną się schody. Jedynie Chińczycy konkretniej farmują honor, jednak mam to szczęście grać razem z nimi więc z reguły nie odstaję :)

PS. A tak z ciekawości spytam, jak wygląda to na serverach na których gracie? Dużo trzeba się nasiedzieć do miejsca w pierwszej 10?
Ile (tak w przybliżeniu) honoru to wymaga?

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 10:49 
Cytuj  
@chopin jak zainstaluejsz tego moda to po 2 tygodniach sqmasz jak dziala honor mimo tych wszystkich strasznych wzorow samo naliczanie jest banalne w 2 zdaniach bardzo upraszajac sprowadza sie do:

Na koniec tygodnia, wszyscy gracze sa sortowani w/g tego ile honoru nabili, nastepnie jest im przydzielany WS (weekly standing). Na podstawie weekly standing jest wyznaczane ile RP (rank points - punkty odpowiadzialen za ten niebieski pasek na gorze) zarobiles odejmowany jest tzw. decay i oto twoj aktualny rank.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 29 cze 2006, 11:12 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 10:54 
Cytuj  
BTW, czy wam
http://wow-europe.com/pvp/index.html
też nie chodzi? Mi się drugi czy trzeci dzień wyświetla biała strona... Nie wiem czy mi coś na firmowym łączu spierd*** czy po prostu blizz wyłączył...


Posty: 15
Dołączył(a): 22.05.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:05 
Cytuj  
Więc terazpora na moje glupie pytania:)
1. Gdzie moge znalesc vendorwo za honor range po stronie hordy
2. Gdzie moge sprawdzic ktore mam miejsce na servie/ badz ile powiedzmy pierwsza 5 miala honoru

a tak w ramach ciekawostki dodam ze mi wystarczylo 10k Honoru by zdobyc 3 range oraz 60% brak do nastepnej

edit: pytanie 2 mozna sobie darowac pobiegalem troche po orgi i znalazlem :)


Ostatnio edytowano 29 cze 2006, 11:25 przez Advo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:08 
Cytuj  
chopin napisał(a):
BTW, czy wam
http://wow-europe.com/pvp/index.html
też nie chodzi? Mi się drugi czy trzeci dzień wyświetla biała strona... Nie wiem czy mi coś na firmowym łączu spierd*** czy po prostu blizz wyłączył...


Blizz wylaczyl i bylo o tym info.

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:10 
Cytuj  
Advo napisał(a):
Więc terazpora na moje glupie pytania:)
1. Gdzie moge znalesc vendorwo za honor range po stronie hordy

W orgrimmar... Koło FP (na lewo) masz krate i wejście jakby do instancu. Dostęp od chyba stone guarda w góre. Dodatkowo koło BG masz vendorów dla frakcji.
Advo napisał(a):
2. Gdzie moge sprawdzic ktore mam miejsce na servie/ badz ile powiedzmy pierwsza 5 miala honoru

Swój honor masz na zakłądce honoru postaci.. Niespodzianka nie? Standingi masz na stronie o którą pytałem czy też innym nie działa...
Advo napisał(a):
a tak w ramach ciekawostki dodam ze mi wystarczylo 10k Honoru by zdobyc 3 range oraz 60% brak do nastepnej

Rank 4 zrobiłem w jeden dzień na BG. 5 w 3... Dalej chyba mi się nie chce :)

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:11 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
chopin napisał(a):
BTW, czy wam
http://wow-europe.com/pvp/index.html
też nie chodzi? Mi się drugi czy trzeci dzień wyświetla biała strona... Nie wiem czy mi coś na firmowym łączu spierd*** czy po prostu blizz wyłączył...


Blizz wylaczyl i bylo o tym info.

A, nie zauważyłem :( Napisali na ile? Zupełnie przegapiłem tego news'a :(

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:11 
Cytuj  
Advo napisał(a):
Więc terazpora na moje glupie pytania:)
1. Gdzie moge znalesc vendorwo za honor range po stronie hordy


ally: SW -> old town -> obok SI:7
tam masz vendora do ranka 6, vendor od ranka 6 znajduje sie obok za drzwiami

Cytuj:
2. Gdzie moge sprawdzic ktore mam miejsce na servie/ badz ile powiedzmy pierwsza 5 miala honoru

wogle: na http://www.wow-europe.com/pvp/index.html ktore czesto nie dziala, alternatywa to http://www.wow-rankings.de/index.php

twoja tygodniowa pozycje na serwerze jest w zakladce honor.

Cytuj:
a tak w ramach ciekawostki dodam ze mi wystarczylo 10k Honoru by zdobyc 3 range oraz 60% brak do nastepnej


wszystko zalezy od serva, np. na moim jesli zrobisz w ciagu tygodnia 200k+ honoru masz gwarantowane standing 1-10, 250k gwarantuje ci standing 1. Dla odfmiany na innych serwach nawet 1M honoru wcale nie musi oznaczac standing 1.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 29 cze 2006, 11:20 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 104
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:19 
Cytuj  
Ja też nie mogę tam się wbić... właściwie to w czasie ostatnich 1,5 miesiąca udało mi się wejść na nią może ze 2-3 razy :(

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:20 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Więc terazpora na moje glupie pytania:)
1. Gdzie moge znalesc vendorwo za honor range po stronie hordy


ally: SW -> old town -> obok SI:7
tam masz vendora do ranka 6, vendor od ranka 6 znajduje sie obok za drzwiami


lol fabian

*

Posty: 115
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2006, 11:24 
Cytuj  
@up: rotfl :D
co do http://www.wow-rankings.de/index.php
Fajna stronka tylko:
1) po niemiecku a ten język jest mi równie obcy co staroaramejski :)
2) dosć nieaktualna bo mam rankę sprzed 2 tygodni i gildie sprzed 2 miechów :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.