mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 09:52 
Cytuj  
Właściwie od dzisiaj mozna by przyjąć założenie.
Jeśli piszesz poradnik to pomiń w tytule zwrot "dla początkujących" to się nikt nie przyczepi.

Ale...

Wszystko zależy od punktu widzenia. Bo początkujący wcale nie musi oznaczać "kompletnie nic nie wie". Dla piszącego taki poradnik "początkujący" prawdopodobnie oznacza osobę, która posiada jakiś elementarny zakres wiedzy na opisywany temat.

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 09:58 
Cytuj  
Dlatego tak jak juz pisalem nalezy zdefiniowac pojecie " gracz poczatkujacy"

*

Posty: 118
Dołączył(a): 8.02.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:00 
Cytuj  
Cytuj:

Najbardziej dojrzaly i przemyslany post w tym topiku - dziekuje ! :-) Zgadziem sie ze wszystkim co napisales. Panowie bierzcie przyklad :-)



najbardziej neutralny i "glupi" post :)
carebear? :) yes.... carebear carebear carebear carebear carebear carebear carebear carebear carebear carebear

Cytuj:
to powinnien byc on zrozumialy dla osoby ktora wlaczyla i zainstalowala gre godzinne wczesniej.


osoba ktora zainstalowala gre godzine wczesniej powinna siegnac do manuala w kotrym to na 194 stronie stoi ja wół:

Frost napisał(a):
Co to znaczy stackuja ?:)


- "Stack - A number of identical item placed in a single inventory slot to conserve space. Only certain items can be stacked."

a piec pojec nizej na tej samej stronie :

Agron napisał(a):
A co to jest TWINK bo nie mam pojecia?


-"Twink - A low-level character made more powerful y higfer-level characters, usually through gifts of armor and weapons that the character would not normally have at such a low level. Also used as a verb to describe the act of giving low-level characters powerful items uncommon at thier level."


krzys napisał(a):
oswiecic? podam przyklad:

Warlock to całkiem dobra klasa do grindu i questowania.




zrozumie?
to jeden przyklad z wielu




tak kurwa zrozumie jak otworzy manuala na 192 stronie i przeczyta ze:

- "Grinding - Staying in the same area fighting the same types of monster for a very long time"



jeszcze jakies pytania??

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:06 
Cytuj  
April to jest twoja opinia na ten temat szanuja ja tylko uzasadnij prosze ja... mis czemu mis... napisalem to co mysle nie zgadzasz sie oki...
Co do neutralnosci tak jest neutralny bo nalezy patrzec w szerszej perspektywie rozwazyc poglady obu stron..... zreszta no offence

*

Posty: 118
Dołączył(a): 8.02.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:17 
Cytuj  
Nuzgul napisał(a):
April to jest twoja opinia na ten temat szanuja ja tylko uzasadnij prosze ja... mis czemu mis... napisalem to co mysle nie zgadzasz sie oki...
Co do neutralnosci tak jest neutralny bo nalezy patrzec w szerszej perspektywie rozwazyc poglady obu stron..... zreszta no offence



temu carebear za boisz sie powedziec wprost jak wyglada sytuacja :)

bo prawda jest taka ze za "niezasadnione" wezwanie pomocy placisz kupe kasy :) a tu sie namnozylo debili ktorzy ktorzy zamiast przeczytac manuala leca z byle pierdolka na forum "bo od tego jest forum i im sie to nalezy" gowno prawda. i pol biedy jak spytaja sie dostana albo niedostana odpowiedz i koniec. ale jak ktos probuje dorabiac do tego ideologie to to juz jest przegiecie delikatne. manual do WoWa ma 208 stron i chocby z szacunku dla Bliza nalezalo by sie z nim zapoznac. :) albo chociaz go przejzec podczas instalacji i pathowania gry :)


pozrawiam


Ostatnio edytowano 11 lip 2006, 10:25 przez april, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:24 
Cytuj  
Ale zauwaz ze napisalem o korzystaniu z roznych zrodel, mysleniu, itd....

Zas Ty piszesz o przejawach lenistwa ktorego sam osobiscie nie znosze nienawidze i tez tepie...

Pozdrawiam

*

Posty: 118
Dołączył(a): 8.02.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:34 
Cytuj  
dlatego zaraz pod postem krzysia napisalem kulturalnie ze jest "leniem", a ze on zaczol wmawiac wszystkim ze nie jest "leniem" tylko "poczatkujacym", poparlo go kilku innych "poczatkujacych" to temat rozwinol sie tak a nie inaczej ;P hehe :lol:

*

Posty: 104
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 10:55 
Cytuj  
Nie poparli go jedynie początkujący. Może i jestem początkujący w WoW, ale z grami tego typu mam już całkiem poważne doświadczenie. Osobiście nie przeszkadza mi używanie ogólnie znanych nazw i skrótów (w stylu quest, dps, buff itp.). Tego typu słowa każdy gracz MOG powinien poznać jak najszybciej. Jednak kiedy opublikowany tekst zamienia się w leet-speekową i gwarową mieszaninę polsko-angielską to włos mi się jeży na głowie. Rozumiem, ze nie ma polskich odpowiedników sporej ilości terminów, ale bez przesady.

Nie lubie tylko wbijania się w dumę i oczekiwania całowania po stopach za każdy przejaw dziłalności "społecznej"


Posty: 8
Dołączył(a): 9.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 12:23 
Cytuj  
sugerowalem, ze czasem lepiej uzyc innego slowa niz skrotu.
Ludzie nie pozabijajcie sie. Pozatym to, ze mam mala liczbe postow nie swidczy o tym, ze gram od kilku dni w wowa.
podusumowujac i konczac:
Bezmylsnosc i pozerstwo do potegi.
;)


Posty: 14
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 13:30 
Cytuj  
zawsze do poradnika mozna dolaczyc "legende"

http://wow.battlenet.pl/?dzial=100

i dziwi mnie ocenianie graczy po liczbie postow na forum mmorpg.pl
lol sadzicie [wy, ktorzy tak oceniacie], ze jak ktos nie jest statsiarzem, to jest n00bem w wowie? n/c

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 16:20 
Cytuj  
Cytuj:
Bezmylsnosc i pozerstwo do potegi.


No ładnie się Pan tu przedstawił przed milionami słuchaczy.
A teraz pokaż jak sie powinno pisać poradniki.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 16:25 
Cytuj  
april napisał(a):
Nuzgul napisał(a):
April to jest twoja opinia na ten temat szanuja ja tylko uzasadnij prosze ja... mis czemu mis... napisalem to co mysle nie zgadzasz sie oki...
Co do neutralnosci tak jest neutralny bo nalezy patrzec w szerszej perspektywie rozwazyc poglady obu stron..... zreszta no offence



temu carebear za boisz sie powedziec wprost jak wyglada sytuacja :)

bo prawda jest taka ze za "niezasadnione" wezwanie pomocy placisz kupe kasy :) a tu sie namnozylo debili ktorzy ktorzy zamiast przeczytac manuala leca z byle pierdolka na forum "bo od tego jest forum i im sie to nalezy" gowno prawda. i pol biedy jak spytaja sie dostana albo niedostana odpowiedz i koniec. ale jak ktos probuje dorabiac do tego ideologie to to juz jest przegiecie delikatne. manual do WoWa ma 208 stron i chocby z szacunku dla Bliza nalezalo by sie z nim zapoznac. :) albo chociaz go przejzec podczas instalacji i pathowania gry :)


pozrawiam

/signed

Zeby nie bylo, ze +1 znowu, to tylko napisze, ze literatura medyczna nie posiada pod kazda strona milionow przypisow, poniewaz zaklada sie, ze osoba, kt. siega po dany poradnik czy ksiazke zna podstawy terminologii. Tak samo tutaj, jakby jeden z drugim przeczytal manual + to co jest na stronie WoW ( nie mowie o forum WoW, bo to megasmietnik ) to po pierwsze polowa poradnikow nie bylaby potrzebna, po drugie 95% skrotow myslowych bylaby zrozumiala.

A tak +1.

Peace


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.