mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 16:05 
Cytuj  
No zapowiadają iz w dodatku paladyn będzie więcej tankował(a shaman pójdzie w kierunku dps bardziej)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 16:12 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
No zapowiadają iz w dodatku paladyn będzie więcej tankował(a shaman pójdzie w kierunku dps bardziej)


Gdzie zapowiadają?

Ale generlanie ma sens to co mówisz skoro obie frakcje będą mialy i paladynów i szamanów. Prawdopodobnie Blizz bedzie chcial troche ich funkcje zróżnicować.

No ale prawde powiedziawszy to szaman jest już całkiem niezly w DPSie, jeśli zamierzaja go jeszcze podkecić to... ręka, noga, mózg na ścianie.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 16:52 
Cytuj  
Ja robilem range z holy buildem i to nie z powodu leczenia tylko divine favor+ holy shock. Spojrzcie na to tak: dlaczego shaman nie robi dmg na raidach? No ja obstawiam to ze on wcale nie ma duzego dps jakby porownac z innymi klasami. A to co robi w pvp nie wynika z duzego dpsu tylko ze ma duzy burst dmg. Wlasnie dlatego tak cenilem sobie holy shock ktory jest jak najbardziej burst dmg czyli wlasnie ten rodzaj dmg ktory potrzebujesz w pvp (i szczerze mowiac mysle ze dps z retri palem jest porownywalny). Chociaz przyznam sie ze nie probowalem retri buildu po review tylko na test realmie i w sumie vengeance i sancty aura moga dawac dmg ktory przewyzsza holy shock ale z mojego holy shock buildu bylem zadowolony mimo ze nie mam ZHC co by z pewnoscia bylo imba z tym buildem.

Cytuj:
Vercin napisał:
No zapowiadają iz w dodatku paladyn będzie więcej tankował(a shaman pójdzie w kierunku dps bardziej)

Gdzie zapowiadają?

zapowiadali tez to czytalem bodajze w wywiadzie z kaplanem

Napisali ze utrzymanie balansy miedzy stronami konfliktu krepowalo ich w rozwijaniu paladyna i shamana w tym kierunku w ktorym chcieli. Mam nadzieje tylko ze teraz nie zapomna o balansie miedzy klasami, no... chyba ze pala ma byc silniejszy xD [/egoizm]

i w ogole nie lubie jak ludzie mowia ze pala ma maly dmg bycmoze w instance tak gdy warrior rogue mag i wszystko inne moze sie w pelni skupic na dmg jednak na bg gdzie w/w klasy muszatez zuzywac rage energie mane i czas na skile defensywne tu nie ma takiej roznicy


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 17:41 
Cytuj  
Z wiarygodnego źródła dowiedziełem się ze SoC nie ma określonego procenta szansy na zadziałanie.
SoC powinien odpalić 8,5 raza w ciągu walki która trwa minutę.

Z tego własnie powodu warto używać wolnej broni. Ponieważ niezależnie od ilości cisów (czyli szybkości broni). SoC odpali w ciągu minuty tą samą ilość razy (średnio).

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 18:00 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
No zapowiadają iz w dodatku paladyn będzie więcej tankował(a shaman pójdzie w kierunku dps bardziej)


Tak, tez to czytalem. Paladyn ma dostac jakis AoE shout czy cos w tym rodzaju, ktory bedzie potrafil naprawde dobrze utrzymac aggro wielu mobkow. W sumie juz teraz paladyn jest najlepszym tankiem na duze grupy. A w dodatku ma to byc rozwiniete.

No ale mi sie to osobiscie sie to nie podoba... Wolal bym, aby rozwineli jego talenty holy albo prot. Tankowanie mnie srednio kreci, a jak jeszcze sobie pomysle, ze trzeba bedzie zbierac jakis nowy sprzet to.. ;p

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 18:25 
Cytuj  
Sarmata napisał(a):
Tak, tez to czytalem. Paladyn ma dostac jakis AoE shout czy cos w tym rodzaju, ktory bedzie potrafil naprawde dobrze utrzymac aggro wielu mobkow. W sumie juz teraz paladyn jest najlepszym tankiem na duze grupy. A w dodatku ma to byc rozwiniete.

?
Paladyn i tank to nie sa slowa, ktore sie zwykle uzywa w jednym zdaniu.


_________________
cypis#2942
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 18:46 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Vercin napisał(a):
No zapowiadają iz w dodatku paladyn będzie więcej tankował(a shaman pójdzie w kierunku dps bardziej)


Gdzie zapowiadają?

Ale generlanie ma sens to co mówisz skoro obie frakcje będą mialy i paladynów i szamanów. Prawdopodobnie Blizz bedzie chcial troche ich funkcje zróżnicować.

No ale prawde powiedziawszy to szaman jest już całkiem niezly w DPSie, jeśli zamierzaja go jeszcze podkecić to... ręka, noga, mózg na ścianie.


The classes had a totally different vision behind them, but we tried to balance them out all the time and make them equal. It's not fair to the classes, they were becoming homogeneous. We really wrestled with the idea internally and we finally decided that the lore could justify with Blood Elves and Draenei putting the Paladin and Shaman on each side for the first time. We feel like because we made this decision, we're finally free to make the classes be what they were originally supposed to be. We wanted the Paladin to be more tank oriented, that holy tank that heals. And, we can focus the Shaman more on his DPS and utility roles.

http://www.joystiq.com/2006/08/11/exclu ... ff-kaplan/


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 19:45 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Paladyn i tank to nie sa slowa, ktore sie zwykle uzywa w jednym zdaniu.


Co prawda palkiem już nie gram ale w starej gildii w mc/bwl nie raz zdarzało się palom tankować i nieźle im to wychodziło. Niestety w aq40 już się tego nie dało powtórzyć :/ (co nie zmienia faktu, że pal w tank gear wbrew pozorom nieźle sobie radzi w mało wymagających walkach).

Co do tego "taunta", który mają dodać to w końcu pozwoli on palkowi sensowanie offtankować.


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 19:57 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Sarmata napisał(a):
Tak, tez to czytalem. Paladyn ma dostac jakis AoE shout czy cos w tym rodzaju, ktory bedzie potrafil naprawde dobrze utrzymac aggro wielu mobkow. W sumie juz teraz paladyn jest najlepszym tankiem na duze grupy. A w dodatku ma to byc rozwiniete.

?
Paladyn i tank to nie sa slowa, ktore sie zwykle uzywa w jednym zdaniu.

Oczywiscie. Warrior lepiej przytankuje w lyceum niz pala. A teraz mozesz juz sie w tym temacie przestac udzielac mimo ze oczywiscie jestes expertem jesli chodzi o paladynow (chociaz pewnie moge smialo zaryzykowac i powiedziec ze prawdopodobnie grasz horda).


na aoe mobkach jesli mag nie wyskoczy za szybko to pala trzyma agro non stop. Na undeadach to bajka mag moze robic co chce. jako tauntu mozna uzywac egzorcyzmu albo z moim buildem holy shocku (dziala elegancko mimo ze nie mam talnetow w imp rightousness fury).

Maja dodac skill ktory rzucasz np na maga ktory zbiera agro jak glupi i wszystkie mobki z niedo leta na ciebie. Szczerze to ja bym wolal zeby dodali cos na ksztalt pummela to jest smieszne paladyn i druid to jedyna klasa ktora nie ma spell casting interupt na malym colddownie. Druid ma stun z niedzwiadka i feral charge z talentow pala ma HoJ i disorient z talentow i na tym sie konczy. Chyba nie musze wymieniac co maja inne klasy (moga tez dodac mortal strike i sie nie obraze ;) )


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:13 
Cytuj  
koornik napisał(a):
Oczywiscie. Warrior lepiej przytankuje w lyceum niz pala. A teraz mozesz juz sie w tym temacie przestac udzielac mimo ze oczywiscie jestes expertem jesli chodzi o paladynow (chociaz pewnie moge smialo zaryzykowac i powiedziec ze prawdopodobnie grasz horda).

Czym niby takie grupki przytankuje? Consecration? Warrior i tak zrobi to efektywniej shoutami.
Moj main to horda, ale mam tez alta alliance i uwazam, ze zawsze warto czegos nowego nauczyc. Tak wiec czekam na oswiecenie.


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 263
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 21:41 
Cytuj  
oczywiscie ze warrior zrobi to lepiej koornik mowi tylko ze paladyn moze i tyle

sam przytankowalem cale strat i scholo wiec jak sie chce to mozna tyle ze na bosach trzeba dac paladynowi troche czasu zanim zacznie sie bic na maxa i to samo jezeli chodzi raidy jak sie nudzilem w mc czy bwl to tankowalem jakies moby bez wiekszych problemow ( no byl jeden dosc duzy nikt mnie nie leczyl :P )

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 22:04 
Cytuj  
KE?! Warrior shoutami lepiej przytankuje w lyceum od palka? Wolne zarty gralem oboma tymi klasami i tankowalem oboma lyceum i w zyciu nie powiem ze warkiem bylo latwiej. Ta sama historia z panterami ktore sie spawnuja w ZG podczas walki z jednym z bossow.

Tak consecration i retribution aura. I nie trzeba tu wielkiego spell dmg gear consecration i tak bierze tylko 10%


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 23:59 
Cytuj  
Generalnie to paladyn nie jest duzo gorszym tankiem nic warrior. Owszem utrzymanie aggro jednego moba wychodzi mu gorzej, ale za to troche lepszy jest w trzymaniu grupek. Na poziomie 5/10 osobowych instancji paladyn tankuje bardzo sensownie. Tyle, ze pozniej miedzy paladynem i warriorem powstaje wielka przepasc, a to za sprawa sprzetu.

Tylko zadaje sobie pytanie - po co nam kolejny tank? Brakuje w waszych gildiach tankow? IMHO troche glupio, ze blizz rozwija palka wlasnie w ta strone.

**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 01:48 
Cytuj  
Blizz idzie w tym kierunku z racji udostepnienia shamanow/palasi przeciwnej frakcji+zmniejszenia capu na instancje wiec chca prowadzic klasy wielo-funkcyjne.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 06:38 
Cytuj  
tylko takim tokiem myślenia za chwile warrior będzie się leczył a rogue puszczał kule ognia .



Blizzard strasznie miesza - już same klasy paladyn do hordy a szaman do alliance to bezsens - według mnie :)


Co do Paladyna powiem krótko :
Grałem dłuuugo : jest to najbardziej nie doceniana klasa w grze. Pytanie brzmi dlaczego ? - sam nie wiem , może dlatego,że wszyscy uważają że nim grają dzieciaki i noobki (ponieważ się łatwo gra) ? Wszyscy mówią ,że paladyn ma słaby dps ? - biorąc średnią pewnie ma ale sam widziałem film jak gość przywalił za 4000 :)
A sam pamiętam na 40 lvlu przywalałem za 900 ;) (jeszcze przed 1.11)

Co do tankowania : Nigdy Paladynem nie tankowałem więc się nie wypowiem, ale szczerze mówiąc nie widze tego :/


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 06:57 
Cytuj  
Ludzie nie lubia paladyna bo w group pvp jest niesamowicie upierdliwy a 1on1 trzeba z nim walczyc pol godziny i na domiar złego jeszcze przegrac mozna i wstyd.

Ja tam doceniam paladyna bo w group pvp pokazuje swoje prawdziwe oblicze (:D) i jest chyba najlepsza support klasa w grze.

No moze poza 1 rzecza: kiedy pala sie bubblnie robie /rofl i /dance


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

**

Posty: 243
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 08:39 
Cytuj  
Tylko jak tak dalej pójdzie to do BC dużo paladynów nie zostanie osatnio u mnie w gildii jeden zrobił reroll, a inny skończył grać :)


_________________
Obrazek
http://armory.wow-europe.com/#character ... &n=Proximo

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 09:41 
Cytuj  
Też sprzedałem konto i w sumie już trochę żałuje - bo jak wyjdzie Arena to dobry support palek zawsze bez problemu znajdzie miejsce w teamie, czego nie można powiedzieć o wszystkich klasach.

Ale i nie dziwie się innym, w gruncie rzeczy tankowanie palkiem nigdy nie było jakieś specjalnie porywające i gdyby Blizz "wymusił" wykorzystywanie nas w tej roli w PVE to chyba i tak prędzej czy później zrobiłbym /bye.


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 09:44 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
Grałem dłuuugo : jest to najbardziej nie doceniana klasa w grze.


Generalnie to jest tak, ze paladyni maja gorsza opinie na serverach PvP, a na PvE traktowani sa normalnie. Wydaje mi sie, ze jest tak za sprawa slynnego bubble + HS :-)

A co do easy mode - wg. mnie szaman, warrior i druid to jest prawdziwe easy mode! :-)

No i stereotyp - paladyn nub. Widzialem warriorow tankujacych z 2h, melee hunterow, tankwannabe magow i inne cuda. Wg. mnie paladyn nie powinien sie czuc jakos specjalnie wyrozniony ;-)


niebezimienny napisał(a):
No moze poza 1 rzecza: kiedy pala sie bubblnie robie /rofl i /dance


Swojego czasu nawet zrobilem sobie makro, ze tanczylem w babelku :-)

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 11:22 
Cytuj  
Cytuj:
Tyle, ze pozniej miedzy paladynem i warriorem powstaje wielka przepasc, a to za sprawa sprzetu.

No w sumie problem tu zauwazylem. Jesli bedziemy chcieli zeby palkowi nosili healing gear do tego tanking to skad u licha mamy brac dkp na ten sprzet ktory jest tak naprawde odpowiedni dla palka -> dps itemki ?
Cytuj:
tylko takim tokiem myślenia za chwile warrior będzie się leczył a rogue puszczał kule ognia .

w 25 na caped instance nie bedzie miejsca dla 4 warriorow pewnie dlatego palkowie beda musieli pomagac
Cytuj:
i na domiar złego jeszcze przegrac mozna i wstyd.
Przegrac z palkiem to zaden wstyd :P
Cytuj:
No moze poza 1 rzecza: kiedy pala sie bubblnie robie /rofl i /dance

Ehh no i po co? Czy ja robie rofl jak dajesz blinka albo warrior gdy robisz frost nove?Nie uzywaj counterspella ja nie beede uzywal divine proste.
Cytuj:
Wydaje mi sie, ze jest tak za sprawa slynnego bubble + HS

To nie z tego powodu chociaz nie umiem powiedziec z jakiego :P
Cytuj:
A co do easy mode - wg. mnie szaman, warrior i druid to jest prawdziwe easy mode!

Druid i shaman tak ale w zyciu nie warrior! A jeszce jakbys mial pecha na dropowanie broni to juz masakra
Cytuj:
Widzialem warriorow tankujacych z 2h

Ja zawsze tankuje z 2h (warriorem) tankowanie wiecej niz 2 mobkow sunderami jest nie dosc ze trudniejsze to mniej enjoyable niz spamowanie ww i ms z sweeping strikes


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.