mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10810 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 541  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 11:13 
Cytuj  
Dobry zwyczaj to też passowanie jak ktoś potrzebuje dany przedmiot.
Jak odstąpisz przedmiot komuś bo np. masz całkiem niezły i byłby to dla ciebie niewielki upgrade, to ten drugi kolo co też go potrzebuje będzie się cieszył. Np. ostatnio spasowałem na niebieskich skórzanych naramiennikach, bo dla rogue był to znacznie większy upgrade niż dla mojego druida (zestaw feral gear)


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 11:31 
Cytuj  
DKP >all. pasowanie - tylko w teorii jest fajne i przyjemne. i czlowiek sobie mysli, a spasuje i bedzie super, pozniej cos wypadnie i wszyscy mi spasuja.

opowiem sytuacje ze sosf 4 miesiace temu. koles mial spasowac kumplowi. wypadla. kumpel sie juz cieszyl, a ten kolo ktory mial mu spasowac na tsie powiedzial "sorry, ale ja ja chyba jednak wezme".

masz dkp, bierzesz, nie masz nie bierzesz. chyba, ze jest to osoba ktora zajebiscie dlugo znasz i wiesz czego sie mozna spodziewac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 11:41 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
DKP >all. pasowanie - tylko w teorii jest fajne i przyjemne. i czlowiek sobie mysli, a spasuje i bedzie super, pozniej cos wypadnie i wszyscy mi spasuja.

Pytanie nie dotyczylo gildiowych raidow, tylko zwyklych przechadzek do instance w trakcie levelingu ;]

Aha, jeszcze jedna rada. Warto byc milym, po kilku runach do instance w trakcie levelingu bez skakania sobie do oczu przy podziale lootu okazuje sie ze friendlista jest zawalona nowymi ludzmi.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 11:43 
Cytuj  
dkp>all???
Nie rajduję za dużo - moja glidia jest na etapie ZG i AQ20 - żeby iść na rajd potrzebujemy "kooperanta" - rajdujemy z inna małą glidią.
Każdy może rolnąć jeden need na rajd, i to tylko na item którego może używać. (chyba że nikt nie chce wtedy każdy kto może używać itemka może rolować)
Rajdujemy od 2 miesięcy - jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś rolował przedmiot którego naprawdę nie potrzebuje.
Wymaga to tylko jednej rzeczy - normalnych ludzi którzy nie szczają w majtki na widok fioletu.
System sprawdza się znakomicie.

Ups. oczywiście piszę o rajdach a nie PUGach w takcie lvlowania


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 12:00 
Cytuj  
tomu :) wybacz nie doczytałem

***

Posty: 515
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 12:38 
Cytuj  
DKP=??

to chyba wątek dla początkujących
ale i tak dziekuje za odpowiedz


_________________
When I die, bury me upside down, so the World can kiss my ass!

Uo - Platinus, DAoc - Paltinus , WoW - Bioter , WAR - Haissem , SWTOR - Haissem
GW2- Haissem

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 12:47 
Cytuj  
DKP = Dragon Kill Points (są też inne nazwy).


W dużym skrócie, jest to system w kórym każdy uczestnik rajdu otrzymuje punkty DKP które potem wykorzystuje się na zakup epixów (tu też są różne systemy ala aukcje itp.)

http://en.wikipedia.org/wiki/DKP

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 13:43 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
dkp>all???
Nie rajduję za dużo - moja glidia jest na etapie ZG i AQ20 - żeby iść na rajd potrzebujemy "kooperanta" - rajdujemy z inna małą glidią.
Każdy może rolnąć jeden need na rajd, i to tylko na item którego może używać. (chyba że nikt nie chce wtedy każdy kto może używać itemka może rolować)
Rajdujemy od 2 miesięcy - jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś rolował przedmiot którego naprawdę nie potrzebuje.
Wymaga to tylko jednej rzeczy - normalnych ludzi którzy nie szczają w majtki na widok fioletu.
System sprawdza się znakomicie.

Ups. oczywiście piszę o rajdach a nie PUGach w takcie lvlowania


Twoja wypowiedź dowodzi, że nie rajdujesz za dużo. Wyobraź sobie, że bardzo chcesz Staff of Shadow Flame, jesteś na każdym killu nefa i niestety za każdym razem rollujesz 1 (one) i wygrywa z tobą druid (a czemu nie?).


_________________
whiteman#2717

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:04 
Cytuj  
przy stałym i praktycznie niezmiennym składzie rajdującym to po prostu kwestia czasu... nawet jak będziesz rolować cały czas "1" to nadejdzie dzień w którym nikt tego nie potrzebuje;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:10 
Cytuj  
Neonin, ja wiem że to temat dla początkujących i możesz nie zdawać sobie sprawy z tego co mówisz :). I chyba rzeczywiście tak jest.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:14 
Cytuj  
a u mnie w gildi jest identycznie jak pisal Neonin .. takie same instancje robimy te same zasady tez razem z inną gildią ... no ale w gildii wiekszośc to 25+ .. tylko ja nadal piekny i mlody ^^ (19)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:42 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
przy stałym i praktycznie niezmiennym składzie rajdującym to po prostu kwestia czasu... nawet jak będziesz rolować cały czas "1" to nadejdzie dzień w którym nikt tego nie potrzebuje;)


Taa, a w międzyczasie na rajd przyjdzie 20 nowych osób i oni wszyscy będę brać twój wymarzony item, bo ty wciąż będziesz rollował jeden. Sorry, ale Twoje argumenty są cokolwiek śmieszne. Albo jesteś księdzem czy innym miłosiernym samarytaninem.


_________________
whiteman#2717

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:45 
Cytuj  
Sob - mówię to tak ja wygląda u mnie w glidii.
Nie mam szczęścia w rolowaniu ale: itemki dla wlocka dostaję najpóźniej po 3 dropie (jest 3 warlocków rajdujących) itemki dla casterów dostanę najpóźniej jako 6 (6 rajdujących casterów - nie liczę healerów).
DKP premiuje najaktywniejszych - nasz system traktuje wszystkich jednako. Jesteśmy glidią małą 42 osoby(większość to osoby mniej więcej w moim wieku czyli 30+, pracujący, żonaci dzieciaci itd) w tym około 20 na lvl 60. Na rajdy chodzą zazwyczaj Ci sami ludzie - loot to kwestia zaufania do ludzi z którymi rajdujesz i tyle. Zresztą to dyskusja o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą:)
Jedni wolą to inni tamto. Złośliwości nie trafione;) i tak czuję się jak noob bo zacząłem poważniej się bawić w PVP:):):)
EDIT:
White nie jesteśmy glidią z rotacją osób rzędu 50 na tydzień - raczej jedna dochodzi na miesiąc:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:49 
Cytuj  
Tzn. o rajdowaniu wiesz niewiele, a wypowiadasz się jakbyś był znawcą. Pójdźcie na MC, tam minimum to 5-6 magów i tylu locków. To samo w BWL. Plus wszyscy tam chcą chodzić bo "EPIX !!! ".

Nie tłumacz ziomowi nowemu, że to zależy od ludzi. Nie znam ŻADNEJ gildii rajdującej regularnie 40-man instance, która nie używa DKP.

Kolejna rzecz to fakt, że 40-tki mają tygodniowy reset (poza onyxia), a 20 - 3 dniowy. Czaisz różnicę? 15 tygodni chodzić na Ragne, a i tak nie wiesz czy Ci wyleci item? Jedna próba w tygodniu? 30-40 tygodni zakładając, że weźmiesz ostatni? To już sporo co?


_________________
whiteman#2717

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:59 
Cytuj  
White opisuję system jakim posługuje się glidia w której gram.
WSZEM I WOBEC - NIE JESTEM EKSPERTEM OPISUJĘ SYSTEM JAKI STOSOWANY JEST U MNIE W MAŁEJ GLIDI KTÓRA DO MC PÓDZIE PEWNIE DOPIERO W 2007 ROKU.

A co do epików - widzisz w dupie mam epiki - dla mnie wow to nie item ale socjal glidiowy, ludzie z którymi gram. Dlatego siedzę tam gdzie jestem, rajduję 2 razy w tygodniu ZQ albo AQ20. Na serwerze QT jest mało locków - prawie każde ogłoszenie rekrutacyjne zawiera w sobie informację że szukają locka. Gdyby widok fioletu był dla mnie celem zmieniłbym ją już dawno.
Całe piękno tej gry (dla mnie, osoby która gra 8 godzin w tygodniu) to socjal i ludzie z kótrymi gram. Jeżeli w Twoim przekonaniu jest to głupie, niepoważne noobiarskie itd. trudno - jakoś to przeżyję.

EOT.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 15:02 
Cytuj  
z prostszych od DKP wynalazków do podziału łupów w ZG dość dobrze sprawdza się system SK (wspomagany odpowiednim addonem).

działa to z grubsza tak (można odpuścić sobie osobne listy klasowe):
http://www.shadowlords-gorefiend.com/we ... eKings.swf

pzdr
kru
--
.


_________________
Żółtków źdźbłami drążyć, aż uświerkną prężąc dogłębnie w źródłach dżdżu owrzodziałe rzycie.
http://miedzia.net

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 15:05 
Cytuj  
whiteman napisał(a):
Nie tłumacz ziomowi nowemu, że to zależy od ludzi. Nie znam ŻADNEJ gildii rajdującej regularnie 40-man instance, która nie używa DKP.


Malo znasz :P

Zreszta system DKP nierowny systemowi DKP. White Rose w ktorym bylem x czasu temu na poczatku rajdowania nie stosowalo zadnego systemu. Potem byl system w ktorym podstawa byl roll, ale dodawalo sie do niego jakas ilosc dkp (ktora pmowalo sie leaderowi) (nie chwalac sie tak wygralem Arcanist Belta, tuz przed gehenna polecial, jak sobie przypomne to jeszcze mi sie dzis lezka kreci ...). Dorzuc do tego jeszcze takie opcje jak Zero DKP (moim zdaniem najbardziej zaawansowany i najbardziej sprawiedliwy), dorzuc Bid Warsy (kurewsko bolesne , raz cos idzie za 2000 dkp , innym razem za 200 dkp) itd itd.

Tyle systemow ile gildii

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 15:56 
Cytuj  
na wstepie chcialem powiedzie ze odnioslem wrazenie ze ten topic to taki dla newbie wiec pytam wprost ... sciagnalem klienta wow'a z us patcha tez zrobilem z us ... a grac chce na eu. Czy jesli sciagne patcha 1.12.1 eu to czy gra mi sie odpali na eu ? czy tez musze sciagnac calego klienta z eu ?

z gory dzieki za odpowiedz ...

sry jesli juz ktos o to pytal jakos sie nie doszukalem ;(


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D


Posty: 8
Dołączył(a): 7.04.2006
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 15:58 
Cytuj  
Musisz ściągnąć klienta z eu, patch eu na wersje us nawet ci się nie wgra.


_________________
Have a safe and productive day.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 16:08 
Cytuj  
Klienta US bedziesz musial do konca patchowac patchami US, ale zeby grac na EU wystarczy dzialac wedlug wskazowek z Tego Tematu


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10810 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 541  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.