mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 10:27 
Cytuj  
ale ogulnie jewecrafting jest totalnie nie oplacalny ,co z tego sie mam jeden trinkek ? na moim serverze kazdy juz praktycznie ma co chcial i jak sprzedam 2-3 gemy na dzien to jest dobrze, to samo z greena mi wszytko idziedz do trasj vendor'a.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 10:39 
Cytuj  
Nieoplacalny ? hmm policzmy:
- kupujesz stack adamantite ore (u mnie na serwie niecale 20 g)
- po "skruszeniu" na ogol uzyskujesz 2 blue kamyki i sporo zielonych
- jak masz dobre recepy (dropuja jak szalone - wczoraj 2 CoT wypadly na 1 runie) to robisz z tego 2 jevele warte po 80 g minimum i powiedzmy 10 "zielonych po 2 g (chociaz te bardziej popularne spokojnie za 4 g sprzedasz) nawet niech bedzie.
Po sprzedaniu masz 160 g na czysto. Kompletnie nieoplacalne. Zarob tyle w dzien blacksmithem. A to wszystko mozesz zarobic nie latajac po heroic instach szukajac primal nether.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 10:47 
Cytuj  
Sinthar napisał(a):
ale ogulnie jewecrafting jest totalnie nie oplacalny ,co z tego sie mam jeden trinkek ? na moim serverze kazdy juz praktycznie ma co chcial i jak sprzedam 2-3 gemy na dzien to jest dobrze, to samo z greena mi wszytko idziedz do trasj vendor'a.
kwestia gustu ja mam na jednym serwerze:

37 lvl ud priest 300 tailor 300 enchanter
70 lvl warrior 355 bs 375 miner
25 lvl pala 130 jawel 120 miner

i teraz zobacz jakie to daje możliwosci jezeli zaczne przesyłac sobie róznie rzeczy pomiedzy postaciami, np niebieski chest z enchantem dla paladyna

enchanter wszystko mieli, a paladyn bedzie robił gemy dl amoich charów


_________________
psn

*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 10:53 
Cytuj  
Desh ale do tego nie potrzeba farmowac kilku postaci - przesylam matsy do desenchantingu do znajomego innemu ore do skruszenia. Inny naklada mi enchanty, kamyki ze zmielenia sprzedaje na ah, a potrzebne daje znajomemu do przerobienia na jevele ktore zuzyje. To sie nazywa zycie w spolecznosci ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 11:02 
Cytuj  
Ogolnie to 300 enchanter nie pomieli ci juz zielonego crapu 60+ lvl.
A imo to alty przydaja sie tylko do robienia itemow na dlugich cd lub do zbierania ziol/rudy, choc i tak bez epika to sie kiepsko zbiera (wiem bo nie mam :P)

A ktos ma jakies tipy na czym zrobic BS 360+ ??? Bo jak sobie przejrzalem dostepne recepty, to widze ze epika nigdy nie kupie :D


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 11:03 
Cytuj  
Niceface napisał(a):
Nieoplacalny ? hmm policzmy:
- kupujesz stack adamantite ore (u mnie na serwie niecale 20 g)
- po "skruszeniu" na ogol uzyskujesz 2 blue kamyki i sporo zielonych
- jak masz dobre recepy (dropuja jak szalone - wczoraj 2 CoT wypadly na 1 runie) to robisz z tego 2 jevele warte po 80 g minimum i powiedzmy 10 "zielonych po 2 g (chociaz te bardziej popularne spokojnie za 4 g sprzedasz) nawet niech bedzie.
Po sprzedaniu masz 160 g na czysto. Kompletnie nieoplacalne. Zarob tyle w dzien blacksmithem. A to wszystko mozesz zarobic nie latajac po heroic instach szukajac primal nether.


Jak z jednego stack adamantite ore będzie jeden blue to jest dobrze. Rozwaliłem z 50stackow i nie ma szans z jednego stack masz 2 blue, czy nawet 1 za każdym razem.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 11:27 
Cytuj  
Niceface napisał(a):
Nieoplacalny ? hmm policzmy:
- kupujesz stack adamantite ore (u mnie na serwie niecale 20 g)
- po "skruszeniu" na ogol uzyskujesz 2 blue kamyki i sporo zielonych
- jak masz dobre recepy (dropuja jak szalone - wczoraj 2 CoT wypadly na 1 runie) to robisz z tego 2 jevele warte po 80 g minimum i powiedzmy 10 "zielonych po 2 g (chociaz te bardziej popularne spokojnie za 4 g sprzedasz) nawet niech bedzie.
Po sprzedaniu masz 160 g na czysto. Kompletnie nieoplacalne. Zarob tyle w dzien blacksmithem. A to wszystko mozesz zarobic nie latajac po heroic instach szukajac primal nether.



pierdolisz chlopie...... wszytko zalezy od serevera jak grasz na jakis hu** to twoja sprawa jak przedmowca z z 4 stackow masz moze MOZE 2 blue-
z zielonymi jest tak ze jak sprzedasz 2-3 dzien jest dobrze,80 g za blue :wtf: u mnie na servie wszytko chodzi max po 65 , aaa i zapomialem powiedziec dolicz sobie kasa jak trzeba wydac na desingn'y


btw z jednego prospekta adamantite ore masz 2,5 % na blue . no chyba ze ty masz jakis inny ore :]

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 12:06 
Cytuj  
2-3 blue to ze stacka było jakies ponad miesiac temu i jak ktos był mądry to do tej pory ma spory zapas blue gemów osobiscie mam po około 20 blue gemów zapasu na czarna godzine a z jewela zrezygnowałem bo wole ore sprzedac za 25g na ah niz rozbic i miec z tego 5 green gemówi sprzedac je do vendora bo na ah to szkoda wystawiac.
A trinkiet BoP dla castera to porazka totalna już green trinkiety sa niektóre lepsze a najlepsze jest to że mozna go dalej uzywac nawet jak sie nie ma juz jewelcraftu

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 12:48 
Cytuj  
http://www.thottbot.com/?i=54935-- kupa zgadzam sie ......


co do % wypadania blue z adamantite ore nie slyszalem ..

*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 13:26 
Cytuj  
Sinthar napisał(a):
pierdolisz chlopie...... wszytko zalezy od serevera jak grasz na jakis hu** to twoja sprawa jak przedmowca z z 4 stackow masz moze MOZE 2 blue-
z zielonymi jest tak ze jak sprzedasz 2-3 dzien jest dobrze,80 g za blue :wtf: u mnie na servie wszytko chodzi max po 65 , aaa i zapomialem powiedziec dolicz sobie kasa jak trzeba wydac na desingn'y


W zasadzie z takim gowniarzem i chamem nie powinienem dyskutowac. Ale ci odpowiem na jedno (moze 2 kwestie)- jak grasz na ch..... serwerze gdzie gamonie zanizaja ceny i oszczedzaja na wkladaniu kamieni albo polowa populacji rolnela na jevelcrafterwo to twoj problem.

Cytuj:
btw z jednego prospekta adamantite ore masz 2,5 % na blue. no chyba ze ty masz jakis inny ore :]


Tak jednego blue - a jest ich zdaje sie 6. Czyli 6 x 2,5 = 15 %. http://www.wowhead.com/?item=23425#m0Rzc

Skoncz whinowanie i zostan skinerem jak ci sie nie podoba jevelcrafting. Tyle ze wtedy bedziesz plakal ze nikt za ciebie mobow nie zabija.

Znajomy stal cale dnie przy ah i wykupowal wszystkie ore, kruszyl, robil kamienie, sprzedawal - za zarobiony gold kupowal nastepne design'y. Zainwestowal w jevelcrafting ponad 1 k golda w matsy i ponad 1 k w design'y i wyciagnal z tego kilka razy tyle. Troche przeinwestowal bo nasycil rynek i musial kilka dni odpuscic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 13:38 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Ogolnie to 300 enchanter nie pomieli ci juz zielonego crapu 60+ lvl.
skąd masz takie informacje ? z doświadczenia ?

nie miałem żadnego problemu żeby mielić priestem lvl 37 z 300 enchantem czegokolwiek zielonego co wypadło mi na drodze do 70

wiem ze sa ograniczenia ale w praktyce mielisz mozesz zmielić wszystko co warto mielić

@Niceface
społecznosc to mam jak ide na piwo


_________________
psn

*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 14:07 
Cytuj  
@Deshroom tam masz kolegow i przyjaciol. W grze ma sie znajomych ktorzy zrobia Tobie przysluge. Tym rozni sie WOW od trybu gier singel player

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 14:22 
Cytuj  
Niceface napisał(a):
@Deshroom tam masz kolegow i przyjaciol. W grze ma sie znajomych ktorzy zrobia Tobie przysluge. Tym rozni sie WOW od trybu gier singel player
ok, ja poprostu wole wysłać greeny enchanterowi, swoim bsem robić mail i swoim jawelem robić pierscionki czy gemy.
posiadanie własnej postaci z daną profesją pozwala Ci szybciej i pełniej ogarnąć o co biega i co jest najlepsze. takie mam zdanie


_________________
psn

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 14:37 
Cytuj  
Niceface napisał(a):
Sinthar napisał(a):
pierdolisz chlopie...... wszytko zalezy od serevera jak grasz na jakis hu** to twoja sprawa jak przedmowca z z 4 stackow masz moze MOZE 2 blue-
z zielonymi jest tak ze jak sprzedasz 2-3 dzien jest dobrze,80 g za blue :wtf: u mnie na servie wszytko chodzi max po 65 , aaa i zapomialem powiedziec dolicz sobie kasa jak trzeba wydac na desingn'y


W zasadzie z takim gowniarzem i chamem nie powinienem dyskutowac. Ale ci odpowiem na jedno (moze 2 kwestie)- jak grasz na ch..... serwerze gdzie gamonie zanizaja ceny i oszczedzaja na wkladaniu kamieni albo polowa populacji rolnela na jevelcrafterwo to twoj problem.

Cytuj:
btw z jednego prospekta adamantite ore masz 2,5 % na blue. no chyba ze ty masz jakis inny ore :]


Tak jednego blue - a jest ich zdaje sie 6. Czyli 6 x 2,5 = 15 %. http://www.wowhead.com/?item=23425#m0Rzc

Skoncz whinowanie i zostan skinerem jak ci sie nie podoba jevelcrafting. Tyle ze wtedy bedziesz plakal ze nikt za ciebie mobow nie zabija.

Znajomy stal cale dnie przy ah i wykupowal wszystkie ore, kruszyl, robil kamienie, sprzedawal - za zarobiony gold kupowal nastepne design'y. Zainwestowal w jevelcrafting ponad 1 k golda w matsy i ponad 1 k w design'y i wyciagnal z tego kilka razy tyle. Troche przeinwestowal bo nasycil rynek i musial kilka dni odpuscic.



BTW gram na grim batol-jeden z lepszych serverow

i btw chyba jak sie raz gemy wlozy to ich za czesto sie nie znienia .... a chyba kazdy wie jak jest teraz ze znima sprzetu .... jesli wymienisz cos raz na tydzien (dobrego bo raczej w crap ni bedzie wkladal gemow po 60 g ?) to jest dobrze.. do tego jeszcze dodaj konkurencje i jak napisales gowniarzy zanirzajacyh ceny...

idzie zaronbic z z tego ale z dnia na dzien jest coraz gorzej, na poczatku sprzedawalem po 20 na dzien teraz 2-5

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 14:39 
Cytuj  
właśnie doszedłem do 290 w Jevelcrafting-u - kolejne 10 pkt - to jakies 300g - jestem ciekaw czy to kiedyś odrobię...

na szczecie mam alta enchantera - wiec trochę odzyskam kasy

poza tym sprzedałem parę blue pierścionków - no ale to mi zwraca może 5% zainwestowanej kasy


_________________
Obrazek

*

Posty: 58
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2007, 15:14 
Cytuj  
@Sinthar

Widzisz teraz dyskutujesz rzeczowo, bez ublizek i wymadrzania.
Ale tak to jest juz z nowa profesja. Tyle ze jevelcrafter levelujac jeszcze zarobi. A co ja mam powiedziec jak do kazdego skila up musialem doplacac (blacksmithing). Nawet na sprzecie do adamantite rod nie dalo sie zarobic nic. Matsy kosztowaly 20 g (10 adamantite bar) a rod po 5-7 g na ah. Mam teraz 365 skila i dalej zadnych widokow na zarobek bo wszystkie plans'y ktore wymagaja primal nether a teida dla gildii (chyba zebym poszedl z randomami i wygral rolla). Rzeczy ktore bylbym w stanie zrobic musialyby kosztowac powyzej 2 k golda, a lepsze lub bardzo zblizone wypadaja juz w Karazhan. Kto w zwiazku z tym kupi to ode mnie ? Po co mam inwestowac np. 1 k golda w plans i 1,5 k g w matsy (nie liczac primal nether)i bujac sie z itemem zeby go sprzedac bez straty.
Widzisz grim batol jest serwerem z high populacja wiec teoretycznie rynek zbytu jest duzy ale i producentow jest znacznie wiecej. Tak naprawde oplacalne jest tylko zbieractwo mining/herb/skining/desenchant. Reszta to hobby (pozytek dla gildii, a dla ciebie marny). I z tym trzeba sie pogodzic albo jak juz wspomnialem rollnac na zbieractwo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2007, 12:57 
Cytuj  
Ja na zrobienie jewelcraftingu wydalem bnardzo duzo ( nie mam miningu ), dochodza jeszcze drogie designy, ale zarobilem juz lekko drugie tyle, na tej profesji mozna naprawde dobrze zarobic, efekt taki ze tydzien bo premierze tbc mialem kase na epik fly mounta i tylko musialem lvl dobic :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2007, 15:53 
Cytuj  
no wlasnie - teraz wszyscy juz maja gemy - rynek jest nasycony a jewelcrafterow przybywa - no ale jest fajnie - moze w ciagu nastepnego roku odbije te z 1000g co trzeba zainwestowc aby dojsc do 375


_________________
Obrazek

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2007, 23:31 
Cytuj  
ja tam dobrze wychodze - kupuje gemy tanio, przerabiam, i sprzedaje z zyskiem 50% =]
a ktoś wie jak czesto proce elixir/transmute mastery u alchemika się zdarzają?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2007, 11:51 
Cytuj  
no a ile wydales aby dojsc do 300? - bo ja ok 800g

i jesli teraz sie zarabia 0,5g -1g na gemie - to musze sprzedac ich ponad 1000 (mowie o zielonych) - bo niebieskie recepty - przynajmniej u mnie na serverze kosztuja ok 300g - a na tych gemach zarabia sie po 5-10g

rynek na gemy jest calkowicie rozwalony - ludzie zanizaja ceny do granicy oplacalosci (bo jesli zarabia sie 0,5g a AH za wystawienie bierze 60s - to jak sie nie sprzeda - to juz jestesmy na minusie...)

no i zamiast spedzic 30 min aby przejrzec jak sie ceny zmienily na gemy, zrobic je i wystawic na AH - to juz chyba wole pofarmic moby - zarobie na pewno wiecej...

jednym slowem Jewelcrafting - nie polecam... :(


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.