mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:34 
Cytuj  
roball napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Robus napisał(a):
zapamietanie username powinno wystarczyc jako zabezpieczenie przed keyloggerem
przy ataku przypadkowym, jeżeli ktos atakuje osobe z wypasionym kontem to login jest zwykle taki jak main char


Lol jaki bullshit.


Robus napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Robus napisał(a):
zapamietanie username powinno wystarczyc jako zabezpieczenie przed keyloggerem
przy ataku przypadkowym, jeżeli ktos atakuje osobe z wypasionym kontem to login jest zwykle taki jak main char

i niby skad ma ktos wiedziec jaki masz main char jak sie nie zalogowal ?? :D (no a niestety keylogger raczej nie wie kogo atakuje :D)

ale generalnie sie zgadza, jesli wiesz kogo atakujesz to zalozenie sluszne - 99% userow tak robi ;P


generalnie to żaden bajer ukraść kiepskie konto, chodzi o to żeby ukraść wypasione. to nie keyloger kradnie tylko kradnie złodziej.

keyloger może się np instalować za pomocą róznych śmiesznych rzeczy wysyłanych mailem.

no taki polski prosiak (tak sie nazywał) archiwalny spy. instalka wyglada w ten sposób ze instaluje sie jak winamp i przy 50% pokazuje error instalacji i karze anulować - prosiak zostaje.

najprościej jest przez strony z profilami bo tam zwykle sa emaile. zresztą keylogera może podeslac pseudo znajomy.

ogólnie nie widze sensu po co ktoś miałby kraść dane z przypadkowo zainfekowanego komputera. kto miałby to przegladać zeby coś wyłowić

co do loginu jestem przekonany że wiekszosc graczy zakładając konto wpisuje jako jego nazwe wyraz w jakim chciałby byc identyfikowany w grze. o tym że to ni ema znaczenia dowiaduje sie później i ni emożna juz tego zmienić


_________________
psn

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:38 
Cytuj  
masz racje Desh, dlatego ja jak zakladalem konto to tego nie zrobilem
/flex :wink:

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 18:26 
Cytuj  
desh: masz troszeczke zle podejscie do kradziezy kont :)

gdybym ja tworzyl np keyloggera pod wowa (gdybym sie na tym znal ;P), to tak naprawde moglym wyciagnac praktycznie wszystkie informacje o uzytkowniku wowa, ktore sa mi potrzebne (nazwy postaci, login itd) a jesli juz bym sie podszywal to bym sie podszyl pod wowa np. ktoremu dostep do gry 99% userow da na pewno ponownie nie wazne czy by byl patch czy nie :D

nazwy postaci mozna wyciagnac z katalogow gry, login mozna zdobyc robiac printscreena lub co sie wydaje duuzo latwiejsze - wyciagajac je z pliku config.wtf [z katalogu WTF], haslo keylogujac

keyloger nie musi byc ograniczony do zwyklego sczytania hasla zeby ukrasc wypasione konto, po co mi jedno gowniane konto z 9 milionow ??

jesli ukradne milion gownianych kont i 10 000 wypasionych, to jak myslisz, z ktorych wiecej dostane ??

sprzedanie itemkow z miliona kont da wiele wiele wiecej golda niz z tych 10 000, tutaj nie chodzi o zdobycie wypasionej postaci tylko o zdobycie golda, za ktore pozniej dostaniesz prawdziwa kasiure

a dla prawdziwych wlamywaczy nie jest przeszkoda ani fw ani zaden inny system zabezpieczajacy, wystarczy zrobic programik ala rootkity jak znane chyba wszystkim i lubiane soniaskie zabezpieczenia plyt + jedna luka w przegladarce i juz moze wlamywacz miec dokladnie wszystko co jest mu potrzebne a ty nawet nie zobaczysz procesu na liscie ;P

wniosek: jak ktos umie i chce to mu nic nie przeszkodzi

ot taka mala dygresja odnosnie prawdziwosci obecnych zabezpieczen ;)


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

**

Posty: 223
Dołączył(a): 9.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 20:35 
Cytuj  
Mamy tutaj samych "miszczuw".

*

Posty: 60
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 21:17 
Cytuj  
po tym co zescie tu nawypisywali to az odrazu na konto wszedlem zobaczyc czy mi nic nie pokasowali :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 235
Dołączył(a): 30.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 21:39 
Cytuj  
Zainstalujcie sobie:

http://www.personalfirewall.comodo.com/

Darmowy i dobry personal firewall

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 22:10 
Cytuj  
^kelogger dont click!!!!


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

**

Posty: 494
Dołączył(a): 26.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 22:19 
Cytuj  
powinniscie robic w dochodzeniowce a nie grac w wowa ....

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 23:10 
Cytuj  
2540 napisał(a):
powinniscie robic w dochodzeniowce a nie grac w wowa ....
przecież gramy w pracy

Robus napisał(a):

wniosek: jak ktos umie i chce to mu nic nie przeszkodzi

pewnie masz racje, nie upieram się bo jest późno, ale z tego co wiem to jak już mi ukradną to odzyskam hasło konta na maila. chyba że ktoś jest na tyle głupi że ma to samo hasło i do wowa i do emaila


_________________
psn

*

Posty: 60
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 sie 2007, 21:49 
Cytuj  
ale jak ja bym komus ukradl konto to haslo bym od razu zmienil


_________________
Obrazek

**

Posty: 499
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2007, 21:56 
Cytuj  
ten ktoś może je łatwo odzyskać :/

**

Posty: 331
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 08:54 
Cytuj  
Avan napisał(a):
ten ktoś może je łatwo odzyskać :/


jezeli nie masz poczty na interi :D


_________________
Obrazek

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 09:22 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
Ja mam taki sposob: haslo zmienilem sobie na innym komputerze i wyslalem do siebie, dalem ctrl+c i skopiowalem do notatnika i zapisalem na pulpicie obok ikonki wowa, i za kazdym razem jak wchodze do gry to robie ctrl+c, ctrl+v

Nie wiem czy to skuteczne ale wydaje mi sie ze skoro keylogger pamieta jakie przyciski nacisnalem na klawiaturze to bedzie tylko widzial ctrl c, ctrl v itd? :)

moze tez sie dobrac do API schowka i zapisywać to co masz tam umieszczane :>


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 10:19 
Cytuj  
mihn napisał(a):
niebezimienny napisał(a):
Ja mam taki sposob: haslo zmienilem sobie na innym komputerze i wyslalem do siebie, dalem ctrl+c i skopiowalem do notatnika i zapisalem na pulpicie obok ikonki wowa, i za kazdym razem jak wchodze do gry to robie ctrl+c, ctrl+v

Nie wiem czy to skuteczne ale wydaje mi sie ze skoro keylogger pamieta jakie przyciski nacisnalem na klawiaturze to bedzie tylko widzial ctrl c, ctrl v itd? :)

moze tez sie dobrac do API schowka i zapisywać to co masz tam umieszczane :>

99% hax0row nawet nie wie co to API :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 11:18 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
chyba że ktoś jest na tyle głupi że ma to samo hasło i do wowa i do emaila

Obecnie Blizz zakrył na kontach wszystkie dane użytkowników więc nie ma sposobu aby poznać czyjeś dane nawet jeśli sią niepowołana osoba dostanie do konta. Zaś co do tematu to najlepiej mieć aktualnego firewalla i wszystko powinny być ok, nie bawiąc się nim :) aby czegoś nie zmienić :P

**

Posty: 297
Dołączył(a): 3.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 11:27 
Cytuj  
najprostszym sposobem jest nie klikanie na linki .cn, wtedy wiadomo ze to keylogger


_________________
Nat is fat

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2007, 07:19 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
2540 napisał(a):
powinniscie robic w dochodzeniowce a nie grac w wowa ....
przecież gramy w pracy

Robus napisał(a):

wniosek: jak ktos umie i chce to mu nic nie przeszkodzi

pewnie masz racje, nie upieram się bo jest późno, ale z tego co wiem to jak już mi ukradną to odzyskam hasło konta na maila. chyba że ktoś jest na tyle głupi że ma to samo hasło i do wowa i do emaila


z tym ze powtorze:
zlodziejom kont na masowa kase nie zalezy na zatrzymaniu ukradzionych kont, oni to kradna zeby wszystko co sie da zamienic na golda, ciag dalszy nie ma juz dla nich znaczenia i wali ich to konto po tym jak wypompuja z niego wszystko, a za golda maja oczywiscie real cash


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2007, 07:58 
Cytuj  
patataj88 napisał(a):
Avan napisał(a):
ten ktoś może je łatwo odzyskać :/


jezeli nie masz poczty na interi :D



Yeach true... dzieki ze mi przypomnailes, ide zmienic poczte.... bo na interie nic nie dochodzi :wink:

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2007, 15:34 
Cytuj  
Robus napisał(a):
wniosek: jak ktos umie i chce to mu nic nie przeszkodzi

ot taka mala dygresja odnosnie prawdziwosci obecnych zabezpieczen ;)


bajki, bajki, bajki i trzy filmy jeszcze pewnie
Jak ktos umie i chce nawet bardzo chce to i tak nic nie zrobi gdy osoba, do ktorej chce sie dostac tez umie i bardzo chce by sie do niej nikt nie dobral.
Choc faktem jest ze 80% osob korzystajaca z netu nie przejmuje sie wogole ochrona-bo kto i po co mialby sie do mnie wlamywac? :)-w sumie sporo w tym racji.
Robus napisał(a):
a dla prawdziwych wlamywaczy nie jest przeszkoda ani fw ani zaden inny system zabezpieczajacy;)

Bo systemy takie pisane sa przez dzieci i dziesiatki "takich wlamywaczy" nie siedzie zeby sie zabezpieczyc przed takimi sytuacjami...
Rootkit jest niezla zabawka, calkiem grozna ale nie przeceniajmy jego sily

*

Posty: 157
Dołączył(a): 9.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2007, 16:35 
Cytuj  
Jako totalny laik powodowany beztroska gralem sobie w wowa od premiery bez zadnych zabezpieczen zadnego antywira nic nigdy zadnego wirusa,keylogera itd nie zalapalem.... wczoraj 3 kolesiom z mojej gildii wlamano sie na konta sprzedano nawet bagi i zostawiono w majtkach jakie dostajesz w lokacji startowej. Nie powiem bo sie przejalem kupilem kasperkiego pisza ze przed keylogerami tez chroni?? Pytam bardziej bieglych w temacie nadaje sie do czegos kasperky?


_________________
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/13 ... tml?170609

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.