mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 15:19 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
Z tego co wiem to w programowaniu nie istnieje pojecie prawdziwego losowania.Owszem losowanie jako takie jest przeprowadzane, ale schemat wylosowanych liczb po jakims tam czasie sie powtarza.Czy powtorzy sie po miesiacu, czy po kilku latach to inna sprawa.


bo liczby nie sa "losowane" tylko wyliczane z roznych smiesznych wzorkow ;) od tych wzorkow zalezy jak dobry jest generator, jaki ma okres etc etc

a wystarczy uruchomic ten sam generator, ale z innym seed'em, i juz teoretycznie (chyba ;> glowy sobie uciac nie dam) mamy nowy ciag liczb pseudolosowych
takze o ta powtarzalnosc nie nalezy sie tak bac, zwlaszcza ze okresy takich generatorow sa naprawde spore ;]


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 15:32 
Cytuj  
Od niczego nie zalezy.
Bylem priestem na kazdym raidzie AQ mojej gildii od otworzenia AQ az do TBC. Sartura's Might (healerowy offhand) nigdy nie wypadl. GG.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 15:41 
Cytuj  
Razel napisał(a):
te ironiczne komentarze i wyzywanie od głupków jest nawet zabawne ale dajcie sobie spokój już z nabijaniem pustych postów. Ja rozumiem, ze niektórzy wszystko przyjmuja na wiarę "bo tak jest, tak było zawsze," ale sa jeszcze inni którzy starają się dociec dlaczego i całe szczęście ze są bo inaczej dalej tkwilibyśmy w średniowieczu. Mamy do czynienia z programem komputerowym i zdaje sie nie jest sztuczna inteligencja która teraz juz działa w sposób całkowicie nieprzewidywalny dla autora.

ale czego ty jeszcze chcesz wkelilem ci blue post gdzie napisane masz ze uzywaja jako seeda timestampa a nie dlugosci siusiaka raid leadera wiec kto nim jest nie ma znaczenia.


Cytuj:
Generator liczb pseudolosowych (Pseudo-Random Number Generator, lub PRNG) to program lub podprogram, który na podstawie niewielkiej ilości informacji (ziarno, zarodek, ang. seed) generuje deterministycznie ciąg bitów, który pod pewnymi względami jest nieodróżnialny od ciągu uzyskanego z prawdziwie losowego źródła.W grach komputerowych czy algorytmach probabilistycznych (takich jak np. całkowanie Monte Carlo) potrzebne jest jedynie źródło wartości o cechach przybliżonych do liczb prawdziwie losowych, chociaż jakość losowości może być decydująca dla dokładności obliczeń

To chyba uzywanie jako seeda czeogos co jak raid leader danej gildi jest raczej malo losowe byloby glupie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 15:53 
Cytuj  
goki napisał(a):
Motopompa napisał(a):
Z tego co wiem to w programowaniu nie istnieje pojecie prawdziwego losowania.Owszem losowanie jako takie jest przeprowadzane, ale schemat wylosowanych liczb po jakims tam czasie sie powtarza.Czy powtorzy sie po miesiacu, czy po kilku latach to inna sprawa.


bo liczby nie sa "losowane" tylko wyliczane z roznych smiesznych wzorkow ;) od tych wzorkow zalezy jak dobry jest generator, jaki ma okres etc etc

a wystarczy uruchomic ten sam generator, ale z innym seed'em, i juz teoretycznie (chyba ;> glowy sobie uciac nie dam) mamy nowy ciag liczb pseudolosowych
takze o ta powtarzalnosc nie nalezy sie tak bac, zwlaszcza ze okresy takich generatorow sa naprawde spore ;]


Twoja stara zalezy od wzorkow.

Oczywiscie kazdy generator jakos tam dziala na seedach, ale liczby sa poprostu losowe, i gracze nie moga na to wplywac w zaden sposob, bo wtedy mozna by robic abuse.

Tak wiec, liczby sa w miare 'losowe'. A ze przy niskiej probce takiej jak 10 killi wychodzi tak a nie inaczej, no to coz, pech :)


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 16:00 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
goki napisał(a):
bo liczby nie sa "losowane" tylko wyliczane z roznych smiesznych wzorkow ;) od tych wzorkow zalezy jak dobry jest generator, jaki ma okres etc etc

a wystarczy uruchomic ten sam generator, ale z innym seed'em, i juz teoretycznie (chyba ;> glowy sobie uciac nie dam) mamy nowy ciag liczb pseudolosowych
takze o ta powtarzalnosc nie nalezy sie tak bac, zwlaszcza ze okresy takich generatorow sa naprawde spore ;]


Twoja stara zalezy od wzorkow.


no kurwa ;] przeciez nie ma jednego jedynego generatora ;] jest ich miliard rodzajow, kazdy w jakis inny sposob wylicza kolejne liczby, wg konkretnych wzorkow ;P


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 16:09 
Cytuj  
goki napisał(a):
Nestor napisał(a):
goki napisał(a):
bo liczby nie sa "losowane" tylko wyliczane z roznych smiesznych wzorkow ;) od tych wzorkow zalezy jak dobry jest generator, jaki ma okres etc etc

a wystarczy uruchomic ten sam generator, ale z innym seed'em, i juz teoretycznie (chyba ;> glowy sobie uciac nie dam) mamy nowy ciag liczb pseudolosowych
takze o ta powtarzalnosc nie nalezy sie tak bac, zwlaszcza ze okresy takich generatorow sa naprawde spore ;]


Twoja stara zalezy od wzorkow.


no kurwa ;] przeciez nie ma jednego jedynego generatora ;] jest ich miliard rodzajow, kazdy w jakis inny sposob wylicza kolejne liczby, wg konkretnych wzorkow ;P


Jako i napisalem w zdaniu ponizej, ktorego nie byles laskaw przeczytac, bo w krakowie macie inny flow.


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 16:15 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Jako i napisalem w zdaniu ponizej, ktorego nie byles laskaw przeczytac, bo w krakowie macie inny flow.


no nie wiem gdzie -.-'

no chyba ze ty myslisz ze seed to jakis wzorek z ktorego generator pozniej liczy ;]
jesli tak, to jestes w bledzie ;]


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 16:42 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Razel napisał(a):
te ironiczne komentarze i wyzywanie od głupków jest nawet zabawne ale dajcie sobie spokój już z nabijaniem pustych postów. Ja rozumiem, ze niektórzy wszystko przyjmuja na wiarę "bo tak jest, tak było zawsze," ale sa jeszcze inni którzy starają się dociec dlaczego i całe szczęście ze są bo inaczej dalej tkwilibyśmy w średniowieczu. Mamy do czynienia z programem komputerowym i zdaje sie nie jest sztuczna inteligencja która teraz juz działa w sposób całkowicie nieprzewidywalny dla autora.

ale czego ty jeszcze chcesz wkelilem ci blue post gdzie napisane masz ze uzywaja jako seeda timestampa a nie dlugosci siusiaka raid leadera wiec kto nim jest nie ma znaczenia.


no i bardzo Ci dziękuje, zyskałbyś z pewnością moją dozgonną wdzięczność i szacunek gdybyś ograniczył się tylko do odpowiedzi na pytanie. Bo ja pytałem, nigdzie niczego nie stwierdziłem,

jak to sie mowi? nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi. :wink:


_________________
Maiori Cede

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 18:09 
Cytuj  
na 5 killi Kil'Jadena 2 razy legenrady bow polecial ot czitery !!

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 18:53 
Cytuj  
loot to czysty random

Od poltora roku laze do karazhan po totem do chainheala i nigdy mi nie wypadl :( Okolo 60+ runow

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2008, 19:33 
Cytuj  
Przecież było statement blizza co ma wpływ.... Poszukajcie, zamiast snuć domysły ;)

**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2008, 00:08 
Cytuj  
Ilove50cent napisał(a):
na 5 killi Kil'Jadena 2 razy legenrady bow polecial ot czitery !!


E tam, zwiekszyli drop rate do 40%. Wszyscy bedą mieli a na 80tym levelu wymienią na questowy niebieski z statami lepszymi tak gdzieś o połowę :]

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 8 sie 2008, 01:40 
Cytuj  
haha znam to uczucie :D + xxx runow do kara i nigdy mi neck nie wypald do shadow dmg :S


_________________
Retired
lock 70
mage 70
rogue 70

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.