mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 13:40 
Cytuj  
@FoQs: czyszczenie dnsu, podobnie jak inne standardowe metody załatwiania problemów które blizz podaje na swojej stronie, nie działa.

@kenworth: są dwa główne powody dla których nie sądze żebym to ja (w sensie moje firewalle, router itp) coś blokowały: 1) wyłączyłem już wszystko co mogłem, uwolniłem wszystkie możliwe porty, zrobiłem przekierowania itp. 2) dokładnie taki sam problem mam nie tylko ja, ale wiele osób z Polski i innych krajów Europy Wschodniej. Mało prawadopodobne żeby nagle nam wszystkim coś się w kompach przestawiło w ten sam sposób.

Nie mogę dostać się na mój główny realm od 9ciu dni, Blizzard na swoim oficjalnym forum nic nie robi (oprócz ew mówienia żebyśmy przesłali tracert info, albo skontaktowali się z lokalnym ISP), ja ciagle płace za konto... Sytuacja jest beznadziejna. Gdyby nie to że władowałem tyle pracy i miłości w moją postać, mam tam wszystkich znajomych etc etc to bym już dawno przerzucił sie na AoC.


Ostatnio edytowano 4 cze 2008, 15:52 przez akne, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 302
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 14:30 
Cytuj  
akne napisał(a):
(...)uwolniłem wszystkie możliwe porty(...)
jesli naprawde wszystkie to gratz ;)


Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 15:27 
Cytuj  
dobra dobra, nie łap mnie za słówka... :evil: :oops:
ale przekaz jest chyba jasny - zrobiłem wszystko co mogłem, jeśli chodzi o blokowanie z mojej strony.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 15:30 
Cytuj  
a co ci pokazuje tracert do serwera gry (nie autentykacji)?


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.


Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 16:37 
Cytuj  
Buffchef, dzięki za zainteresowanie, z góry przepraszam za nonsensy które mogą pojawić się niżej, popraw mnie śmiało jeśli się myle, ale:

Polecenie netstat -n -p tcp -b | more póki trwa proces logowania, albo nawet zanim się zacznie - tzn tylko po uruchomieniu wow.exe, bez wpisywania danych - pokazuje IP serwera autentykacji. tak? Nie o ten tracert ci chodzi.

Przez serwer gry rozumiem serwer danego realmu.
1) Żeby netstat mi pokazał mi IP realmu musiałbym się zalogować, a tego właśnie zrobić nie mogę.
2) Nie wiem, czy strona logowania nie jest już od razu na serwerze danego realmu, tzn wow.exe kieruje cię automatycznie na stronę logowania umieszczoną na serwerze twojego realmu, albo dokładniej - realmu na którym ostatnio byłeś zalogowany. W tym wypadku serwer autentykacji i serwer realmu to jeden i ten sam.
3) Mógłbym sprawdzić tracert do któregoś z innych realmów, na które mogę się zalogować - ale nie wiem czy to w czymś pomoże, a poza tym czesto (np. teraz) nie moge sie zalogować nigdzie, nie tylko na mój realm. Proces logowania zatrzymuje się na różnych fazach, od "connecting" do "success" i nie chce iść dalej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 17:11 
Cytuj  
rozumiem, ale gdzieś są (forum blizza?) podane adresy IP serverów


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.


Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 17:42 
Cytuj  
Znalazłem tylko listę ip serwerów z US. Blizz na forum EU pisze żeby znaleźć ip serwera danego realmu, zrobić każdorazowo netstat.

edit: ok, sprostowanie odnośnie ip poszczególnych realmów: zmnienia się. więcej szczegółow: http://www.wowwiki.com/EU_English_Realms_Info

**

Posty: 302
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2008, 20:07 
Cytuj  
w teorii ;)
w praktyce nic sie nie zmienia. IP Burning Legiona np. jest ten sam od lat, z tego co wiem


Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 cze 2008, 11:48 
Cytuj  
dla zainteresowanych - ostatnie wiadomości od tech teamu blizza:
Cytuj:
-- Poland

Unfortunately we have no updates at this time, investigations continue.


pff...


Posty: 3
Dołączył(a): 10.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2008, 18:41 
Cytuj  
buła!

problem nie lezy ani po stronie netii, ani po stronie blizzarda :)
po zrobieniu tracert na eu.logon.worldofwarcraft.com zobaczysz ze pakiety gina gdzies w niemczech na laczu telii.

Telia jest operatorem ktory dzierzawi lacza uslugodawcom internetowym, w zwiazku z czym nie sa to lacza netii.

Identyczny problem z telia byl jakies 2 lata temu (wtedy w przypadku tpsa), wtedy sam kontaktowalem sie z Telia, ale niestety oni dzialaja w segmencie b2b w zwiazku z czymnie maja czegos takiego jak infolini dla zwyklych uzytkownikow i nie przyjmują od nich zgłoszeń.

Poprzednio problem sam sie rozwiazal po jakims czasie (2 miesiacach?), czyli pewnie telia sie ruszyla i zreperowala wadliwy punkt. Być może teraz tez tak bedzie.

Podsumowując niestety restart routera, /flushdns, czy inne triki raczej nie pomogą. Albo trzeba czekac, albo wbijac sie na serwer poza godzinami szczytu.

Pozdrawiam

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 cze 2008, 20:06 
Cytuj  
To ze gina na serwie netii to norma. TO juz jest wejscie na serwy blizzarda, a jego serwery nie odpowiadaja na komende ping. Sytuacja jest inna niz 2 lata temu, wtedy mozna bylo sie dostac na serwer, a po chwili lagowalo, zwlaszcza w obecnosci wielu graczy. Obecnie polaczenie stopuje na fazie laczenia sie z serwerem. MOim zdaniem problem tkwi na laczu telia-netia, a nie gdzie indziej,
A.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2008, 13:35 
Cytuj  
chcialem powrocic do WoW ale walcze z logowaniem do serwera :(
w godzinach porannych oczywiscie problem nie wystepuje, potem to juz tylko widze napis SUCCESS .....
udaje mi sie uruchomic gre tylko przy pomocy programu od proxy http://www.your-freedom.net/index.php?id=90
niestety wersja darmowa ma ograniczenie: 1h dzialania - potem rozlaczenie

ktos jeszcze ma problemy? rozwiazal jakos?

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2008, 15:49 
Cytuj  
Mam/miałem podobny problem z neostradą, tj. czasami mam takie mulenie internetu że po zalogowaniu dostaje dc od razu. Problem nie ma związku ani z moim komputerem ani z modemem (ta, routerem czy jak go diabli zwą) livebox. Próba speedtest.net pokazuje ping 600 ms do wrocławia. Po 4 telefonie, po wykonaniu standardowych procedur tj. resetów modemu itp., tpsa łaskawie przyjęła zgłoszenie awarii linii. Problem pojawiał się wcześniej ale rzadko, nieregularnie.
Po godzinie problem minął, grałem normalnie.
Tylko nie wiem czy to ma coś do rzeczy do twojego problemu.


_________________
O.o

*

Posty: 114
Dołączył(a): 19.02.2007
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 07:41 
Cytuj  
Próbuję się dziś zalogować i wyświetla się komunikat, że hasło jest nie prawidłowe, wpisuje jeszcze raz, na pewno poprawnie, to samo.
Sprawdziłem czy na wow-europe.com mogę się zalogować, no i mogę.
Zmieniłem nawet hasło dla pewności, a w grze jak się chce zalogować, cały czas to samo, nie poprawne hasło.

Wie ktoś może co jest grane i jak to rozwiązać?

**

Posty: 430
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 07:59 
Cytuj  
niesforny napisał(a):
Wie ktoś może co jest grane i jak to rozwiązać?


Co tydzień jest to samo w środę rano ale zawsze jakiś champion musi wyskoczyć z pytaniem co się dzieje...

*

Posty: 114
Dołączył(a): 19.02.2007
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 08:08 
Cytuj  
Wiem, że jest maintance, ale nie wiedziałem że z tego powodu, mi wywala "zły password".

Przepraszam za pytanie w takim razie, po prostu myślałem że forum jest od zadawania pytań, no ale chyba nie to :P

**

Posty: 302
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 09:32 
Cytuj  
raczej niemozliwe, zeby wywalalo Ci nieprawidlowy password, raczej napisze "l2r", ale nie wiem czy nie za brutalnie :-?

poza tym, jakbys wiedzial, ze jest maintenance - nie probowal bys sie zalogowac raczej ;)

*

Posty: 114
Dołączył(a): 19.02.2007
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 11:10 
Cytuj  
Masz rację, zapomniałem że jest maintance, nawet mi nie wyświetlało informacji po lewej stronie przy logowaniu. Przy drugiej próbie się już zorientowałem.
Co nie zmienia faktu, że wywala komunikat o nieprawidłowym haśle, dlatego prosiłem o pomoc. Czytać umiem, obrażaj kogoś innego :D
Teraz w pracy jestem to nie sprawdzę, czy po maintance da się zalogować :roll:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.