mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2005, 20:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Madas napisał(a):
Ja juz nawet nie zwracam uwagi na dogryzki hordy dotyczace paladyna.
A zarty z Divine Shield +Hearstone staly sie juz tak powszechne ze malo smieszne.


jakie żarty? Przecież wy (paladyni) tak gracie.


Dobilem do okolo 55lv kiedy pierwszy raz zobaczylem screena z taka akcja. I szczerze powiedziawszy jakos przez te 55 lv na to nie wpadlem, widocznie nie umialem jeszcze na tyle dobrze grac paladynem, aby zglebic tajniki tej teleportacji :lol: Owszem smieszna i wkurzajaca sytuacja, ale ile razy mozna to samo walkowac. Ze tez sie potem tym paladynom chce wracac spowrotem w miejsce ucieczki...

**

Posty: 461
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2005, 20:29 
Cytuj  
sorry za nabijanie postow :P ale czy holy dmg wchodza omijajac armor/resistance przeciwnika ? czlowieka ?
I czy judgment z crusaidera powoduje ze wiecej dmg whodzi z holy ? (rownierz przeciwko graczom ...


_________________
genowefa http://wow.allakhazam.com/profile.html?234877
stronghold crafter FTW ^^

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2005, 20:33 
Cytuj  
masz przeciez resisty na nature shadow i holy itd magic

a jud z crusadera zwieksza dmg od holy na playerach , ale tak jak juz pisałem nie zwieksza dmg od aury , nie zwieksza dmg holy od holy shield itd itd .. i wychodzi na to ze zwieksza dmg tylko od seal of retributions


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2005, 20:42 
Cytuj  
Nie ma resistow na holy, dmg od holy shield jest zwiekszany przez judgment z crusaidera. Nie dziala z egzorcyzmem, nie wiem jak z Holy Shock, niech cienki sprawdzi :)

@Archon

Jak juz dales 27 w protection to moze wez ostani skill z tego drzewka - Repentance. Ten skill wymiata w pvp imo. Dodatkowy stun, mag z tego blinkiem nie ucieknie.

Cytuj:
evil0 napisał
Długo zastanawiałem się czy muszę rezygnować z heal combo, jednak różnica 100 czy 200 hp nie jest aż tak wielka, a nie zrobimy przecież z palka priesta . Sądze, że nie będzie to zły build, aczkolwiek proszę o komentarze =)


Cos tu pokreciles z ta roznica 100 czy 200 :) Tak czy inaczej, z czegos trzeba zrezygnowac i da sie tez przezyc. Co do buildu to nie mam zastrzezen, ten poprzedni (holy+prot) tez byl ok, tylko mogles dac Revelation - 2/2 point i 2 punkty z Impr. BoM dac gdzie indziej.
Ja nie jestem zwolennikiem dawania w Improved Devotion Aura, bo nie duzo to daje, moze jakies 0,7% redukcji dodatkowej. dla maga to juz troche wiecej, ale czy mu to zycie uratuje? hmm... Zreszta podobnie z blessami, 20% w BoM i 5% w BoW nie sa u mnie jakims priorytetem.

PS. Przy wklejaniu buildow mozna by sie bylo ograniczyc do minimum, bo i tak kazdy paladyn wie co do czego sluzy, mniej miejsca to wtedy zajmuje, np.
Redoubt - 5/5
Improved Devotion Aura - 5/5
...itd.

Btw. proponuje, aby kazdy paladyn umiescil w podpisie tekst meterrra:
"I WIN >> SHIELD >> HS <<< psioczą bo zazdroszczą :] "

*

Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 05:31 
Cytuj  
Czy ktos sie orientuje jaki quest i gdzi ego trzeba zdobyć by pall nauczył sie First Aid powyzej 225 do 300?


_________________
<< Pokazać piekło w niebie to nie lada wyczyn....a do diabła z tymi Aniołami >>

**

Posty: 461
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 05:40 
Cytuj  
Xedos napisał(a):
Czy ktos sie orientuje jaki quest i gdzi ego trzeba zdobyć by pall nauczył sie First Aid powyzej 225 do 300?

Theramore w zamku musisz isc do surgeona tylko musisz miec 225:)
PS
Pally powinien miec zakaz uzywania bandazy :P


_________________
genowefa http://wow.allakhazam.com/profile.html?234877
stronghold crafter FTW ^^

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 13:26 
Cytuj  
tylko madas, problem był tego typu, że walczyłem (i walczę) 1h + shield. Bez talentów w protection to troche bezsens - tak sądze.

Właśnie co do tarczy - używacie jej ?

Co lepsze - tarcza + punkty protection + retr (mój ostatni build) czy holy + retr oraz rezygnacja z tarczy na rzecz 2h weapon ?


I ostatnie pytanie: jeśli robic pala retr + holy, to lepiej dojść do blessing of kings, czy holy shock ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 14:20 
Cytuj  
myśle ze holy shock, bo BoKings jest beznadziejny prawde powiedziawszy ...


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 15:07 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
myśle ze holy shock, bo BoKings jest beznadziejny prawde powiedziawszy ...


a co z resztą kwestii ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 16:11 
Cytuj  
reszta kwestii w zalezności od tego jak ktoś gra

jak dla mnie 2 h + holy/retr
a 1h+shield dla holy/prot

ale do lvlowania lepsze jest 2h + retr , ja sie niedawno przezuciłem na 1h + shield i teraz musze to zmienić na 2h , bo z 2 h szło mi znacznie szybciej ...


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 21:11 
Cytuj  
evil0 napisał(a):
Co lepsze - tarcza + punkty protection + retr (mój ostatni build) czy holy + retr oraz rezygnacja z tarczy na rzecz 2h weapon ?


Zalezy od preferencji gracza, masz teraz build holy+retrib to pobiegaj z bronia 2H i sam ocen co lepsze. Na pewno retribution z 2H jest szybsze w levelowaniu, ale protection daje wieksza ochrone, wiec bez problemu mozna solowac 3 moby naraz. Jesli nie bedziesz tankowal to ten twoj ostatni build moze stac sie troche nie przydatny na 60lv. Kto wie moze i ja zmienie go wtedy na co innego, narazie za malo gralem w high instance.

Od 40lv gralem tylko 1H+Shield, problem z mniejszymi DPSami rozwiazalem przez: szybka bron z enchantem +dmg, SoR, Retribution Aura, tarcza z Mithril Spike, do tego przed walka najpierw Judgment z SoCrus. Do tego Holy Shield - pod jednym klawiszem wersja 1lv, pod drugim ta lepsza. Przez wiekszosc czasu uzywalem Holy Shield na 1lv, jak sie wlaczyl Redoubt to wlaczalem ta lepsza wersja. Skok DPS nastepowal w chwili gdy walczylem z wiecej niz jednym mobem, wtedy czesciej dzialal Redoubt i HS. W chwili obecnej zabicie moba zajmuje mi 30 sekund (+/-5s). No i sie troche ciekawiej gra niz z samym SoCom :)


A teraz cos ciekawego na temat SoF i generacji aggro z forum paladynow:

The threat proc on Judgement of fury is large and is independant of the damage done.
Judgement of fury, + level 1 consecration will generate enough aggro on a 56dragonkin elite that the elite will not leave you until at less than 10% health. A second consecration and/or retribution aura and it will never leave you at all.

Because the JoF proc dos not care how much damaage the holy attack does it is just as effective for rank 1 consecration as rank 4, and holy shield rank 1 is as effective as rank 4. Infaact retribution aur generates as much aggro as any rank of consecration or holy shield each time it causes damage.

Therefore it is more mana efficient to spam level 1 consecration and level 1 holy shield (for the damage mitigation), and you generate an almost identical amount of threat if you have JoF on the mob.

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 22:43 
Cytuj  
Od poczatku mojej gry mialem ten bulid http://wowvault.ign.com/View.php?view=Templates.Detail&id=16901
i dlugo na 60 lvl. Teraz mam ten bulid ktory byl pare postow wczesniej.

Jakie wnioski biegajac z 2h zadaje prawie taki sam dmg jak poprzednio nie majac w pelni rozwinietego drzewa retri, moze torche mniej critow spadlo z 13 do 8 w pvp zadna roznica nie jestesmy rogue wiec mozna to sobie podarowac.

Nie widze roznicy w posiadaniu bok'a i braku go,caly czas tez zastanawiam sie nad odpuszczeniem sobie venegance i danie punktow w Anticipation.

venegence dziala 8 sek sa to zaledwie srednio 2 hity borniami 2h no chyba ze ktos ma jakiegos wypasa z mc.
Szansa na crita na venegance jest bardzo mala nawet w pelni rozwinietym retri.

Wada brak consecration ktore bardzo sie przydaje vs rogue

Drzewo holy jest jak dla mnie totalna porazka nie warta rozwijania jesli chodzi o pvp i instance rajdowane w wiecej niz 5 osob od leczenia sa priesty a na zadbanie o walasna dupe many starcza.

Przyklady
-loh co 40 min a 60 ? pvp jest tak czeste ze to nie robi roznicy zadnej

-Spiritual Focus nie mam tego skilla lecze sie tak samo jak przedtem dlatego ze moge stunowac przeciwnika 5 razy na minute ze seala na 2 sek i moge sie uleczyc lub przelaczyc aure a gdy korzystam z tarczy nie musze nic robic.

-Divine Favor zastapilem improved Holy Light jesli zliczyc hp wyleczone przez 2 min wyjdzie nam wynik lepszy tyle ze nie odzyskamy many ktora i tak nam priest spali :P ale mozna ja spokojnie odyskac rzucajac judgementa 1hit 100 many

-Illumination ile tak naprawde macie krytycznych leczen na 10 moze jedno ...
-reszta skili to juz wogole jakas porazka poza holy shockiem

Protection
Tu jeszcze do konca nie jestem pewny paru rzeczy i nie wiem czy moj bulid nie zmeni sie w taki :)
Kod:

Holy Talents (3 points)

# Improved Holy Light - 3/3 points

Protection Talents (32 points)

# Improved Devotion Aura - 5/5 points
# Redoubt - 5/5 points
# Toughness - 5/5 points
# Shield Specialization - 5/5 points
# Improved Seal of Justice - 5/5 points
# Reckoning - 5/5 points
# Holy Shield - 1/1 point
# Repentance - 1/1 point

Retribution Talents (16 points)

# Improved Blessing of Might - 5/5 points
# Two-Handed Weapon Specialization - 5/5 points
# Seal of Command - 1/1 point
# Deflection - 5/5 points
Increases your Parry chance by 5%.


I podstawa to mod na zmiane broni z 2h na 1h+tarcza macie stuna zmieniacie na 1h nie macie 2h i dd.

Z tym bulidem jestem w stanie zagrowac na sebie te pieski kolo magmadara jak sie jakis wyrwie 2h bronia potem przelaczam sie na 1h+tarcza i odprowadzam pieska na miejsce aoe

Czas spac :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 23:32 
Cytuj  
Archon napisał(a):
Nie widze roznicy w posiadaniu bok'a i braku go,caly czas tez zastanawiam sie nad odpuszczeniem sobie venegance i danie punktow w Anticipation.

BoK jest przereklamowany, to jest dobry bless jak jest kilku paladynow w teamie.
A czy Anticipation ci duzo da? Zeby jakas roznice zobaczyc to by trzeba miec przynajniej z +50 def, venegance tez malo daje, wiec chyba najlepiej opuscic obie umiejetnosci.

Archon napisał(a):
Spiritual Focus nie mam tego skilla lecze sie tak samo jak przedtem dlatego ze moge stunowac przeciwnika 5 razy na minute ze seala na 2 sek i moge sie uleczyc lub przelaczyc aure a gdy korzystam z tarczy nie musze nic robic.

Zrob komus 5 razy stuna w ciagu tej jednej minuty to bedzie dobrze nie zawsze stun wejdzie wtedy kiedy by sie chcialo. Testowane? Czy to tylko teoretyka? Na stuna jest cap teraz chyba. Ja tam lubie Spiritual Focus, chociaz w PvP duzo rzeczy moze leczenie przerwac.

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 08:57 
Cytuj  
Stun przetestowany bardzo ladnie wchodzi sam sie zdziwilem

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 09:28 
Cytuj  
Madas napisał(a):
evil0 napisał(a):
Co lepsze - tarcza + punkty protection + retr (mój ostatni build) czy holy + retr oraz rezygnacja z tarczy na rzecz 2h weapon ?


Zalezy od preferencji gracza, masz teraz build holy+retrib to pobiegaj z bronia 2H i sam ocen co lepsze. Na pewno retribution z 2H jest szybsze w levelowaniu, ale protection daje wieksza ochrone, wiec bez problemu mozna solowac 3 moby naraz. Jesli nie bedziesz tankowal to ten twoj ostatni build moze stac sie troche nie przydatny na 60lv. Kto wie moze i ja zmienie go wtedy na co innego, narazie za malo gralem w high instance.

Od 40lv gralem tylko 1H+Shield, problem z mniejszymi DPSami rozwiazalem przez: szybka bron z enchantem +dmg, SoR, Retribution Aura, tarcza z Mithril Spike, do tego przed walka najpierw Judgment z SoCrus. Do tego Holy Shield - pod jednym klawiszem wersja 1lv, pod drugim ta lepsza. Przez wiekszosc czasu uzywalem Holy Shield na 1lv, jak sie wlaczyl Redoubt to wlaczalem ta lepsza wersja. Skok DPS nastepowal w chwili gdy walczylem z wiecej niz jednym mobem, wtedy czesciej dzialal Redoubt i HS. W chwili obecnej zabicie moba zajmuje mi 30 sekund (+/-5s). No i sie troche ciekawiej gra niz z samym SoCom :)


A teraz cos ciekawego na temat SoF i generacji aggro z forum paladynow:

The threat proc on Judgement of fury is large and is independant of the damage done.
Judgement of fury, + level 1 consecration will generate enough aggro on a 56dragonkin elite that the elite will not leave you until at less than 10% health. A second consecration and/or retribution aura and it will never leave you at all.

Because the JoF proc dos not care how much damaage the holy attack does it is just as effective for rank 1 consecration as rank 4, and holy shield rank 1 is as effective as rank 4. Infaact retribution aur generates as much aggro as any rank of consecration or holy shield each time it causes damage.

Therefore it is more mana efficient to spam level 1 consecration and level 1 holy shield (for the damage mitigation), and you generate an almost identical amount of threat if you have JoF on the mob.



Mam parę pytań :


1. Dlaczego chodziłeś większość czasu z holy shield 1lvl, a dopiero gdy włączało się redubt dawałeś 2lvl holy shield ?
2. Z jakiej aury opłaca się korzystac najbardziej ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 10:55 
Cytuj  
ad 1 , dawal holy shield na 1 poziomie , poniewaz holyshield jest holernie manno zerny :) a trwa tylko 10 s , jak dostawal redoubta (30% szansy na blok ) to inwestował w lepszy (wyzszy rank) holy shield zeby zwiekszyc obrazenia przy bloku , proste :)

ad 2 nie ma najlepszej aury , tak samo jak nie ma najlepszego blessa , wszystko zalezy od sytuacji , ja do PvE uzywam retribution , do PvP zależy z kim walcze wszystkich innych , devotion do warka shadow res dla priest a , fire resist dla maga itd ... retribution dla rouga , ktorzy zazwyczaj maja bardzo duza szybkosc ataku i ogromna szanse na crit

walka z nimi czesto wyglada tak , dostajesz crit wlancza sie redoubt +holy shield , poxniej 70 % ciosów idzie na blok , jego zrzera aura i twoj holy shield proste :) ofc wersja BARDZO optymistyczna ale takie jest ogólne założenie :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 11:25 
Cytuj  
A w co bardziej się opłaca inwestować? Improved Seal of Fury czy Seal of Justice ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 11:36 
Cytuj  
ro i ja podam swoj build , tam gdzie sa plusy to juz mam ...
Kod:
Holy   16 Pts   

Spiritual Focus   5/5   +
Improved Holy Light   3/3   
Revelation   2/2   
Illumination   5/5   
Divine Favor   1/1

Protection   13 Pts   

Improved Devotion Aura   5/5   +
Improved Blessing of Protection   2/2   
Toughness   5/5   +
Blessing of Sanctuary   1/1   

Retribution   22 Pts   

Improved Blessing of Might   5/5   
Benediction   5/5   +
Two-Handed Weapon Specialization   5/5   +
Seal of Command   1/1   +
Improved Retribution Aura   5/5   
Consecration   1/1   


na takim buildzie mam zamiar grać do 60 póxniej go zmienie i to bardzo , ale taki jest chyba najlepszy do lvl-owania

co sie bardzie opłaca investować ? fury czy justice , zalezy w co idziesz PVP to justice, fury w koncowych instancjach jak pilnujesz szmaciaży

edit , albo mozna nie investować w holy tylko pójść w protection zeby zdobyć reckoning


_________________
Obrazek

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 13:07 
Cytuj  
evil0 napisał(a):
A w co bardziej się opłaca inwestować? Improved Seal of Fury czy Seal of Justice ?


Seal of fury imo kompletnie nie przydatne do brd robilem jako tank caly instance i dawalem rade bez tego, trzymanie agro zalerz od calej grupy jesli mag pierdolnie wszystkim co ma wczesniej niz ty cos tam zbudujesz to nic procz taunta warka nie zatrzyma moba :) W ubrs jestem tez w stanie tankowac jakies addy co sie przypetaja


Ostatnio edytowano 31 maja 2005, 15:27 przez Archon, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2005, 15:05 
Cytuj  
Archon napisał(a):
evil0 napisał(a):
A w co bardziej się opłaca inwestować? Improved Seal of Fury czy Seal of Justice ?


Seal of fury imo kompletnie nie przydatne do brd robilem jako tank caly instance i dawalem rade bez tego


Rozumiem, ze uzywales nie ulepszonego SoF? Racja 15% z talentu to nie duzo, no ale po cos nam te talenty dali i jesli ktos lubi tankowac to mu sie te punkty przydadza. Ale nie mowie ze to jest mus, ja na przyklad nie jestem zwolennikiem dawanai punktow w Improved BoW i BoM. Podobnie z venegence, jak ktos nie ma szybkiej broni i wysokiego krytyka to malo z tego skorzysta

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.