mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 14:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Bodziu napisał(a):
no i co z tego ze sie zabezpieczysz kodowaniem nawet 1024bitowym, to juz lamia, MD5 juz zlamali dawno

Czym lamia, czym zlamali? Pecetem? :lol:

X.


No tak, you've got me ;-) ale tak to jest jak sie pisze z dusza na ramieniu :P Chodzilo mi tylko o 64 a nie o 1024 (skreslic).
No i sie tak nie madrz Xanth, wiesz doskonale ze takie obliczenia wymagaja potwornie duzych mocy obliczeniowych a w tym przypadku sieci rozproszonych, ale jak dla Ciebie to napisze ze nie PC a ZX81 :wink: Co nie zmienia faktu, ze mozna sie wlamac do systemow super zabezpieczonych. :) gdyz zawsze zawini czlowiek, a nie maszyna.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 15:07 
Cytuj  
Bodziek wszystko teoeretycznie można złamać nawet starym dobrym brute force - tu nawet kodowanie zilionbitowe nie pomoże. Inna sprawa ile na to trzeba czasu.

Uproszczona wersja:
Przyjmijmy: hasła 1 znakowe - 35 kombinacji - 1s
hasła 2-znakowe 35x35 - 35s
hasła 3 znakowe - 1225s - 20min
hasła 4-znakowe 35x35x35 - 42875s - 714,5min
hasła 5-znakowe - 1500625s - 25010min
mniej więcej w tym momencie każdy zauważa, że to metoda dla masachistów - dajesz sobie spokój i idziesz spać

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 15:20 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jestes tego pewien? Pozatym, gdzie napisalem, ze chodzi mi o szyfrowanie systemowe?


jestem tego pewien :)
nie napisales ze chodzi o inne, wiec zakladam ze uzywasz win xp + ntfs

dodatkowo dobre programy szyfrujace sa platne, wiec watpie aby ktos w domu uzywal np pgp

jak chcesz to sprawdz

inna metoda lamania szyfrowanego pliku jest przeslanie go siecia z win xp/2k3 na win 98 lub win 2000 (ten wspomaga szyfrowanie)

zwiazane jest to z tym, ze win 2000 oraz win98/95 domyslnie uzywaja do przesylu danych lan managera, ktory przed przesylem danych deszyfruje je i pcha bez zabezpieczen
w przypadku win 98/95 nie pamietam juz czy mozna zainstalowac im innego lanmanagera (ntlanmanager z win xp by wystarczyl, tyle ze one nie maja systemu plikow do obslugi standardowego szyfrowania), natomiast w win 2000 nalezy (jesli dobrze pamietam) przelaczyc odpowiednia opcje w rejestrze i system bedzie uzywal juz ntlanmanagera, czyli bedzie wspomagal przesylanie zaszyfrowanych danych, tak jak to robi win xp i wyzsze

oczywiscie w przypadku win2k system zaszyfruje plik spowrotem juz po przeslaniu i zwykly user nic nie bedzie mogl zrobic, aczkolwiek osobnik posiadajacy programik do podsluchu bez problemu bedzie mogl odczytac pliczek, bo byl on pchany jako niezaszyfrowany (chyba ze zostala przelaczona opcja wymuszajaca uzywanie ntlanmanagera zamiast lanmanagera)


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 15:43 
Cytuj  
Robus napisał(a):
nie napisales ze chodzi o inne, wiec zakladam ze uzywasz win xp + ntfs

Uzywam PGP.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 15:52 
Cytuj  
Xanth - ale PGP mozna przeciez obejsc, no nie ? :wink:

ps. chyba jacys Czesi to zrobi, nieprawda ? :]

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 16:08 
Cytuj  
Wszystko mozna obejsc, zlamac, obsikac.
Tyle tylko, ze jedno jest bardziej pewne i bezpieczne, a drugie nie.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 16:22 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Xanth - ale PGP mozna przeciez obejsc, no nie ?

Obejdz. Plik z haslami lezy u mnie na dysku C w katalogu Dokumenty. Wez go sobie i rozszyfruj ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 97
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 16:43 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Bodziu napisał(a):
Xanth - ale PGP mozna przeciez obejsc, no nie ?

Obejdz. Plik z haslami lezy u mnie na dysku C w katalogu Dokumenty. Wez go sobie i rozszyfruj ;)

X.

Hehe prosciej poprostu skopiowac haslo ze schowka windosowskiego.


_________________
http://omenguild.net

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 07:51 
Cytuj  
hehe
tiaa, z pgpem nie ma letko ;P fajny programik, szkoda ze tak kurewnie drogi :P (chyba ze ktos uzywa open pgp ;P, czy jak on tam sie nazywa, niby darmowa wersja :> )


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON


Posty: 1
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 14:19 
Cytuj  
No wlasnie mi tez ktos chyba zakosil konto :( wyslalem 3 maile do Blizza i idzisiaj bede dzwonic. W poniedzialek jescze gralem, w srode wsedl patch. jak wpisuje haslo to wyswietla mi sie okienko jakby bylo ono zle. Na stronie WoW probuje przypomniec haslo to mail jest niewlasciwy. co za sukinsyny to robia!? Miałem 60 lvl Night Elf Warrior i calkiem niezly secik. Szkoda ze trzeba zaczynac od nowa. Dzisiaj zbaczymy co sie stanie. skzoda tlyko ze zaplacilem 29 wrzesnia :(. Ale mam nadzieje ze wszytko bedzie ok!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 14:37 
Cytuj  
Delenor napisał(a):
No wlasnie mi tez ktos chyba zakosil konto :( wyslalem 3 maile do Blizza i idzisiaj bede dzwonic. W poniedzialek jescze gralem, w srode wsedl patch. jak wpisuje haslo to wyswietla mi sie okienko jakby bylo ono zle. Na stronie WoW probuje przypomniec haslo to mail jest niewlasciwy. co za sukinsyny to robia!? Miałem 60 lvl Night Elf Warrior i calkiem niezly secik. Szkoda ze trzeba zaczynac od nowa. Dzisiaj zbaczymy co sie stanie. skzoda tlyko ze zaplacilem 29 wrzesnia :(. Ale mam nadzieje ze wszytko bedzie ok!

3 zdania:

NOD32
Agnitum Outpost Firewall
Microsoft Antispyware


EDIT:
Ogólnie bardzo lekki soft. Microsoft jest najgorszy ale ma najlepszą baze.
Nic nie ściągniesz, nic ci sie nie zainstaluje i nic sie nie wyśle potrzebujesz 3 programów zamiast jednego kombajnu jak NIS 2005 na przykład).

"MS AntiSpyware w liczbach

Korzystając z okazji, iż Grzegorz Mazur, autor zaprzyjaźnionego serwisu Windows eXperience Vortal, a przy okazji jeden z polskich MVP, opublikował ciekawy artykuł o Microsoft AntiSpyware, chciałem przytoczyć kilka publicznie podanych informacji o tym produkcie (z tym zastrzeżeniem, że nie wolno mi jednakże podać dokładnie źródła).
Statystyki, które zebrano o tym produkcie i podano do wiadomości, wyglądają następująco:

Microsoft AntiSpyware jest najczęściej pobieranym produktem Microsoftu w historii (można jednak spodziewać się zmiany po wydaniu IE7)

MS AntiSpyware to około 18,000,000 aktywnych użytkowników (mierzone pobieraniami aktualizacji sygnatur)

SpyNet to około 20,000 zgłoszeń na godzinę

Średnio w ciągu 90 minut około 54,000 ludzi instaluje Microsoft AntiSpyware

Usuwane jest 22,500 elementów spyware-u i szkodliwego oprogramowania"

Pozdrawiam :wink:


_________________
psn


Posty: 3
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 17:30 
Cytuj  
Czy ktos dostał juz jakas odpowiedz z bizz ?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.