mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 11:22 
Cytuj  
z cdromshop.com też nic nie pobrali, a zamówienia jeszcze nie cancelnąłem. Zresztą może niech przyjdzie to sobie płytki przegram i sprzedam bo swoją instalkę usunąłem przez pomyłkę.. Ciekawe czy dzisiaj będą mieć WoW-a - miało być 30.11

Za to Blizzard zablokował 1,02zł :evil:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 12:46 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Jak robisz preorder to sklep nie ma prawa pobrac pieniedzy, moga jedynie sprawdzic dostepne srodki (leci zapytanie czy masz XXX na koncie, jak masz to przyjmuja preorder jak nie to nie).
Oni nie realizuja tego zamowienia, wiec jak moga pobrac pieniadze?

Jak pobieraja ci srodki na 3 miesiace przed wysylka, to chyba cos tu nie tak...

Wszystkie sklepy w ktorych ja robilem preorder, zawsze informowaly ze srodki pobiora w momencie wysylania zamowienia.

Cytuj:
Your credit / debit card will be charged upon despatch of your order.


Sklep powinien pobrac pieniadze w momencie gdy wysyla (czyli realizuje) zamowienie.


Ale już wcześniej, gdy "leci zapytanie" środki na daną transakcję są blokowane na karcie.
To dobrze widać na tych CC które mają podgląd operacji przez net i na choćby eKarcie mBanku.

Jeśli zrobisz cancel swojego zanówienia to po prostu ta blokada jest zdejmowana i kasę masz dalej do dyspozycji.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 12:53 
Cytuj  
zderzaq nie są blokowane
Blokada to najdłużej 1miesiąc
Więc jak preorder robisz na coś co wyjdzie za 2-3 miesiace nie ma takiej siły by już teraz blokować środki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 12:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
zderzaq nie są blokowane
Blokada to najdłużej 1miesiąc
Więc jak preorder robisz na coś co wyjdzie za 2-3 miesiace nie ma takiej siły by już teraz blokować środki.


Tu masz rację - blokada jest na 30 dni max, zapomniałem napisać :wink:

Czyli w przypadku gdy grę ci wyślą za 2 lub 3 miechy to wtedy powinni za to kartę obiciążyć - a teraz to tylko za betakit + wysyłkę betakitu.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 13:21 
Cytuj  
Do dnia transakcji, a wiec wg. mojego sklepu 16-17 Luty nie maja prawa mi zablokowac srodkow na karcie.

Blokada srodkow nastepuje w dniu realizacji zamowinia, i to wtedy przez 30 dni srodki sa nie jako zawieszone w prozni.(zostaja zablokowane) Na wypadek gdybym nie otrzymal zamoweinia i chcial anulowac transkacje przez moj bank.
W ten sposob banki zabezpieczaja sie przed nieczuciwymi transakcjami w internecie.

edit:
Nie ma obwiazku posiadania srodkow na karcie do dnia transakcji, nawet jeslli nie bedzie ich w tym dniu to po prostu odrzuci im autoryzacje.A ja zostane poinformowany ze probowali zbillowac karte ale nie bylo dostepnych srodokow, i ze beda probowac ponownie.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 13:28 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
[...]
edit:
Nie ma obwiazku posiadania srodkow na karcie do dnia transakcji, nawet jeslli nie bedzie ich w tym dniu to po prostu odrzuci im autoryzacje.A ja zostane poinformowany ze probowali zbillowac karte ale nie bylo dostepnych srodokow, i ze beda probowac ponownie.


Wiem, miałem tak kiedyś przy kupowaniu książek na www.bn.com ...
Amerykańcy byli szybcy i od razu dostałem maila że na karcie nie mam "enough credit" :oops:
Doładowałem kartę, zrobiłem "process again my order" i było ok.


_________________
Obrazek

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 14:25 
Cytuj  
Wyszly juz gamecard'y? Ktos cos wie na ten temat?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 14:53 
Cytuj  
na ebay już sprzedają - o cenę nie pytaj :o
Jak to blizzard zobaczy to z każdym patchem będzie podnosił ceny...

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 15:09 
Cytuj  
No nie ma sie co dziwic, one umozliwiaja granie z poza USA.
Dzieki za odpowiedz, jak juz sa to ql, bo balem sie ze bede mial na dniach gre bez mozliwosci grania.
Jednak nie wytrzymalem do EU hehe. Zamowilem dla siebie i kumpli 3 gry i 3 gamecardy :].

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 15:11 
Cytuj  
Wątpię, za 3 miechy wszystko się uspokoi, jak ruszy EU, na ebayu kupują chyba tylko europejczycy, którzy nie mogą się doczekać. Sam Vivendi zrobił ładne podwórko dla spekulacji.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 15:14 
Cytuj  
Mark po ile sprzedaja? Da linka jak mozesz :)

*

Posty: 64
Dołączył(a): 13.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 16:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
z cdromshop.com też nic nie pobrali, a zamówienia jeszcze nie cancelnąłem. Zresztą może niech przyjdzie to sobie płytki przegram i sprzedam


Jakby Ci chcieli przyslac (najlepiej jeszcze w grudniu), to z checia odkupie od Cibie:) - wiec nie anuluj tego zamowienia:)

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 07:04 
Cytuj  
No i stalo sie, 5:55 zadzonil kumpel z USA, ze mi kupil gry. Jesli chodzi o gamecardy to mowil, ze dramat. Ponoc rozeszly sie w sklepach w ciagu pierwszych 10 minut i sprzedawca z ktorym rozmawial mowil, ze nie ma pojecia kiedy bedzie nastepna dostawa.
Siedze przed kompem i mysle, czy zmieniac US wersje na EU i beta kita, czy rejestrowac sie i grac..Boje sie troche tego co bedzie jak trzeba bedzie zaplacic z tego NZ konta, czy czasem sie bana nie zarobi za falszywe namiary. Eh gdyby wiadomo bylo ze beta wylazi np. za 2 tygodnie to bym dal luz iczekal, ale kiedy wyjdzie to nie wiadomo biorac pod uwage jaki chaos z WoW'em.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 08:37 
Cytuj  
do weryfikacji karty kredytowej podajesz takie dane:
numer, kod cvv, imię i nazwisko.
Adres w tej całej procedurze nie jest sprawdzany.

Wpisując dane przy rejestracji karty podajesz numer, kod cvv, imię i nazwisko. W danych adresowych możesz wpisać całkiem inne imię i nazwisko. Więc w sumie co do karty podajesz dane prawdziwe i karta jest akceptowana - blizzard na próbę blokuje 1.02gr.
A nawet jakby się uparli to nie mają jak szczerze mówiąc tego zwyryfikować bo równie dobrze mogę być 14-latkiem, który grę opłaca kartą cioci.

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 13:51 
Cytuj  
Hm jak juz sie zarejesteruje w US retailu i pogram z 2 tygodnie, to juz nie bede mogl wymienic swojego keya na EU?
W ogole najchetniej to bym pogral troche w US, jakby EU OB wyszla, to bym sie z kim zamienil albo odsprzedal swoja wersje za np. 150 zl. Ktos chetny? :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 13:59 
Cytuj  
astutus - wolisz grać w betę niż w retaila? Bo nie rozumiem toku myslenia?

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 14:31 
Cytuj  
Tak Mark, wole grac w bete niz w US retaila. Powody:
1. Jest nas 6ciu starych kumpli, ktorzy mieli grac w WoW'a. 4ech z nas ma Eu wersje i beta kity. Ja i jeden kumpel mamy US retaila, w ktorego juz mozemy grac, ale tez ktorego mozemy zamienic na stronce Blizzarda na EU wersje z bkitem.
2. Wole grac ogolnie na EU niz na US, z powodu super pingow na Europe.
Dlaczego chce teraz grac w US, skoro kumpli nie bedzie:
1. Jak EU finalna wersja wyjdzie np. w polowie, pod koniec lutego nie bede mial na granie tyle czasu co teraz (w chwili obecnej az do konca litego mam taka sytuacje: 4x w tygodniu granie po 16h, a reszta dni po 8h)
2. Chcialbym juz z WoW'em wystartowac z ciekawosci.

Jak juz wyjasnilem o co chodzi, to ponawiam pytanie z ta zamiana troche uzywanej wersji US retaila na EU.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 14:33 
Cytuj  
Zdajesz sobie jednak sprawe z tego, ze w US retail masz konto na stale, a w CB EU zostanie ono skasowane bezpowrotnie po zakonczeniu bety?

X.

PS. Chyba ze pomyliles closed bete z final beta, ale w takim wypadku powinien interesowac cie preorder kit, a nie konto CB.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 14:42 
Cytuj  
Tzn. chce grac na CB po to zeby cos robic do czasu Open Bety. Ale rozumiem, ze Ci z Close Bety nie maja zagwarantowanego wstepu na Open Bete?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 14:43 
Cytuj  
Nie maja zagwarantowanych kont w retail EU. A ty chcesz oddac pelnoprawne konto, w zamian za 2 miesiace grania w obie bety? Coz, juz pisalem, ja tam truskawki cukrem posypuje...

X.

PS. Oczywiscie zdajesz sobie sprawe, ze po zakonczeniu bety EU bedziesz musial KUPIC retail EU, zeby dalej grac? I wiesz tez o tym, ze postac ktora zrobisz w becie, jak i cale konto z bety bedzie calkowicie usuniete?


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.