mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1723 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 22:55 
Cytuj  
crit nie zaszkodzi, i jako "free" stat to bardzo chetnie crit przyjme.
ale itemy sa tak projektowane, ze na danym ilvlu jest ograniczona ilosc statow. albo duzo spell dmg, albo duzo crit.
wiecej crit = mniej spell dmg.

jako, ze affli lock lepiej skaluje sie ze spell dmg, to wybor jest oczywisty.
do tego jeszcze dochodzi przewaga dotow nad nukami w przypadku wielu encounterow.

0/21/40 i tak zrobi wiekszy dps, a affli lockow bierze sie tylko dwoch, dla malediction (i wzglednie dla shadow embrace, ale przydatnosc tego debuffa jest dosc dyskusyjna).

tak czy owak, ja ze swojego builda jestem zadowolony - dps robie porzadny (jak na te klase gearu), poszalec na arenach moge i grindowac dowolne ilosci mobkow bez picia wody :>


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 00:03 
Cytuj  
wszystko super panie Ogar, ale ma pan punkty wrzucone w talenty ktore sie panu w PvE nie przydaja w ogole. 7 punktow w demo jest bez sensu jak lokata. do PvE affliction 2 to max, przy czym mozna uzgodnic z kolegami warlockami w gildii ze ktos bierze 2 punkty, ktos bierze 1, a ktos nie bierze wcale ale bierze za to malediction.

te pozostale 5 lub 7 punktow lepiej beda dzialaly w destruction tree, z czym sie chyba obaj zgodzimy i bedziemy z siebie bardzo zadowoleni.

w mojej gildii z takim buildem bym na raid warlocka nie wpuscil, bardzo mi przykro.
jesli teraz wyciagasz 1100 dps to znaczy ze z lepszym buildem wyciagniesz 1200.

oczywiscie nie dyskutujemy o 'przyjemnosci' grania takim a takim buildem tylko o jego przydatnosci w pve czy tez w pvp - ja do pvp bym wybral inny build niz twoj, i do pve tez inny. buildy hybrydowe sa dobre jesli nie chcesz wydawac kasy na respec, a w przeciwnych wypadkach to jak mawia babcia Ace - jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.


_________________
Obrazek
Obrazek

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 00:37 
Cytuj  
Ash napisał(a):
wszystko super panie Ogar, ale ma pan punkty wrzucone w talenty ktore sie panu w PvE nie przydaja w ogole. 7 punktow w demo jest bez sensu jak lokata. do PvE affliction 2 to max, przy czym mozna uzgodnic z kolegami warlockami w gildii ze ktos bierze 2 punkty, ktos bierze 1, a ktos nie bierze wcale ale bierze za to malediction.


nie twierdze, ze te punkty w demo sa przydatne w pve.
z drugiej strony, devastation dla affliction locka tez nie jest przydatne.

Cytuj:
te pozostale 5 lub 7 punktow lepiej beda dzialaly w destruction tree, z czym sie chyba obaj zgodzimy i bedziemy z siebie bardzo zadowoleni.


tak jest.
beda dzialac lepiej, ale bedzie to roznica kosmetyczna (dowody ponizej).

Cytuj:
w mojej gildii z takim buildem bym na raid warlocka nie wpuscil, bardzo mi przykro.


a ja wpuszczam (jestem CL'em, imo klase warlocka znam od podszewki, gram ponad dwa lata, znam caly theorycraft).

Cytuj:
jesli teraz wyciagasz 1100 dps to znaczy ze z lepszym buildem wyciagniesz 1200.


jesli zmiana tych talentow dawala by taki przyrost dpsu, to bym sie natychmiast respeccnal.

w rzeczywistosci, jest to przyrost rzedu 20+ DPS.

wg. wykresu excela (ktory jest bardzo dokladny, musze zaznaczyc - osobiscie testowalem na DR. boomie), ktory linkowalem kilka postow temu:

- moj obecny DPS na buildzie 43/7/11: 1182
- moj DPS z piecioma punktami w devastation (laczny crit ponad 15%): 1206
^
wszystko to z typowymi raid debuffami na celu.
prawdziwy dps podczas encounterow jest mniejszy, bo kalkulatory nie uwzgledniaja roznych atrakcji, typu shatter, cave in, wciskanie kostek, czy tez uciekania przed orbami.

prawie rowne 2% przyrostu dps...za cene totalnego gimpage w pvp.
warto?


Cytuj:
buildy hybrydowe sa dobre jesli nie chcesz wydawac kasy na respec, a w przeciwnych wypadkach to jak mawia babcia Ace - jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.


ja szczerze wierze, ze moj build jest prawdziwa, dobrze dzialajaca hybryda.
jasne, moglbym pozmieniac kilka talentow, zeby byl lepszy w pvp (imp. coa), lub lepszy w pve (te nieszczesne devastation), ale sa to roznice tak minimalne, ze praktycznie ich sie nie odczuwa.
zawsze moge wyskoczyc na duel, powalczyc na arenie, a potem na raid. bez kilku respeccow dziennie, ftw.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

*

Posty: 70
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 06:36 
Cytuj  
Ogar napisał(a):
spider666 napisał(a):
Mam 1300 shadow spell dmg i shadow bolt to 50% mojego dmg, kazdy kryt daje duuzo dmg do dotow bo nie zjadaja chargy a maja zwiekszony dmg o 20%, nie wspominajac o 20% rangu i 10% threata z boltow panie "sarkazm"....


nie obchodzi mnie ile % _twojego_ dpsu robia bolty i jak cudownie buffuja twoje doty - dokladne obliczenia "neutralnych" kalkulatorow mowia co innego i napewno sa bardziej wiarygodne.

zapoznaj sie z http://www.leulier.com/ i dopiero potem krzycz swoje herezje na forum.

crit% przy buildzie full affli to pomylka i faill.
jesli majac 41+ punktow w tym drzewku ladujesz w itemy z crit%, a nie w maksymalny shadow dmg, to marnujesz potencjal aka. obnizasz swoj dmg (co wyjasnia czemu shadowbolty sa tak duza czescia twoich obrazen).

eot.

Cytuj:
Piekno ludzi ktorzy mysla ze maja perfect build do PvE + PvP polega na tym ze koncza progress na Karazhan...


a twoje "piekno" polega na tym, ze nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo sie mylisz ;]
(5/5 tier4 here, spell hit cap, 1200 shadow dmg, zazwyczaj w pierwszej trojce dmg done, 1100+ sustained DPS).

ps. link do twojego armory plx, i pochwal sie ile sustained dps wyciagasz.


Tak jak pisałem... Full T4 świetnie, zrobileś całe Karazhan, Gruula i Magtheridona, gratz end-game progress...

Polecam nauczyc sie czytac ze zrozumieniem bo dyskusja jest o Devastation i Destructive Reach wiec nagle przytaczanie gearu z critem to Twoja imaginacja. Prawda jest taka ze robisz mniejszy dmg niz masz potencjal bo szkoda ci golda na respecc i tlumaczenia nie pomoga.
5 punktow w Deva podniesie Twoj DPS o wiecej niz 20 nie liczac procow z imp shadow bolta ktore pomagaja bardzo do dotow i nie tylko Tobie jak pisalem...

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 07:24 
Cytuj  
my E-peeennnnn is larger ghaghaghahghaghag :]

Nagle z samej dyskusji o talentach robis sie obora


Cytuj:
w mojej gildii z takim buildem bym na raid warlocka nie wpuscil, bardzo mi przykro.



a ja wpuszczam (jestem CL'em, imo klase warlocka znam od podszewki, gram ponad dwa lata, znam caly theorycraft).



and so be it :P Jesli ktos nie rozumie ze sa tylko 2 optymalne buildy pod pve(4+/0/15+, i0/21/40) to juz jego sprawa.

a calkuratory sa GOWNO warte pokaza mi jak castujesz doty na mother sharaz lub shadow bolty na essense of soul.... wszytko zalezt od danego bossa, jesli masz wiecej swoboby przy boss'i 0/21/40 >>>>>>>>ALL.

aha i zeby byc jasnym panowie end game :P czym lepszy gear tym lepsze osiagi w damym gearze

Bez Bardzo dobrego spell hit'a i crita to (0.21/40) mozna sobie isc do kara conajwyjesz to samo to samo z aff buildem jesli bezsensownie bedziemy sobie isc w spell smg zapominajac IMO o najwazieszszym stats'ie do pve czyli spell hit.


_________________
Retired
lock 70
mage 70
rogue 70

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 12:15 
Cytuj  
Ogar - nie wiem jak ty robisz DPS na raidach, ale skoro twierdzisz ze znasz warlocka od podszewki to powinienes wiedziec ze Affliction rozni sie tym od Destruction ze miedzy Shadowboltami dotuje sobie target.

Theorycraft mowi, ze doty powinny dac rowny badz wiekszy przyrost dmgu niz ulepszone crity i zwiekszony dmg z punktow w destruction tree.
W praktyce tez tak jest.
My point is - Affliction warlock robiac DPS i tak glownie spamuje shadowbolty, wiec mowienie ze nie korzysta w ogole z crita, albo ze 5% crita to przyrost rzedu 20DPS jest nieprawda.

przynajmniej dla mnie, moze po prostu inaczej DPS robimy.
Moj gear i spec mozecie sobie zobaczyc na armory, nie wiem co mam aktualnie ubrane PvP czy PvE gear, w PvE gearze mam okolo 15% crita i 1140 shadow spelldmg selfbuffed
Na raidach na ktorych mam spokoj (zwykle zajmuje sie koordynowaniem ludzi wiec musze duzo biegac i gledzic ludziom jacy sa beznadziejni) wyciagam 1200 sustained dps na bossach. Nie twierdze ze to duzo, mysle ze osoba ktora lepiej gra warlockiem potrafilaby wiecej wyciagnac z mojej postaci bo sam widze kiedy popelniam bledy, ale uwazam ze daje rade i widze ze ciezko jest innym klasom mnie dogonic w dmg done.


_________________
Obrazek
Obrazek

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 15 paź 2007, 16:10 
Cytuj  
spider666 napisał(a):
5 punktow w Deva podniesie Twoj DPS o wiecej niz 20 nie liczac procow z imp shadow bolta ktore pomagaja bardzo do dotow i nie tylko Tobie jak pisalem...


narazie tylko piszesz i za wiele tym nie wnosisz. przedstaw dowody.

Cytuj:
przynajmniej dla mnie, moze po prostu inaczej DPS robimy.


dps sie robi w jeden sposob - zaklada sie doty i spamuje shadowbolty.
nie ma tu zadnej filozofi, ani super skill'a.
w moim wypadku shadowbolty to 30% dpsu, procce nightfalla to ~2%, natomiast immolate to troche ponad 10% - reszta, czyli 60%, to doty.
dmg metery pokazuja mi to po wiekszosci walk i to samo pokazuje mi wspomniany kalkulator (tak wiec nie jest gowno wart - jest precyzyjny).

ponownie wspomne o tym, ze na wielu encounterach nie mozna poprostu stac i strzelac, trzeba sie ruszac, i wtedy % dpsu z critujacych nukow spada, a zwieksza sie % z NIEcritujacych dotow (z 60%, nawet do 70%).
w takich warunkach te dodatkowe 5% crita jest jeszcze mniej warte.

mam 1189 shadow dmg, 14% hit (16% dla affli spelli, czyli cap), 10% crit, oba bonusy z tier4.

5% dodatkowego crita przy tym buildzie, to jest przyrost rzedu 2% dps (w realnych warunkach jeszcze mniejszy, bo musisz sie ruszac, a castowane nuki najbardziej w takich chwilach cierpia).

jesli dla niecałych dwoch procent dpsu chcecie sie calkowicie wylaczyc z pvp, to prosze bardzo, ale ja napewno czegos takiego nie uczynie, bo poprostu nie widze sensu ;]

jeszcze mi powiedzcie, czy speccujecie sie w imp. howl of terror, albo shadowburna? to w koncu pure pvp talenty, punkty mozna przeniesc w cos potrzebniejszego (np. imp. CoW :D).

ps. zawsze mozecie isc pobawic sie z dr.doomem, potestowac na wlasna reke i zarzucic screenami.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 08:36 
Cytuj  
Ogar napisał(a):
dps sie robi w jeden sposob - zaklada sie doty i spamuje shadowbolty.
nie ma tu zadnej filozofi, ani super skill'a.


Troszke chyba jednak upraszczasz ;) O ile generalnie jestem sie w stanie z Toba zgodzic, o tyle praktyka wskazuje na to, ze dwoch lockow, z podobnym sprzetem i buildem niekoniecznie musi robic taki sam DPS. Liczy sie jeszcze timing itd - przy dlugich walkach roznice widac ;) (nie zebym mial locka, ale troche poraidowalem w zyciu ... znaczy locka mam ... znaczy loczke - na 37 lvlu :D)

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 16:01 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Troszke chyba jednak upraszczasz ;) O ile generalnie jestem sie w stanie z Toba zgodzic, o tyle praktyka wskazuje na to, ze dwoch lockow, z podobnym sprzetem i buildem niekoniecznie musi robic taki sam DPS. Liczy sie jeszcze timing itd - przy dlugich walkach roznice widac ;) (nie zebym mial locka, ale troche poraidowalem w zyciu ... znaczy locka mam ... znaczy loczke - na 37 lvlu :D)


roznice zazwyczaj wynikaja z poziomu koncentracji gracza, timerow jakich uzywa (i czy w ogole ich uzywa, chociaz od czasu kiedy blizzard dodal DOT timery do podstawowego UI, to juz nie problem), laga, poziomu fps, oraz zarzadzania mana swoja i peta (lifetap / dark pact).

jesli testujemy czysty dps (jak to robia kalkulatory), to jest tylko jedna filozofia - DoT's + SB spam.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

**

Posty: 448
Dołączył(a): 21.06.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 16:20 
Cytuj  
haha nie ma skil'a w graniu aff lockiem ? lol zeby robic OPTYMALNY dps trzeba sie naprawde natrudzic w jakie kolejnosci rzucic posztrzegolne doty kiedys widzisz ze jakis dot dobiega konca musisz widziec czy bardziej oplaca ci sie rzucic shadowbolta czy dota kiedy urzyc dark pacta a kiedy life tapa te wlasnie czyniki pozwalaja powiedziec kto zna locka a kto nie .


_________________
Retired
lock 70
mage 70
rogue 70

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 16:23 
Cytuj  
Jesli juz mowimy o 'skillu' (w wowie czegos takiego nie ma, ror) danej klasy, to dps jest zdecydowanie najmniej wymgajacy.

Uzyc. Czesc qra.


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 16:47 
Cytuj  
Sinthar napisał(a):
haha nie ma skil'a w graniu aff lockiem ? lol zeby robic OPTYMALNY dps trzeba sie naprawde natrudzic w jakie kolejnosci rzucic posztrzegolne doty kiedys widzisz ze jakis dot dobiega konca musisz widziec czy bardziej oplaca ci sie rzucic shadowbolta czy dota kiedy urzyc dark pacta a kiedy life tapa te wlasnie czyniki pozwalaja powiedziec kto zna locka a kto nie .


ja tego nie uwazam za "skill" tylko za podstawowa znajomosc klasy (ktory mozna zdobyc czytajac np. EJ forums).

trzymasz wszystkie doty 24/7, trzymasz swoje HP ponizej 100%, trzymasz mane swojego peta ponizej 100%, kiedy wszystkie te warunki sa spelnione, spamujesz guzik odpowiedzialny za shadowbolt.
I nic wiecej ci nie trzeba - w ten sposob wyciagasz maksymalny mozliwy dps (tested).

napewno wymaga to wiecej koncentracji, niz granie destro lockiem w pve, ale zeby odrazu 'skill' ;c

skill pojawia sie na jakis szczegolnych encounterach, gdzie trzeba miec oczy kolo glowy i koncentrowac sie na kilku innych rzeczach.
samo dpsowanie skilla nie wymaga, a jednie znajomosci theorycraftu.


ps. a i ofc pvp > pve skillz!


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2007, 08:37 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Uzyc. Czesc qra.


Wyszedlem wczesniej z pracy, bo co ? :P

*

Posty: 63
Dołączył(a): 15.01.2007
Offline
PostNapisane: 19 paź 2007, 21:23 
Cytuj  
BEST arena specc? UA or SL/SL ?

nie mam mercilessa, pve t4 + veteran gear


_________________
...

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 19 paź 2007, 21:34 
Cytuj  
Zeonix napisał(a):
BEST arena specc? UA or SL/SL ?


nie ma BEST. wszystko zalezy od twojego setupu i gearu.
wiekszosc top 3v3 i 5v5 lockow lata z 43/7/11.
do 2v2 najlepsza jest hybryda 27/34 i druid / priest biegajacy kolo slupkow.

Cytuj:
nie mam mercilessa, pve t4 + veteran gear


tylko SL, bo inaczej sie poskladasz w 5 sekund.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek


Ostatnio edytowano 19 paź 2007, 23:15 przez Ogar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2007, 22:14 
Cytuj  
Sinthar napisał(a):
haha nie ma skil'a w graniu aff lockiem ? lol zeby robic OPTYMALNY dps trzeba sie naprawde natrudzic w jakie kolejnosci rzucic posztrzegolne doty kiedys widzisz ze jakis dot dobiega konca musisz widziec czy bardziej oplaca ci sie rzucic shadowbolta czy dota kiedy urzyc dark pacta a kiedy life tapa te wlasnie czyniki pozwalaja powiedziec kto zna locka a kto nie .


Heh, lock lockiem, ale przy szadoupriescie widac to jeszcze bardziej ;]

Mozna byc ogranym, ale zawsze stawiajac 2 graczy w podobnym gearze (mowie 2 lockach lub spriestach) roznica moga siegac 20%, mimo ze oboje robia w zasadzie to samo.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 17:55 
Cytuj  
Jaki spec lepszy do 5v5? Affli czy demo z felguardem? Widze duzo wysoko ratingowych lockow w 5v5 majacych spec z felguardem, domyslam sie ze dlatego ze zapewnia duzy niedispelowalny dps shadowboltami i petem + imba survivability z soul linkiem, podczas gdy affli jest latwy do zabicia, podobnie jak jego pet.... ale na pewno w jednym skladzie lepiej sprawdzi sie demo, a w drugim affli, jak to jest?


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 18:06 
Cytuj  
nigdy nie widzialem locka z noobguardem na ratingach powyzej 1700-1800.
dpsu z shadowboltow nie ma, bo nikt ci nie da castowac, doty zdispelluja, drain mana tez latwy do dispellowania, tak samo fear.
taki tank, ktory nic nie moze zrobic, procz tankowania.
ponadto samo uzywanie lolguarda na arenach jest dosc glupie - felhunter jest pod kazdym wzgledem lepszy (rowniez pod wzgledem przezywalnosci).

jesli SL, to tylko w ukladzie 27/34/0, lub 24/37/0 - team 3 healer, z priestem, nastawiony na dlugie walki i mana wars.
mana burn + mana drain kkthxbye.

affli natomiast wystepuje zawsze w teamach 4dps i w teamach, w ktorych jest shadowpriest.
ginie latwiej niz SL, ale 4dps team z heroismem potrafi nawet SL locka dosc szybko znukowac.

gram od zawsze affli, na 27/34 speccnalem sie dwa tygodnie temu, zeby pograc kilka aren, i w 5v5 czulem sie jak niepelnosprawny niemalze :>


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 18:35 
Cytuj  
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... =Dreadfull

ee ostatnio jak patrzylem to byl felguard a teraz takie cuś :o


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 02:11 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Kazzak&n=Dreadfull


wyjatek potwierdzjacy regule.

ja moge liknac mase affli lockow z 2200+ z samego BG cyclone.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1723 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 87  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.