mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:02 
Cytuj  
Skąd to wyliczenie? A jak walka trwa 10 sekund to nie zadziała wogóle?
A jak jest 100 walk każda 10 sekund?

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:11 
Cytuj  
To nie sa moje wyliczenia, tylko informacje, ktore kraza po roznych forach dyskusyjnych. Po prostu SoC nie ma % szansy, a wiec takiej, ktora sie zwieksza wraz z wieksza iloscia atakow. Lepiej wiec walnac raz a porzadnie zeby zadzialal atak razem z SoC, niz uderzac czesciej i czesciej nie widziec efektu. Wartosc 4.8 jest prawdopodobnie wartoscia usredniona. A wiadomo ze czasem seal moze tez zadzialac ze 2 razy po rzad, a czasem nawet przez 30s nie dziala.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:12 
Cytuj  
Cytuj:
seal moze tez zadzialac ze 2 razy po rzad, a czasem nawet przez 30s nie dziala


Co jest dowodem na to, że mamy tu do czynienia z procentową szansą a nie z jakimś odstępem czasowym.

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:26 
Cytuj  
"SoCom is a talent on the retribution tree. earliest possible level you can get it at is lvl 20.

what it does is when it procs, it does holy damage to the hit target equal to your weapon damage.

it works on a proc per minute rate, so 4.8 procs per minute (about 2.4 per seal useage). some believe it to be around 6, but current tests show it at 4.8.

the good thing about seal of command is the chance for it to critical. so instead of just going weapon damage in holy damage when it procs, it does 2x weap dmg in holy dmg."

Mam nadzieje, ze to cos wyjasni. Moze wam zle wytlumaczylem.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:33 
Cytuj  
Wszystko tak mozna przeliczyć.
Mój fiery damage weapon enchant to jak w morde strzelił 10% 500 hitów z 5000 deafult.
Teraz mogę się pokusić, żeby to przeliczyć na minuty.
Powiedzmy te 5000 hitów to 100 minut.
Wychodzi 500 x fiery dmg na 100 minut.
Czyli wychodzi 5 na minute...

Ale takie przeliczanie nic dla nikogo nie znaczy... bo co to znaczy na minutę? a jak walczysz krócej, dłużej, szybciej, wolniej, 1h, 2h... nic...

a np 10% to 10%.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:39 
Cytuj  
tia popieram dwutlenka ...


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 13:33 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Ale takie przeliczanie nic dla nikogo nie znaczy... bo co to znaczy na minutę? a jak walczysz krócej, dłużej, szybciej, wolniej, 1h, 2h... nic...

a np 10% to 10%.


To nie jest normalna szansa procentowa, ale szansa na minute. Nie rozpatruj tego w sensie procentow, bo moze i procenty jakas role tam odgrywaja, ale nie w taki sposob jak to jest w fiery enchant.

Jezeli fiery enchant ma szanse procentowa 10% na zadzialanie podczas ataku to wraz z szybka bronia bedziesz czesciej widzial ze ten enchant dziala, bo np. wykonujesz 40 atakow na minute przy broni z szybkoscia 1.5. A wez sobie teraz bron o predkosci 3.8 - wykonujesz 15 atakow i gwarantuje ze rzadziej zobaczysz efekt dzialania fiery ench.

Natomiast Seal of Command ma szanse na zadzialanie 4.8 (wartosc srednia, a niektorzy mowia tez o 6) razy na minute. I to nie jest zalezne od predkosci broni. Wykonasz 40 atakow - SoCom zadziala 4.8 razy na minute. Wykonasz 15 atakow z wolna bronia 2H - SoCom zadziala 4.8 razy na minute. Nic ci tu po prostu nie daje duza predkosc broni, a przy dzialaniu % (tak jak z Fiery) daje.

Moze sie zdarzyc, ze ktos bedzie mial 4 ataki z SoCom na minute a inny 6, ale wedlug testow wartosc srednia to 4.8 na minute.

Wydaje mi sie, ze podobnie dziala proc z enchanta Crusader i chyba lepiej jest go ladowac na bron 2H, ale to tylko moje domysly, bo jeszcze tego enchana nie uzywalem.

Dwutlenek napisał(a):
W CT modzie jest taki addonn, combat stats się nazywa. Odpal to sobie i będziesz widział jak często Seal of Command Ci wchodzi.


To co podaje ten mod to szansa % na zadzialanie podczas ataku, ten mod nie podaje proc na minute. Jezeli ktos uzywa SoCom z wolna bronia i ma przykladowo 20% ze seal zadziala to po zmiane na bardzo szybko bron ta wartosc by spadla do jakis 5%.

A co do kwesti, ze SoCom raz zadziala 2 razy po sobie a drugi raz za 30 sekund to jest to juz losowe.

meterrr napisał(a):
myślę podobnie jak dwutlenek , to fakt ze sec wchodzi najcześciej razem z critem , ale to raczej niezależna szansa na jej trafienie , uzalezniona od lvl przeciwnika , i poziomu seala


Level seala na nic nie wplywa, dlatego najlpiej uzywac tego z 1lv.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 14:41 
Cytuj  
madas ale bajki opowiadasz , po pierwsze chnce on hit oblicza sie inaczej na 1h i 2 h , zrobione to jest w ten sposób , tak że broń majaca 1,0 speeda trafiała tak samo czesto jak broń która ma 3,7 speeda , dlatego praktycznie każdy hit z SoRighteousness z 2h bronią daje + holy dmg ,

tak czytałem gdzieśtam , i sie z tym zgadzam , nie testowałem tego dokładnie, ale na oko mi sie to zgadza ,

zresztą wiesz co by sie działo gdy ktoś dopadł mieczyk ze speedem 1,2 i do każdego prawie ataku dolicz 66 + bonus z judg crusadera ... wiesz jaki procentowy wzrost dps by ktośmiał , jak zaczynałem grać to takie coswłąśnie planowałem , jak sie okazuje bliz o tym pomyślał i tak nie będzie ...

a co do poziomu seala to jeszcze potestuję , jak bede miał poziom 5 i pierwzy to powiem co o tym myślę


_________________
Obrazek

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 15:28 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
zresztą wiesz co by sie działo gdy ktoś dopadł mieczyk ze speedem 1,2 i do każdego prawie ataku dolicz 66 + bonus z judg crusadera ... wiesz jaki procentowy wzrost dps by ktośmiał , jak zaczynałem grać to takie coswłąśnie planowałem , jak sie okazuje bliz o tym pomyślał i tak nie będzie ...


O to przecież chodzi z Crusaderem, żeby go używać z szybkimi broniami. Z wolnymi jest beznadziejny. Nie wierzę w te bajki w skomplikowany system wyliczania % w zależny od prędkości broni.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 15:31 
Cytuj  
ja wierzę :]


_________________
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 15:51 
Cytuj  
Ja używam 1h axe 2.1 speed.
Testowałem dwa razy przy około 5000 hitów.
Za każdym razem fiery damage wychodziło w okolicy 500 razy.

To raczej nie przypadek. Przy 5000 statystyka się już sprawdza.
Bedę miał kiedyś czas i nadwyżkę kasy to sprawdzę dla 2h weapon.

Jak mi odbije to zrobie paladyna i sprawdze ten SoC...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:20 
Cytuj  
dwutlenek i wszyscy będą ci zazdrość że możesz użyc HS-a pod shieldem :lol:

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dwutlenek i wszyscy będą ci zazdrość że możesz użyc HS-a pod shieldem :lol:


a jak! :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:29 
Cytuj  
mi już zazdroszczą :]


_________________
Obrazek

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:35 
Cytuj  
Coście sie tak uparli na shield+HS? Ja nie spotkałem paladyna, który by tak się zachował.

Poza tym:
Priest - fear/shield+hs
Warlock - fear/seduce+hs
Rogue - vanish+hs
Druid/shaman - travel form (czyż nie lepsze niż shield+hs?)
itd itp

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 17:05 
Cytuj  
ja się spotkałem kilkanaście razy, dwa razy w przeciągu 5minut dwóch paladynów tak zrobiło. U żadnej innej klasy nie spotkałem się z HS-owaniem podczas walki. Jest tylko jedna klasa na tyle odważna, prawa i mężna która tak robi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 17:32 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
madas ale bajki opowiadasz , po pierwsze chnce on hit oblicza sie inaczej na 1h i 2 h , zrobione to jest w ten sposób , tak że broń majaca 1,0 speeda trafiała tak samo czesto jak broń która ma 3,7 speeda , dlatego praktycznie każdy hit z SoRighteousness z 2h bronią daje + holy dmg ,

tak czytałem gdzieśtam , i sie z tym zgadzam , nie testowałem tego dokładnie, ale na oko mi sie to zgadza



Chetnie bym o tym poczytal. Bo ja tez moge napisac, ze bajki opowiadasz.

Nie spotkalem sie nigdzie ze stwierdzeniem, ze chance on hit oblicza sie inaczej dla 1h i 2h. Spotkalem sie jedynie z okresleniem PPM (proc per minute) i na tej zasadzie opisano dzialanie SoCom. Po prostu ten seal moze zadzialac okreslona ilosc razy w czasie minuty - okolo 4.8 raza i nie wplywa na to szybkosc broni. Bledem moim bylo napisanie ze SoR dziala z szansa %, bo bycmoze on rowniez funkcjonue na zasadzie PPM, np. 12-14, gdyz faktycznie nie zawsze przy szybkiej broni "wejdzie" przy kazdym ataku. Stad wlasnie to o czym piszesz: "praktycznie każdy hit z SoRighteousness z 2h bronią daje + holy dmg".

Bede mial chwilke czasu to sobie potestuje. Na razie testowalem SoCom z wolna i szybka bronia i w ciagu minuty seal ten wchodzil od 4-5 razy.

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 17:42 
Cytuj  
Przypuścmy że mamy szybką broń z SoComm. Walimy i przez pierwsze 20 sec wchodzi 4 czy te 5 razy. Czy to znaczy, że przez następne 40 sec nie wejdzie już ani razu, bo PPM na to nie pozwoli? A może PPM w magiczny sposób rozkłada hity na całą minutę? Ciekawy jestem jak miałoby to działać. Nie dziwi Was fakt, że blizzard na ten temat milczy?

*

Posty: 103
Dołączył(a): 24.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 17:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja się spotkałem kilkanaście razy, dwa razy w przeciągu 5minut dwóch paladynów tak zrobiło. U żadnej innej klasy nie spotkałem się z HS-owaniem podczas walki. Jest tylko jedna klasa na tyle odważna, prawa i mężna która tak robi.


kompleksy ? :E czy ciągle nie możesz przeboleć , że ten topic jest aktywny ? jak masz zamiar takie świetne "posty" pisać, to nie rób tego wcale... czy moża post nr 5k jest twoim priorytetem?

kkthxbye :E

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 17:52 
Cytuj  
nie to post nr 10 000 jest moim priorytetem.
Następnym razem będę robił screeny by pokazać, że to coś więcej niż kompleksy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.