mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2005, 14:56 
Cytuj  
Ale macie problemy 25fps czy 60 ? W sumie jest jedna prawda o duzej ilosci fpsow, ktora porownuje sie do samochodu, ktory ma na liczniku 300+ km, proste, jak mamy taki wozek to wiadomo ze nie bedziemy jezdzic 250-300km/h, ale taki samochod jest bardziej dynamiczny, pewny imily w prowadzeniu. Podobnie jest z kartami, te ktore maja wiecej fpsow, to nie po to je maja - bo i tak tego nie zauwazymy - ale po to aby taka karta nigdy nie zamulila z fpsami w jakimkolwiek miejscu gry, jak i mozna bylo ustawic ja tak aby te fpsy byly na tyle duze aby moc wykorzystac jej dodatkowe atuty, no chyba ze engine graficzny jest skopany ;) lub inne czynniki niezalezne od samego hardware'u.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2005, 17:04 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Vercin napisał(a):
Ja nie widze roznicy miedzy 30 a 60 np Ja ja czuje grajac:D
Jak ogladam jak ktos gra to wyglada all tak samo ale kiedy mam obracac sie celowac targetowac to roznica owszem imo jest


obracajac sie wchodzac pod AH, podchodzac pod zerga tracisz te 30fps i dlatego widzisz roznice. jesli bedziesz mial zawsze min 25fps (afair tyle oko jest w stanie wychwycic) to bedzie dla ciebie bez roznicy czy to bedzie 25 czy 2500. To jest "ulomnosc" naszego oka, poprostu przy obrotach etc. schodzisz <25fps i wtedy widzisz roznice. I jak ktos wczesniej powiedzial >25fps jest dla lepszego samopoczucia i ze mozesz sie pochwalic kolegom na podworku ze wyciagasz 99 czy 120 fps.


Nie widac roznicy jak ogladasz telewizje a nie jak grasz i sterujesz,celujesz itp mowie to nie tylko na podsatwie wow ale rowniez gry w counter strike. Jak mi w wow sapda do 20-25 klatek to gra mi sie zauwazalnie gorzej wiec ni wmawiaj mi glupot . Cs przy 25 fps wogole staje sie niegrywalny. Sprawdzalem to np w cs'ie jak juz kupilem porzadny sprzet ustawiajac sobie max_fps na rozne wartosci (nie sapdaly przy obrotach na 100% bo nie mialy prawa na takiej maszynie)

*

Posty: 116
Dołączył(a): 21.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2005, 18:23 
Cytuj  
swieta prawda :P


_________________
Smoke a lot of grass, you will be a pretty ass
WoW gildia theDust Undead Rogue BL

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 08:49 
Cytuj  
Nic dziwnego, ze wiele osob "widzi" ta roznice w fps podczas grania kiedy to max w jednym miejscu maja np. 90fps a po obrocie o 180stopni juz 30fps. Nieporozumieniem dla mnie sa takie ustawienia karty graficznej w windowsie oraz opcji grafiki w grze aby doprowadzic do tak duzych rozbieznosci max-min fps. Wtedy to, ci bardziej "przewrazliwieni" beda podnosic glos, ze ja nie rozrozniam 30fps od 90fps?! Jak smiesz tak mowic?! Moje oko nie moze sie mylic! No i nastepna klotnia gotowa. Gra to nie jest film, gdzie widzimy "plynnosc" podczas najazdu kamery na otaczajace bohaterow srodowisko. W grze wszystko na biezaco jest tworzone, dodawane, usuwane, przeliczane mimo gotowych textur, bitmap czy tam czego jeszcze. Dlatego w danych lokacjach mozemy miec 90fps i plynny obraz przy obracaniu sie o 360stopni oraz 30fps kiedy dojdzie do tego jeszcze z pieciu graczy w tle i przy okazji "szarpanie" textur. No i jak tu nie mowic, ze nie widac roznic? ;)
Dlatego zawsze staram sie aby zoptymalizowac ustawienia grafiki do tego stopnia aby roznica pomiedzy max a min fps byla jak najmiejsza a zapewniam was, ze wtedy przyjemniej sie gra :)

Ktos sie pytal o vsync (virtical sync - odswiezanie pionowe)- po wlaczeniu nastepuje "synchronizacja" karty z monitorem, lepszy obraz i spadek wydajnosci. Max fps bedzie taki jaki mamy w danej chwili odswiezanie dla monitora. Przy wylaczeniu natomiast moze dojsc do sytuacji takiej, ze karta w niektorych momentach bedzie wyswietlac wiecej fps niz ustawione odswiezanie monitora co spowoduje bledy w wyswietlanej grafice - opoznienia, smuzenie, etc ale bedzie za to wieksza wydajnosc (kosztem jakosci). Najlepiej to sprawdzic samemu. ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:04 
Cytuj  
wyłaczyłem wczoraj vsync i nie widze róznicy. to chyba dobrze swiadczy o sprzęcie ?

ustawienia mam domyślne, a rozdzielczość 1200x900 @ 85


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.