mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 115  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 13:15 
Cytuj  
to poczytaj to:
http://forums.worldofwarcraft.com/threa ... 209389&p=1

absolutny wypas. takie tricki że nawet bardzo doswiadczonym moze sie przydać


_________________
psn

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2006, 13:16 
Cytuj  
Robus napisał(a):
zawsze na takiego mozna uzyc skila ktorego sie nie uzywa ;P

mam tu na mysli expose armor ;)


to by tlumaczylo czemu kilku pro rogali ma imp expose armor ;-)

Btw ciekawe kiedy blizz naprawi ten skill, bo jesli chcesz wqr.... tanka wystarczy skonczyc expose armor i rage bedzie mial 100 przez kilka minut bez wazlgedu na to co bedzie robi ;-)


woot woot -> http://www.roguespot.com/


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 55
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 02:16 
Cytuj  
Ja mam takie pytanko.....gram roguem z daggerami....co lepsze mieć 1% do gryta czy 32 ap.


_________________
Jak chcesz rozśmieszyć Boga,to powiedz mu o swoich planach.


Posty: 19
Dołączył(a): 13.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 14:03 
Cytuj  
Nie mam zielonego pojęcia czy było już czy nie, bo nie byłem w stanie przebrnąć przez wszystkei 9 już stron, ale całkiem niezły poradnik dla rogue można znaleźć tutaj:

http://worldofwarcraft.com.pl/rogue/UlicaPokatna.html

ciągle jest rozwijany, część info może być out of date.


Co do pytania przedmówcy, dobrym punktem odniesienia jest system AEP: Agility Equivalence Points, który pozwala (orientacyjnie!) porównać: 1 Agility = 1 Stamina = 2 Strength = .1% Crit. = 5 Defense = .33% Dodge = .2% Parry = .13% To Hit = 2 Attack Power = 4 Any Resistance = 5 Health/5 Sec. = 50 Armor

Wynika stąd, że 32ap > 1%crit, oczywiście w granicach rozsadku. Od czasu kiedy wszystkie daggery mają insta hity liczone od stałego speeda (1.7 attack speed) ap, podobnie jak Barman nie sa już takie godlike. Poza tym jakiś przyzwoity crit% też by się przydał do tego 1k ap ^^
Ogólnie dzięki specyfice ciosu, każdy Ambush i BS zyskuje więcej na ap niż SS.

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 14:58 
Cytuj  
1. Ulica Pokątna jest spoczko - niestety pare pierdół się tam znalazło - dużo lepszym "poradnikiem" jest podawany tutaj wcześniej Rogue Spot - http://www.roguespot.com/
2. Dla dagger rogala 1 crit = 25 AP, dla sword 1 crit = 20 AP (by Ming)

[/url]


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha


Posty: 19
Dołączył(a): 13.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2006, 15:24 
Cytuj  
Na postach Ming bazuje właśnie AEP. Bazuje, bo nie wszystko co mówi Ming jest słuszne.

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 08:48 
Cytuj  
dla rogulca 29 agi na lvl 60 = 1 % crit, i nie ma znaczenia czy jest sword rogue, mace czy fist

just 29 agi = 1% crit


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 09:15 
Cytuj  
Robus napisał(a):
dla rogulca 29 agi na lvl 60 = 1 % crit, i nie ma znaczenia czy jest sword rogue, mace czy fist

just 29 agi = 1% crit
ogólnie wymagane agi na 1 crit to aktualny lvl postaci podzielony przez dwa :P


_________________
psn

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:29 
Cytuj  
Robus napisał(a):
dla rogulca 29 agi na lvl 60 = 1 % crit, i nie ma znaczenia czy jest sword rogue, mace czy fist

just 29 agi = 1% crit


Dodatkowe 29 agi PODNOSI Twoją sznasę na krytyka o 1%. Ale nie jest temu równoznaczne, bo lepiej miec item z 15 agila, niż z 1% critem.

I jeśli grasz na daggerach, to raczej krytyki nie robią tak wielkiej różnicy, bo korzystasz z umiejętności talentowo dopakowanych szansami na kryta, dużo przyjemniejszy jest AP.

Przydatność pewnych statsów zależy od tego, czym się posługujesz - filozofia blizza + matematyka.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:41 
Cytuj  
jeszcze raz prosze bo głowa już mnie boli :P

następny lvl to bedzie 21 w assissination i 8 w combat (taki standard) co dalej ? które drzewo ;/
nie moge sie zdecydować czy daggery czy swordy ;/
przeczytałem dziesiatki poradników. wiem generalnie o co chodzi poprostu chciałbym poznac wasza opinie (znam technicznie różnice pomiędzy tymi buildami)

generalnie nastawiam się na AB i WSG - potem jak nabije rangi i takie tam to pomysle o respecu
plx help :-?


_________________
psn

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:55 
Cytuj  
1. Daggery - seal fate - będzie dobry przy lvlowaniu i bardzo słodki przy PvP. Casterów leczących swoich pod flagami będziesz ściągał jak majtki swojej dziewczyny - szybko, sprawnie i nawet po ciemku. Będziesz dobijał wszystko co ma około 50% w tempie rekordowym.
przykłądzik: pilnuje z naszym MT flagi na BS - gadamy o dupie maryni, nagle pojawia się znikąd mag - 3/4 życia, sheepuje warka i w podskokach zmierza tapnąć flagę - jeden ambush przekreslił jego marzenia - zajebiście przyjemna rzecz.
Minusy: trzeba trochę wprawy i doświadczenia, zeby ludzi podchodzić na ambusha na polu walki. Non stop lecą AoE etc. Jak ktoś Ci powie, że z tym buildem warkowie Cie będą jechali jak chcieli - to albo nigdy na nim nie grał, albo go nie opanował.
Dużo ciężej o porządne daggery, niż o przyzwoity miecz.

2. Swordy - jak zobaczysz dagger rogala - kieruj się na niego. Dużo łatwiej będziesz kosił hunterów, będzie ci łatwiej w otwartej walce. Jednak nie będzie tej przyjemności z bycia łobuzem, czy tez "szmatą", jak to ktoś malowniczo określił. Zero błyskawicznego dobijania, koszenia, zdejmowania etc. Ale plusem jest to, że nie musisz się kręcić jak gówno w przeręblu, zeby zajść kolesia który biega jak by go na sranie złapało.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 11:59 
Cytuj  
Cytuj:
Swords vs. Daggers
Ah the most tired argument to be had within our class. I prefer a sword in my main hand. I am always on the lookout for the highest min/max sword I can find. I don’t care about speed and even DPS is secondary to me. Sinister strike ignores weapon speed. Energy permitting I can spam it for massive damage once every second. Mathematically, opening with ambush and using backstab on a mob is superior to SS with a sword opening with cheap shot. In practical application daggers pale in comparison to swords when it comes to DPS. One could argue that they could open with ambush and use a weapon switch macro to use a sword for SS and have the best of both worlds. I’ve tried this. At the end of the day, ambush is just a poor opener for PvP because of the lack of stun and bad for instances because of aggro management. I just don’t like the tempo and playstyle.

If you go with swords you will want a Krol Blade a Dal'Rend's Sacred Charge or the holy grail of swords: Teebu's Blazing Longsword, which I had the displeasure of handing to the winner of the roll in the Molten Core raid I ran. So painful. They all have outstanding max damage. At the very least get your hands on a Skullforge Reaver. It has a dot on it which will disrupt gouge and blind, but it is a fairly easy sword to get at the end of Stratholme on the undead side.

If you are a dagger rogue your holy grail is the Deathstriker. Or you could get a Keris of Zul'Serak from Voone in LBRS.

Everyone asks what kind of weapon they should carry in their offhand. I prefer a dagger or fast sword in my offhand. Max damage isn’t as big of a deal. Speed becomes more important for applying poisons. I actually spoke with someone the other day who had several people tell him that “Every idiot knows that you are supposed to have a sword in your offhand.” I happen to carry a Dal'Rend's Tribal Guardian. It’s as fast as most daggers.

We can’t ignore maces. There are some really nice maces out there. In my eyes they are no different than swords. If the min/max damage is superior, then that’s what I’m going to equip. I have thoroughly tested a mace build utilizing the mace specialization talent. Generally a 6% proc is pretty nice. However, even with dual maces with the best speeds I could find, the stun proc from that talent happened far too seldom. It would stun maybe once every other fight and never when I needed it. It would stun from my gouge, stun from my cheap shot and stun from my kidney shot. What’s nice is when it stuns after you eviscerate. Chances are you will see that once a day if you grind all day.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
generalnie nastawiam się na AB i WSG - potem jak nabije rangi i takie tam to pomysle o respecu


to zdecydowanie sword/mace build 21/30 lub 20/31. Dlatego, ze o stealth fight, stun lock etc. na BG mozesz zapomniec, bo co ci z tego ze bedziesz przez minute w stunie trzymal warka nadgryzajac go powoli jak przyleci 5ciu innych i cie poprostu przejedzie. Combat build ma 2 fajne skille ktore pozwalaja rogalowi dluzej przezyc w otwartej walce takie jak riposte (disarm) i blade furry +20% attack speed oraz atakujesz 2 postacie na raz co prawda zostal troche znefrowany/zabugowany (nie wiem dokladnie) i dmg na sasiedni cel jest zalosny ale zawsze to 20% attack speed.

A czy mace czy sword to juz zalezy od ciebie. zaleta mace jest 6% na 3sec stun on hit, zaleta sworda to 5% na dodatkowy hit. jesli dolozysz imp S&D to za pomoca comba CS, S&D, BF zysujesz +50% attack speed wiec ten stun wchodzi dosc czesto. Jednak dodatkowa zaleta sword builda jest Krol ktory jest dostepny na AH, odpowiednik mace ( http://www.thottbot.com/?i=14393 ) ustepuje mu pod wzgledem dmg (i estetyka) jednak ma fajny proc tak wiec kwestia wyboru.

A teraz czy 20/31/0 czy 21/30/0 to rowniez juz zalezy od osobistych preferencji czy wolisz 100% crit chance (CB) raz na 3 minuty, czy miec Amaizing dps przez 15sek raz na 6min (AR).

Osobiscie preferuje AR, dlatego ze jakies feary/poly/etc raczej bardzo zadko sa na rogale rzucane barzdiej na priestow/shamanow/droodow(sam fear). A bedac przy fladze gdzie jest maly kociol to jak odpalisz BF+AR to nie ma co zbierac.

A tu masz oba buildy(mace buildy, sword spec jest na tym samym poziomie co mace wiec najwyzej zamien 5 talentow ;-):
20/31/0 - http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... 0000000000
21/30/0 - http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... 0000000000

buildy roznia sie miedzy soba tym ze przy build 20/31/0 masz imp SnD, a przy build 21/30/0 masz murder i imp instant poison 1/5 dlatego ze zapewne bedziesz konczyl CB+Eviscate.


@Trolls tak gram sobie swoim rogue na bg.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 12:10 przez Fabianek, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:06 
Cytuj  
@MacDwain

jasne, wstępnie wybrałem daggery bo kojarzyły mi się z CS i KS czyli ogólnie trzymaniem woja w stunie. rozumiem że ambush zabija szmaciarza ale ogólnie casterów określam jako klase mniej trudna :P niż płyta melee

jaki jest jajlepszy wybór vs warrior na lvl 60 czy to dagger ? wiem że dagger rogue nieraz mną pozamiatał ale nie mam pewności. czy ambush ma sens vs płyta ? nie chce jatać jak gumowa lala - doskonale pamiętam jak zamiatałem rogalami którzy grali otwarcie - nie chce być jednym z tych kolei co pisza wojom "WTF ????????"

@Fabianek

dzięki :wink: już studiuje te linki :]

EDIT:
no to tak zrobie teraz swordy a na endgame lobotomizer bedzie to może daggery. teraz wezme swordy z rewardów SM i RFD - nie bede miał nic lepszego BARDZO długo :P

AR wydaje mi sie dużo lepsze niż CB


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 12:16 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:14 
Cytuj  
jak trafisz na warka w t2 majac dagger build, bez wzgledu na to czy 30(31)/8/13(12) czy 21/8/22 to bedziesz go critowal z bs za ~300 wiec mina wieki za nim go zjedziesz to jest najwiekszy problem dagger rogue. Szmaciarzy zamiata w <3sec jak sie dadza podejsc ale vs. plate (szczegolnie dobry plate: t2 lub dark iron set) to poprostu GY, outdoor mozna probowac stunlockowac go liczac na to ze uda sie go zjechac do konca.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:18 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
to jest najwiekszy problem dagger rogue
czy to oznacza że ze swordami mam z tym wojem szanse ?


_________________
psn

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:22 
Cytuj  
@Desh
Ja gram na daggerach, a jeszcze mi się nei zdarzyło, żeby mną jakiś woj pomiatał, a w mojej gildii jest kilku kolesi z czołówki PvP serwera i młócimy sie ostro. Dueluje się dużo z wojami - dla mnei trudniejszą klasą (na duelu) jest priest - i musze powiedzieć, że początki są trudne, ale jak juz wypracujesz pewne nawyki, trochę się obijesz, to woj jest najlepszym przeciwnikiem, a walka z nim najprzyjemniejszą i najbardziej wyrównaną.

A na swordach to zobaczysz, jak to "łatwą zdobyczą" są cloth userzy :P a szczególnie magowie. Ogólnie polecam tak: prztestuj wszystkie buildy - wiem, że to kosztuje, ale tylko dzięki temu można znaleźć to swoje "rogalstwo". Ja do 60 to praktycznie tylko na swordach jechałem. I na swordy siejeszcze respektne, ale czekam na coś przyjemnego w main.

PS: Zagadaj w Legionach, żeby mnie wzięli, właśnie zobaczyłem, że mi uciekłeś z gildii :P


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:27 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
czy to oznacza że ze swordami mam z tym wojem szanse ?


ogolnie rogue nie ma sznas z wojem, ale dzieki riposte mozesz swoje szanse zwiekszyc bo go zdisarmujesz (chyba ze ma lancuch lub takie rekawiczki nie pamietam nazwy ale zapewne wiesz o ktore chodzi) po za tym w combat buildzie masz takze talenty do parry nie wiele ale zawsze lepsze to niz nic.

Innymi slowy na bg jak cie warek zaatakuje dluzej przezyjesz :)

Tylko w jednym przypadku masz szanse z wojem w dobrym plate: CS, AR, BF, SS spam, KS, SS spam/Eviscate. W green/ blue crapach z krolem w rece robisz 500+ dps przez te _twoje_ 15 sekund i to jest imho jedyna szansa zjechania warka (w dobrym plate) na BG.

@MacDwain ty piszesz o BG czy ogolnie o pvp w/g rogue?

jeszcze jedno: niestety sword/mace combat rogue traci ten swoj klimat ataku z zaskoczenia wiec moze jednak warto byc gimpem ale miec wiekszy fun. :)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:35 
Cytuj  
MacDwain napisał(a):
PS: Zagadaj w Legionach, żeby mnie wzięli, właśnie zobaczyłem, że mi uciekłeś z gildii :P
no spoko, rozstaliśmy sie w zgodzie bo miałem najwyższy lvl w gildi. wieczorkiem to załatwie :wink:
późnym bo dziś walentynki :P

Fabianek napisał(a):
Deshroom napisał(a):
czy to oznacza że ze swordami mam z tym wojem szanse ?

ogolnie rogue nie ma sznas z wojem
wiesz, sprzet nei ma znaczenia bo zakładam że nasza dyskusja nie zakłada ze atakuje w greenach woja z tier2
wiesz znam rogali którzy mna zamiatali i własnie byli to dagger.

ogólnie dzieki za rady. jasne że potestuje - wojem na rebuildy wydałem z 1000g - ale nie chciałbym eksperymentowac teraz jak jestem bida z nędzą :P

mam 2 daggery i mam 3/3 w backstab wiec ... cos pokombinuje. prawdopodobnie teraz pogram z CD a później na swordach z AR. jak złapie dobry dagger to pójde znowu na daggery - z tego co wiem do daggerów - wyda sie oczywiste :P - jest potzrzebny wyczesany dagger


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 12:36 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:36 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
@MacDwain ty piszesz o BG czy ogolnie o pvp w/g rogue?


Teraz pisałem o duelach - na BG woja omijam szerokim łukiem, od zdejmowania wojów są inni. Wogóle zawsze miałem wrażenie na AB, że każdy woj ma makro "/target Bonhart", bo sekunde po wyjściu ze stealtha już jakiegoś na sobie miałem.

Jak padała komenda na ventrillo "lejemy xxx", albo widziałem, że na jakiegoś woja idzie kncentracja ognia, to wtedy tylko CS a potem kidney - żeby inni mogli go szybciej skończyć.

A za to na outdoor PvP jest całkiem inaczej :P (na moim serwie nie ma jeszcze wojów w full t2.)


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 115  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.