mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 08:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ktoś zna jakieś tipy taktykę na pierwszego bossa w BWL? Bo cholery można dostać, szczerze mówiąc to nawet żeśmy się nie zbliżyli by go zabić...
nie jestem pewny ale to się robi tak że tank kontroluje poprzez orba z lewej strony bossa i boss wszystko siecze :wink:
dalej nie wiem bo umarłem :wink: (1500 ping dla wszystkich)


_________________
psn

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ktoś zna jakieś tipy taktykę na pierwszego bossa w BWL? Bo cholery można dostać, szczerze mówiąc to nawet żeśmy się nie zbliżyli by go zabić...


I ktoś zna jakąś sztuczkę na jajka?

Tam coś musi być, czego po prostu my nie zauważamy...

Normalną drogą, da się tak ~20 jajek. Nie wiem, może jacyś super hardkorowcy, do 25... Ale ich jest z 30. A potem jeszcze sam boss, który suaby nie jest (zownowal mi cale hp jednym walnieciem tego swojego conf... costam), i jeszcze ani tauntować, ani aggro łapać, itp, się nie bardzo da.

emesio


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 09:15 
Cytuj  
ciekawi mnie ile gildii które teraz piszą na oficjalnym forum, że jest pewien łatwy sposób na rozwalenie razorgore i one robią to w sumie z łatwością przestanie tak pisać jak się zorientuje, że pewne bugi zostały usunięte..

Ten encouter to dla mnie kompletna porażka. Nie ma chuja by się go nauczyć i robić za jednym podejściem bez kilku wipów i liczenia na szczęście w spawnach. Nie dość że najczęściej wipuje się w połowie jajek, to nawet jak się rozwali je wszystkie to zostaje walka z bossem który jest kurewko ciężki. Samego bossa nie da się porównać do niczego w MC. Taki general drakk z 500.000HP, immune na taunt, ziejący ogniem i walący te swoje con_cośtam za ~5000HP co 5s. Totalny bezsens ten BWL - jestem mocno zniesmaczony.
Gra powinna być dla funu, a nie widzę NAJMNIEJSZEGO funu w podchodzeniu do jednego boss-a milion razy by rozwalić jego jajka a potem zwipować przy 80% na bossie.
Kiedyś narzekałem na FFXI, że to bardziej praca niż zabawa - teraz WoW coraz bardziej mi to przypomina. Coraz mniej funu, coraz więcej powtarzalnego contentu/farmowania/nudy. Może dla niektórych to jest fun że boss jest super trudny i 99.99% podejść do niego to wipe w 4min, ale dla mnie to shit nie przyjęcia. Nie zdziwię się jak gildie znudzone MC/ONYXIA zaczną się rozpadać z powodu tego, że BWL nic wspólnego z funem nie ma.

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 09:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
podchodzeniu do jednego boss-a milion razy by rozwalić jego jajka a potem zwipować przy 80% na bossie. =


jak juz doszlo do walenia bossow po jajkach to musi byc ciezej... :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 09:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Kiedyś narzekałem na FFXI, że to bardziej praca niż zabawa - teraz WoW coraz bardziej mi to przypomina. Coraz mniej funu, coraz więcej powtarzalnego contentu/farmowania/nudy. Może dla niektórych to jest fun że boss jest super trudny i 99.99% podejść do niego to wipe w 4min, ale dla mnie to shit nie przyjęcia. Nie zdziwię się jak gildie znudzone MC/ONYXIA zaczną się rozpadać z powodu tego, że BWL nic wspólnego z funem nie ma.
wiesz w zasadzie masz racje, ale z drugiej strony moge sie załozyć ze strat i scholo znarfowali bo ludzie nie mogli sobie poradzć. dla mnie natomiast sa teraz za proste i mnie nudzą.

myśle że troszke za wczesnie się bierzemy za BWL. wydaje mi się ze tam jest masa błędów i zrobić BWL można ale tylko na exploitach :D
jestesmy w o tyle lepszej sytuacj że jeszcze farmujemy MC a Kazzaka nawet nie widziałem, Azuregusa tez nie zabiliśmy wiec mamy troche roboty przed BWL - pewnie do tego czasu poprawia :wink:


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 09:50 
Cytuj  
najbardziej mnie przeraża dulszczyzna na oficjalnym forum.

Owszem wierzę, ze może ze 2-3 gildie zrobiło pierwszego bossa nie exploitując go. Ale pierwszy boss padł ~200 razy (no może 100 bo allakhazam może źle zliczać jak 2+ osoby z jendego killa naraz tam uploadują). I ci co piszą na forum i exploitnęły tego bossa piszą, ze to ok że jest taki trudny, bo tylko najlepsi z nim sobie dają radę, że bardzo dobrze i tak dalej.

A wiem o dwóch exploitach na niego, nie mówiąc o lagach który poważnie ułatwiał rozrywkę w pierwszych dniach.

Do tego sama budowa BWL jest to pomyłka. Wypuścili dungeon gdzie większość gildii wipuje 20m od zonowania widząc zaledwie 2-3% całego contentu. Nie ma zwiedzania. W sumie MC jest fajniej zrobione bo są tam moby, które musisz rozwalić i które niejako przygotowują ciebie do bossów. Do tego bossy są taktyczne, dobry plan 30+ osób i je rozwalisz. A BWL - ani taktyki, ani tutorialka z mobami najpierw, nic. Wpadasz - 3min - wipe. Wychodzisz zniesmaczony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 10:45 
Cytuj  
podobna sytuacja z epic questem dla priesta. Musiales zabic khazzaka zeby zlootowac eye of shadow , i to nie byl 35% drop. Oczywiscie to bylo chore rozwiazanie i priest dostawal po dupie , (sinew dla huntera zawala AH 300 g za sztuke , wystarczy raz zabic onyxie by kazdy warrior zrobil sobie pre req dla Quell'serrar ) , khazzak wyrzuca teraz eye z 100% szansa ale co z tego skoro jest zabijany zanim wgraja mu sie textury . Wspaniali devsi opracowali genialny pomysl dla tych co nie chca bic khazzaka : farmowanie demonow z 0.7 % drop rate . Wczoraj sie dostalem do jakies grupy randomow , po godzinie glowa sama kladla mi sie na klawiaturze . Trzeba byc bardzo upartym i miec stalowa psychike zeby dostac tego staffa (znajac blizza pewnie wsadzil juz cos lepszego do Nefariona) . /clap blizz

Znajac pomyslowosc Blizza z jaka stworzyl pre patch Ragnarosa mozna sie bylo spodziewac , ze zrobia przegiete BWL na calej dlugosci


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 10:53 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
wystarczy raz zabic onyxie by kazdy warrior zrobil sobie pre req dla Quell'serrar
niebardzo, najpierw potrzeba random drop z DM 0.1% z guarda :wink:
nie jest za łatwo


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:00 
Cytuj  
ja wiem ze potrzebujesz ksiazki , priest na dokladke ma powalonego questa [The Balance of light and shadow ] , dwa razy jakies retardy przylazly w polowie , i pytaly sie czy nie mam czegos do sprzedania
(spawnuje sie wtedy dreadlord co crituje clothera za 9000 , tylko priest z eye of divinity moze widziec questowych npcow). :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:02 
Cytuj  
a książki w DM nerfnęli też nieźle. Podobno coraz trudniej znaleźć blue book-a (gość pisał, że na 10 runach wypadły łącznie 3 blue booki, podczas gdy na początku po 1 runie miało się ich 3-5), a epic book warriora ma niższe drop rate niż carapace z renda...

Inna sprawa, ze w naszej gildii większość warrków już ma tego sworda.

U nas gildia zrobiła w ten sposób, że za pomóc priestowi w farmowaniu eye z doomguardów było +5dkp dla wszystkich którzy pomagali w momencie dropa. 5dkp to u nas w gildii 5 bossów w MC, tylko Onyxia jest warta 2dkp. Więc 5dkp to połowa MC runa i ludzie masowo pomagali. Inna sprawa, ze pierwsze eye dropnęło się po około 100h farmowania (1.5 tygodnia dzień w dzień po kilka-kilkanaście godzin), drugie natomiast po ~6h.

ALe wracając do BWL to jestem strasznie zirytowany podejściem Blizzarda. Zresztą ludzie piszą, że pierwszy boss to 2-3x Ragnaros. Natomiast drugi jest już dużo prostszy. Porażka na maksa.

Poziom trudności ma też swoje granice. Jak do BWL będzie chodzić 1-2 gildie na serwerze z 30 chodzących do MC to moim zdaniem BWL nie ma racji bytu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:11 
Cytuj  
roball ułóż taktykę przeciwko random fali ork magów/ork legionare/dragonów w ilości 10 (1min), 20(2min), 30(3min) - musisz wytrzymać 8min+(80 elite random mobów), ochraniać tego który MCuje smoczka, ochraniać smoczka. WSZYSCY muszą przeżyć bo po tych falach ochraniany MC-owany smoczek dostaje full HP i jest kurewsko trudny (immune na taunt więc pierwsza 1min to z 10 deadów, bo smok onehituje clotherów, nie mówiąc o tym, że zieje ogniem piżga conflagesami i tak dalej).

Zobaczymy kto go zrobił bez exploitów. Dopiero 1 doba minęła od usunięcia ostatniego exploita.

My zbijamy 20/30 jajek i nawet do bossa nie dochodzimy. Jest kurewsko daleko do wygrania tego, a próbowaliśmy już łącznie z 10 razy.


Ostatnio edytowano 22 lip 2005, 11:35 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:16 
Cytuj  
tak , myslalem o tym ..moge dac nawet swoje dkp (w sumie staff to wszystko co chce dla mojego priest atm ) , i chyba tak zrobie .

Idiotyzm BWL polega na tym ze Blizz chcial sie popisac i zrobic fajny event na poczatku , wyszlo im jak widac gowno , Valestrasz jest banalny
tylko groznie wyglada . Ja poczekam raczej na Ahn'quiraj , podoba mi sie ten klimacik jak z "Obcych" :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:16 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
podobna sytuacja z epic questem dla priesta.


ROTFL.

Narzekanie na epic quest priesta?

Że co - z chesta domo jeden item ma w tej chwili 50% drop? Że drugi item ułatwili - i już nie jest z niedostępnego przy nierównym rozłożeniu ras Kazzaka, lecz z ogólnodostęnych demonów - znam 3 osoby, które to zrobiły. Jedna farmowała z 30h, druga 3 h, trzecia 15 min.

90% klas by dziękowało blizzowi, jakby miało taki dostęp.

emesio


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:21 
Cytuj  
probowales kiedys zrobic epicki quest priesta w Plaguelands?, z checia dam ci zebys przeszedl go za mnie :]

zobaczysz co blizz wymysli dla magow Emesio :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:35 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
probowales kiedys zrobic epicki quest priesta w Plaguelands?, z checia dam ci zebys przeszedl go za mnie :]
zobaczysz co blizz wymysli dla magow Emesio :wink:


Raczej wątpie, abym miał okazję się przekonać. Koło 2007 roku będą pewnie inne ciekawsze gry.

Ciesz się, że taki quest masz - i masz możliwość zrobienia go.

emesio


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2005, 11:43 
Cytuj  
ciesze sie , przynajmniej mam cos do roboty :]

edit: 2 minuty temu zrobilem epic quest z plaguelands , jest !!! , ale sie ciesze teraz tylko odwalenie "chinszczyzny" w winterspring i staff moj :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2005, 15:26 
Cytuj  
ta tyle to już wiemy.
taktyka w stylu weź ze sobą 20 priestów do MC-owania legionare i zabijania smoków też nie działa podobno.

A do tego jaki 3 rodzaj orków jak są tylko legionare i magowie, oraz smoki? Ten wątek to śledzę na bierząco ;) Mam nadzieję, ze ktos się wygada. Inna sprawa, że kupa ludzi tam się przechwala swoimi uber taktykami i killami załączając screeny (stare btw., na niektórych widać /raidinfo i daty, razorgore zabity przed usunieciem exploitów z czwartku na piątek, jeden screen jest bez dat tylko więc nie wiem czy fake czy rzeczywiście im się udało. A licznik killi na allakhazam ani drgnie.
189 na teraz... Wczoraj też było 189. Przedwczoraj nie pamiętam ale też coś koło tego. Przypadek? Ludzie przestali uploadować?

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 12:35 
Cytuj  
http://www.3daccelerated.com/fury/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 16:30 
Cytuj  
Fakt jest jeden niezaprzeczalny:
W czwartek było 196killi razorgore na allakhazam.
Teraz jest 210killi a weekend ma się ku końcowi.

14killi (ciekawe ile razy policzyło podwójnie, bo jak 2 osoby z 1 raidu uploadują to dodaje 2 kille, 3 osoby - 3 kille) po ostatnim hotfixie (a raczej usunięciu exploita) raczej daje do myślenia...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 22:29 
Cytuj  
wiem mimo wszystko dziwne ;) Szczególnie że większość gildii raiduje w weekendy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.