mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:09 
Cytuj  
Cytuj:
Opinia FFXI to najlepsza gra swiata - mam to w dupie sprawa indywidualna


To juz daję słowo, nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz.

Sorrki za komentarze, najwyraźniej Cię nie zrozumiałem.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:09 
Cytuj  
Xanth masz racje ale okreslenie prawdy w tym przypadku jest trudne.
Mozna wziąść tu za przyklad zwykłą telewizje i zalew widza programami typu BigBrother .Ja bym sie skłanial ku prawdzie za którą podpisuja sie ludzie o wysokim poziomie intelektualnym.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:12 
Cytuj  
Akas posługujesz się bardzo sprytnym przykładem.
Big Brother to rozrywka uznana za niespecjalnie inspirującą intelektualnie. Bardzo modnie jest po tym jeździć. Poprawne politycznie, że tak powiem.

Teraz próbujesz zaszufladkować Big Brothera i MMORPG w jednym miejscu.
A to już jest manipulacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:12 
Cytuj  
olek napisał(a):
Natomiast uwazam, ze jesli ktos jak sie zdarzy czasem wie odrobinke wiecej i widzi cos ewidentnie nieprawdziwego typu zabobon to powinien w miare mozliwosci zawalczyc.

Tyle, ze mylisz opinie z faktami. Fakty (typu 2*2=4) sa niepodwazalne, opinia dotyczy wlasnych odczuc dotyczacych konkretnej rzeczy. Gracz opiniujacy gre zawsze jest subiektywny, bo zawsze znajdzie jakies uprzedzenie lub cos co mu sie podoba. Obiektywnym moze byc jedynie czlowiek, ktory z dana rzecza nigdy nie mial nic wspolnego, czyli nie zdolal sobie wyrobic sympatii i uprzedzen :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:15 
Cytuj  
Dwutlenek,
mysle ze sie rozumiemy. Nie wiem jaka gra jest najlepsza. Nie uwazam ze
FFXI jest numer jeden. Dla mnie pierwsza trojka to WoW FFXI i EQ2 i nie wiem w jakiej kolejnosci. Natomiast jest to moje zdanie ktore gotow jestem zmienic w zaleznosci od dodatkowych informacji. Jesli FFXI jest na piatem miejscu to jest dla mnie OK. Odnosilem sie do postu SwenG gdzie pierwsza piatka wyglada tak:

Wysłany: Sro Lis 24, 2004 9:19 am Temat postu: Ranking wg mmorpg.com Cytuj

Wygląda tak:

Highest Ranked MMORPGs:

World of Warcraft - Rating:8.7
EverQuest II - Rating:7.7
EVE Online - Rating:7.5
City of Heroes - Rating:7.5
Asheron's Call : Dark Majesty - Rating:7.5

no różnica między pierwszym a następnymi miejscami jest znaczna.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:25 
Cytuj  
http://mmorpg.com/

aktualny ranking.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:32 
Cytuj  
Xanth,
ok zgadzam sie z tym co piszesz. Mi chodzi o to, zeby pomagac innym starajac sie ich wyprowadzac z bledu i tepic glupie i oglupiajace teksty. Zeby nie przechodzic obojetnie wobec tekstow ktore moga komus wyrzadzic krzywde. Tym sie kieruje i dlatego tyle nastukalem. Jesli ktos bedzie mowil ze cos co mi sie bardzo podobalo jest komletnie do niczego i jednoczesnie bede wiedzial, ze ten kto to mowi po prostu bredzi to bede staral sie wysuwac moje argumenty bo mi szkoda, zeby postronna osoba ktora bedzie to czytac uwierzy w bujdy i nigdy nie przeżyje tych kilku pieknych chwil ktore by mogla.

Zgadnij co powiem jesli ktos bedzie publicznie mowil ze dziewczyny sa do dupy. Ty zgodnie ze swoja filozofia powiesz gusta mozna miec rozne, koles akurat moze woli chlopcow i rzeczywiscie mu wolno ale kilka noobow na zasadzie osla uwierzy niestety .... Dlatego uwazam ze trzeb czasem mowic o prawdzie ....

Ok zamykam topic. Juz nie bede nic na ten temat pisal. Wypalil sie we mnie entuzjazm zeby zmieniac swiat na dzis ....

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:35 
Cytuj  
olek napisał(a):
Zgadnij co powiem jesli ktos bedzie publicznie mowil ze dziewczyny sa do dupy.

Jak juz, to nie "do" tylko "dla" ;)
MSPANC

X.

PS. przyklad nieobiektywnego myslenia ;)


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:36 
Cytuj  
Dwutlenek,

dzieki za aktualny ranking. Nie bylo tematu wobec tego. Ja calkowicie sie z tym aktualnym rankingiem zgadzam jakkolwiek zmienilbym go ciupinke. To co mnie wzburzylo bylo jak widac bylo chwilowym wybrykiem statystycznym. Jesli FFXI jest na 5 pozycji to zatykam sie i zajmuje sie czyms pozytecznym bo swiat znow jest taki jak mi sie wydaje zy byc powinien heh.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:38 
Cytuj  
Jeżeli komus nie podoba się FFXI to nie znaczy, ze jest on złośliwy, tępy i tak naprawde nie ma opini a jedynie chce się pokłucić.
To znaczy że nie lubi FFXI i ma do tego prawo.

P.S.
niedokończone... żona goni...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:41 
Cytuj  
bosz, taka tragedia o setne czesci punkta, za chwile znów wskoczy na 6 miejsce i nie będzie objęte rankingiem...
[edit]
No i gdzieś ktoś nazwał społeczność mmorpg.com nie znającą się na rzeczy, może i zgodziłbym się w wypadku gamespot albo fileplanet ale nie mmorpg.com, to jest serwis dla ludzi, którzy grali, grają i będą grać w mmorpg, dziwne, że jeśli coś jest kolorowe, ma konkursy to "nasz polski światek mega mastahów mmo/rpg" uważa że same ciecie tam przychodzą które nie mają pojęcia o tego typu grach i ich opinie można sobie w kalosze wrzucić.
[edit #2]
właśnie sprawdziłem jakie mają zabezpieczenia przy tych ankietach i proszę:

Cytuj:
ONLY 2 RATINGS PER 24 HOURS ALLOWED
We only allow users to rate, or edit ratings of 2 games within a 24 hour period. This measure helps reduce abuse of our system and tainting of the ratings. You will be able to rate another game once 24 hours has past since your last rating. Thank you for your cooperation.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Ostatnio edytowano 24 lis 2004, 13:55 przez SwenG, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:51 
Cytuj  
Jak FFXI tylko wskoczy na 6 pozycję znów zacznę pomstować gryźć i kopać!

:evil: :evil: :evil:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:52 
Cytuj  
i prawidłowo olek.
Ja zacznę piać z zachwytu jak tylko EQ2 spadnie poniżej pierwszej 5.
Zgadnijcie ile punktów dostało ode mnie EQ2? :evil:
0.0 !!!!!!!!!! buhahaha!!!!!!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:56 
Cytuj  
Nie no, u mnie dostało bodajże 6.2, w tym grafa max punktów a fun min. ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:59 
Cytuj  
Co do EQ2 to ja sie boje powiedziec ze mi sie nie podoba. Ciagle siedze na newbie wyspie i dopiero sie wybieram do Freeport wiec g wiem ale mam takiego stracha w sobie jeszcze ciagle zeby powiedziec otwarcie co mysle. Zaczekam jeszcze na odpalenie UK serwerka w Europie i zobacze jak sie gra z rewelkowym pingiem w dobrych godzinach i wtedy final werdykt padnie z mych ust ....

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 14:02 
Cytuj  
ja mam np. takie info:
Kod:
  YOUR MMORPG.COM RANK IS TOO LOW   
Your user rank of 1/100 is not high enough to rate games yet. We require that members have at least a 5/100 rank to rate our games. This helps prevent abuse of our rating system. Achieving this rank is fairly easy and only requires minimal activity with our site.

For more information on how your rank is generated, please view this topic in our FAQ.

You can check your rank at any time by visiting the Your Account Settings page. 


Więc mimo, to że jestem na mmorpg.com od 2 lat to nie mogę teraz zagłosować bo się nie logowałem od jakiegoś czasu. A nie loguję się, bo mi się nie chce a automatycznie mnie nie nie loguje... i klops nie mam prawa głosu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 14:10 
Cytuj  
IMHO takie ankiety czy tez rankingi sa o kant dupy rozbicie, dlaczego ? Ano bo gry sa jednak podzielone naroznego rodzaju spoleczenstwa. Jedni lubia klimaty mangowe typu FF11 (niewspominajac o calkiem innej kulturze-tradycjach devsow) inni zas magii i miecza itd.
Najbardziej wiarygodnym jednak rankingiem powinien byc zrealizowany o ilosc zarejestrowanych kont aktywnych po conajmniej polroku od daty release'a :) To by rozwiazalo te wszystkie wywody jak i spekulacje na temat gustow :)

Prosze nie rzucac we mnie niczym, bo kilka razy podkreslilem ze to moja opinia, a co do ocen to one sa i tak zawsze subiektywne jak to juz Xanth zauwazyl i to tez jest swego rodzaju prawda kto jaki gust ma tak i bedzie glosowal, w takich rankingach nie ma obiektywizmu i nie bedzie :))

PS. a FF11 i tak sie niezle trzyma, biorac pod uwage ze nie glosowali -albo na pewno w malutenkiej ilosci - japonczycy, ktorych jest w grze o wiele wiecej anizeli pozostalych :P


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 15:29 
Cytuj  
I ja rzekne slowko co do tych rankingow, jest wiele osob ktore da jakiejs grze rowne 0 ( patrz np.Mark24 i jego akcja antyEQ2 ) co zupelnie nie odzwierciedla poziomu danej gry. Inne osoby z kolei beda dawac 10, aby ich ulubiona gra wskoczyla jeszcze wyzej... rankingi sa do zabawy, oczywiscie cos tam odzwierciedlaja, ale skala bledu jest duza. No i dlaczego wow ma na razie taka wysoka ocene? ( ktos wyzej wczsniej napisal ze taka sama sytacja byla z eq2 ) Mysle ze ocena wow bardziej odzwierciedla oczekiwania graczy niz jej realny potencjal.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 15:37 
Cytuj  
morgul masz rację generalnie każdy głos jest oceną bardzo subiektwyną, za to średnia 10 losowo wybranych głosów to już ocena bardziej obiektywna. Na mmorpg.com każdy tytuł zebrał około 1000 głosów, gdyby taki EQ2 okazał się grą genialną, a tylko jeden Mark24 z powodu hate zagłosował na 0.0 to i tak końcowy ranking byłby oceną obiektywną czyli: 9.9999 (w zaokrągleniu 10.0)
Więc nie sądzę by pojedyncza osoba głosując całkowicie subiektywnie i złośliwie miała jakiś znaczący wkład w tej obiektywnej wypadkowej ponad 1000 głosów.
Tu się liczą grupy nacisku, jeżeli większość głosuje pozytywnie to gra ma lepsze noty, a uwierz mi - mało jest złośliwców takich jak ja :) Jeżeli gra się podoba większej ilości osób na mmorpg.com jest większe prawdopodobieństwo, ze spodoba się i tobie. Stąd wniosek - lepsza ocena na mmorpg.com - lepsza gra :)

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 17:16 
Cytuj  
Ja bym jeszcze dodal ze wiekszosc zawsze sie myli hehe. Jak w powiedzeniu jedzmy gówno, miliony much nie może się mylić. :P
Generalnie najbardziej sobie cenię własną opinię co jest jakby oczywiste ale wolę też posłuchać ludzi którzy się znają niż tłumu. Więc jeśli przykładowo wypowiada się 100 osób o czymś czego nigdy nie widzieli tylko im się zdaje to ich opinię mam w dupie i wolę kogoś jednego kto rzeczywiście widział, grał, dotkną itd ...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.