mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 08:02 
 
kkkk20 napisał(a):
No i ponowna goraca prosba o skrypt ktory wychodzi z formy miska lub kotka i wtedy regrowth czy cos takiego jestem zielony ktos by mogl sie podzielic wiedza :(


jak napisales jestes zielony, nie ma takiego makra poniewaz w makrach nie ma opcji DELAY eot.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Posty: 1
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:11 
 
Witam!
Chciałbym sobie zrobić coś fajnego ale nie wiem jak, znalazłem na stronce z makrami 1 makro nie jest za dobre (spamuje ss jak jest 5pk to leci Eviscerate). Ciekawsze było by spam ss jak ememy castuje magie to kick, ss i na 5pk Eviscerate, lub jak z przodu jest enemy to ss z tyłu bs na 5pk Eviscerate coś innego.

Jestem n00bkiem w tej dziedzinie więc się nie śmiać bo pewnie takie makro jest niemożliwe :P

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:17 
 
Jesli chcesz dac makro bs/ss to nie trzeba sie specjalnie przemeczac. Wystarczy, ze dasz przed SS instrukcje do wykonania BS. Jesli przeciwnik bedzie to Ciebie tylem to wsadzisz mu BS, jesli nie to dostaniesz instrukcje "You must be behind your target" i makro pojdzie do nastepnej instrukcji spamujac dalej SS.
Jedynym problemem moze byc to, ze SS jest tansze, wiec moze sie okazac, ze jesli energia nie wskoczy Ci od razu na poziom pozwalajacy na uzycie BS to uzyjesz SS nawet jak bedziesz z tylu.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:49 
 
@desperato to z kickiem jest niemozliwe bo w makrach nei masz mozliwosci sprawdzenia czy przeciwnik cos kastuje.

A swoja droga ja sobie napisalem 2 makra dla nowego rogue:
1.
Kod:
/cast Ambush
/cast Cheap Shot


jesli koles jest z tylu to zadziala ambush a jak z przodu to cs

2.
Kod:
/cast Backstab
/cast Gouge


j/w tyle ze bs lub gouge

PS Pisze z glowy raczej jako koncepcja w pseudokodzie (jestem w pracy)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:56 
 
A czemu chcesz wsadzac Gouge jak jestes z przodu? Przeciez to zupelnie dwa rozne skile. Rozumiem idee, ze chcesz zeby wchodzil gouge, wtedy na plery i BSy ale jest w tym jeden psikus. Gouge jest dosyc drogi i musisz zrobic go w odpowiednim momencie (energetycznym:) zeby nasz ulubiony zolty paseczek zdazyl sie zregenerowac zanim minie gouge i nici z stabba. To w zasadzie taka moja teoria, bo nigdy nie uzywalem takiego makra ale zawsze z jakimkolwiek disorientem czekam do okolo 50-70 energii. A powiem wiecej. Jak bedziesz mial 80 energii i walniesz kidney shota(5cp) na tuz przed skokiem to zupelnie spokojnie wsadzisz dwa bakstaby (2000+ dmg?:)


_________________
Obrazek


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:57 
 
kkkk20 napisał(a):
No dobra fajnie, ale nikt mi nie odpowiedzial jakie jest makro do : wyjscie z miska - regrowth - (i ew. powrot do miska), bardzo bym prosil :(


Tego się imo nie da zrobić -- zdaje się, że od pewnego czasu w ochronie przed botowaniem w każdym makrze może być użycie tylko jednej zdolności. A tu musiałbyś użyć trzech.

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 09:59 
 
Da sie. Tylko trzeba by 3 razy nacisnac makro. Niestety nie znam sie w ogole na sprawdzaniu obecnego stance/shape form wiec nie pomoge.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 10:02 
 
Zychoo napisał(a):
Da sie.

Zychoo napisał(a):
Niestety nie znam sie w ogole na sprawdzaniu obecnego stance/shape form wiec nie pomoge.


a wiesz ze da sie poleciec miska nqa ksiezyc? Niestety nie znam sie na sprawdzaniu obecnego kierunku/szybkosci miski wiec nie pomoge.

Zychoo napisał(a):
Tylko trzeba by 3 razy nacisnac makro.


No to co to za makro, makro ma z zalozenia dzialac onClick jak mam wciskac 3 razy to rownie dobrze moge wcisnac 3 klawisze prawda?


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 10:12 
 
Fabianek napisał(a):
a wiesz ze da sie poleciec miska nqa ksiezyc? Niestety nie znam sie na sprawdzaniu obecnego kierunku/szybkosci miski wiec nie pomoge.

Okej. Napisze w pseudokodzie

/If (CurrentForm="misiek")->cast (wroc do czlowieczka)
/if (currenForm="czlowieczek")->cast (leczenie)

No i niestety, do miska trzeba bedzie chyba samemu wrocic, bo jak sie wcisnie makro po raz trzeci to znowu sie uleczy.
Na 100% da sie sprawdzic w jakim stance jest warrior, przejsc do odpowiedniego stance zeby uzyc odpowiedniego skilla.
Cytuj:
Zychoo napisał(a):

Tylko trzeba by 3 razy nacisnac makro.


No to co to za makro, makro ma z zalozenia dzialac onClick jak mam wciskac 3 razy to rownie dobrze moge wcisnac 3 klawisze prawda?

Bzdura. Szybciej wcisniesz trzy razy guzik "1" niz "1"+"2"+"3". Nie wspominajac o tym, ze blokujesz miejsce na kolejne bindy. Mam mase makr, ktore po kilku kliknieciach odpalaja mi kilka skili. Dzieki temu mam zbindowane 5 a nie 15 przyciskow i za ich pomoca udaje mi sie wywolac to co chce.

Zreszta zapytaj sie dowolnego warriora. 80% z nich uzywa makr, ktore po pierwszym kliknieciu przenosza do Battle Stance, po drugim wala Overpower, a po trzecim wracaja do Def Stance. To samo co wcisniecie trzech guzikow?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 10:21 
 
Druid to nie Warrior, Overpower to nie regroth, overpower ma instant cast, regorth 2s widzisz roznice jesli nie to wspolczuje.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 11:12 
 
Zychoo napisał(a):
No i niestety, do miska trzeba bedzie chyba samemu wrocic, bo jak sie wcisnie makro po raz trzeci to znowu sie uleczy.


Tak samo daje się sprawdzać czy masz jakiś buff na sobie więc tym można zrobić drugiego ifa.

Obawiam się, że pytający będzie musiał sam poszukać, ale to nie powinno być jakieś szczególnie trudne do napisania.

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 12:24 
 
No coz trudno sie mowi bede musial dojsc do wprawy bez zadnych makro, w sumie mozna sie przyzwyczaic :(


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 12:39 
 
kkkk20 napisał(a):
No coz trudno sie mowi bede musial dojsc do wprawy bez zadnych makro, w sumie mozna sie przyzwyczaic :(


u mnie to wyglada tak bedac w bear form:
- hotkey "7" (bash)
- hotkey ctrl+1 (zmiana formy)
- hotkey "7" (regroth)
- hotkey ctrl+1 (zmiana formy)

tip: calkowite sterowanie postacia mam na myszy, a na klawie skille

edit: pomylily mi sie hotkeye do form to poprawilem :)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 21 gru 2005, 13:01 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 12:58 
 
sproboje tego, hotkey 7 znaczy na klawie przycisk z numerkiem 7 :) takie glupie pytanie ale wolabym miec pewnosc :D


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 13:00 
 
kkkk20 napisał(a):
sproboje tego, hotkey 7 znaczy na klawie przycisk z numerkiem 7 :) takie glupie pytanie ale wolabym miec pewnosc :D


hehehe ta zobacz moje UI - http://i28.photobucket.com/albums/c209/ ... farian.jpg ikonke regroth napewno rozpoznasz ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 19:21 
 
Fabianek napisał(a):
overpower ma instant cast, regorth 2s widzisz roznice jesli nie to wspolczuje.

Ciekaw jestem skad nieprzyjemny ton wypowiedzi. Chcialem tylko pomoc. Chillout, bez agresji.

Oczywiscie, ze widze roznice pomiedzy castem dwusekundowym a instant castem jak rowniez zauwazalna jest dla mnie subtelna roznica klasy pomiedzy druidem a warriorem. Niemniej zmiana formy u druida jest skilem "podobnego" typu co zmiana stance u warriora. Wnioskuje z tego, ze skoro da sie sprawdzic w jakim stance jest warrior (a da sie!) to rowniez i forma druida nie jest dla kodu rzecza niewykrywalna.

Poza tym. Nie ma znaczenia czy skill jest dwusekundowy czy instant. Tak czy inaczej macro musisz wcisnac trzy razy. Jedyna roznica polega na delayu.
U warriora bedzie to wygladalo tak:
1. Battle stance
2. sekunda przerwy
3. Overpower
4. Sekunda przerwy
5. Defensive stance

U druida tak:
1. Caster form
2. sekunda przerwy
3. Regrowth
4. dwie sekundy przerwy
5. bear form

Pomimo oczywistych roznic widoczne sa pewne podobienstwa? Mam nadzieje, ze je zauwazasz, bo nie jestem w stanie zdobyc sie na wspolczucie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 09:37 
 
jasne ze da sie wyczaic stance, a glowna roznica polega na tym ze wlasnie kiedy na overpower masz 5 sec (bo pozniej staje sie nieaktywne) o ile sie nie myle, o tyle na regroth masz wiecej czasu, oraz overpower jest instantem a regroth 2s wiec masz _wiecej_ czasu na wcisniecie 3 klawiszy niz w przypadku overpower.

Btw. znasz jakiegos druida co uzywa takiego makro? Bo ja nie a znam ~20 druidow co wedruja po bwl a warrior praktycznie kazdy.

imho dyskusja jest bezcelowa, najbardziej lubie jak ktos kto gra jedna klasa proboje udowodnic ze zna sie na innej. Zrob druida idz do bwl a pozniej sie madrzyj.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 10:59 
 
Fabianek napisał(a):
imho dyskusja jest bezcelowa, najbardziej lubie jak ktos kto gra jedna klasa proboje udowodnic ze zna sie na innej. Zrob druida idz do bwl a pozniej sie madrzyj.

Nie twierdze, ze tak nalezy grac druidem i nigdzie tego nie napisalem. Jedyne przewinienie jakie popelnilem to odpowiedz na ten post:

shog napisał(a):
kkkk20 napisał(a):
No dobra fajnie, ale nikt mi nie odpowiedzial jakie jest makro do : wyjscie z miska - regrowth - (i ew. powrot do miska), bardzo bym prosil :(


Tego się imo nie da zrobić -- zdaje się, że od pewnego czasu w ochronie przed botowaniem w każdym makrze może być użycie tylko jednej zdolności. A tu musiałbyś użyć trzech.

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Specjalnie wyboldowalem wypowiedz do ktorej sie odnosze. Takie makro jest do zrobienia lecz bedzie dzialac po wcisnieciu guzika trzy razy, a nie raz. Padlo pytanie - rzucilem odpowiedz. Nie wiem z ktorej czesci mojego postu wywnioskowales ze pozjadalem wszystkie zeby grajac druidem. Popisywalem sie tylko swoja wiedza dotyczaca makr. I tyle. A ze znam sie glownie na makrach dla rogue i woja totez nie pomoge w napisaniu, niemniej wiem, ze da sie.

A co do:
Cytuj:
Zrob druida idz do bwl a pozniej sie madrzyj.

Wydaje mi sie, ze makra misiek-leczenie-misiek nie wykorzystasz w BWL a w AB (tudziez inne BG). Oczywiscie nie znam sie na grze druidem, wiec tak sobie spekuluje.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 15:20 
 
Zychoo napisał(a):
[Wydaje mi sie, ze makra misiek-leczenie-misiek nie wykorzystasz w BWL a w AB (tudziez inne BG). Oczywiscie nie znam sie na grze druidem, wiec tak sobie spekuluje.

Spekulant :F

Mailem (mam) low lvl druidka i uzywalem makra zmiana + heal na schemacie mniej wiecej zychowym.
Nie chodzilem nim moze do BWL, ale mysle, ze tam dziala dokladnie tak samo, jak na otwartym powietrzu.

U rogue podobnie dzialalo makro: stelath -> darger do main/ambush jesli w main-> SS gdy wylazlem ze stealth po ambushu.
Dzialalo tez ustawianie makr tak, ze niezaleznie od sytuacji i obcensoci stealtha lubjej braku mialem pod tym samym klawiszem odpowiednie skille stunujace.

Dlaczego klikanie ctrl+1, 7, X ,y, 15 ma byc lepsze od klikniecia jednego klawisza w koreslonych odstepach czasu? Ba, mozna nawet mashowac przycisk w trakcie castowania heala, przeciez zadziala po jego wycastowaniu.
Lepiej bawic sie 1337 keybindami niz sobie napisac 1 makro ;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 15:22 
 
tomugeen napisał(a):
Dlaczego klikanie ctrl+1, 7, X ,y, 15 ma byc lepsze od klikniecia jednego klawisza w koreslonych odstepach czasu?

BO TAK!!!
Byl kiedys taki dowcip. Strasznie mi tu pasuje :>

Edit:
Cytuj:
Nie chodzilem nim moze do BWL, ale mysle, ze tam dziala dokladnie tak samo, jak na otwartym powietrzu.

Zawsze mozna postawic kamere internetowa na klawiature i puszczac w swiat z jaka 1337 predkoscia i skillem klikasz tysiac guziczkow ;)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.