mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 15:54 
 
tomugeen napisał(a):
Mailem (mam) low lvl druidka i uzywalem makra zmiana + heal na schemacie mniej wiecej zychowym.
Nie chodzilem nim moze do BWL, ale mysle, ze tam dziala dokladnie tak samo, jak na otwartym powietrzu.


ilosc zwiedzonego kontentu przeklada sie na znajomosc klasy przynajmniej teoretycznie :P

Cytuj:
U rogue podobnie dzialalo makro: stelath -> darger do main/ambush jesli w main-> SS gdy wylazlem ze stealth po ambushu.


lol ty nadal tego makro uzywasz?

hmmm od ktoregos patcha jest delay przy zmianie broni rozumiem ze to ci nie przeszkadza no coz.

Cytuj:
Dzialalo tez ustawianie makr tak, ze niezaleznie od sytuacji i obcensoci stealtha lubjej braku mialem pod tym samym klawiszem odpowiednie skille stunujace.


rotfl to ty do tego tez masz makro? wiesz ja CS i KS mam poprostu pod tym samym hotkeyem lol

Cytuj:
Dlaczego klikanie ctrl+1, 7, X ,y, 15 ma byc lepsze od klikniecia jednego klawisza w koreslonych odstepach czasu?


ja nie potrzebuje do prostych czynnosci automatow, jak ktos lubi to niech uzywa, ale jesli nie ma doswiadczenia z dana klasa to moze niech nie poleca tego innym bo nieswiadomie kieruje ich w zla strone. To tak jak bys zachwalal piwo z uzbekistanu jako najlepsze na swiecie nie znajac czeskich/niemieckich marek.

jesli jakies makro na regroth ma sens (musze sobie je kiedys napisac) to:
/cancel cast spell
/cast regroth

zastosowanie: heal HT, widzisz ze nie ma opcji sie wyrobic, to wciskasz regroth bez kancelowania HT.

Cytuj:
Ba, mozna nawet mashowac przycisk w trakcie castowania heala, przeciez zadziala po jego wycastowaniu.
Lepiej bawic sie 1337 keybindami niz sobie napisac 1 makro ;/


jak dla mnie to sobie napisz makro I.W.I.N. button, pozniej jedni maja 50 przyciskow w ui, wszystko obsluguja mysza i tanki im umieraja bo nie nadarzaja kilkac, a inni ogladaja film leczac w instance.


PS Ja nie rozumiem czemu rogale maja tendencje do uczenia druidow/priestow czyzby przy overnuku nie starczalo dla nich heala? Jakos warki (a to dla nich jest healer) nigdy nie maja uwag i nie pouczaja tylko wiecznie rogale. Powyzszy przypadek jest najlepszym tego przykladem.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 16:13 
 
Fabianek napisał(a):
PS Ja nie rozumiem czemu rogale maja tendencje do uczenia druidow/priestow czyzby przy overnuku nie starczalo dla nich heala? Jakos warki (a to dla nich jest healer) nigdy nie maja uwag i nie pouczaja tylko wiecznie rogale. Powyzszy przypadek jest najlepszym tego przykladem.

Plx. Zacytuj gdzie ucze druida jak ma leczyc (swoja droga cala dyskusja opiera sie o leczenie siebie samego). Ucze tylko jak ma napisac makro. Czy jesli wszedzie gdzie jest wpisane regrowth wpisze sobie /fart to uznasz, ze przestalem zgrywac wazniaka?


edit:
Cytuj:
Powyzszy przypadek jest najlepszym tego przykladem.

Nie do konca jestem pewny ktory przypadek opisujesz. Tomu ma priesta. Zna sie na healowaniu. Byl w BWL!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 16:16 
 
Fabianek napisał(a):
jak dla mnie to sobie napisz makro I.W.I.N. button, pozniej jedni maja 50 przyciskow w ui, wszystko obsluguja mysza i tanki im umieraja bo nie nadarzaja kilkac, a inni ogladaja film leczac w instance.


PS Ja nie rozumiem czemu rogale maja tendencje do uczenia druidow/priestow czyzby przy overnuku nie starczalo dla nich heala? Jakos warki (a to dla nich jest healer) nigdy nie maja uwag i nie pouczaja tylko wiecznie rogale. Powyzszy przypadek jest najlepszym tego przykladem.


Jam ci jest priest ;]
Przyklad rogue podaje jako postac w ktorej mialem wiecej makr (w tym te zmieniajace stealth status), dlatego sie na nim oparlem. Healowanie nie ma to nic do rzeczy. Te nie napisalem, ze uzywam makr do swapowania, ale ze uzywalem i sam schemat makra takiego sie sprawdza.

PS. Popisalem sobie troche makr I.H.e.a.l, dzieki czemu moglem w end-game instance (tak tak, tez jestem pr0;) leczyc, ogladac film i jesc przy okazji.
Fakt ze czasem MT nie krzyknal "im pulling"/"heal me ffs" kiedy siedzialem alttabniety do dkp i ginal, ale to jego wina ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 16:29 
 
tomugeen napisał(a):
Przyklad rogue podaje jako postac w ktorej mialem wiecej makr (w tym te zmieniajace stealth status), dlatego sie na nim oparlem. Healowanie nie ma to nic do rzeczy. Te nie napisalem, ze uzywam makr do swapowania, ale ze uzywalem i sam schemat makra takiego sie sprawdza.


ja na rogue tez uzuywa_lem_ swapa (do czasu patcha) i nadal nie widze zwiazku miedzy swapem broni w stealth/normal a healem w misiu.

tomugeen napisał(a):
PS. Popisalem sobie troche makr I.H.e.a.l, dzieki czemu moglem w end-game instance (tak tak, tez jestem pr0;) leczyc, ogladac film i jesc przy okazji.


hmmm to priest potrzebuje inne makra niz /y NEED INNERVATE FFS! ? :o
a moge zapytac do czego bo afaik nasi priesci wogle nie uzywaja makr, bo jak to powiedzial class master: i dont need macro i got instant shield and flash heal.

druid ma skill ktory powiazany z innym daje "nowego" skilla NS + HT/roots. A po za tym zeby nie duplikowac innervate/combat res warto o tym poinformowac innych druidow a priest?

tomugeen napisał(a):
Fakt ze czasem MT nie krzyknal "im pulling"/"heal me ffs" kiedy siedzialem alttabniety do dkp i ginal, ale to jego wina ;]


jesli po przerwie nie bylo /raready - fakt jego ;)

@Zychoo afaik know oboje macie rogue (zreszta ja tez mam lol)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 16:52 
 
Fabianek napisał(a):
ja na rogue tez uzuywa_lem_ swapa (do czasu patcha) i nadal nie widze zwiazku miedzy swapem broni w stealth/normal a healem w misiu.

Bo zwiazek byl w budowie makra a nie we wpisanych tam skillach ehhhhh... czepiasz sie juz na sile...

Proponuje zakonczyc, bo temat bo topic ma sluzyc czemus innemu.
Pokusze sie o male podsumowanie.
Mozna zrobic makro dajace druidkowi misiowi human form, castujace heale i wracajace do misia (pod jednym klawiszem, nie jednym kliknieciem) wg pomyslu zysia i z sugestiami innych.
Fabianek stwierdzil ze nie mozna tak, a ja jako swiadek zeznaje ze mozna(chociaz moj drut nie biega po bwl).

takze drogi kejkejkejkejdwadziescia - zrobisz sobie takie makro wedlug schematu strone wczesniej. Moze jak wroce do domu to poszperam i wynajde konkretne juz makro z komendami zeby utrzec nosa fabiankowi, ale moze mi sie nie chciec.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 18:18 
 
Do tematu wywołanego przez Pana kkktwenty:
Ja osobiscie używam DeShifta http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=534 . Bedac w misiu klikasz heala lub makro na insta heala i mod automatycznie zmienia Cie do formy z której dany skill pochodzi.

Prywata: Drogi Fabianku, czy doczekam się kiedys Twojego posta, w którym nie bedzie słowa o Nefarionie na farm status lub BWL? Dla mnie to wyglada jakbys na siłe chciał wypełnic lukę po Mark24 :har: .

Edit:
Moje makro na insta heala:
/script CastSpellByName("Nature's Swiftness");
/script SpellStopCasting();
/script CastSpellByName("Healing Touch(Rank 10)");
/script if( SpellIsTargeting() ) then SpellTargetUnit("player"); end

Ustawiasz sobie to w kocie/misiu i gdy chcesz sie uleczyc klikasz raz- zmienia w caster form, klikasz drugi raz-leczy. Oczywiscie dzialanie wymaga Nature Swiftness talent.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 20:33 
 
kahR napisał(a):
Prywata: Drogi Fabianku, czy doczekam się kiedys Twojego posta, w którym nie bedzie słowa o Nefarionie na farm status lub BWL? Dla mnie to wyglada jakbys na siłe chciał wypełnic lukę po Mark24 :har: .


lol no to widocznie czytasz moje posty wybiorczo.

kahR napisał(a):
Moje makro na insta heala:
/script CastSpellByName("Nature's Swiftness");
/script SpellStopCasting();
/script CastSpellByName("Healing Touch(Rank 10)");
/script if( SpellIsTargeting() ) then SpellTargetUnit("player"); end


to twoje makro, hmmm a myslalem ze goscia z forum use ktore ja postnolem kilkanascie dni temu w topicu dla druida.

@tomu racja.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 21:15 
 
sproboje te macra, sa ciekawe mam nadzieje ze tym razem zaden blad nie wyskoczy :/


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

**

Posty: 356
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 22:19 
 
Do Fabianek
Postnąłeś:
Cytuj:
Posted: 02 Dec 2005 13:57

Bigi popraw makro do instant heala, bo twoje to nie jest prawdziwy instant heal bo trzeba kliknac 2 razy zamiast swojego uzyj tego (mojego autorstwa):

/script TargetByName("Milea"); <-- ja uzywam bez tego bo instantami czasem wale MT
/script CastSpellByName("Nature's Swiftness");
/script SpellStopCasting(); <-- tip z us forum
/script CastSpellByName("Healing Touch(Rank 10)");



A ja postnąłem:
Cytuj:
Posted: 02 Dec 2005 17:19

/script CastSpellByName("Nature's Swiftness");
/script SpellStopCasting();
/script CastSpellByName("Healing Touch(Rank 10)");
/script if( SpellIsTargeting() ) then SpellTargetUnit("player"); end

ostatni człon sprawia, ze jesli masz jako target przeciwnika lub nie masz targetu to uleczy ciebie, jesli masz friendly target (rzeczony MT) to uleczy jego

Które makro postnąłem w tym topicu?
Nie lubię słowa "moje". Nie wymysliłem kazdej literki w tym makrze, zaadoptowałem makro do bandazowania by sluzyło mi do leczenia, shieldowania priestem i rzucania HOTów w czasie walki solo i jednoczesnie działało gdy leczę w party. Złożylem je do kupy, używam go więc napisałem "moje".
Twoje makro z tipem z forum US jest twojego autorstwa, moje zaś goscia z forum...
Rozumiem, że poprostu musiałes jakoś odreagować moją uwagę.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 13:18 
 
Jaka procedura sprawdzic czy dany skill ma cooldown czy nie?

/script DaSie = PotrzebnaNazwaProcedury("Nazwa Skilla (rank x)"); if DaSie then UzyjSkila else UzyjInnegoSkila

No i wlasnie chodzi mi o to PotrzebnaNazwaProcedury.

Dodatkowo jesli ktos z was ma w bookmarkach jakas dobra strone o makrach to bym prosil. To z wowwiki.com nie wyczerpuje tematu.


_________________
Obrazek

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 11:53 
 
Prosiłbym o pomoc/porade.

A mianowicie: ostatnio wróciłem do WoWa i przypomniałem sobie, że musze wyfarmować rep z AD więc męcze się z tymi undeadami - ale jako Port/Holy pala używam trochę więcej skilli i tutaj właśnie mam problem - jako openera zawsze używam tej samej sekwencji i chciałem zrobić makro, ale kombinuje i nie bardzo mi to wychodzi. A makro w założeniu ma używać takich skilli (w takiej kolejności):

Seal of the Crusader(rank 6)
Judgement
Seal of Righteousness(rank 8)
Exorcism(rank 6)

Jakieś propozycje?


_________________
Altaya | BF4

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 12:49 
 
Moja propozycja jest taka: Czyataj poprzednie posty a moze i FAQ. Tam bardzo szybko się dowiesz, że w jednym makrze nie można używać więcej niż jednego skilla.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:16 
 
Ja tak w kwestii formalnej panie *o2 :)

Kilkanascie poprzednich postow udowadnia ze da sie zmiescic kilka skilli w jednym macro, tyle ze trzeba uzywac go wielokrotnie.

A co do pytania pala to akurat to obawiam sie jest niewykonalne. Byc moze gdyby skille wykluczaly sie , ale nie w tym przypadku.

A tak w ogole to byc moze ktos sie orientuje - czy makro moze nadawac jakies wartosci jakims wirtualnym zmiennym ? Bo wtedy moznaby wyobrazic sobie makro ktore klikniete kilka razy robiloby tzw cuda na kiju czyli np. poslugujac sie przykladem z sealami

/if a=0 then cast seal of the crusader and set a=1
/if a=1 then cast judgement and set a=2
/if a=2 then cast seal of righteousness and set a=3
/if a=3 then cast exorcism and set a=0

I w ten oto sposob teoretycznie klikajac 4 razy uzyskalibysmy pozadany efekt ... Jesli CTraid moze poslugiwac sie oddzielnym , teoretycznie niewidocznym kanalem i przesylac zmienne to moze mozna tez cos takiego ustawic client-side ?

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:25 
 
o_O przeciez nawet jakby sie tak dalo (ale pewnie sie nie da bo afair to wartosci zmiennych traca wartosci wraz z zakonczeniem makra) to to i tak nie zadziala, zakladajac ze dolozymy linijke
Kod:
if a is undefined set a=0


to:
Kod:
/if a=0 then cast seal of the crusader and set a=1 //a=0 if=true
/if a=1 then cast judgement and set a=2 //a=1 if=true
/if a=2 then cast seal of righteousness and set a=3 //a=2 if=true
/if a=3 then cast exorcism and set a=0 //a=3 if=true


wiec trzeba by pokombinowac z jakas flaga, switchem albo if...else. Tylko co z tego jak wartosc a dostanie nulla jak makro zakonczy dzialanie.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:27 
 
Dwutlenek napisał(a):
Moja propozycja jest taka: Czyataj poprzednie posty a moze i FAQ. Tam bardzo szybko się dowiesz, że w jednym makrze nie można używać więcej niż jednego skilla.


Shame on me, faktycznie prawie na początku topicu jest to wyjaśnione :oops: .


_________________
Altaya | BF4

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:31 
 
Wlasnie chodzi o to zeby nie gubil wartosci (byc moze jakis nie gubi)

w ten sposob:

Klikasz raz - wykonuje pierwsza instrukcje po czym kazda kolejna "przelatuje" bo nie ma czasu (general cooldown)
Klikasz drugi raz - w pierwszej nie spelnia warunku, wykonuje druga, "przelatuje" reszte
Klikasz trzeci raz itd. itd.

Pytania glowne sa takie - czy mozna warunkowac "if - then" (niby mozna np. warunkowac wielkosc heala w zaleznosci od hp) i czy mozna gdzies przechowywac jakies wartosci.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 13:33 
 
Qraczek napisał(a):
Pytania glowne sa takie - czy mozna warunkowac "if - then" (niby mozna np. warunkowac wielkosc heala w zaleznosci od hp) i czy mozna gdzies przechowywac jakies wartosci.


mozna :) .....




....w modach ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 57
Dołączył(a): 28.11.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 16:42 
 
Czy mozna ustawic macro w ktorym wprowadzasz wartosc niezdefiniowana?

Np czy mozna ustawic tak by wyskakiwalo okno do wpisu nicka, po tym automatycznie rzucalo Mind Vision. Obecnie mecze sie /macro i zmieniam recznie nick na FC ale moze da sie inaczej ?:)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 16:47 
 
To juz nie macro a caly addon musialbys napisac :).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2006, 16:55 
 
1on1one1 napisał(a):
Czy mozna ustawic macro w ktorym wprowadzasz wartosc niezdefiniowana?

Np czy mozna ustawic tak by wyskakiwalo okno do wpisu nicka, po tym automatycznie rzucalo Mind Vision. Obecnie mecze sie /macro i zmieniam recznie nick na FC ale moze da sie inaczej ?:)

A nie prosciej addon, ktory wyswietla wsyzstkich z WSG w liscie (albo chociaz samego FC) i po kliknieciu na nicka targetuje go.
Ja uzywalem tego pierwszego addona jak tylko wsg sie pojawilo. Myk, target na FC, MV i /party omg teh pally is on da roof... ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.