mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 10:45 
Cytuj  
no i duzej ilosci zimniej krwi :wink:

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 12:06 
Cytuj  
Cytuj:
Opanowanie mojej ukochanej rasy night elfów w stopniu takim 'porządnym' zajęło mi ok. miesiąca jak nie więcej.

SvD.


Nawet najlepsi gracze nie twierdzą , że opanowali w dobrym stopniu swoją rase. Jeżeli ty tak mówisz , to rzeczywiście jesteś na bardzo marnym poziomie bo zbyt wiele nie widziałeś.
Szkoda tylko ,że grałeś miesiąc i uważasz że dobrze poznałeś tą gre. Ja gram 3 lata z przerwami , mam ponad 3000 gier na koncie i wcale nie twierdzę , iż dobrze się na niej znam bo cały czas ulega ona ewolucji. Nie sama gra , a taktyki , patche , najlepsi gracze powodują że gra i jej styl cały czas się zmienia.

Średnio gram jedną na kilka gier , gdzie przeciwnik stara się obalić stereotyp znanych taktyk i próbuje zrobić coś nowego - bo każdy dobrze wie , że da się zagrać oryginalnie , lepiej i zgubić przeciwnika w myśleniu schematami.
Każdy turniej , a najbardziej finał niesie ze sobą wiele emocji , bo wtedy gracze używają czegoś , czego nikt nie widział. Dlatego o ile sami mamy wpływ na gre , to uczy myślenia - a przynajmniej ja mam takie zdanie.


Cytuj:
WoW co by nie mówić to chyba najbardziej skillzorowy mmorpg


Mógłbym z tobą polemizować o GW , starym UO pre:R - szczególnie walkach 2v2 , 4v4 gdzie przestają się liczyć itemy , a zaczyna się skill i teamplay.

Z drugiej strony wiem , że jak już sie przyssałeś do WoW'a to będziesz go bronić jak rydzyk radia maryja i gadka wtedy przestaje tracić sens.
Karol już kiedyś dobrze podsumował w pogawędkach twoje nastawienie do gier.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 12:27 
Cytuj  
Ta jasne w wow nie liczy sie skill i team play. Dziwne ze jak wchodzimy do bg w zorganizowanej grupie to prawie zawsze wygrywamy. Jakie znaczenie maja itemy w sytuacji gdy obie strony maja je praktycznie takie same? Poogadaj filmiki jak goscie ze skillem zabijaja po kilku slabych graczy naraz (na swoim levelu ).
Dla mnie walki pvp w wow sa wymagajace i bardzo dynamiczne. Hunterem ile czasem musze sie nabiegac nastwiac pluapek itp zeby kogos utrzymac na dystans i zabic.


Cytuj:

Mógłbym z tobą polemizować o GW , starym UO pre:R - szczególnie walkach 2v2 , 4v4 gdzie przestają się liczyć itemy , a zaczyna się skill i teamplay.


Gw to nie mmorpg a UO to stygnacy trup mogacy wywolywac conajwyzej smiech u osob ktore zobaczylyby go po raz pierwszy wiec slaba to imo polemika

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 12:51 
Cytuj  
99% mmogow istniejacych (i zapewne 90% przyszlych) nie ma nawet krztyny rozmachu , rozpietosci rozwiazan , team play /pvp UO . Niestety co odpycha od tej gry to grafika mocno przestarzala na obecne standardy
Znalazlby sie jeden madry gosc ktory zrobilby porzadny engine , wystarczajaco wydajny , plus rozwiazania UO sprzed pieciu laty i naprawde nie gralbym w nic innego..

Pokaz mi inna gre gdzie mogles robic tyle co w UO wsrod istniejacych/zapowiadanych gier


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 13:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
WoW co by nie mówić to chyba najbardziej skillzorowy mmorpg. Gram teraz w Shadowbane, gdzie jest full PvP (tzn. mozna zabić i zlootować ze wszystkiego co ma w plecaku nawet kolegę w party już 2 kroki za miastem). Ale skillem w tej grze się nie wykażesz. Cała walka ogranicza się do "atak" i klikania na odpowiednie ikonki z bar-a. Nie musisz się obracać, nie trzeba krążyć wokół siebie, ustawiać się twarzą, zachowywać odległość - postać w sumie to sama robi..

Rozumiem, że ping-pong czy bierki podwodne, rzut podkową to dyscypliny które potrzebują więcej skilla, ale może ograniczmy się do MMORPG a nie do ścigałek W3 i innych DOOM-ów.


oczywiscie jak zwykle marek przesadza troche.
w sb jak w wiekszosci mmorpg jest autoattack - wiec twoja postac bedzie sama powtarzac melee ataki (bez uzyania zadnych skilli) dopoki nie przerwiesz tego, bedzie podazac za przeciwnikiem i nie ma specjalnie zadnego tanca - dopoki nie kiteujesz jako ranged czy caster. Ponadto sterowanie postacia za pomoca myszki nie jest tak dynamiczne jak w wow. Ale z pewnoscia non skill nie jest , nie sa to co prawda skille quake'owe - ale dobre granie swoja postacia wymaga jednak troche wiecej niz tylko dobrego opanowania sekwencji atakow. No ale fakt faktem, ze taktyka odgrywa tam wieksza role niz refleks - z tym sie mozna zgodzic, gra byla tworzona bardziej z mysla o sieges niz duelach.
Aczkolwiek i refleks sie przydaje, musialbys marek zobaczyc duel np dwoch centaur chainsaw'ow - zadziwiajaca dynamika, kite'owanie, taniec
i timing w skillach (stuny,pb, wybor momentu i sposob wykorzystania rage) + gospodarka stamina - lepszy wygrywa. W sb rzeczywiscie wiele zalezy od klasy jaka sie gra - dynamika w grze bywa bardzo rozna.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 13:04 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
99% mmogow istniejacych (i zapewne 90% przyszlych) nie ma nawet krztyny rozmachu , rozpietosci rozwiazan , team play /pvp UO . Niestety co odpycha od tej gry to grafika mocno przestarzala na obecne standardy
Znalazlby sie jeden madry gosc ktory zrobilby porzadny engine , wystarczajaco wydajny , plus rozwiazania UO sprzed pieciu laty i naprawde nie gralbym w nic innego..

Pokaz mi inna gre gdzie mogles robic tyle co w UO wsrod istniejacych/zapowiadanych gier


Nie zmienia to faktu ze UO na dzien dzisiejszy to kupa ktora nalezy omijac z daleka

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 15:55 
Cytuj  
EDIT - ( klawiatura padła : / )

IMO w WoW'ie trzeba mieć reflex , ale nie nadzwyczajny... zwykły , jak przeciętny człowiek.

Dlaczego ? Bo spelle ograniczone są czasem ładowania się. Nie zrobię czegoś szybciej , gdyż muszę czekać na spell. Potem dostaje stuna i czekam. Potem znowu casting.
RTS -Jak coś robię , i przeciwnik jest wolniejszy to go wyprzedzam w micro np. czy szybciej robię counter-jednostki. W RTS'ach szybkość to najlepsza broń.

WoW - Nie zabiję casterem kilku graczy na raz , bo jestem ograniczony maną. Jak się kończy to jestem bezbronny.

IMO w WoW'ie nie wygram szybkością , bo takie pojęcie nie istnieje - odwrotnie niż w przypadku gier z serii RTS.

+ Mówię o casterach , bo sam grałem jedynie magiem. Jeżeli mówimy o PvP w WoW'ie to bierzemy pod uwagę wszystkie klasy , więc nie piszcie a rogue to , a pala tamto.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2005, 23:42 
Cytuj  
Cytuj:
Nie zmienia to faktu ze UO na dzien dzisiejszy to kupa ktora nalezy omijac z daleka


Na samym początku mówiłem o UO:pre R. To , że UO jest teraz "kupą" to się zgadzam. Gdyby nie było , nadal bym grał.

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 10:02 
Cytuj  
hmm to skoro tak ci sie podoba w3 to idz sobie pograc a nie tutaj zrzedzisz....popatrz grasz 3 lata ale jednak zaczales grac w wow czyli pewnie w jakims stopniu znudzilo Ci sie w3...kazda gra sie po jakims czasie nudzi...ja np lubie sobie odpalic czasami jakas stara giere by sobie przejsc jeszcze raz...tak jest zawsze i chyba nigdy nie uda sie stworzyc "nie nudzacej " sie gry :har: zawsze cos bedzie nie tak no i w koncu ja przejdziesz w taki czy inny sposob

przyklad: jestes 60lvl chodzisz do engamowych instacow...twoj cel do (np) BWL...nie wiem czy po przejsciu tego dalej bys gral...prawda blizz wypuszcza co jakis czas nowe instance/eventy itp., ale na to trzeba poczekac...i co bedziesz robic w tym czasie? PvP..nie bo lepsze byllo w UO...BG?...nie bo zbugowane...moge sie zalozyc ze i tak byles tam tysiace razy, ale w koncu i to sie znudzi...wrocisz do gry jak bede nowe instance albo eventy przejdziesz je i znowu czekasz...IMO tak bedzie wygladac gra jak dojde do upragnionej 60:)

no offence 8)
/edit oczywiscie jak mi sie znudzi pvp i wsg :wink:

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 14:57 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
WoW - Nie zabiję casterem kilku graczy na raz , bo jestem ograniczony maną. Jak się kończy to jestem bezbronny

Ty moze nie, ale lepsi gracze daja rade. Ostatnio zapodawane linki priesta czy maga, czy starsze locka. 1v1, 1v2, 1v3 even....


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 15:27 
Cytuj  
Demandread napisał(a):
Smolik napisał(a):
WoW - Nie zabiję casterem kilku graczy na raz , bo jestem ograniczony maną. Jak się kończy to jestem bezbronny

Ty moze nie, ale lepsi gracze daja rade. Ostatnio zapodawane linki priesta czy maga, czy starsze locka. 1v1, 1v2, 1v3 even....

Sure, pod warunkiem, że za przeciwników mają no skilli, 60tki ubrane w greeny lub ludzi będących afk.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 15:51 
Cytuj  
Nie koniecznie... duzo zalezy od szczescia ale da sie zrobic multi killa , szczegolnie warlockiem :).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 17:24 
Cytuj  
Otóż to, w WoW imo baaardzo dużo zależy od szcześcia. Można mieć farta i dostać same krytyki pod rząd.

Dlatego powiedzialem że przysłowiowy noob ma szanse pokonać swietnego gracza, co w W3 jest naprawde niemozliwe.


Posty: 46
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 18:18 
Cytuj  
A byś się zdziwił Carnillon :) Ostatnio były dwie sensacje czlowiek który grał 3 dzień w w3 pokonal w 10 min jednego z najlepszych graczy w Polsce, nawet jest gdześ z tego demko,a druga to z jakims 2vs.2 ale tu juz nie znam szczegułów :wink:

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 18:19 
Cytuj  
Bujaj las a nie nas....


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.


Posty: 46
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 18:48 
Cytuj  
Aż tak zle Shadhun ? :wink:


Ostatnio edytowano 5 wrz 2005, 18:50 przez Strażnik, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 46
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 18:49 
Cytuj  
Aż tak zle Shadhun ? :wink:
lol cos nie tak :har: 2 posty ? :har: sry za oFF

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 19:30 
Cytuj  
Z tego co pamiętam w Polsce nie ma żadnego naprawde porzadnego gracza w W3. Byli dobrzi, ale takich wymiataczy jak ludzie z 4K czy SK nie mielismy.
(hmm Demon byl dosc dobry) Chyba że coś sie zmienilo.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 20:04 
Cytuj  
Jest kilku średniaków, ale nie mamy graczy wybitnych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2005, 20:29 
Cytuj  
Ktoregos tam razu nasi z TP zjechali SK ;] Całkiem niedawno w sumie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.