mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 10:19 
Cytuj  
5.0 bedzie za tydzien na live.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 22:55 
Cytuj  
WoW w ciągu 3 miesięcy stracił 1,1 mln graczy.

30 marca miał 10,2 mln.

31 Czerwca - 9,1 mln.

http://investor.activision.com/released ... eID=697761

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 00:07 
Cytuj  
Zawsze jest spadek jak pojawia sie info, ze nastepny content patch to dopiero dodatek.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 00:10 
Cytuj  
Zapalmy świeczki! [*] :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 00:13 
Cytuj  
sula napisał(a):
WoW w ciągu 3 miesięcy stracił 1,1 mln graczy.



Pewnie poszli grać w SWTOR.

HO HO HO~


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 08:27 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Zawsze jest spadek jak pojawia sie info, ze nastepny content patch to dopiero dodatek.

Przed Cata mieli 12 mln, teraz 1,5 roku później już 9 mln. Jest jednak jakiś bardziej stały trend, nie tylko brak nowego contentu przed kolejnym dodatkiem.

Oczywiście to nie zmienia faktu, że pod względem biznesu i popularności dalej jest to niesamowity sukces, tym bardziej biorąc pod uwagę wiek tej gry. Zresztą nawet jakby WoW stracił połowe graczy w pół roku to i tak jest to gra, która będzie synonimem sukcesu finansowego i będzie w hisotrii mmo / przemysłu gier.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:30 
Cytuj  
mw3 także odniosło sukces, a gra jest kiepska i wtórna


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 09:38 
Cytuj  
sula napisał(a):
Szamotula napisał(a):
Zawsze jest spadek jak pojawia sie info, ze nastepny content patch to dopiero dodatek.

Przed Cata mieli 12 mln, teraz 1,5 roku później już 9 mln. Jest jednak jakiś bardziej stały trend, nie tylko brak nowego contentu przed kolejnym dodatkiem.

Oczywiście to nie zmienia faktu, że pod względem biznesu i popularności dalej jest to niesamowity sukces, tym bardziej biorąc pod uwagę wiek tej gry. Zresztą nawet jakby WoW stracił połowe graczy w pół roku to i tak jest to gra, która będzie synonimem sukcesu finansowego i będzie w hisotrii mmo / przemysłu gier.

Teraz podali że przed cata był podobny spadek jak przed MoP, czyli aktualne 8,1mln odejmując chiny i tych co mają opłacone ale nie grają ( np po to by mieć darmowe diablo plus masa ref kont ) wyjdzie że WoW już od pewnego czasu jest grą niszową ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 611
Dołączył(a): 25.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 10:37 
Cytuj  
majaca wiecej graczy niz wszystkie MMO na rynku razem wziete.


_________________
Vanilla WOW: Nekromancer: Gnom Warlock

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 11:15 
Cytuj  
Jeśli chodzi o gry z subskrypcją to tak, jeśli chodzi o cały gatunek mmo to nie i aktualnie już szału nie robią wyniki blizza, a jak dodatkowo zerkniemy na zysk to już daleko daleko, wychodzą tez ich kłamstewka bo przed premiera cata podawali o liczbie ponad 12mln, a teraz że podobny spadek mieli czyli w granicach 8mln było.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 12:07 
Cytuj  
Nie no dalej z WoW-a mają mniej więcej 1 MILIARD $ rocznie na WoW-ie.

Dużo więcej niż inne nawet f2p zachodnie mmorpg-i.

Trzeba by zbadać ile zarabiają gry takie jak WoT czy LoL no, ale to zwykłe gry lobbt pvp online jak np. SC2 czy CoD tylko, że w wersji f2p ,a nie mmo.

Poza tym jeszcze ile zarabiają największe giganty f2p w Chinach, które często nie mają swojej wersji zachodniej.
Może tam jest jakaś pojedyncza gra, która zarabia więcej choć wątpie.

Z tym, że są firmy jak Tencent czy może Nexon i NCSoft które poprzez kilka popularnych tytułów mmo zarabiają łącznie na mmo więcej niż Blizzard, który ma w mmo tylko WoW-a. No, ale już Nexon i NCSoft (nie wiem jak Tencent) są mniejsze niż cały Activision-Blizzard.

Druga sprawa, że Activision-Blizzard jest przeceniony prawdopodobnie, bo Vivendi nie daje rady go sprzedać i np. dziennikarz Forbsa uważa, że raczej się Vivendi ta sztuka nie uda (tzn. sprzedaż kupcowi instytucjonalnemu / firmie poza otwartym obrotem giełdowym) i, że będą zmuszeni rzucić papiery na giełdę, co spowoduje załamanie kursu akcji Acti-Blizza.

No, ale to tylko spekulacja i może tylko pierdu pierdu być podbijanie bębenka i lub element strategii negocjacyjnej lub reklama GW2 jak już puścimy wodzę fantazji daleko i założymy foliową czapeczkę :wink:

Tu artykuł na ten temat:

http://www.forbes.com/sites/afontevecch ... lles-heel/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 09:45 
Cytuj  
No to widze ze we wrzesniu odkurzam konto i sieje znowu postrach moim magiem :)
Pozwiedzam kontent, poleveluje na lighcie, cos tam pogearuje a moze i zajebie kilku bosow. Bedzie w co grac przez miesiac z moze i dluzej :)


_________________
Be cool,be Ziolo.

***

Posty: 611
Dołączył(a): 25.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 07:03 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jeśli chodzi o gry z subskrypcją to tak, jeśli chodzi o cały gatunek mmo to nie i aktualnie już szału nie robią wyniki blizza, a jak dodatkowo zerkniemy na zysk to już daleko daleko, wychodzą tez ich kłamstewka bo przed premiera cata podawali o liczbie ponad 12mln, a teraz że podobny spadek mieli czyli w granicach 8mln było.

Pokaz mi embe drugie MMo w ktore cisnie tyle ludzi? Graja w to ludzie z prostej przyczyny te wszystkie inne MMO typu DFO,WHO,AOCe,AIONy,Rifty,SWTORy,Tery nuza czlowieka juz po miesiacu sorry moze mnie znuzyly. Nie jestem jakims tam koneserem, ale lubie po prostu pogracw cos co sprawia mi odrobine przyjemnosci i sprawia, ze chce wydac na to pare zloty. Wskazane wyzej tytuly dosyc szybko mnie znudzily tym samym pozbawily sie zrodla finansowania. Pewnie takich jak ja bylo w cholere skoro popadaly na ryj. Warcraft to staroc nie oferuje niczego nadzwyczajnego, ale widac te rozwiazania sa na tyle ciekawe dla ludzi ze nadal pchaja w to szmal.


_________________
Vanilla WOW: Nekromancer: Gnom Warlock

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 10:24 
Cytuj  
Ty jestes poprostu uzaleniony od WoWa.
Ja nie wiem jak w niego mozna dalej grać ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 10:45 
Cytuj  
Granie w wowa jest jak picie kawy z starbucksa


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 11:15 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ty jestes poprostu uzaleniony od WoWa.
Ja nie wiem jak w niego mozna dalej grać ;/.


Ja tam co dodatek wracam i mam ~2 miechy każualowej zabawy, lepiej niż z niektórymi nowymi mmo.. i nie trzeba być uzależnionym od razu. :roll:
W grę z większymi lub mniejszymi przerwamy gram od premiery także zawsze miło zobaczyć co tam pozmieniali, odwiedzić "stare kąty" itp. To tak bardziej z sentymentu niż z przeświadczenia, że to mega gra, bo wiadomo po takim czasie już by się wszystko przejadło.


_________________
@polygamia

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 11:17 
Cytuj  
Mi by musieli zapłacić żebym w to grał. Zresztą podobnie jak w 90% mmorpg-ów na rynku.

Częsciowo mi się przejadły, a cześciowo mmorpg-i poszły w kierunku szybkiej instancjowanej rozgrywki za pomocą LFG tools + uproszczenie / streamlining wszystkeigo, upodabniając się do lobby gier, a taki rodzaj rozgrywki mam właśnie w tym tłumie lobby gier i nie tego szukam w mmorpg-ach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 17:24 
Cytuj  
taaa, wiemy - pisales o tym ze sto razy:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 17:29 
Cytuj  
No jeszcze może mi się ten 101 zdarzyć ;p


Co do MOP-a to naprawdę mnie ciekawi jak ten dodatek w dłuższym czasie zostania przyjęty. Jakoś nie mogę przewidzieć - moja kryształowa kula mi nic nie mówi :/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 18:38 
Cytuj  
Moja mowi ze bedzie konkret :)
I co mi sie podoba to to ze nawet taki casual jak ja bedzie mogl sobie pograc bez poczucia ogolnego gimpniecia.
No i graficznie znowu gre troche poprawili wiec tak bardzo nie razi w oczy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.