mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 266  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 13:05 
Cytuj  
Kharaas napisał(a):
Deshroom napisał(a):
nie wiem jaki ma CD i czy nie opłaca się poprostu zmieniać 2h na tarcze żeby go użyć


Z tego co słyszałem to 25 rage i 10 sec cd. oczywiście mogło sie juz zmienic toche ;]. Sam biegałem troche po bg jako 5/3/43. Zabawa tez jest przednia. A co do grindu lub lvl'a z buildem prot.
rozpartuje 1h bez prot i nie do grindu tylko do pvp :wink:

no cóż HW 1h axe na 100% jest za wolny do tankowania wiec pozostaje mi HW 2h Axe do pvp - bo na coś honor grindować trzeba :wink:


_________________
psn

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 08:27 
Cytuj  
Taki fajny topic na US forum znalazlem. Moze kogos zainteresuje. Zwlaszcza tych, ktorzy sie spodziewaja, ze z bronia np. 110-120 dps, nasza generacja rage'u bedzie sporo lepsza.

http://forums.worldofwarcraft.com/threa ... 8793&sid=1

Ogolnie np. GM Claymore to 14 rage per hit (z jakims tam AP, armorem, na 13 % cloth'cie itd). Potem np. majac Enrage + Deathwish czyli +55 % damage zgadnijcie ile rage per hit sie dostaje ? yea, 14. a wiecie ile ten sam gosc, z takimi samymi itemami, tylko szarym Large Axe 15dps'owym robi ? 11 rage.

3 rage roznicy miedzy broniami rozniacymi sie o ponad 60 dps na targecie majacym 13 % mitygacje. Przy targecie z lepszym armorem, to bedzie nawet mniej, pewnie na poziomie 1-2 rage. Zapomnijcie wiec o jakies normalnej generacji rage'u :| Najlepszy rage per hit (a o to przeciez chodzi, zeby jakikolwiek burst miec to trzeba w krotkim czasu miec tego rage'u troche) to potrzebna nam bron: http://thottbot.com/?i=15351 bo tak naprawde jak widac, nawiecej do powiedzenia ma speed broni, a reszta ma niemalze marginalne znaczenie ;d GG

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 10:21 
Cytuj  
To ja mam inne pytanie do tych co grali na becie.
Czy rozwiazali problem generowanego agro ktory nie skaluje sie ze zmiana gearu ? Bo terraz im masz lepszy sprzet do tankowania tym gorsze agro sie generuje. Ma sie mniej atack power i crita -> zadaje sie mniej dmg -> generuje sie mniej rage -> bez rage gorzej generuje sir agro.
I 2 sprawa to devastate - czy na 70 lvl bedzie to uzyteczne, bo aktualnie na 60 to ten talent to wielka pomylka.

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 11:15 
Cytuj  
Z tego co wiem to nie. Im lepszy gear masz tym gorzej tankujesz. A jak zbierzesz np. T5, procnie ci efekt 20 % haste i dostaniesz choc jednego misa, dodga, parry to w rezultacie wygenerujesz nawet mniej rage niz bez bonusa :D

to jest totalnie pokopane. Ale pewnie bedzie to jakos dzialac bo jak Ci jakis caster boss walnie za 10k to pewnie ten rage bedziesz mial. Ale na trashu dalej bedziemy beznadziejni. Ja zakladalem pol dps gear albo nawet 3/4 po to, aby jakis rage miec. Trudno, zrzucalem na healera to ze musi bardziej spamowac, ale tylko w ten sposob jakkolwiek to jeszcze dzialalo. Choc w wielu przypadkach i tak sie konczylo tak, ze tracilem all taunty, mialem 0 rage i usilowalem odkleic moba od kogos white damagem.

Prawda taka, ze teraz to by musieli zupelnie zmienic warriora, a to by caly tanking moglo wywrocic do gory nogami. Jedyna mozliwosc to jakies mniejsze fixy, typu jakis dodatkowy rage na parry, dodgach, jakis nowy talent czy zwiekszony threat niektorych skilli, ale tak naprawde to sa takie obejscia. Problem nieskalujacego sie aggro chyba bedzie juz do konca tej gry :| Chyba juz zawsze caly rajd bedzie musial czekac az warrior zbuduje aggro, gdy inne klasy tankujace maja to aggro praktycznie instant.

*

Posty: 98
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 11:33 
Cytuj  
Pio napisał(a):
To ja mam inne pytanie do tych co grali na becie.
Czy rozwiazali problem generowanego agro ktory nie skaluje sie ze zmiana gearu ? Bo terraz im masz lepszy sprzet do tankowania tym gorsze agro sie generuje. Ma sie mniej atack power i crita -> zadaje sie mniej dmg -> generuje sie mniej rage -> bez rage gorzej generuje sir agro.
I 2 sprawa to devastate - czy na 70 lvl bedzie to uzyteczne, bo aktualnie na 60 to ten talent to wielka pomylka.


Szczerze to wątpie by na 70 lvl łatwiej się tankowało. Nasza sytuacja (mowie tu o warriorach protection) na 70 level'u nie będzie raczej zbytnio się róźnić od tej z 60. Dlaczego? Czym tak naprawde będziemy się róźnic na 70 od stanu z 60? Wyższe ranki skilli: Sunder Armor, heroic Strike, Revenge itp. ale inne klasy też będa generować więcej agro poprzez lepsze skille. Będziemy pewnie mieć więcej defa i armoru, choć oba bardziej okrajają nasz agro gain, ze względu na mniej rage z tytułu otrzymanych obrażeń (choc z 2 strony bossowie będą bić mocniej i wyjdzie na że w tym przypadku nie ma zbytniej różnicy). Będziemy miec duzo resillience, więc mniej krytów na nas (ale niestety to też pzekłada się na mniejsze rage gain). Będziemy miec lepsze bronie tankeskie, ale będą tez lepsze bronie do dps.

Od pacza 2.0 jest dość sporo problemów z utrzymywaniem agro, a w TBC może być ciut trudniej nawet.

Niegłupim pomysłem byłoby dawanie na sety tankerskie statu +..% to threat. Coś w stylu Defiance na itemie. Nie musiałby by być to jakieś duże liczby. Ale zawsze byłby to pasywny wzrost naszej generacji aggro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 13:42 
Cytuj  
IMHO doskonały tekst o wariorze w BC (po angielsku) bez płaczu i z zozwiązaniami.

"BC warrior explained with solutions"
http://wowvault.ign.com/View.php?view=C ... tail&id=32


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 14:43 
Cytuj  
sory za double post

bardzo prosze o opinie o takim buildzie 1h+tarcza.
http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... 0000000000


zamierzone cele:
- pvp
- HW 1h axe
- przewidywany krit w zerg stance 28% na lvl 60
- hp około 6.5k, armor 8k

waham się głównie co do rage (brak wyższych talentów w arms) które rozwine dopiero w TBC

ogólnie TUF jest w dps podobny do tego axe a bede mial +5 crita z talentow i dobra bron równiez do tankowania


_________________
psn

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:01 
Cytuj  
Moim zdaniem akrtualnie male szanse masz z casterami grajac tarcza + 1h. Warriora zadaniem jest jak najszybszy nuke takiego maga/warlocka zanim zostane sie znukowanym. Warriorowi po patchu 2.0 dps znerfowali, zas wszystkim innym zbustowali. No i z tym buidem bedziesz mial wieczny problem malej ilosci rage - brak Endless rage, do tego tylko jedna bron 1 h. Bijac z niej bedziesz generowal na oko po 7-9 rage ... A w PvP warrior bez rage to martwy warrior.

Moze to sie zmieni na 70 lvl ale na aktalnym lvl i z tymi przedmiotami co mamy teraz, daje ci marne szanse w PvP (no mzoe bedziesz mogl robic za FC na WSG majac 2 healerow na polecach)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:01 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
sory za double post

bardzo prosze o opinie o takim buildzie 1h+tarcza.
http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... 0000000000


zamierzone cele:
- pvp
- HW 1h axe
- przewidywany krit w zerg stance 28% na lvl 60
- hp około 6.5k, armor 8k

waham się głównie co do rage (brak wyższych talentów w arms) które rozwine dopiero w TBC

ogólnie TUF jest w dps podobny do tego axe a bede mial +5 crita z talentow i dobra bron równiez do tankowania


Daj ten build pod wowheadem, bo EU znowu się krzaczy

Nie chce Cię zniechęcać, czy coś ale...
Z punktu widzenia druida nastawionego na PvP ze sporym doświadczeniem na plecach o warriorach moge powiedzieć kilka rzeczy.
Przede wszystkim jedyny warrior, którego się obawiam, to ten który ma poważny 2hander i Mortal Strike.
Dual Wield Warriorzy nie stanowią żadnego zagrożenia dla postaci, która ma jakikolwiek heal. Właściwie większość dualwielderów zabijam nie wychodząc z kota.
Podobnie wygląda sprawa z warriorem który ma 1h + shield. Warrior, to jedyna klasa praktycznie pozbawiona heala i jakichkolwiek możliwości ucieczki. Jeśli nie zabije szybko to nie ma wielkich szans na przetrwanie dłuższej walki.
Dlatego jedyny build jaki moge polecić to Arms http://www.wowhead.com/?talent-bc=LVGxdAioMhdioVZf (ale nie gram warriorem, to jest chyba taki build, którego mogę się obawiać)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:05 
Cytuj  
Pio napisał(a):
Moim zdaniem akrtualnie male szanse masz z casterami grajac tarcza + 1h. Warriora zadaniem jest jak najszybszy nuke takiego maga/warlocka zanim zostane sie znukowanym. Warriorowi po patchu 2.0 dps znerfowali, zas wszystkim innym zbustowali. No i z tym buidem bedziesz mial wieczny problem malej ilosci rage - brak Endless rage, do tego tylko jedna bron 1 h. Bijac z niej bedziesz generowal na oko po 7-9 rage ... A w PvP warrior bez rage to martwy warrior.

Moze to sie zmieni na 70 lvl ale na aktalnym lvl i z tymi przedmiotami co mamy teraz, daje ci marne szanse w PvP (no mzoe bedziesz mogl robic za FC na WSG majac 2 healerow na polecach)
ok, zapytam inaczej czy uważasz że 41/5/5 (2 punkty na potem, zakładam że last stand zrobie po wyjsciu tbc) z 1h o dpsie tufa (ale wolniejszy 2.9 vs 3.80) zrobie o tyle mniej dmg że nie opłaca się go zamienic na tarcze która bede mógł w tbc odbijać spelle bez pokazaywania że za 1sekunde bede do tego gotowy ? dodatkowo second wind i tarcza pozwoli mi zaczej ignorowac klasy melee okladajac je axem z 28% critem

@Dwutlenek.
i wlasnie o to chodzi ty sie nie boisz 1h bo to protection warrior, a ja mam build arms z second wind (czyli healem i mortalem)
jedyna róznica pomiedzy TUF a HW 1h Axe to to że jest za szybki i ma +6% crita nie jestem pewien czy to słaba zamiana


_________________
psn

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:16 
Cytuj  
2 h zawsze wiekszy dps bedziesz robil z instantow, tarcza ci sie jedynie teraz przyda na warkow i rogue. Nie mialem mozliwosci stestowania shield reflecta wiec trudno mi powiedziec jak sie bedzie sprawdzal w PvP. Mimo co jakbym robil PvP to wolalbym TuFa niz 1 h i tarcze - wiekszy burst dps wtedy robisz, a warrior musi sam znukowac przeciwnika zanim zostanie znukowany, bo jako jedynia klasa nie posiada zadnego CC czy heala.
Moim zdaniem kup se teraz 1 h bron, do BC zostalo niecale 2 tyg, a jak wydziej BC to i tak raczej nie bedziesz robil PvP tylko polecisz lvlowac i zwiedzac nowe instance. Na 70 lvl wyciagniesz o wiele lepsze 1 h i 2 h bronie niz teraz sie kupuje za 14 range.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:20 
Cytuj  
Pio napisał(a):
Na 70 lvl wyciagniesz o wiele lepsze 1 h i 2 h bronie niz teraz sie kupuje za 14 range.
no i o to chodzi :D

mam 25k honoru a 45k bede mial tak na premiere TBC i nie wiem czy czekać czy co robic ... :har:
potrzebuje axa, nawet talenty mam +5 crit z axow a gram macę :cry:

...wiem, marudze i wymyślam ... :-?


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 15:23 
Cytuj  
Teraz axe i polearm na tym samym talencie sa. Co mnie bardzo cieszy, bo o ile po stronie hordy bronie sa cacus to po stronie ally sa tak oblesne ze jeszcze tylko polearma zdzierze...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 18:15 
Cytuj  
Desh, odnosnie pozornie podobnego dps'u to roznica miedzy 2h jest tak naprawde spora. Pisalem kiedys mod, ktory przed wzieciem broni, w tooltipie pokazywal za ile jestes w stanie nia walnac z jakiego skila i jak na dloni bylo widac duza roznice.

Np.
AP: ~ 1200, wrog ma 0 armora

Kod:
(1H) Blessed Qiraji War Axe
Speed 2.60, 110-205, 60.6 dps

BT | 540 | 1189 | 1783
MS | 523 | 1151 | 1727
WH | 363 |  799 | 1199
HS | 538 | 1183 | 1774
Wh | 381 |  761 | 1142

(1H) Deathbringer
Speed: 2.90, 114-213, 56.4 dps

BT | 538 | 1183 | 1755
MS | 528 | 1162 | 1744
WH | 368 |  810 | 1216
HS | 568 | 1250 | 1875
Wh | 411 |  822 | 1875

(2H) Earthshaker
Speed: 3.50, 175-263, 62.6 dps

BT | 531 | 1167 | 1751
MS | 690 | 1517 | 2276
WH | 522 | 1148 | 1722
HS | 704 | 1549 | 2324
Wh | 539 | 1079 | 1618

* BT = bloodthirst, MS = Mortal Strike, WH = Whirlwind, HS = Heroic Strike, Wh = White Damage
* BT - zmienia sie bo minimalne roznice ap mialem przy zmianie gearu rzedu 5-15 AP
* aha, kalkulacje dla Impale, 2H Spec (przy 2 recznych)
* kolumny kolejno: Nazwa Skila, HIT, CRIT, Crit x 1.5 (Enrage + Deathwish)


Na MS'ie crit to juz 350-400 roznicy w dmg prawie. Jak sie dobrze zbufujesz to jest to juz ponad 500. Oczywiscie, jesli zaczniemy brac armor pod uwage no to przy 50 % armorze z tych 350-400 zrobi sie te 175-200 (o ile pamietam) roznicy, a wiec juz nie tak tragicznie, no ale na slabo opancerzonych targetach roznica jest duza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 19:23 
Cytuj  
bardzo Ci dziękuje, w sumie to próbowałem przekonać Was do czegoś w co sam nie wierzyłem.

poprostu nie mam pojęcia na co liczyć w TBC i nieźle się wkurze jak wyfarmie to 2h (mam połowe - robie z 10k na tydzien) a z questa bedzie podobny green na lvl 65.

Wiele osób wspominało że graty rank 14 to złom na lvl 70 ... no nic trza farmić to 2h :wink: myślałem że sobie pobiegam z tym 1h i bede się cieszył ale chyba sie zawiodę, a do DW się nie przekonam chyba nigdy - musze mieć MS a teraz to i second wind :evil:

BTW skończ tego moda dla takich noobów jak ja :wink:


_________________
psn

***

Posty: 910
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 19:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Pio napisał(a):
Na 70 lvl wyciagniesz o wiele lepsze 1 h i 2 h bronie niz teraz sie kupuje za 14 range.
no i o to chodzi :D

mam 25k honoru a 45k bede mial tak na premiere TBC i nie wiem czy czekać czy co robic ... :har:
potrzebuje axa, nawet talenty mam +5 crit z axow a gram macę :cry:

...wiem, marudze i wymyślam ... :-?

Zostaw te pointy w axe'ach. Za honored z thrallmar bedziesz mogl se kupic Grunt's Waraxe, farmuje sie go łatwo, bo dostajesz repa podczas lvlowania, na 61 na bank go bedziesz mial.
Wiec kup 1h high warlock axe i w tbc bedziesz mial niezly secik do dw.

No i warto dalej bic repe, bo na 70 bedziesz mial http://www.thottbot.com/beta?i=13914


_________________
>>>Sygnatura została zablokowana.<<<
Aby przywrócić sygnature wyślij sms-a o tresci SYGNATURA na numer 1337.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 19:56 
Cytuj  
brzmi super, możesz mi napisać coś o buildach na DW ? albo jakiś link pls ? czy można brac DW arms/fury ?

w sumie to jakiś offhand bym znalazł nawet w banku :wink:

czy tego repa moge bić solo ?


_________________
psn

***

Posty: 910
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 20:11 
Cytuj  
ofc da sie:)dostaje sie 250repa za wiekszosc q w hellfire penisula. dodatkowo sa tez hellfire ramparts i blood furnance (insty 5osobowe, ~30min jeden run)


_________________
>>>Sygnatura została zablokowana.<<<
Aby przywrócić sygnature wyślij sms-a o tresci SYGNATURA na numer 1337.

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 21:32 
Cytuj  
http://forums.worldofwarcraft.com/threa ... 8793&sid=1

fajny topic, ludzie potestowali rozne bronie, rozne buildy. Ladne pojebany jest ten system generowania rage przez warriora


i jeszcze dodam jako ciekawostke
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 1&pageNo=1
Pet huntera tankowal Anuba :)


i cos smiesznego i niestety bardzo prawdziwego :)
http://www.youtube.com/watch?v=Z60-erywKVs

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 10:26 
Cytuj  
no to kupiłem HW 1h axe.

tu juz sobie upatrzyłem fajny 2h axe na lvl 61. wydaje mi się że lvlowanie bedzie interesujące :P
http://www.wowwiki.com/Keli'dan_the_Breaker


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 266  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.