mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 21:30 
Cytuj  
Nestor zle kombinujesz.
Nawet paybycash ci nie pomoze, bedac obywatelem unii nawet posiadajac gotowke za granica ALE zarobiona w unii to podlegasz dodatkowej oplacie czyli VAT.
Jak inaczej chca kontrolowac inflacje? Jak rocznie miliony EUR/USD wyplywa do US za MMO, juz nie wspominajac o innym stuffie.
Niedlugo opodatkuja sklepy typu interactcd, czy tez amerykanskie ebay.
W dodatku juz powinienes sie przyzwyczaic ze za wszystko placi sie podatki.
W dodatku(2) znajomy w Irlandii placi wiekszy (mowiac na nasze) ZUS, poniewaz jest bez zony i dzieci, a jakby sie tego dorobil to wtedy ofkors zwalniaja go z dodatkowego podatku, czy jakos tak to bylo ale wiadomo jak to wyglada. (Polnocna Irladnia)

Zobaczysz za dwadziescia lat, ludzie beda duzo wiecej zarabiac ale zeby nie bylo nam za dobrze to opodatkuja nas tak ze bedzie jak dzis :D .


Posty: 39
Dołączył(a): 3.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 21:34 
Cytuj  
R-snoOz napisał(a):
yyy chodzilo mi o to w druga strone... moze troche niezrozumiale napisalem (moj blad) :) Mianowicie interesuje mnie czy placac inna karta tez pobieraja tylko podatek czy cos jeszcze, np. jakies oplaty zwiazane z tym ze placi sie w euro, prowiezie i itp. ?


co do oplat i prowizji to ponosi sie koszt przewalutowania. w przypadku ekarty (mbanku) jest to z waluty lokalnej na dolary a pozniej na pln. czyli jak placisz w euro to euro => usd => pln. przewalutowanie do usd jest robione wg kursu visy a z usd na pln wg kursu mbanku. dodatkowo mbank pobiera 2% kwoty przewalutowania. co do oplat przewalutowania visy to nie wiem czy cos pobieraja ale poderzewam ze nie. nie wiem tez jak to jest w innych bankach ale mozna przypuszczac ze podobnie.


_________________
mac

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 22:18 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nestor napisał(a):
Czyli pozostaje miec nadzieje ze blizzard umozliwi oplacanie przez paybychash.com (nie jestem pewien czy eq2 czasem tego nie umozliwia) i placic nie dosc ze w USD to jeszcze bez podatku ;]

W cene abonamentu europejskiego jest wliczony juz VAT. Pozatym wersja eu jest tak samo dostepna dla innych nacji (spoza eu) jak wersja us dla europejczykow. Czyli bedziesz musial podac adres w Europie, zeby grac (i oczywiscie tym samym bedziesz placil VAT). Grajacy na us, ktorzy podali adresy z poza eu (a inaczej sie nie dalo przeciez), VATu nie placa.

X.

PS. I watpie, zeby w wersje eu mozna bylo placic w $$. W koncu obowiazujaca waluta jest euro.


Bazuje na tym co udalo mi sie z eve. I to tylko dlatego ze nagle im sie moja karta nie spodobala.
Abonament na stronce eve (jak dla mnie) 37e, ten sam abonament przez paybycash na moje konto - 40usd.
Zdaje sie ze haczyk tutaj polega na tym ze gre oplaca ci paybycash ktory jest amerykanski, a nie ty sam imiennie.


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 22:40 
Cytuj  
Cos mi tu smierdzi.
Paybycash i tak i tak musi deklarowac zrodla swoich dochodow inaczej by ich zamkneli.
Czyli daja info ze dostali kase od powiecmy ciebie, europejczyka i tu sie zaczyna albo luka w przepisach podatkowych albo zwykle niedopatrzenie.
Innego wyjscia nie widze, bo inaczej jest to dzialalnosc nielegalna.
W dodatku na bank to nie dziala na systemie darowizny.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 23:31 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Cos mi tu smierdzi.
Paybycash i tak i tak musi deklarowac zrodla swoich dochodow inaczej by ich zamkneli.
Czyli daja info ze dostali kase od powiecmy ciebie, europejczyka i tu sie zaczyna albo luka w przepisach podatkowych albo zwykle niedopatrzenie.
Innego wyjscia nie widze, bo inaczej jest to dzialalnosc nielegalna.
W dodatku na bank to nie dziala na systemie darowizny.


Nawet jesli odprowadzaja podatek, to i tak zarabiasz na stosunku dolar:euro :)


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 23:47 
Cytuj  
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp ... pe=product

60 dni za $29.99, trochę nie opłaca się skoro ma być normalnie $13.99 / miech (płacąc co miesiąc). Tymbardziej, że założenie konta w banku zwraca się po pierwszych paru miesiącach, że nie wspomne o płatności z góry za 3-6 miesiący ;-) Dlatego IMHO lepiej odpuścić sobie czekanie na gamecards.

p.s.
nie czytałem całego wątku ale właśnie przypadkiem na to wpadłem dlatego to pisze, jak już ktoś to pisał -- ignore/delete this post.


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 23:51 
Cytuj  
Pyzmen, normalna stawka comiesieczna to 14.99$.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2005, 23:59 
Cytuj  
moze Pyzmenowi chodzilo o Euro a nie USD ? :)

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:04 
Cytuj  
a to przepraszam ;-)

ale pozatym z US dochodzi koszt wysyłki, który te pare dolerów wyniesie. A jak te karty będą w Europie, to wątpie by te karty można było dostać w miastach które liczą mniej niż 200~300 tysięcy mieszkańców, czyli raptem z 20 miast w Polsce będzie je miało? Czyli znów koszty wysyłki, a ża pobraniem to nie wiem czy któryś internetowy sklep wysyłać takie coś będzie (nie siedze w e-sklepach także nie wiem, mogę gadać bzdury).


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:06 
Cytuj  
W takiej sytuacji nie kupujesz game-card fizycznie, tylko placisz za kod, ktory osoba sprzedajaca Ci przysyla.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:20 
Cytuj  
czytaj biegne na poczte, wysyłam kase, kasa jest za 1~2 u adresata, ten zdrapuje kod i mi wysyła ;-)

w skrócie? najgorsza i najmniej pewna metoda jaka jest. :o czemu to nie będe się rozwodził..

gdyby to było coś w stylu kart do POPa to inny temat, ale Blizzard raczej nie będzie to sprzedawał w każdym kiosku ruchu na osiedlu ;-)


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:32 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ja naprawde nie rozumiem w czym problem. We wtorek dzwonie do inteligo - 3 dni pozniej przychodzi kurierem przesylka ze wszystkimi dokumentami i visa electron. Zasilic konto moge kilka krokow od domu w praktycznie kazdym 'okienku'. PO CO bawic sie z GC skoro zalozenie konta trwa chwilke a prowadzenie go kosztuje grosze?..

Phiii... a myslalem, ze to tylko moja taktyka ;]

A tak na serio nie ma sie co rozwodzic... karte moze zalatwic sobie nawet osoba niepelnoletnia i wystarczy troszke zalatwiania... Duzo to pewniejsze niz czekanie na- lub kupowanie GC...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:37 
Cytuj  
Pyzmen napisał(a):
czytaj biegne na poczte, wysyłam kase, kasa jest za 1~2 u adresata, ten zdrapuje kod i mi wysyła

Nie. Zamawiasz w takim np. Interact, placisz karta kredytowa i prosisz o wyslanie kodu mailem. Wielokrotnie praktykowane.

X.

PS. Oczywiscie posiadajac KK kupowanie w ten sposob GC jest bez sensu. A net/ekarte mozna na dzien dzisiejszy miec prawie od reki.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 00:55 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
PS. Oczywiscie posiadajac KK kupowanie w ten sposob GC jest bez sensu. A net/ekarte mozna na dzien dzisiejszy miec prawie od reki.


Dlatego nawet nie pisałem o opcji "płacisz kartą via net" ;-)


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 11:40 
Cytuj  
Jinx1337 napisał(a):
[..]
Po drugie, intelligo to bank ktory ma oddzialy (jest czescia PKO BP) wiec wplacanie pieniedzy przebiega szybciej i sprawniej [...]


Uchhh, myślałem że zejdę ze śmiechu ...
Pojęcia "szybciej" i "sprawniej" są zdecydowanie nie na miejscu w przypadku banku PKO BP :har:

I tyle.


_________________
Obrazek


Posty: 25
Dołączył(a): 11.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 17:51 
Cytuj  
A z ekonta lucasa da sie placic moze ktos sie orientuje?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 18:56 
Cytuj  
Kajlo napisał(a):
A z ekonta lucasa da sie placic moze ktos sie orientuje?


Nie da się, chyba że masz którąś z 3 kart kredytowych jakie Lukas Bank wydaje i zaryzykujesz podanie jej numeru w necie :-?

Czego nie radzę.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 20:15 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Kajlo napisał(a):
A z ekonta lucasa da sie placic moze ktos sie orientuje?


Nie da się, chyba że masz którąś z 3 kart kredytowych jakie Lukas Bank wydaje i zaryzykujesz podanie jej numeru w necie :-?

Czego nie radzę.


Tak, karty kredytowe w necie sa bardzo niebezpieczne. Zwlaszcza na stronach z certyfikatem verisign i SSL128+ bit.

Zighajl o/


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 20:20 
Cytuj  
najlepiej jest miec 2 karty .. jedna ze swoim podstawowym kontem, a druga do gier na ktorej trzymamy malo kaski :)


_________________




Posty: 39
Dołączył(a): 3.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 20:27 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
najlepiej jest miec 2 karty .. jedna ze swoim podstawowym kontem, a druga do gier na ktorej trzymamy malo kaski :)

no najlepiej jednak niektore gry/sklepy akceptuja tylko visy classic ktore w 99% sa kartami kredytowymi. pozatym nie popadajmy w paranoie placenie w sieci jest w miare bezpieczne. dotego naogol wszystkie karty kredytowe posiadaja ubezpieczenie.


_________________
mac

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.