mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 13:46 
Cytuj  
Archon napisał(a):
a sie nie zaloze bo sam go tez nie mam :) a pomoc microsoftu to sie nadaje tylko do aktywacji winzgrozy przez telefon :lol:
podejżewam że nigdy nie rozmawiałeś z supportem bo nie masz nr. identyfikującego dostęp do niego (partnerzy handlowi mają)

przerabiałem to dogłębnie i ci ludzie sa naprawde PRO. mnie się tworzył przy 1GB (wyskakiwało okno że windows zwiększa ilośc pamięci wirtualnej)
nie miałem nigdy 2GB ramu więc sie nie założe. może z 2GB nie wyskakuje u ciebie.

opinie wyrobiłem na podstawie doświadczeń, artykułów specjalistycznych i opinni specjalistów microsoftu.
z zczególnym naciskiem właśnie na wyłaczenie swapa - zawsze chciałem go wyłaczyć i zawsze mi zwiąkszało pamięc witrualną mimo że ram nie był wykorzystany - stąd włąsnie rozmowy z supportem.

EDIT:
prawda kleży po środku:
http://dhost.info/kyeu/mirror/blackvipe ... tweaks.htm
NUMBER FIVE
dokładnie przeczytajcie. róznicy w wydajności nie ma żadnej. mam 300GB na dyskach wiec nie ma o czym gadać :wink:
może i nie używa u was a u mnie uzywa. róznicy w predkości grania nie ma


_________________
psn

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2005, 18:46 
Cytuj  
No to kilka dowodow aby obalic twoja opinie, pro support i kilka innych serwisow panow w dlugich wlosach ktorzy skonczyli edukacje na komputerach at...

Platforma testowa

http://west-side.neostrada.pl/test/1.6.JPG

Program testowy heavyload wersja 2.0 do pobrania

http://www.wintotal.de/softw/module/download.php?id=2646 tutaj

Wiecej o programie prosze sobie wygoglowac lub odpalic go na kompie i zobaczyc jak szybko zniszczy wasze maszyny i zje caly zasoby pamieci na jakie mu tylko system pozwoli.

Test pierwszy swap przydzialany przez system dynamicznie

http://west-side.neostrada.pl/test/1.2.JPG

Ponad 2gb zajetej pamieci roslo dalej ale nie o to tu chodzi, jak widac swap file na dysku zajmuje 1,5gb

Na kolejnym screenie widac, ze system po wylaczeniu programu trzyma w swapie 1,2gb smieci

http://west-side.neostrada.pl/test/1.3.JPG


Test drugi bez pliku swap

http://west-side.neostrada.pl/test/1.8.JPG

Widzimy, ze program zajmuje tyle pamieci ile jest fizycznie w kompie i system nie pozwala mu zajac wiecej, i nie tworzy sobie "sam" ponownie go

To na tyle z mojej strony,a co przypuszczen czy mam dostep do suportu ms to nie miejsce na pisanie kto gdzie pracuje i do czego ma dostep.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 07:35 
Cytuj  
zadałeś sobie wiele trudu :D
mam nadzieje że przeczytałeś treść artykułu z mojego posta powyżej. tam masz dokładnie wyjaśnione kiedy powstaje plik wymiany, dlaczego u mnie swego czasu powstawał, dlaczego nie ma sensu go wyłaczać - wraz z wynikami benchmarków.
miłego dnia :wink:


_________________
psn


Posty: 2
Dołączył(a): 6.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 08:17 
Cytuj  
Panowie wracając do tematu lagów. Od okolo miesiąca walczę z Blizzardem, aby coś w tej sprawie zrobił. Sam się przyznal, że to jego wina (Nie do wiary). Jak narazie bezskutecznie, zacząlem już nawet myśleć o Cancel Account bo machnąlem 60 i co dalej. Alterac nie dziala (raczej wejść się da do grania się jednak już nie nadaje), Scholo też odpada, ileż można robić Strat, BRD. O MC mogę tylko pomarzyć.

Jedyną nadzieją może być jakiś Transfer Realm.

A tak BTW to lagi na - Neo 768/128.

Dostalem odpowiedz od nich, że część graczy doświadcza bla bla bla bla bla, potem poprosili o informacje (czyli standardowe auto e-maile), natomiast potem już z kimś "na żywo" można sobie pomeilować co i tak nie daje żadnych efektów - pozostaje tylko czekać.

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 09:04 
Cytuj  
To zaden trud to tylko tak zeby nie byc gloslownym,pozatym w pracy obowiazuje nas zasada sprawdz wszystko 3 razy sam zanim powiesz, ze nie mozna czegos zrobic,nie da sie, nie dziala.

Wiadomo, ze zawsze moze znalesc sie jaks aplikacja ktora sie wywali albo cos dlatego, ze nie ma swapa, ale napewno winda nie tworzy sobie sama pliku swap nawet jak wywali komunikat, ze zwieksza plik wymiany, bo taki komunikat pojawil mi sie wczoraj w nocy kiedy testowalem jeszcze jedna opcje.
Ale jak wiadomo komp kompowi nie rowny moze u mnie dlatego nie powstaje bo mam specyficznie ustawione uprawnienia na ntfsie dla systemu i userow, ale tego nie wiem i nie wiem jeszce jak to sprawdzic :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 09:13 
Cytuj  
Archon napisał(a):
To zaden trud to tylko tak zeby nie byc gloslownym,pozatym w pracy obowiazuje nas zasada sprawdz wszystko 3 razy sam zanim powiesz, ze nie mozna czegos zrobic,nie da sie, nie dziala.

Wiadomo, ze zawsze moze znalesc sie jaks aplikacja ktora sie wywali albo cos dlatego, ze nie ma swapa, ale napewno winda nie tworzy sobie sama pliku swap nawet jak wywali komunikat, ze zwieksza plik wymiany, bo taki komunikat pojawil mi sie wczoraj w nocy kiedy testowalem jeszcze jedna opcje.
Ale jak wiadomo komp kompowi nie rowny moze u mnie dlatego nie powstaje bo mam specyficznie ustawione uprawnienia na ntfsie dla systemu i userow, ale tego nie wiem i nie wiem jeszce jak to sprawdzic :)
no więc w skrócie.
jak nie masz swapa to okno ci sie może pojawić i swap powstać. jak go masz nie tracisz absolutnie nic na wydajności :wink:
naprawde chciałbym go nie mieć ale jeszcze zostawie. może jak kupie 2GB ramu to popróbuje.
pozdrawiam


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.