mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 09:33 
Cytuj  
Wasze wypowiedzi i cytaty są niejednoznaczne:
Shador von Dal napisał(a):

........Your efforts will be rewarded. If your friend decides to become a paying subscriber, you will receive a FREE 30 DAY credit to your World of Warcraft subscription.


oraz
Shador von Dal napisał(a):
Ta...



....... Once your friend decides to convert his trial account to a full account and enters his first billing period, your 30 days of free play will be added to your own account


Jasne jest, że konwersja polega na zakupie retaila.
W ramach zakupu retaila, mimo wszystko płacimy z góry
za miesiąc gry. To że jest on opisany jako "free" to jedynie
zabieg marketingowy: polega to na tym że nie musisz mieć
kasy na koncie ani zdrapki pod ręką, jest to wydaje mi się oczywiste,
jak "darmowe" minuty w abonamencie tpsa.
Pytanie:
Czy w rozumieniu blizza uaktywnienie retaila jest równoznaczne z decyzją o zostaniu użytkownikiem abonamentowym, czy dopiero zakup drugiego miesiąca gry jest tą decyzją? Odpowiedź na to pytanie implikuje wprost, kiedy polecający dostaje 30 dni dodatkowe.
Wydaje się, że sformułowanie "first billing period" odnosi się jednak do pierwszego miesiąca gry, opłaconego poprzez zakup pudełka z grą, który przecież pokazuje się w historii płatności, tyle że z adnotacją "free".

Myśle że mój powyższy, logiczny wywód można podsumować wnioskiem:
Dostanę 30 dni darmo, natychmiast gdy mój kolega uaktywni konto WoW za pomocą kodu z pudełka.
Zatem mylili się ci, którzy pisali, że dostaniesz darmowy miesiąc dopiero po miesiącu, odkąd kolega uaktywni pełne konto WoW.

Proszę o rzeczowe argumenty, jeśli widzicie nieścisłości.
A najlepiej jakby ktoś napisał, jak to wygląda w praktyce.


_________________
O.o

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 09:44 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
........Your efforts will be rewarded. If your friend decides to become a paying subscriber, you will receive a FREE 30 DAY credit to your World of Warcraft subscription.

oraz
Shador von Dal napisał(a):
Ta...
...... Once your friend decides to convert his trial account to a full account and enters his first billing period, your 30 days of free play will be added to your own account


Hmm dla mnie oba przypadki brzmia dosyć jednoznacznie.
Dostajesz 30 dni dopiero kiedy Twój koleżka zaczyna płacić.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 09:54 
Cytuj  
I tu jest właśnie sedno sprawy:
Dwutlenek, Twoim zdaniem "paying subscriber" to osoba która już zapłaciła, przy pomocy CC lub zdrapki, a moim zdaniem osoba, która kupiła pudełko.
Także, Twoim zdaniem "enters his first billing period" oznacza że że w panelu zarządzania kontem WoW, w historii transakcji, pojawił się drugi miesiąc gry, który jest "active", a pierwszy, "darmowy" jest bodajże "expired" (no i jeszcze się tam pojawia następny, "pending", co chyba oznacza, że mi ściągną z CC automatycznie, chyba że anuluje subskrypcję). Moim zdaniem "first billing period" to pierwszy okres w historii transakcji.


_________________
O.o

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 10:34 
Cytuj  
Nie zacytuje teraz, bo nie chce mi sie szukac ale jest napisane cos takiego:
"Dostaniesz swoje 30 darmowych dni gdy koles, ktoremu dales Guest Passa zuzyje swoj darmowy miesiac i zaplaci za drugi."

Polecam lekture FAQ.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 12:57 
Cytuj  
Zychoo, Dwutlenek, oczywiście macie rację.

Nieporozumienie i moje logiczne rozumowanie miało po prostu błędną podstawę: otóż jak sobie kupisz pudełko z grą, to nie masz pierwszego miesiąca darmowego, tylko 30 dni "free trial", a pierwszy miesiąc to ten, za który zapłacisz z CC lub zdrapką, czyli tak naprawdę drugi miesiąc grania.
Greed, greed, greed of blizz... greed ftw... always greedy
Czyli jak przekonasz kolegę żeby kupił pudełko, a on nie kupi pierwszego miesiąca gry, wtedy figę dostaniesz a nie 30 dni gry gratis.


_________________
O.o

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 13:58 
Cytuj  
Czyli dokładnie to samo co tłumaczę od samego początku topicu ...


_________________
whiteman#2717

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 14:00 
Cytuj  
Niby tak, ale niewiele znam osob, ktore by kupily mmorpg na miesiac.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 14:22 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Niby tak, ale niewiele znam osob, ktore by kupily mmorpg na miesiac.


Ja też raczej nie znam takich ludzi. Chyba że tatuś kupi synkowi który kocha platformówki.


_________________
whiteman#2717

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 14:28 
Cytuj  
eee.. mmorpg to nei platformowka :lol: :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 14:30 
Cytuj  
Zemus napisał(a):
eee.. mmorpg to nei platformowka :lol: :wink:


I właśnie dlatego pójdzie do kosza po 3 dniach.


_________________
whiteman#2717

**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:18 
Cytuj  
a co jesli kupi sobie WoW'a, zahra darmowy miesiac, odlozy na dwa tygodnie a nastepnie powroci do grania?? czy wtedy tez bede mogl grac miesiac za free??

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:34 
Cytuj  
z tego co napisali wynika ze tak, bo konto bedzie i bedzie oplacony time:P

ale to w sumie jesli ten co dal guestpassa bedzie mial "nieczynne" konto to tez mu zaladuja miesiacem? nie wydaje mi sie znajac blizz ale pytam :wink:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:38 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Niby tak, ale niewiele znam osob, ktore by kupily mmorpg na miesiac.


Ja! Ja! Ja!

Kupiłem SWG i po dwóch tygodniach odstawiłem, całkowicie mi nie przypadło do gustu.

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 150
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2005, 15:29 
Cytuj  
A ja nie dostałem =(

***

Posty: 908
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2005, 18:00 
Cytuj  
ja tam wale tego passa juz mi sie nie chce czekac az do swiat wpisuje klucz z retaila

*

Posty: 137
Dołączył(a): 17.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2005, 03:35 
Cytuj  
Jak ktoś jest chojny to może mi wysłać passa :wink:
Gre kupie na pewno bo juz się uzależniam :wink:
Acha do wszystkich osób które myślą że opcje które blizz blokuje na GP nie przeszkadzają sie bardzo mylą - nie możnapisać na kanałach, nie można handlowac i mailować, można mieć max 20 lvl i może to normalne, ale na liście kto gra widać tylko 49 osób


Posty: 6
Dołączył(a): 30.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2005, 14:43 
Cytuj  
Jeśli ktoś ma na Guest Key'a a nie ma pomysłu na to komu go oddać to chętnie przyjmę takowy, jednocześnie nie jestem w stanie zagwarantować ,że osoba używająca go kupi WoW i bedzie opłacać abonament. Nie mniej jednak istnieje b. wysokie prawdopodobieństwo.

P.S.
@Kaar
Pytanie za 100pkt Bullzeye to Polak ?

TAF

*

Posty: 137
Dołączył(a): 17.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2005, 15:43 
Cytuj  
A jezeli kupi sie gre i tego samego dnia zaplaci za nastepny miesiac to odrazu zaladuje 2 osobie, a osoba ktora zaplacila bedzie miala 60 dni gry?
Jak bede mial forse to tak zrobie.

*

Posty: 89
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2005, 17:27 
Cytuj  
Engra napisał(a):
A jezeli kupi sie gre i tego samego dnia zaplaci za nastepny miesiac to odrazu zaladuje 2 osobie, a osoba ktora zaplacila bedzie miala 60 dni gry?
Jak bede mial forse to tak zrobie.



poszlo zaproszenie :)) Cieszy mnie, ze ,myslisz od razu o kupnie dodatkowych 30 dni hehe :D


Ostatnio edytowano 31 paź 2005, 02:31 przez Keeper, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 137
Dołączył(a): 17.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2005, 20:05 
Cytuj  
Nie chce mie c \przypadku ze nadchodzi weekend a okazuje sie ze nie mam forsy na karcie ani czasu na koncie.
Postaram sie jak najszybciej zakupic 2 miech :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.