mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość

Posty: 13
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:08 
 
Astaniel napisał(a):
Jeżeli już nie chce to niech nie używa polskich liter, ale (no offence Astax) mógłby chociaż pisać dobrze wyrazy. To chyba nietrudne?


Nie widze problemu w nieużywaniu polskich liter(sam zazwyczaj tego nie robie<a do tego też się przecież jakiś mastach może przywalić>), ale nie trzeba się tak o wszystko czepiać. Jak kogoś aż tak te błędy rarzą to niech da tego ignore'a i nie ogłasza wszystkim w jak wielkim poważaniu ma drugą osobę z powodu popełnianych przez nią błędów ortograficznych.


Ostatnio edytowano 13 sty 2006, 22:10 przez Odyn, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:09 
 
Wydaje mi się, że kolejność liter w wyrazie jest ważna w każdym języku, niezależnie czy w polskim czy angielskim. Można nauczyć się pisać "bede" zamiast "bende" już nie mówię o samym używaniu polskich znaków.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:09 
 
Astaniel napisał(a):
Jeżeli już nie chce to niech nie używa polskich liter, ale (no offence Astax) mógłby chociaż pisać dobrze wyrazy. To chyba nietrudne?


Wyobraź sobie że właśnie to jest trudne, jak jest się tak długo poza granicą i na co dzień po Polsku się nie mówi/czyta.

Prosta sprawa, z czasem zapominasz jak się część wyrazów pisze/wymawia i piszesz je stosując "zasady pisowni" kraju w którym przebywasz. Potem zapominasz w ogóle całe wyrazy (zawsze się śmieje jak mój braciszek z kanady czasami pyta mnie się o jakiś oczywisty wyraz po polsku bo "zapomniałem jak to się nazywa" hehe)

IMO niech pisze po polsku. Śmiesznie się to czasem czyta ale niech próbuje, może to forum to jego jedyna okazja do pisania po polsku?

Zresztą jak ktoś już załuważył ciekaw jestem jak wy piszecie na angielskich forach mmm? Macie pewność że to co piszecie po angielsku nie wali po oczach innych użytkowników tych forów którzy angielski lepiej znają? Ciekaw jestem czy któryś z was ma zainstalowany słownik angielskiego do worda i sprawdza sobie każdy post po angielsku przed puszczeniem go w sieć.

Natomiast jeżeli idzie o dyslektyków/dysortografików itp itd to IMO to właśnie nie zwalnia z pisania poprawnie.

Chociaż zgadzam się że Astax powinien dać jakieś info w sygnaturce. Inaczej trudno go odróżnić od jednej z osób które uważają że jak mają dysortografie to wolno im pisać

"Morze sei zastyanowicie rze mogęł mec dyzortografęł, pzeciesz to mnieł zwalnia z pisania proprawnie"

:PPPPPP

Edit: Astax po prostu dodaj do sygnaturki: "Polish is not my primary language" i problem solved :]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:21 
 
Odyn napisał(a):
4. A jeśli jesteście tacy pR0 to czemu nie używacie polskich liter? Przecież inni 'nie mogą patrzeć na wasze posty'...

To baaaardzo dluga historia.


_________________
Obrazek

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:27 
 
@ Goatus
Skoro to jego jedyna okazja to powinien ją dobrze wykorzystywać, czyż nie?
Jak się chce napisać coś w innym języku jak sugerujesz, po angielsku, to istnieje coś takiego jak słownik.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:33 
 
Astaniel napisał(a):
@ Goatus
Skoro to jego jedyna okazja to powinien ją dobrze wykorzystywać, czyż nie?
Jak się chce napisać coś w innym języku jak sugerujesz, po angielsku, to istnieje coś takiego jak słownik.


Jak mi powiesz że każdy post na angielskie forum sprawdzasz od początku do końca ze słownikiem to i tak ci nie uwierze ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:35 
 
A moze tak juz zejdziecie z Astax'a? On chyba wie co jest dla niego dobre itp. Nie znacie tej sytuacji, w jakiej on jest...


_________________
.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:35 
 
Miałem na myśli sprawdzanie swoich postów przed napisaniem, a nie postów innych.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty


Posty: 13
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:45 
 
Zychoo napisał(a):
Odyn napisał(a):
4. A jeśli jesteście tacy pR0 to czemu nie używacie polskich liter? Przecież inni 'nie mogą patrzeć na wasze posty'...

To baaaardzo dluga historia.


To nie było całkiem na serio ^^

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 22:50 
 
Astaniel napisał(a):
Miałem na myśli sprawdzanie swoich postów przed napisaniem, a nie postów innych.


Tak, wiem. Przeczytaj jeszcze raz to może zrozumiesz ;]

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 23:17 
 
Ups. Sorry Goatus. Źle przeczytałem , źle zrozumiałem. Nie sprawdzam całego postu tylko wyrazy / wyrażenia, których pewien nie jestem.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2006, 00:42 
 
Ja proponuje zeby zainteresowani tematem pisowni astaxa opuscili zacne forum i poszli trollowac gdzie indziej. Nie wiem czy tego nikt nie zauwazyl ale w tym dziale 50% postow jest OT. Nawet w darmowych nie ma takiego burdelu.

Mnie gowno obchodzi czy on pisze po polsku czy w swahili dopoki jego posty sa na temat i zawieraja sensowna tresc czego o postach wiekszosci ludzi ktorzy postuja w tym dziale powiedziec nie mozna.

Moze ja jestem dziwny ale jak ktos kto nie ma nawet miesiac tutaj konta moze krytykowac innych userow, wtf?


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2006, 01:31 
 
ikona napisał(a):
Moze ja jestem dziwny ale jak ktos kto nie ma nawet miesiac tutaj konta moze krytykowac innych userow, wtf?

Nie widzę związku.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2006, 01:33 
 
Dokladnie, kazdy ma prawo do krytyki zdarzenia czy osoby.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2006, 10:47 
 
myslalem ze jest to temat o dodatku a nie o jezyku polskim...
ale 80% to ot

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2006, 12:20 
 
Fajnie ze napisales bo bysmy sie nie domyslili.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 08:43 
 
na dodatek jeszcze przyjdzie czas, linki o tym juz byly ( nawet jest podwieszony topic, a przynajmniej byl) tak wiec czas zamknac ten piekny offtopic


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.