mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 109
Dołączył(a): 14.11.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 15:48 
Cytuj  
QFC napisał(a):
a gram jako free shooter


eheaheahuea o matko

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:14 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
P.S
Dla mnie, liczy się tylko pre-tbc, a o mały włos nie zobaczyłem w nim Kel Thuzada. Encountery w TBC i te które są teraz kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Także pozdrawiam wszystkich którzy mieli okazję bić Onyxie, Molten Core, AQ40, Naxxramas. To były chwilę które utknęły mi w pamięci, a to co było potem, sprowadziło moje przekonanie po same dno, że WoW-a już nie ma :).


+1, pre-tbc to coś, co wspominam najlepiej. WotlK nie jest zły, nie zgodze się z tym, że heroici są banalnie łatwe, dajmy na to Oculus, nie zrobisz go raczej z przypadkowym pugiem, bo na last bossie potrzebne jest zgranie. Nie mówie też, że są trudne, bo większość z nich da się wyczyścić z przypadkowymi osobami. Lokacje jak dla mnie są genialne. Kobzy w Howling Fjord.. coś pięknego. Questy na wysokim poziomie, nie zanudzają Cie ciągłym ubijaniem mobów/przynoszeniem z nich różnych badziewi. Ogólnie na plus, achievementy.. jak dla kogo, osobiście nie mam zamiaru zapier.. po to, aby mieć ich jak najwięcej, ale jak dla mnie to dobry powód, żeby zwiedzieć jeszcze raz Azeroth.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:15 
Cytuj  
Robo napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
P.S
Dla mnie, liczy się tylko pre-tbc, a o mały włos nie zobaczyłem w nim Kel Thuzada. Encountery w TBC i te które są teraz kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Także pozdrawiam wszystkich którzy mieli okazję bić Onyxie, Molten Core, AQ40, Naxxramas. To były chwilę które utknęły mi w pamięci, a to co było potem, sprowadziło moje przekonanie po same dno, że WoW-a już nie ma :).


+1, pre-tbc to coś, co wspominam najlepiej. WotlK nie jest zły, nie zgodze się z tym, że heroici są banalnie łatwe, dajmy na to Oculus, nie zrobisz go raczej z przypadkowym pugiem, bo na last bossie potrzebne jest zgranie. Nie mówie też, że są trudne, bo większość z nich da się wyczyścić z przypadkowymi osobami. Lokacje jak dla mnie są genialne. Kobzy w Howling Fjord.. coś pięknego. Questy na wysokim poziomie, nie zanudzają Cie ciągłym ubijaniem mobów/przynoszeniem z nich różnych badziewi. Ogólnie na plus, achievementy.. jak dla kogo, osobiście nie mam zamiaru zapier.. po to, aby mieć ich jak najwięcej, ale jak dla mnie to dobry powód, żeby zwiedzić chociażby jeszcze raz Azeroth.


EDIT : Ta, się zagmatwałem. sora za double post ;p

*

Posty: 162
Dołączył(a): 14.05.2007
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:16 
Cytuj  
a mi brakuje starego Scholo - nawet na normal mode trzea bylo miec CC itp - teraz lecimy przez Hellfire, Slave pens itp w tempie ekspresowym, z dupy tankiem DK, ja paly i ktos tam, zamiatasz wychodzi thx - see u around. Gdzie te czasy gdzie mag dostawal 2 shoty od elitki za przeagrowanie i mozna go bylo zbierac z ziemi...
z drugiej storny ciesze sie ze jest casual bo i tak musze farmowac kase IRL ale.. paly sprawa mi radoche, fajnie sie leveluje - zobaczymy co bedzie na 80 lvl.
Swoja drogą ciekawy jaki bym dsotal achivemnt za 38 x Scholo ktore zrobilem po maske dreadmista - never dropped a potem wyszlo TBC :)
posdzkujac nowej gry przeszledem AoC - cale 3 tygodnie, WAr cale 2 tygodnie i wrocilem do WoW -a .
Smutna prawda - nie ma nic lepszego.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:30 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Widze Cypis, ze dzialasz. Moj pierwszy komentarz byl jak najbardziej w temacie, drugi byl do kasacji, ale postaram sie zebys nie musial wiecej kasowac jednozdaniowcow.

Pisanie o tym ile ludzi bedzie gralo w wowa po swietach to jak najbardziej opinia o nowym dodatku. Mhm.
@Magps
Wygogluj sobie wycieczke osobista i wtedy postuj, tak?

Apropos raidow pre tbc;
Ja wiem, ze niektorzy milo wspominaja Naxxramas, ze nostalgia itp. Bossowie byli fajni, fakt, ale chyba malo osob pamieta ile sie trzeba bylo nafarmic na takiego Loatheba. Tona sr potow, wszystkie mozliwe flaski, elixiry itp. Mowie to z pozycji healera, ktory mial duzo gorzej niz dowolna dps klasa.
Co do endgejmowych instancow, to dla mnie SWP jest na pierwszym miejscu, pozniej aq 40 (c'thun~!) i naxx.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 16:47 
Cytuj  
Ekhm..Cypis rozwalasz mnie. Czytanie ze zrozumieniem?
Po pierwsze moj drugi post, co sam przyznalem w kawalku, ktory zacytowales, mogl byc uznany za oftop (co nie upowaznia Cie do nazywania mnie trolem), jednak nie dotyczyl ilosci osob, ktore beda graly po swietach, a byl wyrazeniem zainteresowania jak bedzie to wygladalo po swietach...w domysle opinia ludzi o grze.
Za to pierwsza wykasowana wypowiedz, ktora rozwinalem specjalnie dla Ciebie w poprzednim poscie, byl jak najbardziej na temat.

Zamiast wiec udawac sprytnego, zamilcz i sie nie pograzaj. I przyzwyczaj sie, ze nie kazdy trol, kto pisze niepochlebnie o WoW.

@Sob

Dotarles do tego samego momentu w ktorym sie znalazlem w lutym 2008. Po ponad 2,5 roku gry, rajdach pre bc i tbc mialem dosc. Ciagla farma, powtarzalnosc i nuda po prostu zabila ta gre dla mnie. I na tyle mnie to zniechecilo, ze dodatek ogladam z daleka poki co.

I dodam na koniec (powtarzajac wykasowany post), ze ciekaw jestem jakie opinie beda krolowaly za dwa, trzy miesiace.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:04 
Cytuj  
wlasnie cancelnalem subskrybcje.. pierwszy raz od premiery wow.
juz mam serdecznie tego dosc. wyczyscilem naxx (ktore jest na poziomie dzieci specjalnej troski) wykupilem wsyzstkie itemy za emblemy(heroicki czyscilem z craftowanym tank blue gearem a teraz z full epixami to aoe all heroicki), cearbearowskie pvp odpuszczam. podobnie jak inni wypowiadajacy sie tutaj teksnie za pretbc :) az lezka sie w oku kreci jak sobie przypmne te all wipy w mc, bwl aq naxx.. szkoda ze blizz poszedl w strone uproszczenia wszystkiego

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:09 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Ekhm..Cypis rozwalasz mnie. Czytanie ze zrozumieniem?
Po pierwsze moj drugi post, co sam przyznalem w kawalku, ktory zacytowales, mogl byc uznany za oftop (co nie upowaznia Cie do nazywania mnie trolem), jednak nie dotyczyl ilosci osob, ktore beda graly po swietach, a byl wyrazeniem zainteresowania jak bedzie to wygladalo po swietach...w domysle opinia ludzi o grze.
Za to pierwsza wykasowana wypowiedz, ktora rozwinalem specjalnie dla Ciebie w poprzednim poscie, byl jak najbardziej na temat.

Zamiast wiec udawac sprytnego, zamilcz i sie nie pograzaj. I przyzwyczaj sie, ze nie kazdy trol, kto pisze niepochlebnie o WoW.

Mialem cos odpisac, ale szkoda klawiatury. Przyzwyczaj sie do tego, ze poki co jestem moderatorem i bede kasowal posty ktore uznam za offtopic. Czesc.

edit; jak masz ochote podyskutowac to pisz pma, nie mam ochoty tego tutaj ciagnac.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:13 
Cytuj  
Fajnie ze blizzard poszedl w strone uproszczenia wszystkiego,. Kiedys czlowiek mial czas, mozna bylo grac calymi dniami, bylo minelo. Teraz idealna gra zeby wpasc, popykac, wypasc. Lokacje zrobione super. Instancje krotkie, dzieki temu nie musze w grze mieszkac i pracowac. Sieka przy questach jak nalezy, tylko nie moge sie doczekac tej zony pvp, bo leveluje wolno.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:17 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Mialem cos odpisac, ale szkoda klawiatury. Przyzwyczaj sie do tego, ze poki co jestem moderatorem i bede kasowal posty ktore uznam za offtopic. Czesc.

edit; jak masz ochote podyskutowac to pisz pma, nie mam ochoty tego tutaj ciagnac.


Power abuse, power abuse! :evil:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:17 
Cytuj  
w oogle po chuja w tej grze jest cc? chyba tylko do pvp bo w pve sie nie uzywa

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:18 
Cytuj  
Postal napisał(a):
wlasnie cancelnalem subskrybcje.. pierwszy raz od premiery wow.
juz mam serdecznie tego dosc. wyczyscilem naxx (ktore jest na poziomie dzieci specjalnej troski) wykupilem wsyzstkie itemy za emblemy(heroicki czyscilem z craftowanym tank blue gearem a teraz z full epixami to aoe all heroicki), cearbearowskie pvp odpuszczam. podobnie jak inni wypowiadajacy sie tutaj teksnie za pretbc :) az lezka sie w oku kreci jak sobie przypmne te all wipy w mc, bwl aq naxx.. szkoda ze blizz poszedl w strone uproszczenia wszystkiego


Wzruszyła mnie Twoja historia, doprawdy.
Blizz ma w dupie nikły procent nerdów, dla którzy czyszczą wszystko w tydzień od premiery dodatku. To casuale płacą największą kasę.
Proponuje iść pizgać bossów po 18h/walkę ;)


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*

Posty: 109
Dołączył(a): 14.11.2008
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:19 
Cytuj  
ja gram np. tylko dla pvp ];>

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:49 
Cytuj  
No i super. Tobie szkoda klawiatury, a mi szkoda czasu. Uklad idealny.
Nastepnym razem przemysl, zanim skomentujesz, bo pewnie robienie bym przemilczal. A co do moderowania, to dziala w obie strony.
PM nie bedzie, tak jak i kontynuacji tematu.
EOT

@Postal

Cieakwe ile podobnych przypadkow wysypie sie w najblizszym czasie. Na pewno duzo osob ktore zaczely niedawno bedzie wniebowzietych. A starsi gracze? Moim zdaniem max 3 miechy zanim znowu wszystko wroci do stanu przed WOTLK i bedzie czekanie na kolejny rajdowy instant, farmiac, farmiac, farmiac. Potem miesiac Hype, nowa rajdowka i znowu to samo...

I tak do kolejnego dodatku.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 17:49 
Cytuj  
Abonament hc gracza = abonament casual gracza, ktorych jest miliony

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:01 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
No i super. Tobie szkoda klawiatury, a mi szkoda czasu. Uklad idealny.
Nastepnym razem przemysl, zanim skomentujesz, bo pewnie robienie bym przemilczal. A co do moderowania, to dziala w obie strony.
PM nie bedzie, tak jak i kontynuacji tematu.
EOT

@Postal

Cieakwe ile podobnych przypadkow wysypie sie w najblizszym czasie. Na pewno duzo osob ktore zaczely niedawno bedzie wniebowzietych. A starsi gracze? Moim zdaniem max 3 miechy zanim znowu wszystko wroci do stanu przed WOTLK i bedzie czekanie na kolejny rajdowy instant, farmiac, farmiac, farmiac. Potem miesiac Hype, nowa rajdowka i znowu to samo...

I tak do kolejnego dodatku.


Poraz kolejny polecam zajrzec na stronke z progressem gildii na calym swiecie.

Ile jest takich co czyscilo SWP? 7%? Moze 8%? I niby firma, ktora liczy na incomes ma sie do nich dostosowac?

Ludzie quitowali WoW wlasnie z powodu wymagajacych instances (nie poziomem trudnosci bo w grze PVE nie istnieje cos takiego jak poziom trudnosci), a konkretnie czasu jaki trzeba bylo poswiecic zeby cokolwiek zdzialac. Wystarczylo miec malo czasu, logowac sie co 2-3 dzien to:

- wylatywales z gildii bo oni raiduja 4-5 dni w tyg.
- gildia byla w miejscu bo odchodzili kluczowi gracze, ktorzy chca raidowac 24/7, a owa gildia lubi casual raidy 2 razy w tyg.
- patrzyles na wymagania raid gildii zeby zobaczyc nowe SWP i: tier 6 min. req or gtfo, raiding 5 times per week 1900hrs 2330hrs, rofl thx.

"KOMPUTERY" staja sie coraz popularniejsze wsrod starszych ludzi, po 25 roku zycia, po 35 roku zycia bo od 15 lat przyjely sie w kazdym domu. Nie to co kiedys, ze komputer mial albo smarkacz, ktory z kieszonkowego nie mogl grac w UO albo stary pryk co go gry nie bawily. Ci ludzie nie maja czasu ani ochoty raidowa 5 razy w tyg, a oni sa znacznym placacym kase.

Co do samego WOTLK - mam od tygodnia, mam 72lev, moze bylem 3 razy w instance. Zanim dojde do 80, zanim ponownie rozbujam gildie (raid 2 razy w tyg.) to mina kolejne miesiace. Ktos, kto jak Postal czysci gre w ten sposob bo nie ma co z czasem robic, a takie granie to jego hobby to polecam Final Fantasy XI, zesrasz sie i bedziesz mogl grac po 18h dziennie. Moze po 350 days played (realnych) cos osiagniesz.

Pewnie, ze pre-tbc bylo duzo ciekawsze. Epic itemy cos znaczyly, market byl 10x bardziej player based (nie farmer based), placac za abonament mialo sie na horyzoncie Onyxie, MC, BWL, Outdoor, AQ20, AQ40 i potem Naxx. Niestety ludzie zaczeli quitowac, a nowi gracze plakac bo jak sobie ten czas realnie przekalkulowales to hmhm "UAU JESZCZE 8 MIESIECY I ZOBACZE NAXX!".

Moim zdaniem WOTLK = good idea.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:32 
Cytuj  
Ludzie placza, ze ciagle farma, farma, farma. Ale przemyslcie troche, przeciez o to w tym wszystkim chodzi. MMO jest oparte na farmie i od tego sie NIE DA uciec, to jest wszedzie.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:34 
Cytuj  
Oyci3c dobry post i w sumie masz racje. Czesc ludzi szukajaca tkaiego typu rozgrywki i bedaca casualami, na pewno bedzie zachwycona dodatkiem.

Blizz wie z kogo i jak ciagnac kase. Swoja droga ciekawy jestem, czy sa na sieci badania demograficzne, populacji graczy WoW EU/US - Azji nie licze, bo to zupelnie inny rodzaj subskrybenta.

Ze swojej strony:
Ja pre-tbc gralem 3-5h dziennie srednio, po TBC, w lutym, mialem przerwe 3 miesieczna i wrocilem na pol roku. Grajac 2 dni rajdowe i kolo 6-7h w reszte dni bez problemu wyczyscilem z gildia Maga/Grulla/SSC i zaczelismy TK(nie chwale sie tylko daje przyklad casualowego grania). Tylko, ze poza tymi 4h nie bylo kompletnie nic pociagajacego juz. A w koncu nawet te 4h staly sie nudne, przez powtarzanie tego samego. Boss, wipe wipe, kill, bos wipe wipe kill.
W koncu wpadalem tylko pogadac na vencie, bo juz mialem dosc skryptow.

Nie wierzylem, ze WOTLK cos zmieni, no i chyba mialem racje w tym wzgledzie. WoW idzie w strone upraszczania sie, jednoczesnie wraz z TBC zgubil pierwsze M z MMORPG.
A ja, jako gracz MMORPG, ewoluuje w zupelnie odwrotnym kierunku i zdaje sie nie byc jakims wyjatkiem


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:52 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Swoja droga ciekawy jestem, czy sa na sieci badania demograficzne, populacji graczy WoW EU/US - Azji nie licze, bo to zupelnie inny rodzaj subskrybenta.


Pod koniec 2007 blizz podawal info ze w przyblizeniu US to 4mln, EU 1,5mln, Azja 4,5mln.

Rzeznik napisał(a):
Nie wierzylem, ze WOTLK cos zmieni, no i chyba mialem racje w tym wzgledzie.


Zmienil mentalnosc graczy WoW, przed WotLK glownym argumentem zajebistosci WoW-a obok ilosci graczy bylo ze endgame jest wymagajacy i ze nie wszyscy go zobacza, teraz ci sami podaja jako glowny argument ze endgame jest prosty i wszyscy go zobacza :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2008, 18:55 
Cytuj  
I o to chodzi.

Poza tym ktos tam wyliczal, ze jeszcze maja wychodzic kolejne dodatki.

Gdyby kazdy z nich wychodzil co 2 lata ja kteraz to hmmm, 8-10 lat? Nie sadze.

Pracuja nad Next-Gen MMO, chca zrealizowac w calosci plan WoW, ktory maja w budzecie od pierwszych kresek na tablecie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.