mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:33 
Cytuj  
Teraz to zaczyna się robić śmieszne :D

Abonament płacisz za coś innego, za usługi dodatkowe trzeba dopłacić. Tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:36 
Cytuj  
Dana napisał(a):

Abonament płacisz za coś innego, za usługi dodatkowe trzeba dopłacić. Tyle.


Cieszę się, że w końcu zrozumiałeś powód tej dyskusji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:38 
Cytuj  
Nie, tematem dyskusji było to że według ciebie
żądanie zapłaty za usługi dodatkowe jest be.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:41 
Cytuj  
Rozszerzając: Żądanie zapłaty za usługi w grze za którą płaci się co miesiąc abonament jest be.

Według mnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:43 
Cytuj  
Pomysl imo bardzo dobry. Przyznam, ze polityka bliza coraz bardziej mi sie podoba, szkoda ze nie daja mozliwosci zmiany rasy narazie. Dopoki nie ingeruja w sama rozgrywke to im wiecej uslug dla graczy tym lepiej. I chyba nikogo nie dziwi, ze sa platne. W TBC praktycznie gralem lacznie 2 miesiace, wotlk po premierze odpuscilem, a ostanio po przeczytaniu zmian w 3.12 czy jaki tam ma numer naszlo mnie na powrot. WoW jako rozgrywka pve ze znajomymi te kilkanascie godzin w tygodniu wyglada calkiem zachecajaco teraz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 14:44 
Cytuj  
Zapomniałeś dodać że w przeciwieństwie do abonamentu usługi te są dobrowolne i nie przymusowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 15:03 
Cytuj  
Owszem nie są, co nie zmienia mojego zdania, że nie powinny być płatne. Oprócz obowiązkowego abonamentu trzeba jeszcze płacić za kilka prostych operacji (jeśli chce się z nich skorzystać).

No ale to Blizzard, pamiętam gdy kiedyś na stronie widniało info, że w planowanych patchach mają wprowadzić Hero class. Wprowadzili jedną, która Hero jest tylko z nazwy i w dodatku trzeba kupić płatny dodatek by w nią zagrać.

Fajnie (dla firmy), że gracze nie widzą problemu. Czekam na kolejne newsy w przyszłości i na pomysłowość Blizza w dziedzinie zarabiania pieniędzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 15:24 
Cytuj  
Płacenie abonamentu nie jest żadnym argumentem za tym by nie płacić za usługi dodatkowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 15:33 
Cytuj  
A dla mnie nie ma żadnego argumentu oprócz chęci zysku żeby traktować zmianę serwa, rasy, płci, długości penisa w grze jako usługi dodatkowe.


EOT z mojej strony.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 15:35 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Owszem nie są, co nie zmienia mojego zdania, że nie powinny być płatne. Oprócz obowiązkowego abonamentu trzeba jeszcze płacić za kilka prostych operacji (jeśli chce się z nich skorzystać).

No ale to Blizzard, pamiętam gdy kiedyś na stronie widniało info, że w planowanych patchach mają wprowadzić Hero class. Wprowadzili jedną, która Hero jest tylko z nazwy i w dodatku trzeba kupić płatny dodatek by w nią zagrać.

Fajnie (dla firmy), że gracze nie widzą problemu. Czekam na kolejne newsy w przyszłości i na pomysłowość Blizza w dziedzinie zarabiania pieniędzy.

ale widzisz z nich wcale nie tzreba korzystac i rozumiem ze gdyby dalej bylo tak jak jest to dla ciebie byloby cacy mimo ze koszt zrobienia rerolla do drugiej frakcji w rl kasie i potrzebnym czasie jest duzo wyzszy. Wprowadzaja dodatkowa usluge dla "leniwych" i chca za to pieniadze ale skandal. W innych mmorpgach nie ma takich mozliwosci i zeby cokolwiek zmienic w postaci trzeba poprostu levelowac od nwa kupowac nowa gre i dzieki temu sa lepsi od zlego chciwego blizzarda.

No chec zysku to cos bardoz nagannego przeciez wiadomo powszechnie ze gry powinno sie pisac dla idei lub aby ratowac glodujace dzieci w afryce a nie z checi zarobienia pieniedzy.

**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 16:32 
Cytuj  
co jak co ale imo to jest ewidentny skok na kase.
na poczatku gry miales mozliwosc: albo horda albo order, czemu wiec nagle mialbys zmieniac strone konfliktu??
bo znajomi zaczeli po drugiej stronie?? to nie jest odpowiedz, bo mogles zaczac z nimi po drugiej stronie na innym servie.
aby zaoszczedzic czas?? to ma sens, jak najbardziej.
aby nie kupowac drugiego acc?? a po kiego ci na jednym servie chary po dwoch stronach?? by w razie gankowania sie przelogowac i powyzywac gankera?? pffff..... jak chcesz to masz inne servery. nie musisz kupowac drugiego konta by miec postacie po obu stronach konfliktu.
wybor strony to byla twoja wlasna decyzja. wiec jak sie zjebalo juz na samym poczatku i pozniej ci nie posowalo to po co bylo sie katowac do 80lvl?? trzeba bylo zmienic wczesniej.

pozatym blizzard chce wyciagnac jak najwiecej kasy z graczy i to widac (nie odniose sie tu tylko do wow'a), mianowicie:
podzielenie SC2 na 3 osobne czesci (gdzie kazda kolejna bedzie miala kampanie dla innej rasy), platny b-net w diablo i SC (czyli nie dosc, ze musisz kupic gierke to jeszcze musisz zaplacic za to by pograc po sieci), usuniecie LAN'a.

ale to tylko moje zdanie.

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 16:36 
Cytuj  
Jak zawsze polacy chca miec wszystko za darmo :E

*

Posty: 131
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 16:36 
Cytuj  
Pierwsza gra mmo z abonamentem i systemem mikropłatności w jednym !11one

A tak srsly to rozumiałbym odpłatność tych dodatkowych usług gdyby blizz zarabiał tylko 5% kasy którą przynosi im wow. Pisał chyba ktoś że darmocha spowodowała by nadużycia - imo to będzie miało ograniczenia (chociażby czasowe) nawet jakby kosztowało 30 ojrosów

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 16:51 
Cytuj  
imo bardzo fajna usluga, zreszta grzecznie pisza, ze widza wiele niejasnosci i NIE KAZDY bedzie mogl sobie zrobic taki transfer. Od czego to bedzie zalezalo nad tym wlasnie mysla. Ja chetnie bym mojego dk przerzucil na ally, bo akurat tam teraz gra wiekszosc znajomych.

A co do tego, ze to platna usluga. Jest to typowa usluga dodana, ktorej nie uwzglednia abonament, ktora powoduje dodatkowe uzycie manpower, bo na 99% nie wszystko bedzie oskryptowane ( np. winterspring mount i co zrobic w takiej sytuacji). Zreszta tak samo jest z transferem pomiedzy serwerami, nad kazdym takim taskiem ktos musi czuwac, czy wszystko poszlo ok, czy gold sie niezduplikowal, czy koles nie potacil itemow itp. To wszystko kosztuje, godzina pracy technika jest iles tam warta.

A do tego wszystkiego oczywiscie jest to cos, na czym mozna zarobic.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 17:12 
Cytuj  
Moze trzeba bedzie napisac esej;]

**

Posty: 494
Dołączył(a): 26.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 20:07 
Cytuj  
Żenada jak czytam ten topic to nie mogę uwierzyć jakie macie głupie problemy, jak się nie podoba to NIE GRAJCIE czy ktoś was do tego zmusza? Skoro tacy jesteście oburzeni "faction change" to przestańcie grać albo zamknijcie dupy bo i tak wasze szczekanie na forum nic nie da.

Osoba zakładająca ten temat dała informacje a wy zrobiliście offtop na 2strony o jakimś "a co by było gdyby" żal mi was.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 20:11 
Cytuj  
2540 napisał(a):
NIE GRAJCIE


No właśnie ja nie gram w WoW , ale forum jak każde służy do wypowiadania własnego zdania na dany temat w tym wypadku temat informacji podanej na początku.

Odpowiem ci twoimi słowami " Nie podoba się to nie czytaj" nikt cie do tego nie zmusza simple as that.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 20:20 
Cytuj  
2540 napisał(a):
Żenada jak czytam ten topic to nie mogę uwierzyć jakie macie głupie problemy, jak się nie podoba to NIE GRAJCIE czy ktoś was do tego zmusza? Skoro tacy jesteście oburzeni "faction change" to przestańcie grać albo zamknijcie dupy bo i tak wasze szczekanie na forum nic nie da.

Osoba zakładająca ten temat dała informacje a wy zrobiliście offtop na 2strony o jakimś "a co by było gdyby" żal mi was.


To jest forum dyskusyjne, na którym jak sama nazwa wskazuje prowadzi się dyskusje. Temat został założony przez moderatora działu i gdyby miał on zachować jedynie swój informacyjny charakter, zostałby zamknięty bądź w pierwszym poście widniałaby notka, by nie pisać tu na określony temat.

Natomiast cypis jak widać w pierwszym poście - przewidział co tu się będzie działo i dopóki nie ma jakiegoś większego ot ani flame - wszystko jest wporzo. Moja konkluzja jest więc taka, że jeśli się nie podoba to wypierdalaj, nikt ci nie każe tego czytać.

***

Posty: 611
Dołączył(a): 25.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 20:45 
Cytuj  
Nie ma co się tak emocjonować nie chcesz płacić nie płać dajesz cancel account i po sprawie. Podaż popyt tak to działa doją kasę póki jest to jeszcze możliwe bo cała masa ludzi znużyła się gra ciągle w to samo i tak 5 lat to niezły wynik. Ich prawo wprowadzić opłaty nawet za wejścia na ich stronę, proste kto będzie chciał wejść zapłaci kto nie daruje sobie taka przyjemność.


_________________
Vanilla WOW: Nekromancer: Gnom Warlock

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 cze 2009, 21:39 
Cytuj  
Ta najbardziej placza ci co juz wogole nawet nie graja zdaje sie:P
Mzoe dla debili wyjasnie czemu nawet fajnie ze to jest platne jednak.
Wyobrazcie sobie ze zmieniaja wszystkie te platne ficzery i jedyne co ogranicza to cooldown. Jaka jest szansa ze wtedy 90% populacji wow zaczeloby zmieniac serwery plec frakcje rase dlugosc penisa co cooldown? Zeby nie bylo to wszystko naduzywane musieliby dac baaardzo dlugie cd to sorry ale ja wole zaplacic ale mimo wszystko miec wieksze mozliwosci.
Nie dla tego ze ktos faktycznie ma taka potzrebe zeby moc pograc ze znajomymi . Zgadnijcie kto by mial wtedy pelne rece roboty non stop.
Dodatkowe obciazenie serwerow nieustjaca werdowka ludzi miedyz nimi, miedzy frakcjami itp. Pewnie kilka razy wiecej ludzi do pilnowania tego.
Pomyslcie jaka kolejka sie robi kiedy wszyscy np kopiowac chca postac na test serwery. tutaj by sie podobnie pewnbie zrobilo gdyby to bylo takie latwe. To ma byc ficzer dla ludzi ktorzy naprsawde maja potzrebe cos zmienic aby sobie grac dalej czerpac fun a dodatkowy magicnzy przycisk do spelniania kaprysow.

ALe to tylko dodatkowy powod . To poprostu nowa usluga ktorej w sumie to chyba nie ma w innych mmorpgach? Abonament placisz za to ze trzymaja twoje posatcie na serwerze ktory sobie wybrales grajac klasa ktora sobie wybrales . Jak maja sobie zadac trud (jako pierwsi w brazny jak mi sie wydaje) dodania mozkiwosci zmiany tych rzeczy to normlane ze chca na tym zarobic i ze kosztuje ich to ekstra wysilek i dodatkowe zasoby ludzi sprzetu technologi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.