mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(bo mój kolega kupuje wersję retail a dla niego to będzie pierwszy mmorpg - chyba że liczyć, UO na jakimś freeshardzie).

I co? Bedzie oplacal kolejne abonamenty? Byc moze... ale masa dzieciakow, nawet jak kupi, to po 1 miesiacu grania poprostu odlozy gre na polke.. "bo trzeba placic". Mark, przeciez sam doskonale wiesz, ze tak zazwyczaj jest ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:30 
Cytuj  
mysle ze teraz nie ma co na ten temat dyskutowac czas pokaze ilu polakow bedzie gralo w wow :)


_________________
gole babki i czekoladki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:40 
Cytuj  
ci goście z Przymierza Orła Białego - to też wszystko raczej newbasy i z rasowym mmorpgiem niewiele mieli wspólnego, jest też jakaś inna duża gildia szykująca się do WoW-a (też polska, zapomniałem nazwy), sporo ludzi z GOL-a z tego co pamiętam (ban ciągle nade mną wisi ;) też się na WoW-a napala, a conajmniej kilka osób tam piszącym to dorośli i rozsądni ludzie....
i tak można wymieniać. Oby jak najmniej nicków w stylu xxxxx_PL bo jakoś tego nie trawię i reaguję nerwowo :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:44 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Oby jak najmniej nicków w stylu xxxxx_PL bo jakoś tego nie trawię i reaguję nerwowo :(

Tak.. tez sie modle o to, zeby tacy kolesie, jak "Napierdalacz" z bety w retailu sie nie pojawili.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:45 
Cytuj  
BTW nawet jak dzieciaki zrezygnują po 1 miesiącu to i tak liczy się (dla CDP, bo o nim mowa) liczba sprzedanych kopi gry, a nie zzysk z abonamentu (w końcu z tego nic nie mają).

A tak poza tym to Xanth ma rację - 80% dzieciaków odpadnie po tym ja będzie trzeba zapłacić za kolejny miesiąc abonamentu. Większość z nich nawet nie będzie kojażyć o co w tym wszystkim chodzi - wystarczy popatrzeć na historie z innymi mmorpg.
Tylko że to wciąż nie zmienia faktu iż będzie to (prawdopodobnie) najpolularniejsze mmo w naszym kraju. Nawet jak odpadnie te 80% to wciąż pozostanie dość spora ilość z grona fanów która jednak będzie płacić.
Myślę że grę nabędzie u nas sporo osób - ile zostanie to czas pokaże. Tak czy siak CDP stracić na tym nie powinien.

Wracając do samego sprowadzenia kopi gier przez CDP, to ja bym się zbytnio nie ekscytował. Blizzard bardzo ostrożnie podchodzi do wyboru dystrybutorów WoW'a. A biorąc pod uwagę że narazie i tak nic nie wiadomo o dacie wydania w EU to i CDP nie powie że będą mieli WoW'a. Bo na razie sami nic o tym nie wiedzą. Są zaufanym partnerem Blizzarda więc wydaje mi się że na 90% będą roprowadzać WoW w takiej czy innej formie. Po prostu narazie bronią się przed udzielaniem jakichkolwiek infromacji bo nie chcą wtopy (tak jak mówiłem sami do koca nie wiedzą jak to bedzie wyglądać).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:54 
Cytuj  
Zreszta sadze, ze idealnym przykladem jest tu niedawny trial SWG. W czasie triala mozna bylo zauwazyc cala mase Polakow przewijajacych sie przez wiekszosc serwerow. Tyle, ze trial sie konczyl i ilu zostawalo? Mozna liczyc doslownie w jednostkach. Dlaczego? "Bo trzeba placic"...

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 38
Dołączył(a): 20.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 13:56 
Cytuj  
Dobra nie chce Was tu krytykowac ale za przeproszeniem... wiekszaosc z was nie ma pojecia co to jest rpg, a gadacie tyle ze glowa boli. Zadam tylko jedno pytanie: graliscie kiedys w jakiegokolwiek muda? Ja osobiscie gralem w wiele mmorpg ale w zadnego dluzej. A wiecie dlaczego? Bo te wszystkie gry zwane mmorpg to nic wporownaniu z mudami. Tak moi drodzy tam to dopiero sie odgrywa postac, jak sie jest w swiecie to nawet nie mozna wspomniec ze istnieje cos takiego jak rzeczywistsc. Wiec z mojego punktu widzenia co by tzw. "dzieciaki" nie robily to i tak mi nie zepsuja gry bo dla mnie i tak tam nie bedzie zadnego rpg'a. A co do WoW'a... po glebszym namysle doszedlem do wniosku ze Xanth ma jednak racje, moze mi sie zdaje ze sporo ludzi bedzie w niego gralo ale to pewnie dlatego ze obracam sie w takim towarzystwie zarowno w ralu jak i iternecie. Z drugiej strony... powiedzmy jakies 14-15 latek kupuje gre. Ma miesiac za darmo i powiedzy ze mu sie bardzo spodobala. Abonamet jest dosc drogi wiec nie ma pieniedzy na gre ale... moze bedzie wracal do niej co np 2 miesiace? 50 zloty na 2 miesiace to nawet dla mnie ( :]) nie jest az tak duzo. Byc moze jest jakas szansa ze WoW stanie sie u nas naprawde popularny?

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:00 
Cytuj  
Chłopie...
Ja myślę, że większość ludzi stąd ma doświadczenia z papierowym RPG.
Więc nie wyjeżdżaj mi z mudem bo to śmieszne jest :]
Zresztą sądzę, że w muda też tu trochę osób pograło.
Więc wybrałeś złe kule na tą strzelnicę.


Posty: 38
Dołączył(a): 20.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:03 
Cytuj  
Tia a ja nie mam doswiadczenia z papierowym rpg ;] zreszta dla mnie mud i tak wymaga wiekszej wyobrazni niz co kolwiek innego z tej dziedziny. I naprawde uwazam ze jak sie gralo w jakiegos muda to nic innego nie bedzie mialo takiego klimatu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:05 
Cytuj  
ja tam nie lubię odgrywać postaci 8)

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:12 
Cytuj  
Ech szkoda chcialbym uslyszec jak rymujesz staropolskim

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:15 
Cytuj  
xin napisał(a):
zreszta dla mnie mud i tak wymaga wiekszej wyobrazni niz co kolwiek innego z tej dziedziny.

Mud wymaga wiekszej wyobrazni, niz sama wyobraznia? Bo przeciez w papierowych rpg to wlasnie wyobraznia decyduje o grze, a nie literki na ekranie/papierze. W papierowym rpg papier to tylko notatki i scenariusz, a cala gra odbywa sie wlasnie w wyobrazni.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 38
Dołączył(a): 20.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:16 
Cytuj  
Heh jasne a MG tylko siedzi i zawija je w te sreberka....

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:21 
Cytuj  
nie ma sensu się kłócić, miło że zaglądają tu osoby wychowane na mudach zawsze to lepiej niż na free klikankach. Kiedyś czytałem artykuł, genezę gier mmorpg. Otóż tam było jak byk:
1. pierwszego dnia stworzony został papierowy rpg
2. drugiego dnia Bóg widząc niedoskonałość i ograniczenia swojego działa stworzył mud-a
3. trzeciego dnia Bóg mając w zasięgu ręki nowsze procesory i nowe karty graficzne zamiast znaków ASCII opisujących świat MUD-a zamienił je na graficzny obraz by odciążyć nadwątloną wyobraźnię gracza
4. ciąg dalszy nastąpi mimo reklam EQ2 nie sądzę by było o czym pisać w tym punkcie :)

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:29 
Cytuj  
Zgadza sie Mark ,mmorpg powinny ewulowac w kierunku zwiekszonego wplywu gracza na swiat gry , dac mu mozliwosc twórczosci z prawdziwego zdarzenia.


Posty: 38
Dołączył(a): 20.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 14:34 
Cytuj  
Mark24 : calkiem niezle :D wczesniej o takiej tezie nie slyszalem.

**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 15:07 
Cytuj  
Xin pewnie w Arke grales, ze tak o klimacie gadasz hehe.
Ja sporo w mudy gralem, kiedys jak sie z ludzmi chcialo zagrac to tylko takie rozwiazanie bylo. Ale nie gralem dla klimatu z cala pewnoscia. Wczesniej od muda bylo faktycznie papierowe rpg, ktore tez b.milo wspominam.
Wlasciwie w WoW'a bede gral tylko dlatego, ze super ekipa sie zebrala, najbardziej utalentowanych graczy jakich poznalem grajac na mudach pk i na goodwarsach, pozniej w cs'a, troche w AO. Bardzo chcialbym znow z nimi pograc, a tutaj jest ku temu okazja.
Swoja droga na mudach nie spotkalem ludzi nie na poziomie. Mudy sa OK :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 15:12 
Cytuj  
Mudy i klimat ? Eeeee, to Arka zapewne i do tego późna arka, ja tam pvp-owałem na Starym Cygu, byłem pierwszym avatarem zabójcą :D (zaraz po wprowadzeniu profesji)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 38
Dołączył(a): 20.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 15:15 
Cytuj  
astatus: tak gralem w arke ze dwa lata i fakt klimat to jest tam orginalny ale jest, potem przenioslem sie na Barsawie i moge powiedziedz ze tam klimat jest na prawde. Ale dobra mniejsza z tym mam male pytanie. W OB postanowilem przejsc kontynent Kalimdor wybieralem jadziwniejsze sciezki itp omijalem potwory itd. Gdzies w gorach trafilem na czlowieka (mob - trener hunterow) po lepszym przyjzeniu mu sie zobaczylem ze to hunter a dokladnie dragon hunter. Moje pytanie jest takie: czy bedzie mozna miec wlasnie dokladnie okreslona profesje tak jak wyzej wymieniony lowca smokow?


Ostatnio edytowano 22 lis 2004, 15:23 przez xin, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 232
Dołączył(a): 13.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 15:18 
Cytuj  
No gdzies sie spotkalem z tym, ze jakies maja byc levele heros'ow i bedzie sie tam specjalizowalo. Nic konkretniejszego Ci nie powiem niestety.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.