mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:31 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
PS. Zrob debet bankomatowka. A wyobraz sobie, ze kredytowka electronem nawet kredyt wezmiesz ;)

akurat żaden problem, Visa Electron - PKO BP, robie debety i w bankomacie i w jeśli płacę w sklepie (znaczy staram się nie robić ;))


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 34
Dołączył(a): 7.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:31 
Cytuj  
plan mam taki: znaleźć tymczasowo jakikolwiek numer karty np. inteligo (nie jest to takie trudne chyba), podać to przy rejestracji, w ciągu 2 tygodni kupić GC, po zakupie zmienić formę płatności w moim profilu.

UDA SIĘ CZY MNIE ZBANUJĄ?


_________________
Wiwat Stalin!

*

Posty: 195
Dołączył(a): 8.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:32 
Cytuj  
widzisz problem jest w tym ze taka karta idzie jakis czas, dlatego najlepsztym roziwazniem jest wziasc karte od starego/znajomego i potem poprostu zmienic jej nr na swoj wlasny

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:33 
Cytuj  
zacznij grać w totka - matematycznie masz większe prawdopodobieństwo trafienia 6 niż zmyslenie karty intelligo, do tego odpowiedniego kodu cvv, do tego daty ważności i Imie i Nazwisko.

:lol:


Posty: 34
Dołączył(a): 7.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:33 
Cytuj  
pytanie brzmi: czy moj plan sie powiedzie tzn czy system zakladania konta zaakceptuje numery które podam?


_________________
Wiwat Stalin!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:36 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
akurat żaden problem, Visa Electron - PKO BP, robie debety i w bankomacie i w jeśli płacę w sklepie (znaczy staram się nie robić ;))

Ta karta jest karta debetowa, a np. electronem mbanku czy multibanku (jesli nie masz opcji debetu) debetu nie zrobisz, bo to jest bankomatowka. Czyli karta zezwalajaca na wybor kasy do wysokosci srodkow na koncie :)
Jeszcze raz: electron electronowi nierowny, co z tego, ze nazywaja sie tak samo? ;)

maffin napisał(a):
pytanie brzmi: czy moj plan sie powiedzie tzn czy system zakladania konta zaakceptuje numery które podam?

Nie, bo karta jest weryfikowana (sprawdzana jest jej zdolnosc finansowa, poprzez blokade paru groszy)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 10 lut 2005, 15:38 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:37 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Zematis napisał(a):
Jesli honoruja Vise Electron to znaczy ze honoruja wszystkie jej opcje a wiec debetowki, kredytowki i pre-paid.

Nie, dlatego, ze debetowka, kredytowka a bankomatowka to zupelnie inne karty z zupelnie innym sposobem autoryzacji, jedyne wspolne dla nich jest to, ze sa plaskie i maja nazwe "electron".

X.

PS. Zrob debet bankomatowka. A wyobraz sobie, ze kredytowka electronem nawet kredyt wezmiesz ;)

Zeby dokonac transakcji elektronicznej czy internertowej za pomoca karty debetowej musisz miec na niej srodki to jest oczywiste.
Ale jesli masz na niej dostepne srodki to mozesz dokonac transakcji internetowej...

Przestan juz przytaczac ten fragment o wypuklych i plaskich bo to nie ma zdnego znaczniea.

Wypukle numery kart byly stoswane wlasnie po to, ze kiedys posy mialy tzw. hebel ktory kopiowal numer i dane z karty na papierek.Po czym wlasciciel posu wysylal plik papierow do banku a bank realizowal transakcje (obciazal konta), w tej chwili wszedzie masz elektoroniczne posy wpiete w siec i realizacja transkacji jest natychmiastowa.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:39 
Cytuj  
Ok, ja już się pogubiłem z tymi elektronami, nigdy zresztą nie używałem do płacenia w necie od tego mam wypukłą VISE Classic.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:39 
Cytuj  
Huragan qmpel ktory sam gra w WoWa i pomoglby mi z podaniem swojego nr karty nie jest w zadnym badz razie idiota jak go nazwales - nie wiem jak Ty, ale ja mam jeszcze kilku niewirtualnych przyjaciol ktorzy mi wierza i ufaja. Placzu na pewno nie bedzie i o to sie juz nie martw.

Pozatym, z tego co wiem, to przy zakladaniu konta serwis Blizza wcale nie sprawdza czy podany numer jest poprawny - robi to dopiero, kiedy dochodzi do dnia, w ktorym musimy zaplacic za nastepny miesiac. Jesli tylko do tego dnia nie doposcic placac z gory karta prepeidowa, to nie ma wogle problemu.


Dorwalem matki karte: nowa Visa Elektron z WBK. z Przodu
XXXX XXXX XXXX XXXX , z tylu jednak XXXX XXXX XXXX XXXX xxx .
Wyzej przeczytalem gdzies, ze karta z dodatkowymi 3 numerami z tylu bedzie dzialac bez problemu - wiec i moja tez? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:40 
Cytuj  
Zematis, widziales kiedys wypukla bankomatowke/debetowke? A moze sprobujesz odpowiedziec sobie na pytanie, czemu wszyscy sprzedawcy w sieci wymagaja kart kredytowanych? (obojetnie czy plaska, czy wypukla) :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 10 lut 2005, 15:43 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 195
Dołączył(a): 8.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:42 
Cytuj  
raczej na 100% tak bo te 3 cyferki to jak to wyzej napisal cvv takie jakis dynks potrzebny do robienia zakupow przez neta

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:44 
Cytuj  
Pojebalo mi sie z 4 kolumna :>


_________________
.


Ostatnio edytowano 10 lut 2005, 15:46 przez Yog-Sothoth, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 195
Dołączył(a): 8.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:45 
Cytuj  
po tych xxx co napisal wyzej mozna sie domyslec ze te 3 mniejsze co napisal to wlasnie cvv bo z tylu masz numer karty + te 3 cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:45 
Cytuj  
Zacytuje z innego miejsca: "to ze karta posiada cvv, nie znaczy, ze mozna nia placic w sieci. Za to kazda karta do placenia w internecie cvv MUSI miec."

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:47 
Cytuj  
Ok tlumacze jeszcze raz...

Wypukle numery na kartach kredytowych stosowano poniewaz kiedys nie we wszystkich miejsach byly elektroniczne pos'y.

Nie ma wypuklych kart debetowych, bo jak sobie wyobraz sytuacje w ktorej w sklepie w ktorym nie ma elektronicznego posa?
Jesli mialbys karte kredytowa sprzedawcy to nie interesuje po mimo tego ze nie ma elektorniczgeo posu.
Hebluje Ci karte po czym wysyla dokumenty transkacji do banku a ban realizuje transakcje i obciaza Twoje konto nie zaleznie od tego czy masz tam srodki czy nie.

Jak widzisz nie ma juz takich posow gdzie maja heble, bo byl to latwy sposob wyludzenia pieniedzy...

Nie jest prawda ze wszsycy sprzedawcy wymagaja kart kredytowych.

edit;
wyprzedzajac pytanie , kazda karta ma CVV w starych kartach sa to 3 ostatnie cyfry numeru ktory znajduje sie na pasku w ktorym skladasz swoj podpis
edit:
caly czas mowa o kartach z serii Visa Electron to tak btw


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Ostatnio edytowano 10 lut 2005, 15:55 przez Zematis, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:53 
Cytuj  
każda karta posiada otwarte kanały płatności.
Jednym z kanałów są bankomaty, innym sklepy, jeszcze innym autoryzacja przez net przy pomocy danych z karty bez fizycznego dostępu do karty.
Ten ostatni kanał w większości kart jest zblokowany dla bezpieczeństwa. Jest zblokowany w bankomatówkach itp. popularnych kartach do codziennych płatności. Nawet jak ktoś podejrzy nam numer karty i dane z karty to będzie musiał tą kartę ukraść by jej użyć (pomijam wypadki włamu, czy przeprogramowania innej karty by udawała tą którą próbujemy obrobić.

E-karta działa trochę inaczej. Nie posiada paska magnetycznego, ale nawet gdyby posiadała to nikt nie zapłaciłby nią w sklepie lub nie pobrał kasy z bankomatu bo ma zablokowane wszystkie kanały płatności oprócz tych przez neta.

VISA Electron z Intelligo niczym się nei różni od VISY electron z PKO BP oprócz tego, że ma odblokowany jeden kanał więcej.

Jedynymi kartami które działają wszędzie i wszystkie kanały mają na 100% odblokowane to karty kredytowe VISA i MASTERCARD.

Nad resztą nie warto się roztkliwiać bo co bank to obyczaj. Różne nazwy = te same karty, te same nazwy = różne kanały poblokowane/odblokowane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 15:55 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
wyprzedzajac pytanie , kazda karta ma CVV w starych kartach sa to 3 ostatnie cyfry na pasku w ktorym skladasz swoj podpis

Uwazasz, ze nie mam zadnej CC ani innych kart? ;)

X.

PS. I jedno fundamentalne pytanie na koniec: Dlaczego uwazacie, ze w WoW EU bedzie inaczej niz w WoW US? Jakies podstawy? ;)


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 16:01 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
[...]
Wypukle numery kart byly stoswane wlasnie po to, ze kiedys posy mialy tzw. hebel ktory kopiowal numer i dane z karty na papierek.Po czym wlasciciel posu wysylal plik papierow do banku a bank realizowal transakcje (obciazal konta), w tej chwili wszedzie masz elektoroniczne posy wpiete w siec i realizacja transkacji jest natychmiastowa.


Taki "hebel" to jednak całkiem przydatna rzecz jest i szkoda że w PL ciężko go znaleźć :cry:
Taki przykład OT: na urlopie w Irlandii na każdym noclegu w byle jakiej wsi bez problemu płaciłem wypukłą CC właśnie na takim heblu :)
Spróbuj takiej sztuki u nas ...


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 16:02 
Cytuj  
bo my tu panie rolniki z europy i my nie mieć konta bo banki to złodzieje! :evil:

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2005, 16:02 
Cytuj  
poniewaz w US w momencie skonczenia 10lat otrzymujesz pierwsza CC:) Tam nie ma praktycznie innych kart, w europie jest to troche inaczej. Ja bym powiedzial dwa rozne swiaty

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.