mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 09:53 
Cytuj  
No niestety, niektorym dziala super, a niektorym dziala kiepsko. Ciesz sie SwenG, ze nalezysz do tych pierwszych. Ewidentnie zalezy to od tego, z jakiego ISP korzystasz, przy czym jest to jakis bardzo niestandardowy problem, bo wszystko inne (www/mail) dziala bardzo dobrze, a tylko WoW sie chrzani.

Niestety wychodzi, ze poprawki w patchu byly niewystarczajace. Wczoraj na raidzie w scholo mialem tak czeste lagi/rozlaczenia, ze nie bylem w stanie calej grupy przy pomocy PW:F zbuffowac. Gra wygladala tak: wejscie do gry, rzucenie jednego czaru, ktore niekiedy wychodzilo a niekiedy nie, disconnect, alt+f4. I zanim na ostatniego w grupie PWF rzucilem, to z pierwszego zdazylo juz zejsc (a czas trwania ma 30 minut). Tak wiec wyjatkowy koszmar.

Co wiecej, od czasu ostatniego patcha zdarza mi sie, ze zawiesza mi sie w "zwyklych" sytuacjach - czyli ide sobie spokojnie przez las a tu nagle bum lag 30s. (przedtem zawieszalo sie tylko w sytuacjach gdy na ekranie bylo 10 graczy, duzo mobkow i duzo sie dzialo). Natomiast faktem jest, ze teraz np. w IF dziala mi znacznie lepiej niz przed patchem.

Jakies pomysly co mozna jeszcze zrobic? Moge probowac molestowac mojego ISP o cos, tylko nawet nie mam pomyslu o co ani jak to argumentowac...

Muminus

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 10:45 
Cytuj  
Muminus napisał(a):

Niestety wychodzi, ze poprawki w patchu byly niewystarczajace. Wczoraj na raidzie w scholo mialem tak czeste lagi/rozlaczenia, ze nie bylem w stanie calej grupy przy pomocy PW:F zbuffowac.
Muminus


O ile dobrze kojarzę to patch ostatni nie miał poprawiać laga/disconectów tylko przycinanie się gry przy wyświetlaniu dużej ilości graczy na ekranie. Chociaż mogę się mylić...

Pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 11:21 
Cytuj  
też mi się tak wydawało, w każdym bądź razie poprzedni_poprzedni patch coś mocno nachrzanił, ostatni patch miał to naprawić, w moim przypadku dalej performance mocno kuleje w porównaniu z tym co było przed poprzednim_poprzednim patchem, rozłączać też rozłącza nie wiem czy nie częściej :/

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 12:43 
Cytuj  
Na oficjalnym forum watek laga osiagnal wlasnie 30 stron, z czego ostatnie 5 jest dodane glownie przez ludzi, ktorzy mowia, ze przed ostatnim patchem mieli polaczenie ok, a po patchu jest kiepsko. Nie ma natomiast glosow ludzi, ktorzy mowia, ze bylo kiepsko, a patch naprawil (inna sprawa, ze jakby mi naprawil to bym sie tym tez nie chwalil na forum, tylko spokojnie gral). Niewatpliwie cos schrzanili.

Ponadto, na to naklada sie fakt, ze w weekend cos im sie powaznie schrzanilo i prawdopodobnie to spowodowalo dodatkowe trudnosci na wszystkich serwerach:

Cytuj:
This weekend some of our servers were experiencing instability issues. In order to stabilize the affected realms and allow as many players as possible the ability to continue playing, we lowered the population caps by 30%. This stabilized the realms to the point where 70% of the players on the realms in question could play, but it also resulted in large queues. The problems were attributed to high concurrency numbers on individual realms putting extreme stress on the backend infrastructure. We were able to address this problem by implementing additional hardware into the infrastructure.


Tak wiec jest szansa, ze jak to poprawia, to bedzie lepiej...

Muminus

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 13:25 
Cytuj  
Wczoraj bylo wyjatkowo zle na LB, lagowalem przed wejsciem do BRD :/


Posty: 46
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2005, 17:43 
Cytuj  
U mnie najczesciej nastepuje taka akcja nagle wszystko stoi. Proboje sie wylogowac nic. Wciskam esc 10 razy i w koncu pisze ze jestem discoonected, lacze sie i pisze ze dana postac juz jest na serverze. A ja sobie mysle przeciez wiem :D . Najgorsze jest to ze np jak mnie rozlacza wsrod mobkow lacze sie ponownie (po 2-3 razie) i dowiadoje sie ze jestem martwy :(
I w zwiazku z tym mam pytanko, moze ktos mi podac port na jakim ta gra chodzi i protokol (tcp czy udp). ? Albo gdzie moge to znalesc?

*

Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2005, 23:37 
Cytuj  
Nie chcialem zakladac odrebnego tematu...wydaje mi sie iz moje pytanie w pewnym sensie pasuje pod ten temat.. dlatego tu je umieszczam...

Czy ma ktos jakies informacje na temat tego...kiedy blizard planuje otworzyc nowe serwery dla EU WOW?....sa jakies informacje na ten temat?


Posty: 18
Dołączył(a): 9.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2005, 23:54 
Cytuj  
Hi Ho

A po co nowe serwery ? Jest jeszcze calkiem sporo takich na ktorych nigdy nie zaznalem kolejki czy przeludnienia.


Pozdrowienia

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2005, 23:55 
Cytuj  
Painkor napisał(a):
Nie chcialem zakladac odrebnego tematu...wydaje mi sie iz moje pytanie w pewnym sensie pasuje pod ten temat.. dlatego tu je umieszczam...

Czy ma ktos jakies informacje na temat tego...kiedy blizard planuje otworzyc nowe serwery dla EU WOW?....sa jakies informacje na ten temat?


O.o Niedawno dadali jeden (ze dwa tygodnie temu) a potem tydzień temu jeszcze jeden... Więc nie zabardzo rozumiem o jakie nowe serwery ci chodzi?

Pozdrawiam

*

Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 00:12 
Cytuj  
To moze zadam inne pytanie:)
Gdzie mozna przeczytac jakie serwery powstaly ostatnio dla WOW EU ?:)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 11:34 
Cytuj  
Painkor napisał(a):
To moze zadam inne pytanie:)
Gdzie mozna przeczytac jakie serwery powstaly ostatnio dla WOW EU ?:)


Choćby tu: http://www.wow-europe.com/en/ 8)

Cytuj:
The portal beckons
Ryann, Update 20/02/2005
In order to meet the increasing number of players in Europe, we have expanded the list of available realms. The following realms are now open for you to play on:

* Zenedar (EN PvP)
* Garona (FR PvP)
* Zuluhed (DE PVP)
* Perenolde (DE Normal)

The list of recommended realms is updated 24/7 on the Realm Status Forum.
The portal beckons...


a wszystkie serwy EU ze statusami są tu:
http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/


_________________
Obrazek

*

Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 11:38 
Cytuj  
Qrcze slepy jestem"/
Dzieki za linka i odpowiedz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 12:10 
Cytuj  
Painkor napisał(a):
Qrcze slepy jestem"/
Dzieki za linka i odpowiedz.


Luz maryja - każdemu się zdarzają problemy ze wzrokiem po kilkunastu godzinach WoW'a :lol:


_________________
Obrazek

*

Posty: 180
Dołączył(a): 14.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:03 
Cytuj  
Dalej sie wiesza i jak widze blizz nie ma zamiaru z tym nic zrobi! Wychodzi juz kolejny patch po zdiagnozawaniu problemu i dajel nie mówią nic na temat tego mega laga!!. Wcześniej mialem tak ze lag byl w duzym zageszczeniu ludzi teraz potrafi mnie zlapac na drodze jakl jest jedna postac!! Ostatnio robile elit questa w 5 osob i w ciagu godziny musialem 3 razy ALT+F4 . Mam tego dosyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:04 
Cytuj  
a wypieprzyłeś cosmosa i inne addony w kosmos ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:06 
Cytuj  
overkilll napisał(a):
Dalej sie wiesza i jak widze blizz nie ma zamiaru z tym nic zrobi! Wychodzi juz kolejny patch po zdiagnozawaniu problemu i dajel nie mówią nic na temat tego mega laga!!. Wcześniej mialem tak ze lag byl w duzym zageszczeniu ludzi teraz potrafi mnie zlapac na drodze jakl jest jedna postac!! Ostatnio robile elit questa w 5 osob i w ciagu godziny musialem 3 razy ALT+F4 . Mam tego dosyć.
mega laga poszukaj w kompie bo mnie sie nie zdażył od wielu dni a gram wyłacznie wieczorami.


_________________
psn

*

Posty: 180
Dołączył(a): 14.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:11 
Cytuj  
Nigde nie mialem zadnego addona. Gra jest czysta + patche. Kompa mam juz od wesji beta USi EU i nic nie zmieniane. Na sprzecie sie troche znam i wiem, ze to nie wina kompa ani sysa. W wersjach beta Usi EU nic takiego mi sie nie zdazalo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:15 
Cytuj  
overkilll napisał(a):
Nigde nie mialem zadnego addona. Gra jest czysta + patche. Kompa mam juz od wesji beta USi EU i nic nie zmieniane. Na sprzecie sie troche znam i wiem, ze to nie wina kompa ani sysa. W wersjach beta Usi EU nic takiego mi sie nie zdazalo.
no to może wina netu. może coś się zmieniło u Ciebie.
chyba nie ma opcji żeby to była wina blizzarda jeśli ty masz tego samego klienta co ja mając laga w momencie gdy ja go nie mam wcale :-?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:17 
Cytuj  
ja rowniez nie mam zadnych lagow, wszystko chodzi tak jak chodzilo, czyli bez problemow :)


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 14:54 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
ja rowniez nie mam zadnych lagow, wszystko chodzi tak jak chodzilo, czyli bez problemow :)


Brak lagów potwierdzam.

Co do problemów: zdarza mi się że WoW wywala error 131 lub 132 (mniej więcej 1-2 razy na cały wieczór grania).
Ale wtedy po prostu czekam gdzieś z 5 minut (żeby serwer się poznał że jestem disconnected) i uruchamiam grę ponownie 8)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.