mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:26 
Cytuj  
cienki napisał(a):
po HP qmple poszli w ... na pve..


o to ciekawe mozliwe ze tez uwazaja ze WoW nalezy do kategorii rpg a nie TPP/FPP :)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:26 
Cytuj  
Skoro zrobili serwery pvp a na wiekszosci serwerow alliance jest kilka razy wiecej niz hordy to cos jest nie tak i albo cos wymysla albo bedzie coraz gorzej. Gram w hordzie ale sam wolabym pomykac jakims dworfem albo elfica:D Rasy w hordzie po prostu nie podobaja mi sie:| undeadzi trolle jak na nich wszystkie zbroje szaty bezadziejnie wygladaja to szok Jakby dali mozliwosc grania jakims zlym mrocznym dwarfem czy tez elfem po stronie hordy problem by zniknal:)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:27 
Cytuj  
Robus nie pierdol. Rekordowe ratio to prawie 13:1 na jakimś serwerze RPG. Nie pieprz mi, że w EU są inni ludzie i częściej wybierają horde, bo wcale tak nie jest. To jest problem gry a nie problem servera. Ile macie serwerów na EU z przewagą Hordy? Jeden czy może wcale?

Prawda jest taka że ~90% serwerów to widoczna przewaga alliance ponad 1.2:1. A 50% z nich to przewaga prawie 2 i więcej do jednego. To problem gry, WoW-a, a nie serverów US czy Shattered Hands US. To problem globalny a nie tylko jednego serwera (przecież ten shaman lvl30 też pisał, że jest chujowo u nich na serwerze, przecież to horde quituje, transferuje chary a nie alliance).

imho Blizzard powinien zrobić 5 ras po stronie hordy i 3 po stronie alliance. Wtedy ratio wyglądałoby OK. Tego już się nie da zmienić bo ludzie są w gildiach, mają znajomych itd. Więc tak jak tam ktoś wcześniej napisał, że dodatek, jakiś event coś zmieni - raczej nie ma na co liczyć...

Po prostu Blizzard nie ma doświedczenia w robieniu MMORPG a strategie czy napierdalanki HS (D1,D2) nie mają takich problemów.

Fabianek przygłupie tu nie chodzi o to, że mi jest źle tylko o to że to POTĘŻNY MINUS dla gry. Widziałeś MMORPG z otwartym PvP z ratio stron walczących 3:1 w każdej zonie? Nie? To i nie zobaczysz oprócz WoW-a.
Zresztą MMORPGI się rozwijają, ludzie w MMORPGACH odchodzą przychodzą nowi, co zostanie z WoW-a za 2 lata, jak wszyscy będą myśleć jak Fabianek "lepiej zagram w alliance bo dużo łatwiej", "nie chce być zabijany co 5 kroków", "kiedys w hordzie było cool ratio tylko 4:1, po dwóch latach mamy 20:1, bo umieranie i przegrywanie przy każdym outdoor evencie się hordzie znudziło"

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:27 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Gram w hordzie ale sam wolabym pomykac jakims dworfem albo elfica:D


a co za problem? :) druida sie leveluje 2miesiace grajac sobie wieczorami :)

@mark nie podoba ci sie WoW narzekasz na blizza zrob cancel account i masz problem z glowy to tylko gra. Skoro blizz tkai zly taki niedoswiadcozny to po co grasz w ich produkt?? niech zgadne bo wyznaczyl nowy standard mmorpg? no to zrob sobie postac po stornie ally i przestan plakac nie chce ci sie zrob cancel przestna plakac jak dziecko ktoremu zabrali lizaka
5 ras dla hordy??? Hmm z teog co wiem to macie samopodnoszace sie party + healera w jednej postaci no a rasowe skille macie o niebo lepsze patrz: war stomp i WoF szczegolnie to drugie


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 8 lip 2005, 10:32 przez Fabianek, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:28 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
. Gram w hordzie ale sam wolabym pomykac jakims dworfem albo elfica:D Rasy w hordzie po prostu nie podobaja mi sie:|


Z D R A J C O !!!!!!!!!! GIN! PRZEPADNIJ!


_________________



*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:32 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Vercin napisał(a):
Gram w hordzie ale sam wolabym pomykac jakims dworfem albo elfica:D


a co za problem? :) druida sie leveluje 2miesiace grajac sobie wieczorami :)

Mam alty w alliance tylko ale nie mam tyle czasu zeby zaangazowac sie na powaznie w druga postac. A mojej krowy nie porzuce bo juz za duzo czasu wpakowalem w nia no i zaczyna powoli wygladac epicko:D Kolejna postacia spedzac kilkadziesiat godzin w MC? :O nie da rady

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:33 
Cytuj  
mark pierwotnym postem opisujesz swoje problemy i jak widzisz nikt z "europejczyków" Cię nie popiera nie zasłaniaj się liczbami z censusa bo są one mocno nieaktualne/ błędne...
Zagraj o normalnej porze dla graczy ze stanów i zobacz czy jest tak jak mówisz że nie możesz znaleźć grupy do WG czy do AV pełnej 40... ehhh szkoda że tak doświadczony jegomość jak ty w mmorpg'ach nie ma jaj do przyznania się że granie na US w kosmicznych dla nich godzinach jest pointless... tak jak na każdym serwerze EU nie uświadczysz wielu graczy o 4:00 AM tak i tam będzie tak samo i tyle :P
pozdrawiam


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:35 
Cytuj  
Sirek 2-3.00am to akurat godziny szczytu w US więc pudło mój drogi Sirku. I owszem nie uświadczysz Hordy, za to uświadczysz alliance, nawet w durotarze.
Sirek censusa nie trawię bo pokazuje, że ratio na naszym serwerze jest tylko 1.6:1 a tak naprawdę nawet alliance oceniają, ze jest około 3:1.


Ostatnio edytowano 8 lip 2005, 10:37 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:35 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Kolejna postacia spedzac kilkadziesiat godzin w MC? :O nie da rady


bleh tak ci sie tylok wydaje mi tez bylo mojego rogue porzucac, ale jak levelujesz druga postac to w twoim przypadku od jakiegos lv35 (od SV) bedziesz lecial jak przecinak po questach bo juz je znasz wiec szybko dobijesz do 60tki a jak zlapiesz dobra gildie to skippniesz wszystkie te nudne easy instancje i wskoczysz od razu do mc/onyxii

Mark24 napisał(a):
Sirek 2-3.00am to akurat godziny szczytu w US więc pudło mój drogi Sirku.


hmm a ja myslalem ze wszystkie dzieci oraz ludzie idacy rano do pract o tej porze juz spia bez wzgledu na kraj och dziekuje ze mnie z bledu wyprowadziles :P


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 8 lip 2005, 10:37 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:36 
Cytuj  
Horda potrzebuje wiecej ludzi jak huragan on potrafi zabic 40 paladynow puszczajac baka z frost shocka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:37 
Cytuj  
ten problem dotyka wszystkich gier z frakcjami , z planetside bylo podobnie , tylko ze tam miales duze oddzialywanie na swiat , zdobywales kontynent , kontynent lock i nastepny . W WoW masz male oddzialywanie na swiat , Battlegrounds jest jeszcze w powijakach , trzeba poczekac co zaoferuja nastepne , AV to nuda , zawsze spychalismy aliantow do ich keep i o przedarciu sie dalej mozna bylo zapomniec , wychodzilem po 3 h bezskutecznego odbijania pileczki.Content gildiowy jest na poziomie zerowym , brakuje czegos co by podkreslilo sile gildi , domek , chatka chodzby takie gowienko jak skarbiec gildiowy , zeby nie trzeba bylo zakladac oddzielnego chara i na nim skladowac stuff. WG to taka sredniawa , nie ma ta wyczes rewardow wiec ludzie olewaja , maja dodac w next path zabaweczki ,zobaczymy. Aliantow nie tyka polowa mobow w grze , maja paluchow ktore ulatwiaja znacznie instances (mobilne totemy z invulem) , to tylko gra wiec sie idzie po najmiejszej linii oporu :]

Obawiam sie ze CoV tez bedzie padaka przez to ze wprowadza podzial na villians i spandex , juz widze chmary good boyow ktorzy beda campowac zlych herosow ...

Najbardziej denerwuje mnie opieszalosc blizza w wydawaniu contentu. Mialy byc co miesiac nowe pathe , konczylo sie na kilku zaledwie . Wypuszcza BWL , po 6 miesiacach stwierdza ze wypadaloby znerfowac Blackwinga bo go nikt nie moze ubic .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:39 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Aliantow nie tyka polowa mobow w grze , maja paluchow ktore ulatwiaja znacznie instances (mobilne totemy z invulem) , to tylko gra wiec sie idzie po najmiejszej linii oporu :].


hmm z tego co wiem to palas daje jednego blessa leczy gorzej od shamana i nie podnosi party po wipe jak shaman wiec sadze ze aqrat to byl zly przyklad bo aqrat shaman jest bardziej imba ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:41 
Cytuj  
no to Aldatha jak City Of Villiance to tylko po stronie dobra, bo po stronie zła może być przynudnawo/irytująco. Szczególnie, że tytuł dla dzieci którzy dopiero ewoluują z kreskówek z batmanem na gry komputerowe więc wybór będzie jeszcze bardziej jednoznaczny niż w WoWie ;)

Fabianek - jestem na urlopie. Szczerze mówiąc dopiero wstałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:43 
Cytuj  
Archon napisał(a):
Horda potrzebuje wiecej ludzi jak huragan on potrafi zabic 40 paladynow puszczajac baka z frost shocka.


nie chodzi o zabijanie tylko i granie taktyczne a nie na sile :) Jesli jestes zergowany czy gankowany to po prostu zmien miejsce a nie wiekszosc siedzi w miejscu i placze ze go 15 raz zabili :)

Fabianek napisał(a):
shaman jest bardziej imba ;-)


dajcie nam shielda, plate, darmowego mounta, male zuzycie many na leczeniu jak palkom :)


_________________




Ostatnio edytowano 8 lip 2005, 10:48 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Fabianek - jestem na urlopie. Szczerze mówiąc dopiero wstałem.


hmm jaka masz roznice czasu miedzy CET a serverem na ktorym grasz ?

Huragan napisał(a):
dajcie nam shielda, plate, darmowego mounta, male zuzycie many na leczeniu jak palkom :)


po co ci shield masz frostshock ktory ma krotszy cooldown niz czas dzialania,
po co ci plate masz Arcanite reaper i mail mysle ze jak na healera to i tak za duzo
Po co ci male zuzycie many masz instant leczeneie jak druid
co do darmowego mounta proponuje sie wczytac w questy palka i warlocka czego wymagaja osobicie jakbym gram palkiem/warlockiem kupilbym normalnego mounta - przleiczajac na czas potrzebny i itemy to jest tansze i szybsze


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:55 
Cytuj  
2 rano u nas to u nich 22 czyli szczyt.
Położenie servera nie ma znaczenie liczy się czas ludzi którzy tam grają.

My mamy raidy o 2pm czasu US (czyli nasza 20.00) albo o 6pm w piątku czyli nasza 24.00. Da się przeżyc.


rotfl jakby paladyn nie mógł nosić arcanite reaper-a. Chodzi o to że paladyn jest nie do zabicia w krótkim czasie i jak 2 paladynów plus warrior broni flagi przy cmentarzu to nie ma szans ich zabić w ciagu 30s, bo dwa shieldy to 20s na immune... Co chwila któryś z nich się rezzuje...
Osobiście wylałbym paladynów w WSG dużo bardziej jednak niz shamanów. W defence paladyn robi cuda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:56 
Cytuj  
tak do tego zajebista taktyka palucha w BG : rush , shield , consecration , powrot do swoich .

Problem lezy w tym ze niedopuszczalne jest zeby placac te same pieniadze miec gorszy content , a tak wlasnie jest po stronie hordy , cos musi przyciagac ludzi do aliantow skoro jest taki dysbalans pomiedzy frakcjami . W grze brakuje pierdolek ktore sa w FFXI , L2 : sadzenie kwiatkow ,kolekcjonowanie kart itd . Czegos czym mozna sie zajac bez potrzeby lazenia w instance ( z ktorych wynosisz zazwyczaj duzy repair bill) czy BG , jak sobie przypomne ile zabawek mialo UO ...treasure hunt z fishingu (lowiles mape na ktorej byly koordynaty i graficzne przedstawienie okolicy) , wlasne statki , doskonale zrobiony housing ...to nie sa rzeczy nie do zrobienia .Tym bardziej ze UO ma osiem lat i miala kilkakrotnie wiecej content w swoich poczatkach , niz WoW ktory ma jeden z najdrozszych monthly fee . Ta gra ma olbrzymi potencjal , ktory blizz uwolni za rok przy dobrych wiatrach


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 10:56 
Cytuj  
Huragan nie chcialbys takiego mounta a szczegolnie kiedy to twoj przeciwnik radosnie sobie wskakuje na swojego a ty nie masz many zeby go przywolac :)

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 11:00 
Cytuj  
@Mark
The MAelstrom ratio z Censusa :P
1-1:2 Ally -Horda zapraszam :D

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2005, 11:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rotfl jakby paladyn nie mógł nosić arcanite reaper-a. Chodzi o to że paladyn jest nie do zabicia w krótkim czasie i jak 2 paladynów plus warrior broni flagi


no coz wiesz czasem trzeba uzyc mozgu zeby wykrasc flage tak samo jak po stronie hordy broni 2 shamanow i mag.

Jak nei mozna wykrasc flagi sila trzeba wykrasc podstepem a do tego warrior sie neistety nie nadaje. Do zwyjania flagi najlepszy jest druid bo:
- jest najszybszy
- sam sie healuje
- a w razie ostrego ostrzalu bear form i po 10sek masz 2k+ dodatkowego HP


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.