mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 9
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 10:39 
Cytuj  
Według mnie świetna propozycja, a żeby wnieść coś do dyskusji to i ja napiszę mo je propozycje ( oczywiście do rozważenia ;) )

1. Na Twoim miejscu bym się jednak poważnie zastanowił czy oby na pewno serwer PvE, a dlaczego ? Obecnie nie ma żadnego serwera PvE z jakims sensownym wyrównanym stosunkiem hordy do alliance.
2. Proponuję pomyśleć o jakimś starszym serwerze, na tych nowych po kilku miesiącach potrafią dziać się cuda - "ghost server". Oczywiście i ze starych uciekają ludzie, a czasem i całe dzisiątki gildii ale z tego co zaobserwowałem jak liczność hordy i ally jest podobna, obie strony są na podobnym etapie w instancach to raczej za wiele osób nie ma powodów do uczieczek.
3. To, że będziesz przyjmował wszystkich brzmi trochę strasznie... już widzę tych wszystkich "jush, z kad klikash", "pwned", "!!!!!!!!!!!!!!!!1111" i innych idiotów, dyslektyków z lenistwa, analfabetów na czacie... no ale to Twój pomysł, może masz jakiś plan :)

Ot takie tam luźne propozycje...

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 10:46 
Cytuj  
PPiotrek napisał(a):
1. Na Twoim miejscu bym się jednak poważnie zastanowił czy oby na pewno serwer PvE, a dlaczego ? Obecnie nie ma żadnego serwera PvE z jakims sensownym wyrównanym stosunkiem hordy do alliance.

Tylko ze to przestanie byc problemem lokalnym po 1.12 (patcha narazie nie bedzie, migracja na pewno bedzie ona duzo wczesniej niz patch, ale trzeba myslec perspektywicznie ;)). Jezeli jest wiecej aliantow niz hordy to aliancka gildia nastawiona na pve, pewnie ma wieksze szanse na cale to towarzystwo outdoorowe, po za tym nikt nie przeszkadza przy wbijaniu do instancji raidowej (chociaz juz samo to ze server pve zapobiega "opoznieniom" w dotarciu na miejsce).


Posty: 9
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 11:37 
Cytuj  
shahray napisał(a):
Tylko ze to przestanie byc problemem lokalnym po 1.12 (patcha narazie nie bedzie, migracja na pewno bedzie ona duzo wczesniej niz patch, ale trzeba myslec perspektywicznie ;)).


Możesz nieco rozjaśnić bo nie rozumiem za bardzo... Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o to, że kiedy dadzą możliwość migracji nagle wszystko się wyrówna i tam gdzie np. był stosunek A/H 80/20 nagle zjawi się masa hordy żeby to poprawić...


shahray napisał(a):
Jezeli jest wiecej aliantow niz hordy to aliancka gildia nastawiona na pve, pewnie ma wieksze szanse na cale to towarzystwo outdoorowe, po za tym nikt nie przeszkadza przy wbijaniu do instancji raidowej (chociaz juz samo to ze server pve zapobiega "opoznieniom" w dotarciu na miejsce).


Jeżeli ktoś lubi stawać po stronie silniejszych... masz rację... wtedy najlepiej poszukać czegoś ze stosunkiem 99/1.

*

Posty: 104
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 11:51 
Cytuj  
PPiotrek napisał(a):
Jeżeli ktoś lubi stawać po stronie silniejszych... masz rację... wtedy najlepiej poszukać czegoś ze stosunkiem 99/1.


Tia... Tylko tu pojawia się pewien problem z PVP... Nawet jezeli o wiele mniej liczna horda jest dość aktywna jeżeli chodzi o battlegroundy, to i tak zwykle przypada 5 grup Alliance na 1 hordy. I w ten sposób tworza się ogromne kolejki.

Tak więc lepiej dla każdego jest jezeli obie frakcje sa dość wyrównane


Posty: 9
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 11:55 
Cytuj  
Koori napisał(a):
PPiotrek napisał(a):
Jeżeli ktoś lubi stawać po stronie silniejszych... masz rację... wtedy najlepiej poszukać czegoś ze stosunkiem 99/1.


Tia... Tylko tu pojawia się pewien problem z PVP... Nawet jezeli o wiele mniej liczna horda jest dość aktywna jeżeli chodzi o battlegroundy, to i tak zwykle przypada 5 grup Alliance na 1 hordy. I w ten sposób tworza się ogromne kolejki.

Tak więc lepiej dla każdego jest jezeli obie frakcje sa dość wyrównane


hmm... widzę, że chyba jednak zapomniałem dodać tam jakiegoś ironicznego uśmiechu, ewentualnie nazwać stawania po silniejszej stronie bardziej po imieniu. Tak czy siak zgadzam się z przedmówcą.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 12:08 
Cytuj  
PPiotrek napisał(a):
Możesz nieco rozjaśnić bo nie rozumiem za bardzo... Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o to, że kiedy dadzą możliwość migracji nagle wszystko się wyrówna i tam gdzie np. był stosunek A/H 80/20 nagle zjawi się masa hordy żeby to poprawić...

Chodzi mi o to ze i tak glowny ciezar pvp spoczywa na bg, wiec jak po 1.12 bedzie linked bg, to czy masz na serwerze 1 hordziaka czy XXX to i tak bedziesz czekal pewnie tyle samo (chociaz tak naprawde to do konca nie wiadomo jak polacza te serwery , czy wszystkie, czy po kilka itp itd)

PPiotrek napisał(a):
Jeżeli ktoś lubi stawać po stronie silniejszych... masz rację... wtedy najlepiej poszukać czegoś ze stosunkiem 99/1.

Jak chcesz pve to masz w d... wroga, jedyny problem zeby Ci lupow nie zwijal (zawsze jeszcze masz "wroga" w postaci innego raidu aliantow). a pvp masz w bg.. Jezeli ktos decyduje sie na serwer pve, do tego po 1.12 linked bg, to pozostaje sprawa nowego open pvp (byc moze sprawa kluczowa), wiec mozesz sobie miec ratio i 100000000 do 1.

Zreszta i tak najlepsze sa serwery pvp (imo), chodzilo mi o to ze przy nastawieniu na pve rowne ratio wcale nie musi byc takie istotne, a wrecz przewaga daje pewien komfort, osobiscie nigdy nie wynioslbym sie na pve...


Posty: 9
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 12:23 
Cytuj  
shahray napisał(a):
Jak chcesz pve to masz w d... wroga, jedyby problem zeby Ci lupow nie zwijal (zawsze jeszcze masz "wroga" w postaci innego raidu aliantow). a pvp masz w bg.. Jezeli ktos decyduje sie na serwer pve, do tego po 1.12 linked bg, to pozostaje sprawa nowego open pvp (byc moze sprawa kluczowa), wiec mozesz sobie miec ratio i 100000000 do 1.


ehh... i co dalej ? Uzbierasz tier5 i co będziesz z tym robił jak hordy nie ma? Duele czy postawisz sobie za punkt honoru wyrwać każdy item ze wszystkich instance, a może będziesz bił się z hordą w blue setach żeby się podbudować jaki uber jesteś ? Chyba sam dobrze wiesz jak wygląda BG premade ally ( pełne sety z BWL/MC ) vs jakaś tam horda... Jakbyś jeszcze nie zauważył jedno napędza drugie, a jak po drodze równowaga zostanie w którymś miejscu zachwiana zaczyna robić się nudno... ( obojętnie po której stronie by się nie było )

btw. nazywać setny run do jakiegoś tam instance PvE to IMHO trochę na wyrost...

Z mojej strony EOT na temat ratio... sztuka dla sztuki to nie dla mnie...

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 12:35 
Cytuj  
PPiotrek napisał(a):
ehh... i co dalej ? Uzbierasz tier5 i co będziesz z tym robił jak hordy nie ma? Duele czy postawisz sobie za punkt honoru wyrwać każdy item ze wszystkich instance, a może będziesz bił się z hordą w blue setach żeby się podbudować jaki uber jesteś ?

Zbieral kolejny tier z nowej instancji i bil sie z horda w bg... Mozna jeszcze cos innego robic?


Posty: 9
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 13:03 
Cytuj  
Twoja odpowiedź utwierdziła mnie jedynie w przekonaniu jak dużo zrozumiałeś z tego, że warto żeby stosunek ally/horda był zrównoważony.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 13:22 
Cytuj  
Nastepne wyjasnienie: server PvE gdyz Blizzard nie pozwala na migracje PvE->PvP tylko PvP->PvE a ja chce dac szanse wszystkim a nie tylko PvP serwerom.
Jestem swiadomy ze na pewno przyjdzie czesc osob oglednie mowiac "nieprzystosowanych" ale ciagle jestem zdania ze kazdemu mozna pokazac jak normalnie mozna zyc i sie zachowywac i miec z tego przyjemnosc. Taki juz ze mnie wieczny optymista :P

p.s prosze o wysylanie w razie checi dolaczenia wiadomosci na PM do mnie - latwiej mi bedzie to zliczyc.


_________________
Sathorn#2230

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2006, 13:40 
Cytuj  
PPiotrek napisał(a):
Twoja odpowiedź utwierdziła mnie jedynie w przekonaniu jak dużo zrozumiałeś z tego, że warto żeby stosunek ally/horda był zrównoważony.

Musze przyznac ze mnie troche zmeczyles, niestety widze ze trzeba Ci wszystko lopatologicznie tlumaczyc. Otoz jak juz wspolnialem zbliza sie (powolutku) nowy patch w ktorym zostana wprowadzone linked bg, czyli serwery beda wspoldzielily kolejke do bg, a to oznacza ze czy masz ratio 10000:1 czy 1:10000 to i tak poczekamy tyle samo w kolejce. Caly czas to podkreslalem ze to uwzgledniam. Wspomnialem tez ze bedzie nowe open pvp i moze sie okazac ze ratio lokalne ciagle bedzie wazne. W pve ratio nie ma zadnego znaczenia, chyba sie zgodzisz. Po za tym Sathorn juz wczesniej pisal powod wybrania serwera pve (ktore jak wszyscy wiemy maja gorsze ratio) od czego sie nasza "rozmowa" zaczela...

To jest moj ostatni mily post - pozdrawiam


Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2006
Offline
PostNapisane: 12 lip 2006, 17:35 
Cytuj  
Zabucha gdzie ty tam twoje "przeznaczenie" ;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 07:20 
Cytuj  
A ja się przyłącze do tematu: witaj po latach:)
Spider ty lamko gdzie się podziewałeś tyle czasu:) napisz na priva (bo tutaj mnie zabiją;)) co tam u AO ludków słychać - jak tam Shadow vel Aux itd.
Zostawiłbyś Legion i zrobiłbyś coś porządnego a nie idziesz na łatwiznę z Pro glidią;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 09:29 
Cytuj  
Dopisuje swoj glos do tematu, swietny pomysl, bo nadaza sie okazja, aby takie przedsiewziecie zorganizowac, super 8) ze mna razem jest dwojka polakow rozniez z bardzo dobrymi postaciami Hunt + Mag 8) Pozdramiam i czekamy na dalsze informacje :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 19:23 
Cytuj  
Bardzo sie ciesze ze sa ludzie ktorzy popieraja moja incjatywe - ciagle jednak czekam na zgloszenia


_________________
Sathorn#2230

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 09:56 
Cytuj  
Nie wiem czy ktos do tej pory zwrocil uwage ale od wczoraj zainicjowano platny transfer charow z realmow:
* Azshara
* Grim Batol
* Kirin Tor
* Spinebreaker

*

Posty: 152
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 13:48 
Cytuj  
zeby taka inicjatywa sie udala musi byc zgromadzonych conajmniej 50-60 osob aktywnych w grze. i zbalanosowanych klasowo
wiec moze udostepnij ta liste? zeby bylo wiadomo"czy warto?"


_________________
dyzortografia
....................
profil

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 13:58 
Cytuj  
Sath wysłałem Ci PM-a - daj znać co i jak:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 18:34 
Cytuj  
Szkoda ze nie mam 60tki po stronie ally :/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 lip 2006, 01:14 
Cytuj  
@slimoon tak oczywiscie - sledze temat caly czas.

Niestety poki Blizzard nie umozliwi transferu ze wszystkich ( a przynajmniej z serwerow na ktorych gracie) to musimy czekac. Decyzja jest zbyt wazna aby sie pospieszyc, szczegolnie ze za tym idzie pewien wydatek ktory moze byc klopotliwy. Jednak moge was zapewnic ze jestem i przygotowuje zaplecze techniczne dla gildii (serwer TS, forum itp).
A co do chetnych, oto przyblizona lista ( nie bede podawal ksywek chyba ze ktos mi na to zezwoli) jesli nie mam informacji o profesji chara danej osoby, jest to na liscie po prostu "osoba"

Ja posiadam:
Priest na serwerze Azjol Nerub
Hunter na Al'akir

Oto pozostali:
Paladyn
Rogue
Priest
Warrior
Warrior
Hunter
Mage
Druid
Priest
i 6 osob bez danych o profesji

czyli na razie 16 osob
Paru z Was pytalo mnie czy takze wzialbym level nizej 60 - i powiem ze wzialbym, jednak nie liczcie na pomoc skierowana na power leveling. Chce ludzi ktorzy beda grac na 60 levelu - nie wazne czy regularnie. Planuje ponadto aby KAZDY czlowiek w gildii mial bezapelacyjnie pewien skompilowany przeze mnie zestaw niezbednych addonow. Addony te pomoga nam w gilidii do planowania raidow, zapisywania sie na rajdy, udzialu w nich oraz dystrybucji DKP oraz lootow. Chodzi o to zeby kazdy kto zaloguje sie do gry, bez pytania kogokolwiek mial info co jest planowane w danym tygodniu i na jaki raid moze sie zapisac - bo moze dzieki temu zaplanowac sobie wolny czas.
Zeby rozwiac Wasze zludzenia, bedzie bardzo trudno na poczatku. Nie sadzcie ze wejdziecie do gildii i z mety cos zdzialamy - NAWET jesli zbierzemy odpowiednia liczbe osob, NAWET jesli wszyscy beda posiadac niezbedna wiedze o raidach - minie troche czasu zanim sie zgramy. Ta gildia ma Wam zapewnic dobra zabawe i fajne towarzystwo milych ludzi. To jest moim celem. Czy sie uda? Zobaczymy


_________________
Sathorn#2230

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.