mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 12:17 
Cytuj  
Nie dziala. Nie da sie grac.
Ci ludzie ktorzy pisza ze podochodzili do 60lvl (czyli MAX w grze) to sciemniaja.
Lagi sa takie ze potworki na zminane biegaja raz wolniej raz szybciej (from GOL) a niektore zywe servery widza jako martwe (from GOL too).



SORRY dla wszystkich piszacych w tym watku za tak haniebny OT ale nie moglem sie powstrzymac :D
EOT


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 13:59 
Cytuj  
truetly napisał(a):
Nie mowie, ze ktos sie tam wlamie, ale z pewnoscia jest to zagrozenie. Jak to mowia: najlepszy hacker/cracker to taki, o ktorym nikt nie slyszal.

Nie chce nawet myslec jaki bylby lament, gdyby po trzech latach gry w WOW jakis wirtualny dres skasowal polowe postaci.

PS
Mam nadzieje, ze juz sobie wyjasniliscie kto byc hacker, a kto cracker (wylaczajac tych od gier) :)


Baza danych jest backupowana przynajmniej raz w tygodniu, a nie zdziwilbym sie gdyby byla zrzucana raz dziennie.

Wlamywanie sie do komputerow jest troche bardziej skomplikowane niz kradziez radia z samochodu :)
Jesli jedyny otwarty port, i jedyne uruchomione oprogramowanie to server wowa, to nie wlamiesz sie za chiny, chyba ze znajdziesz jakiegos dziwnego buga w tym serverze :) A o to moze byc trudno ;]


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:01 
Cytuj  
Jaki to jest server bazodanowy ? Oracle ?? Ktos wie ?


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:23 
Cytuj  
po stronie allince mamy najwyzsze 3 lvl - 53, 55 i 57 :) byc moze za kilka dni bedzie 3 x 60 :)

co do wypowiedzi niektorych dotyczacych sposobu rozgrywki po 60 lvl

jak dla mnie to wlasnie prawdziwa gra powinna sie zaczac dopiero po 60 lvl ze wzgeldu na pvp i wlasnie dlatego wybralem serwer pvp nie normal czy rpg

ktos lubi lvlowac to polecam serwer rpg

co do tego co mozna robic jak sie osiagnie 60 lvl ???
jak grasz w szachy to ciagle sa to te same pionki i jest to ta sama dobrze znana rozgrywka a mimo to jest to ciagle ciekawe i wciagajace ( oczywiscie dla kogos kto lubi szachy )
to samo jest w pvp za kazdym razem jak doochodzi do potyczek
dobrym przykladami gier ktore dawno sie juz skonczylo i poznalo a pomimotego ciagle sa wiagajace sa gry typu rts jak warcraft 3 albo starcraft
grasz na mapie ktora za zwyczja swietnie znasz jedna gre a pomimo tego rozgrywka moze miec za kazdym razem inny przebieg bo grasz z zywym przeciwnikiem i nie potrafisz przewidziec jego ruchow co po pewnym czasie obcowania z komputerowym przeciwnikiem potrafisz zrobic bez trudu

to tyle


_________________
gole babki i czekoladki

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:25 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Jaki to jest server bazodanowy ? Oracle ?? Ktos wie ?

Nic pracujacego na znanym ogolnie systemie plikow. Zazwyczaj sa to mainframowe systemy obiektowe, w ktorych nie istnieje nawet pojecie pliku ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:35 
Cytuj  
Ile czasu Ci zajelo dojscie do 60 lvlu?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:51 
Cytuj  
Xanth - wiedzialem ze na kogo jak kogo ale na Ciebie to zawsze mozna liczyc, dzieki wiem co to sa za systemy mainframe'owe :P Ale chcialem sie upewnic na czym WoW jest bo cos mi sie kiedys o uszy obilo z Oraclem ;D


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 9.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 14:58 
Cytuj  
wow pewnie siedzi jak ich battle.net na windows 2003 albo innej winzgrozie. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 15:07 
Cytuj  
Morandir napisał(a):
wow pewnie siedzi jak ich battle.net na windows 2003 albo innej winzgrozie. :)

:o
Nie znam peceta (ani alphy), ktory bylby w stanie pociagnac taka ilosc graczy.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 15:35 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Morandir napisał(a):
wow pewnie siedzi jak ich battle.net na windows 2003 albo innej winzgrozie. :)

:o
Nie znam peceta (ani alphy), ktory bylby w stanie pociagnac taka ilosc graczy.

X.


Hm? Bede zgadywał. Jakies serwery intela w kasetkach (bardzo luźny strzał, ze wzgledu na to w jaki sposob je podnoszą po restarcie).
Być moze każda zone/grupa zone na osobnym - stąd lag per miejsce. Windows wcale by mnie nie zdziwił akurat tutaj.

Baza? stawiałbym na Oracle/RAC/linux, jezeli dobrze pamietam ich (blizza) ogłoszenie, jak szukali DBA.

To tyle gdybania, bo raczej nigdy się nie dowiemy jak jest naprawdę. ;-)

A co do obciążalności ilością graczy - ja nie wiem, jak bardzo jeden gracz obciąza ,,serwer'', więc....

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:00 
Cytuj  
psk napisał(a):
A co do obciążalności ilością graczy - ja nie wiem, jak bardzo jeden gracz obciąza ,,serwer'', więc....


Przypuszczam ze na zwyklym (highendowym + zajebiscie szybkie lacze) PC'cie moglbys puscic server na gora 3 graczy :D
.
ale w sumie tez sie nie znam :( :( :(


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:15 
Cytuj  
;)
Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:33 
Cytuj  
Mam bardzo podobny komputer (osobisty). Roznica polega tylko na jednym malym detalu. Ja mam 19' Lcd.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:36 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
psk napisał(a):
A co do obciążalności ilością graczy - ja nie wiem, jak bardzo jeden gracz obciąza ,,serwer'', więc....


Przypuszczam ze na zwyklym (highendowym + zajebiscie szybkie lacze) PC'cie moglbys puscic server na gora 3 graczy :D


highendowy PC jest znacząco różny od tego, co możesz mieć w podobnym serwerze intela. Obecnie jest naprawdę mało rzeczy, ktorych nie mogłby zrobić intel lub ich odpowiednio duże stadko. Z tych o których wiem, to przychodzą mi tylko do głowy jakieś obliczenia, których nie da sie zrobić na klastrze, lub komuś się nie opłaca napisać softu do tego na klaster. Jak dla mnie, mainframe umarły prawie zupełnie jakieś 12-18 miesiecy temu. Zostaja dla nich naprawdę niszowe zastosowania.

Kabraxis napisał(a):
ale w sumie tez sie nie znam :( :( :(


Mogę powiedzieć, że się nie znam na wymiarowaniu sprzętu pod WoW - brak danych. ;)


Ale ogólnie, dla mnie EOT, bo to chyba forum nie o tym. ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:50 
Cytuj  
psk napisał(a):
Jak dla mnie, mainframe umarły prawie zupełnie jakieś 12-18 miesiecy temu. Zostaja dla nich naprawdę niszowe zastosowania.

Jak dla ciebie, to moze tak, co nie stoi na przeszkodzie, by nadal sie dobrze sprzedawaly (vide ostatnio mainframe sprzedany przez nas na UAM w Poznaniu) ;)
http://www.computerworld.pl/news/71268.html

X.

PS. EOT! ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 7 sty 2005, 16:56 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 58
Dołączył(a): 9.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2005, 16:54 
Cytuj  
Oczywiscie tto inna skala ale mialem nieco do czynienia z serwerami gier. I gracz nie obciaza za bardzo serwera (lacze tak - w zaleznosci od kodu sieciowego i co siedcia idzie). Podstawowym problemem sa moby i npc czyli spawny oraz baza itemow.

BN chodzi na 100% na Windzie 2003 stad moje gdybanie tutaj. Dotychczas strona serwerowa byla slaba strona blizza - wystarczy poczytac o sprzecie na jakim bedzie chodzil WISH. Nie widze powodu, dla ktorego nie moznaby sie pochwalic, a to blizzard umie robic. Skoro sie wiec nie chwala to znaczy, ze nie ma czym :)

EOT

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2005, 18:57 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jak dla ciebie, to moze tak, co nie stoi na przeszkodzie, by nadal sie dobrze sprzedawaly


Tak tylko dodam, krótko. ;) zseries nigdy jakos mi sie nie kojarzył z mainframe, jego to bym sam kupił. ;) I moze przestanę wypowiadać się na temat, w którym jednak nie do końca mam jednak pełne rozeznanie ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 9 sty 2005, 05:21 
Cytuj  
Psk wespre cie w tym boju, mainframe IMO juz sie przezyl dlatego ze wszyscy ida w klastry - bo to i tansze i bardzo skalowalne w polaczeniu z wymogami klienta.... chesz masz wiecej nie chesz (nie stac cie) masz mniej...


_________________
Sathorn#2230

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.